TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И ДАНИЕЛ ВО ТРЕНД: Како ви се допаѓа новиот мустаќ на Кајмакоски? (ФОТО)

Телеграф - 16.11.2014

Победникот на „Скопски фестивал“ во Белград го снимаше саундтракот за новиот српски филм „Ќе бидеме светски прваци“ Даниел Кајмакоски веднаш после победата на „ Скопски фестивал “ мораше да отпатува во Белград каде го снимаше саундтракот за новиот ...

Кајмакоски: Евровизија ќе се случи на 300 метри од мојот дом во Виена

МК News - 16.11.2014

Најголемиот европски музички фестивал Евровизија 2015 ќе се случи токму во Виена, градот во кој нашиот претставник Даниел Кајмакоски израсна и каде што ги направи првите чекори во музиката.

ФОТО: Еве како изгледа Даниел со имиџ како Бали Бег

За Се - 16.11.2014

Нашиот евровизиски претставник, Даниел Кајмакоски, веднаш по победата на „Скопскиот фестивал“ замина за Белград на снимањето на спотот за носечката песна за филмот „Ќе бидеме светски прваци“.

Даниел Кајмакоски тврди дека неговата победа е чиста

Бриф - 16.11.2014

Даниел Кајмакоски, победникот на Скопскиот фестивал и наш преставник за годинашниов избор на Евровизија, во белградски Блиц, каде што замина веднаш по фестивалот, се оградува околу скандалот со сим картичките и приведувањето на четворица скопјани, ...

ФОТО: Даниел со имиџ како Бали Бег

Сител - 16.11.2014

Нашиот евровизиски претставник, Даниел Кајмакоски, веднаш по победата на „Скопскиот фестивал“ замина за Белград на снимањето на спотот за носечката песна за филмот „Ќе бидеме светски прваци“.

ФОТО: Даниел како Бали Бег

Курир - 16.11.2014

Нашиот евровизиски претставник, Даниел Кајмакоски, веднаш по победата на „Скопскиот фестивал“ замина за Белград на снимањето на спотот за носечката песна за филмот „Ќе бидеме светски прваци“.

ФОТО: Даниел како Бали Бег

Press24 - 16.11.2014

Даниел Кајмакоски, или овогодинешниот наш евровизиски претставник, веднаш по победата на „Скопскиот фестивал“ замина за Белград на снимањето на спотот за носечката песна за филмот „Ќе бидеме светски прваци“.

Кајмаковски тврди дека неговата победа е чиста

Либертас - 16.11.2014

Даниел Кајмаковски, победник на Скопскиот фестивал и наш преставник за годинашниов избор на Евровизија за белградски Блиц каде што замина веднаш по фестивалот се оградува околу скандалот со сим картичките и приведувањето на четворица скопјани, ...

Кајмакоски: Очекувам да се потврди дека мојата победа е чиста и тоа ќе се случи

еМагазин - 16.11.2014

Даниел Кајмакоски во интервју за МРТ зборува за сите дилеми кои се случија по Скопскиот фестивал. Ви го пренесуваме во целост. Колку е чиста вашата победа? Можеби е почиста од солза, на едно мало невино дете.

Фото: Даниел како Бали Бег

Денешен - 16.11.2014

Нашиот евровизиски претставник, Даниел Кајмакоски, веднаш по победата на „Скопскиот фестивал“ замина за Белград на снимањето на спотот за носечката песна за филмот „Ќе бидеме светски прваци“.

Даниел како симпатичен мустаклија/ФОТО

Lider - 16.11.2014

Нашиот евровизиски претставник, Даниел Кајмакоски, веднаш по победата на „Скопскиот фестивал“ замина за Белград на снимањето на спотот за носечката песна за филмот „Ќе бидеме светски прваци“.

Српските медиуми веќе и со контракампања против Даниел Кајмакоски

Локално - 15.11.2014

„Покрената полициска истрага: Кајмакоски ја наместил Евровизија“, „Скандал поради Евровизија: Кајмакоски обвинет дека го наместил изборот“… се само дел од насловите кои се појавија речиси на сите српски тиражни портали – „Ало“, „Курир“, „Скандал“… ...

Даниел Кајмакоски за МРТ: Мојата победа е чиста како детска солза!

NewTime - 15.11.2014

Гостин во првиот Дневник на МРТ1 беше Даниел Кајмакоски, кој веднаш по пристигнувањето на Белград, од скопскиот аеродром пристигна во студиото на МРТ. Кајмакоски во интервју за МРТ зборува за сите дилеми кои се случија по Скопскиот фестивал… Колку е ...

Даниел Кајмакоски: Мојата победа е чиста како солза!

МК News - 15.11.2014

Гостин во првиот Дневник на МРТ1 беше Даниел Кајмакоски, кој веднаш по пристигнувањето на Белград, од скопскиот аеродром пристигна во студиото на МРТ. Кајмакоски во интервју за МРТ зборува за сите дилеми кои се случија по Скопскиот фестивал… Колку е ...

Што изјави Даниел Кајмакоски за местењето на гласовите на Скопски фестивал

+инфо - 15.11.2014

Даниел Кајмакоски, годинашниот победник на Скопски фестивал и наш претставник на Евровизија, веднаш по пристигнувањето од Белград во Скопје, беше гостин во првиот Дневник на МРТ пришто зборуваше за својата победа, за непријатностите кои се случија ...

ФОТО Српските медиуми удрија врз Даниел Кајмакоски

+инфо - 15.11.2014

„Покрената полициска истрага: Кајмакоски ја наместил Евровизија“, „Скандал поради Евровизија: Кајмакоски обвинет дека го наместил изборот“... се само дел од насловите кои се појавија речиси на сите српски тиражни портали - „Ало“, „Курир“, „Скандал“..

„Евровизија“ ќе се случи на 300 метри од мојот дом во Виена

Н.Македонија - 15.11.2014

Никогаш не престанав да го слушам своето срце и да верувам во својот сон. Бев упорен и ете дел од она што го посакував почна да се остварува едно по едно, ни рече Даниел, веднаш по прогласувањето на победата на „Скопскиот фестивал“ ДАНИЕЛ ...

Кајмакоски: Евровизија ќе се случи на 300 метри од мојот дом во Виена

Press24 - 15.11.2014

Најголемиот европски музички фестивал Евровизија 2015 ќе се случи токму во Виена, градот во кој нашиот претставник Даниел Кајмакоски израсна и каде што ги направи првите чекори во музиката.

Кајмакоски: Евровизија ќе се случи на 300 метри од мојот дом во Виена

Курир - 15.11.2014

Најголемиот европски музички фестивал Евровизија 2015 ќе се случи токму во Виена, градот во кој нашиот претставник Даниел Кајмакоски израсна и каде што ги направи првите чекори во музиката.

„Евровизија“ ќе се случи на 300 метри од мојот дом во Виена

Нетпрес - 15.11.2014

Никогаш не престанав да го слушам своето срце и да верувам во својот сон. Бев упорен и ете дел од она што го посакував почна да се остварува едно по едно, ни рече Даниел, веднаш по прогласувањето на победата на „Скопскиот фестивал“, пишува Нова ...

Даниел Кајмакоски: Мојата победа е чиста како солза!

Курир - 15.11.2014

Гостин во првиот Дневник на МРТ1 беше Даниел Кајмакоски, кој веднаш по пристигнувањето од Белград, од скопскиот аеродром пристигна во студиото на МРТ. Кајмакоски во интервју за МРТ зборува за сите дилеми кои се случија по Скопскиот фестивал...

Еве што мисли Европа за победничката песна на Даниел

Press24 - 15.11.2014

Веднаш по победата на Даниел Кајмакоски на официјалната евровизиска страница eurovision.tv, беше објавена веста за неговата победа. Кратко инфо за неговите досегашни успеси и во врска со песната.

Англиската верзија на „Лисја есенски“ на Кајмакоски (Видео)

Шеталиште - 15.11.2014

И покрај скандалот со гласањето на Скопскиот фестивал, победата на Даниел Кајмакоски како наш претставник на изборот на Песна за Евровизија 2015 во Виена, Австрија, не е спорна. Неговата песна е насловена „Лисја есенски“, а во видеото тој пее дел од ...

Даниел Кајмакоски за МРТ: Мојата победа е чиста како детска солза!

Вистина.мк - 15.11.2014

Гостин во првиот Дневник на МРТ1 беше Даниел Кајмакоски, кој веднаш по пристигнувањето на Белград, од скопскиот аеродром пристигна во студиото на МРТ. Кајмакоски во интервју за МРТ зборува за сите дилеми кои се случија по Скопскиот фестивал… Колку е ...

Даниел: Евровизија ќе се случи на 300 метри од мојот дом во Виена

Пулс24 - 15.11.2014

Најголемиот европски музички фестивал Евровизија 2015 ќе се случи токму во Виена, градот во кој нашиот претставник Даниел Кајмакоски израсна и каде што ги направи првите чекори во музиката.

Кајмакоски: Евровизија ќе се случи на 300 метри од мојот дом во Виена

Денешен - 15.11.2014

Најголемиот европски музички фестивал Евровизија 2015 ќе се случи токму во Виена, градот во кој нашиот претставник Даниел Кајмакоски израсна и каде што ги направи првите чекори во музиката.

Кајмакоски: „Мојата победа е чиста како солза“

Пулс24 - 15.11.2014

Гостин во првиот Дневник на МРТ1 беше Даниел Кајмакоски, кој веднаш по пристигнувањето од Белград, од скопскиот аеродром пристигна во студиото на МРТ. Кајмакоски во интервју за МРТ зборува за сите дилеми кои се случија по Скопскиот фестивал...

Што мислат Европјаните за победничката песна на Даниел?

Пулс24 - 15.11.2014

Веднаш по победата на Даниел Кајмакоски на официјалната евровизиска страница eurovision.tv , беше објавена веста за неговата победа. Кратко инфо за неговите досегашни успеси и во врска со песната.

ФОТО: Боки 13 „распали“ по Даниел Кајмакоски!

Пулс24 - 15.11.2014

Скопскиот фестивал крена навистина огромна прашина по тврдењата дека дојде местење на телевоутингот, по што дури и МВР ги потврди сомнежите. Контроверзниот Боки 13 на својот Фејсбук профил удри по Даниел Кајмакоски за случувањата околу Скопскиот ...

Фото: Даниел Кајмакоски со мустаќи како Бали Бег

Вистина.мк - 15.11.2014

Нашиот евровизиски претставник, Даниел Кајмакоски, веднаш по победата на „Скопскиот фестивал“ замина за Белград на снимањето на спотот за носечката песна за филмот „Ќе бидеме светски прваци“.

Од местото на „Евровизија “ во Виена, Кајмакоски „го делат 300 метри“

Lider - 15.11.2014

Никогаш не престанав да го слушам своето срце и да верувам во својот сон. Бев упорен и ете дел од она што го посакував почна да се остварува едно по едно, ни рече Даниел, веднаш по прогласувањето на победата на „Скопскиот фестивал“, пишува Нова ...

„Лисја есенски“ на Кајмакоски на англиски: Слушнете ја! /Видео

Lider - 15.11.2014

Даниел Кајмакоски е нашиот претставник на Песната за Евровизија 2015, во Виена, Австрија. Тој победи на Скопскиот фестивал со песната „Лисја есенски“. И покрај скандалот со гласањето на фестивалот, неговата победа не е спорна.

Европа „за“ Даниел Кајмакоски!

Lider - 15.11.2014

На официјалната евровизиска страница eurovision.tv, веста за победата на Даниел Кајмакоски беше објавена веднаш по завршувањето на Фестивалот. Европјаните објавија кратка информација за неговите досегашни успеси, како и за песната „Лисја есенски“, ...

Кајмакоски за МРТ: Мојата победа е чиста како солза!

Lider - 15.11.2014

Даниел Кајмакоски во интервју за МРТ зборува за сите дилеми кои се случија по Скопскиот фестивал… Колку е чиста вашата победа? Можеби е почиста од солза, на едно мало невино дете. Апсолутно од моја страна победата е чиста, а дали е заслужена- тоа ...

Се проверуваат запленетите СИМ-картички

Утрински - 14.11.2014

„Уште еднаш се покажа дека кога веруваме во нешто сите заедно не може ништо да ни застане на патот!“, се огласи Кајмакоски, чија победа денеска и официјално беше верификувана од МРТ МРТ денеска попладне ги објави официјалните резултати од Фестивалот ...

Даниел Кајмакоски ќе настапи на полувремето од натпреварот Македонија - Словачка

MMM.com.mk - 14.11.2014

Присутната публика на фудбалскиот натпревар од квалификациската пресметка Македонија – Словачка во сабота на „Филип Втори“ во Скопје, на полувремето од мечот ќе има можност во живо да ја слушне победничката песна за Евровизија.

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија

МКД - 14.11.2014

МРТ се огласија со соопштение на нивната официјална веб-страница со официјални резултати од фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2014“. „Даниел Кајмакоски со композицијата „Лисја есенски“ ќе ја претставува Македонија на 60.

Боки 13 на Фејсбук го нападна Даниел Кајмакоски

БркајРабота - 14.11.2014

Славниот македонски шоумен Боки 13 се огласи на Фејсбук по повод победата на Даниел Кајмакоски на Скопски фестивал 2014. Имено, Боки ја искористи социјалната мрежа и директно го обвини Кајмакоски дека победата му била наместена, а не се воздржа ниту ...

Еве ја англиската верзија на победничката песна на Даниел

365 - 14.11.2014

Изминативе два дена Даниел Кајмакосики, кој беше избран да ја претставува Македонија на Евровизија, спомена дека ќе ја пее„Лисја есенски“ на англиски јазик во Виена. Во продолжение слушнете дел од англиската верзија на песната.

Англиската верзија на евровизиската песна на Кајмакоски

БркајРабота - 14.11.2014

Македонија пред два дена доби свој претставник за Евровизија 2015. Даниел Кајмакоски победи на Скопскиот фестивал и воедно ја доби можноста следната година да нè претставува на евровизиското натпреварување во Виена.

Ова е наше време!

СуперСпорт - 14.11.2014

Даниел Кајмакоски со настап на полувреме од натпреварот Македонија – Словачка. Сабота, 15 ноември, 20.45 часот. Победничката песна за Евровизија во живо на полувреме од квалификациската пресметка Македонија – Словачка.

Слушнете како звучи „Лисја есенски“ на англиски јазик (видео)

Хитпортал - 14.11.2014

П обедата на Даниел Кајмакоски и неговиот избор да биде македонски евровизиски претставник следната година во Виена, е во сенка на скандалите кои се случуваат околу „Скопски фестивал“. Победата на Даниел со песната „Лисја есенски“ сеуште не е спорна.

Даниел во живо: Како звучи победничката „Лисја есенски“ на англиски

Црнобело - 14.11.2014

Без разлика на скандалите кои се случуваат околу Скопскиот фестивал, победата на Даниел Кајмакоски сè уште не е спорна и засега „Лисја есенски“ ќе нè претставува на Евровизија во Австрија.

Боки 13 „удри“ по Кајмакоски, а ја подржа Тамара

Хитпортал - 14.11.2014

Б оки 13 никогаш немал влакна на јазикот, а преку својот Фејсбук, јасно и гласно кажува што мисли. Честопати ги критикува како нашите така и балканските ѕвезди, но знае и да пофали некоја од нив.

Слушнете како звучи „Лисја есенски“ на англиски јазик (ВИДЕО)

Телеграф - 14.11.2014

И покрај скандалот што се случува околу „Скопскиот фестивал“, победата на Кајмакоски сè уште не е спорна. Даниел со песната „Лисја есенски“ ќе нè претставува на „Евровизија“ ...

Даниел Кајмакоски со настап на полувреме од натпреварот Македонија - Словачка

Радио Фортуна - 14.11.2014

Присутната публика на фудбалскиот натпревар од квалификациската пресметка Македонија - Словачка в сабота на „Филип Втори“ во Скопје, на полувремето од мечот ќе има можност во живо да ја слушне победничката песна за Евровизија.

Aнглиската верзија на „Лисја есенски“ (ВИДЕО)

МК News - 14.11.2014

„Лисја есенски“ е победничката песна со која Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на славниот музички фестивал Евровизија. Изминативе два дена Даниел е чест гостин во медиумите каде во една изјава спомена дека во Виена ќе пее на англиски ...

ВИДЕО: Англиската верзија на евровизиската песна на Даниел

За Се - 14.11.2014

Даниел Кајмакоски победи на „Скопскиот фестивал 2014“ кој се одржа во средата 12 ноември, со песната „Лисја есенски“. Иако се уште не е конечна одлуката дали на Изборот за песна на Евровизија во Виена ќе се пее на македонски или на англиски, ...

Боки 13 удри по Даниел Кајмакоски!

МК News - 14.11.2014

Македонскиот шоумен Бојан Јовановски не ја пропушти прикликата да ги искоментира случувањата околу „Скопски фестивал“ и полициската акција за откривање на малверзациите околу гласањето. На мета на Боки 13 се најде победникот Даниел ...

Слушнете ја англиската верзија на евровизиската „Лисја есенски“ на Даниел Кајмакоски

Хајд Парк - 14.11.2014

„Лисја есенски“ е победничката песна со која Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на славниот музички фестивал Евровизија. Изминативе два дена Даниел е чест гостин во медиумите каде во една изјава спомена дека во Виена ќе пее на англиски ...

Слушнете како звучи на англиски песната за Евровизија на Даниел Кајмакоски

Во Штип - 14.11.2014

Даниел Кајмакоски победи на „Скопскиот фестивал 2014“ кој се одржа во средата 12 ноември, со песната „Лисја есенски“. Иако се уште не е конечна одлуката дали на Изборот за песна на Евровизија во Виена ќе се пее на македонски или на англиски, ...

ФОТО: Медиумите во Србија удрија по Даниел – еве што напишаа

За Се - 14.11.2014

Скандал поради Евровизија: Кајмакоски обвинет дека го наместил изборот, Полициска истрага: Кајмакоски ја наместил Евровизија… ова се само дел од насловите кои се појавија во српски тиражни портали.

(ВИДЕО) Англиската верзија на евровизиската песна на Кајмакоски

Бриф - 14.11.2014

Еве дел од англиската верзија на евровизиската песна на Даниел Кајмакоски „Лисја ...

ФОТО: Боки 13 го нападна Даниел Кајмакоски

За Се - 14.11.2014

Македонецот од кој се срами цела Македонија, Боки 13-ка распали по гордоса на неколку генерации Даниел Кајмакоски преку својот профил на Фејсбук. Во статусот тој го исмева начинот на зборување на победникот на „Скопскиот Фестивал“ и вели дека нема ...

Како странските медиуми гледаат на Евровизискиот скандал во Македонија?

Точка - 14.11.2014

Главна тема во македонските медиуми и понатаму останува измамата која беше разоткриена веднаш по одржувањето на Скопскиот фестивал, но за овој скандал пишуваат и странските медиуми. Имено, во рамките на овогодишното издание на Скопскиот фестивал, ...

Боки 13 распали во Кајмаковски

Либертас - 14.11.2014

Македонскиот шоумен Бојан Јовановски не ја пропушти прикликата да ги искоментира случувањата околу „Скопски фестивал“ и полициската акција за откривање на малверзациите околу гласањето. На мета на Боки 13 се најде победникот Даниел Кајмакоски.

ВИДЕО: Слушнете ја англиската верзија на победничката песна на Кајмакоски

Сител - 14.11.2014

„Лисја есенски“ е победничката песна со која Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на славниот музички фестивал Евровизија. Изминативе два дена Даниел е чест гостин во медиумите каде во една изјава спомена дека во Виена ќе пее на англиски ...

И тимот на Кајмакоски демантира каква било вмешаност во аферата

Курир - 14.11.2014

Тимот на Даниел Кајмакоски објави демант за каква било вмешаност во нерегуларностите во гласањето на „Скопски фестивал 2014“. - Драги фанови, пријатели, медиуми, навистина ни е жал што името на Даниел и неговиот успех на „Скопски фестивал“ се ...

ВИДЕО: Англиската верзија на евровизиската песна на Даниел

Нетпрес - 14.11.2014

Даниел Кајмакоски победи на „Скопскиот фестивал 2014“ кој се одржа во средата 12 ноември, со песната „Лисја есенски“. Иако се уште не е конечна одлуката дали на Изборот за песна на Евровизија во Виена ќе се пее на македонски или на англиски, ...

Боки 13 жестоко го нападна Даниел Кајмакоски!

Курир - 14.11.2014

Македонскиот шоумен Бојан Јовановски не ја пропушти прикликата да ги искоментира случувањата околу „Скопски фестивал“ и полициската акција за откривање на малверзациите околу гласањето. На мета на Боки 13 се најде победникот Даниел ...

Aнглиската верзија на „Лисја есенски“ (ВИДЕО)

Курир - 14.11.2014

„Лисја есенски“ е победничката песна со која Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на славниот музички фестивал Евровизија. Изминативе два дена Даниел е чест гостин во медиумите каде во една изјава спомена дека во Виена ќе пее на англиски ...

ФОТО: Српските медиуми удрија по Кајмакоски - Без срам ја оспоруваат победата!

Сител - 14.11.2014

Скандал поради Евровизија: Кајмакоски обвинет дека го наместил изборот, Полициска истрага: Кајмакоски ја наместил Евровизија… ова се само дел од насловите кои се појавија во српски тиражни портали.

ФОТО: Србите удрија по Даниел, иако победата не му е спорна

Курир - 14.11.2014

Скандал поради Евровизија: Кајмакоски обвинет дека го наместил изборот, Полициска истрага: Кајмакоски ја наместил Евровизија… и уште неколку други наслови се појавија на речиси на сите српски тиражни портали.

Боки 13 го нападна Кајмакоски на „Фејсбук“

Република - 14.11.2014

Македонскиот шоумен Бојан Јовановски не ја пропушти прикликата да ги искоментира случувањата околу „Скопски фестивал“ и полициската акција за откривање на малверзациите околу гласањето. На мета на Боки 13 се најде победникот Даниел Кајмакоски.

Англиската верзија на „Лисја есенски“ на Кајмакоски (ВИДЕО)

Република - 14.11.2014

Два дена по победата, Даниел Кајмакоски промовираше дел од англиската верзија на евровизиската „Лисја есенски“. Се уште не се знае дали песната во Виена ќе биде изведена на македонски или на англиски јазик.

ВИДЕО: Слушнете ја англиската верзија на победничката песна на Даниел

Press24 - 14.11.2014

„Лисја есенски“ е победничката песна со која Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на славниот музички фестивал Евровизија. Изминативе два дена Даниел е чест гостин во медиумите каде во една изјава спомена дека во Виена ќе пее на англиски ...

ФОТО: Српските медиуми удрија по Даниел- еве што напишаа

Press24 - 14.11.2014

Скандал поради Евровизија: Кајмакоски обвинет дека го наместил изборот, Полициска истрага: Кајмакоски ја наместил Евровизија… ова се само дел од насловите кои се појавија во српски тиражни портали.

Тимот на Даниел демантира вмешаност во аферата

Република - 14.11.2014

Демант за било каква вмешаност во аферата со местењето на гласови за победа на „Скопски фестивал“ стигна и од тимот на победникот Даниел Кајмакоски. - Драги фанови, пријатели, медиуми, навистина ни е жал што името на Даниел и неговиот успех на ...

Ни крив ни должен, настрада Даниел Кајмакоски – Балканот пренесува дека тој ја наместил победата !? Срамота !!!

1.мк - 14.11.2014

Вчерашната акција на МВР во Скопје во која се приведени осомничени за лажирање на „Скопски фестивал“ имаше негативен ефект врз Балакнот. Заради читаност а недочитаност, или заради сензација, по се изгледа сета штета ќе ја понесе нашиот Даниел ...

Даниел Кајмакоски ќе настапи на полувремето од натпреварот Македонија-Словачка

Вистина.мк - 14.11.2014

Присутната публика на фудбалскиот натпревар од квалификациската пресметка Македонија – Словачка во сабота на „Филип Втори“ во Скопје, на полувремето од мечот ќе има можност во живо да ја слушне победничката песна за Евровизија.

ВИДЕО: Дел од англиската верзија на „Лисја есенски“ од Даниел Кајмакоски

Денешен - 14.11.2014

Два дена по победата, Даниел Кајмакоски промовираше дел од англиската верзија на евровизиската „Лисја есенски“. Се уште не се знае дали песната во Виена ќе биде изведена на македонски или на англиски јазик.

Тимот на Кајмакоски: Целиот наш тим нема никаква врска со скандалот на Скопскиот фестивал

Денешен - 14.11.2014

После скандалот кој што изби на Скопскиот фестивал, на кој за победник беше прогласен Даниел Кајмакоски на неговата Фејсбук фан страна се огласи и неговиот тим. Тие жалаат што името на Даниел се споменува во аферата со местење на гласови и ја ...

За скандалот се огласи и тимот на Даниел Кајмакоски

Пулс24 - 14.11.2014

За скандалот се огласи и тимот на Даниел Кајмакоски После низата скандали поврзани со Скопскиот Фестивал, се огласи и тимот на Даниел Кајмакоски. На следниот ЛИНК може да погледнете што кажа сопругата на Јован Јованов кој е едниот од осомничените.

Тимот на Даниел Кајмакоски реагираше за скандалот на Скопски

Вистина.мк - 14.11.2014

Додека се уште се очекува официјално соопштение од Македонската телевизија во врска со Скопскиот фестивал, од тимот на Даниел Кајмакоски, кои исто така не се упатени во ништо од заплетот, а и одлуката која сите ја очекуваат, тие се обратија на ...

Слушнете како звучи на англиски песната за Евровизија на Даниел Кајмакоски

Вистина.мк - 14.11.2014

Даниел Кајмакоски победи на „Скопскиот фестивал 2014“ кој се одржа во средата 12 ноември, со песната „Лисја есенски“. Иако се уште не е конечна одлуката дали на Изборот за песна на Евровизија во Виена ќе се пее на македонски или на англиски, ...

Еве што мисли Европа за песната на Даниел

Вистина.мк - 14.11.2014

Како што е редот, официјалната евровизиска страница eurovision.tv , како и секоја година постојано ги информира обожавателите на Евровизија за сите случувања околу изборот. Така веднаш по победата на Даниел Кајмакоски на Скопски фестивал, веднаш се ...

ФОТО: Боки 13 му се настрви на Кајмакоски

Вистина.мк - 14.11.2014

Контроверзниот шоумен Боки 13 се оглас на својот профил на Фејсбук по повод победата на Даниел Кајмакоски на Скопски фестивал 2014 и во негов стил му се „настрви“ на Кајмакоски. Боки ја искористи социјалната мрежа и директно го обвини Кајмакоски ...

Србите удрија по Даниел, иако победата не му е спорна

Вистина.мк - 14.11.2014

Скандал поради Евровизија: Кајмакоски обвинет дека го наместил изборот, Полициска истрага: Кајмакоски ја наместил Евровизија… и уште неколку други наслови се појавија на речиси на сите српски тиражни портали.

Тимот на Кајмакоски демантира каква било вмешаност во аферата

Falanga - 14.11.2014

Тимот на Даниел Кајмакоски објави демант за каква било вмешаност во нерегуларностите во гласањето на „Скопски фестивал 2014“.. Драги фанови, пријатели, медиуми, навистина ни е жал што името на Даниел и неговиот успех на „Скопски фестивал“ се ...

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2015

Фемина - 13.11.2014

И официјално Македонија доби свој претставник за Евровизија 2015. Даниел Кајмакоски победи на вечерашниот Скопски фестивал и воедно ја доби можноста следната година да нè претставува на евровизиското натпреварување во Виена.

„Лисја есенски“-Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Нова ТВ - 13.11.2014

Годинава дефинитивно во македонската естрада, му припадна на Даниел Кајмакоски кој ја заокружи 2014 со тоа што победи на Скопскиот фестивал и ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Австрија, Виена.

Кајмакоски со настап на полувремето од дуелот Македонија-Словачка

Дерби - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски кој од неодамна е промотор на нашата фудбалска репрезентација ќе има свој настап на полувремето од квалификацискиот меч меѓу Македонија и Словачка. Тој ќе ја изведе евровизиската песна „Лисја Есенски“ со која победи на вчерашниот ...

ФОТО: Кајмакоски патува за Виена

Утрински - 13.11.2014

Композицијата „Лисја есенски“ победи на Скопскиот фестивал и му обезбеди билет за Евросонгот Даниел Кајмаковски со песната „Лисја есенски“ победа на Скопскиот фестивал и следната година ќе ја претставува Македонија на Изборот на песна за Евровизија ...

Даниел по победата: Во Виена на англиски јазик

Утрински - 13.11.2014

„Се надевав, очекував, се радував, си замислував, визуелизирав пред мене, цело време си замислував, бидејќи навистина сакам да одам во Виена. „Евровизија“ ќе се одржи на 200-300 метри од местото каде што пораснав.

Кајмакоски победи, еве ја песната што ќе оди на Евровизија

ЗаЗабава - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со композицијата „Лисја есенски“ ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија 2015–та, во Виена, Австрија. Тој победи на синоќешниот Фестивал на забавни мелодии – Скопје 2014 што се одржа во Метрополис арената во ...

Скопски заврши, Даниел победи, ќе останат ли песните?

MMM.com.mk - 13.11.2014

Долгоочекуваниот „Скопски фестивал“ заврши, а впечатоците се уште се средуваат. Она што веќе сите го знаат е дека Даниел Кајмакоски ја однесе победата и со тоа стана нашиот евровизиски претставник.

Кајмакоски ќе не претставува на Евровизија 2015, слушнете ја победничката песна

Кајгана - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски победи на Скопскиот фестивал што синоќа се одржа во Метрополис Арена. Пејачот ќе ја претставува Македонија на следното издание на Евровизија во Виена. На Фестивалот на забавни мелодии Скопје 2014 настапија вкупно 20 музички ѕвезди ...

Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг

Алсат-М - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со композицијата „Лисја есенски“ ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија 2015–та, во Виена, Австрија. Тој победи на синоќешниот Фестивал на забавни мелодии - Скопје 2014 што се одржа во Метрополис арената во ...

Слушнете ја победничката евровизиска песна на Даниел Кајмакоски (видео)

Хитпортал - 13.11.2014

Д аниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија кој следната година во мај ќе се одржи во Виена. Даниел Кајмакоски ги освои симпатиите на дел од стручното жири, а најмногу македонските граѓани затоа што доби ...

Oва е песната што ќе не претставува на Евровизија во Австрија (видео)

365 - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со песната „Лисја есенски“е човекот кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Австрија, во мај 2015. Тој со најмногу гласови од публиката и второ место од страна на стручното жири го доби билетот и „лапна“ 20.000 евра на ...

Даниел Кајмакоски ќе го вее македонското знаме на Евровизија 2015

Хитпортал - 13.11.2014

П рвиот регионален победник во шоуто „Икс Фактор“, Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија кој следната година во мај ќе се одржи во Виена. Даниел Кајмакоски ги освои симпатиите на дел од стручното жири, а ...

Кајмакоски е следниот евровизиски претставник!

КадеВечер - 13.11.2014

“Лисја есенски” ќе биде следната наша евровизиска песна со која Даниел Кајмакоски ќе се обиде да ја претстави Македонија колку што може подобро. Тој од гласовите на интернационалното жири имаше 10 поени а според гласовите од публиката ја доби 12ката.

Победата на Даниел засега не е спорна

ЗаЗабава - 13.11.2014

Засега, полицијата сè уште нема сознанија дали победата на Кајмакоски се должи на гласовите кои биле испраќани од СИМ-картичките што ги заплени таа завчеравечер, во стан во Скопје. Оттаму велат дека допрва ќе се проверуваат запленетите картички и ќе ...

Даниел Кајмакоски ќе ја пее „Лисја есенски“ на Евровизија 2015

Црнобело - 13.11.2014

Песната „Лисја есенски“ која ја испеа Даниел Кајмакоски на овогодинешниот Скопски фестивал е избрана за најдобра песна која ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2015. Даниел настапи трет и веднаш се почувствува ритамот на победничката песна.

Победниците и скандалите на Скопски фестивал

Ladybook - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски е официјален победник на Скопскиот фестивал со неговата песна "Лисја есенски'. Даниел ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Виена, Австрија. Тамара Тодевска и нејзината песна "Брод што тоне" заврши на второто место.

„Добро бе... тие што имаа по 5 гласа на Скопски фестивал... имаат ли фамилија?“

МКД - 13.11.2014

Секогаш кога ќе ни се случи некоја непогода, излегуваат на виделина ведрината и духовитоста на нашите корисници на социјалните мрежи. Така, по (катастрофата од) синоќешниот Скопски фестивал, Фејсбук и Твитер беа преплавени од коментари.

КАЈМАКОСКИ: Зошто би местел кога бев поканет да учествувам?

Телеграф - 13.11.2014

Тој во изјава за „Вечер“ вели дека ниту на него ниту на неговиот тим не им е таков принципот на работа и смета дека музиката треба да биде само убава работа, а не арена за израмнување сметки Победникот на скопскиот фестивал за избор за песна на ...

(ВИДЕО) Слушнете ја песната што ќе ја претставува Македонија на Евросонг!

Фактор - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со песната „Лисја есенски“ ќе биде македонскиот претставник на изборот за песна на Евровизија. Натпреварот ќе се одржи следната година во Виена, Австрија. Кајмакоски синоќа победи на Скопскиот фестивал и освен правото да ја ...

Слушнете ја победничката песна на Кајмакоски (ВИДЕО)

Телеграф - 13.11.2014

На синоќешниот „Скопски фестивал“ втора беше Тамара Тодевска, а трета Евгенија Чанчалова Нумерата „Лисја есенски“ во изведба на Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија следната година на песна на Евровизија.

Даниел Кајмакоски – македонски претставник на Евросонг

Фактор - 13.11.2014

Македонија го избра претставникот за Евросонг. На Скопскиот фестивал вечерва победи Даниел Кајмакоски и тој ќе патува следната година на изборот за песна на Евровизија, што ќе се одржи во Виена, Австрија.

ПЛОДНА ГОДИНА: Кајмакоски го обезбеди патот за на „Евровизија“ и освои 20.000 евра

Телеграф - 13.11.2014

Второто место и припадна на Тамара Тодевска за нејзината „Брод што тоне“, а со тоа и паричната награда од 15.000 евра Победник на овогодинешниот „Скопски фестивал“, можеби и очекувано, е Даниел Кајмакоски и неговата „Лисја есенски“.

МЕСТЕЊЕ ГЛАСОВИ: Кајмакоски дури утрово разбрал за скандалот

Телеграф - 13.11.2014

Пред малку му се јавив на Даниел за да го информирам за она што се случува и искрено не може да поверува дека е можно да се случи такво нешто, ни изјави менаџерот на Кајмакоски, Антонио Павловски Победникот на „ Скопскиот фестивал “, Даниел ...

Даниел Кајмакоски – македонски претставник на Евросонг

Тера - 13.11.2014

Македонија го избра претставникот за Евросонг. На Скопскиот фестивал вечерва победи Даниел Кајмакоски и тој ќе патува следната година на изборот за песна на Евровизија, што ќе се одржи во Виена, Австрија.

Даниел Кајмакоски за местењето на гласови на Скопксиот фесивал

За Се - 13.11.2014

Македонецот кој го покори Балканот во првиот X-Factor адриа, Даниел Кајмакоски вчера освои 3.597 гласови, а од еден телефонски број можеше да се гласа само еднаш. Во изјава за Вечер Кајмакоски затечен и шокиран од целата ситуација која фрла сенка ...

Даниел Кајмакоски: За скандалот дознавме утрово од новинарите

Точка - 13.11.2014

Ние сега се освестуваме од вчерашното славење и од новинарите кои ни се јавуваат дознавме дека имало некакво апсење. Никој ниту дошол да не уапси, ниту да ни ја одземат победата, изјави за Вистина.мк Антонио Павловски, пријателот на Даниел кој е со ...

Даниел Кајмаковски ќе ја преставува Македонија на Евровизија

За Се - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг. Така одлучи стручното жири од повеќе земји и македонската публика. Песната „Лисја есенски“ доби 3597 гласови од македонската публика.

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг!

Орбис - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг. Така одлучи стручното жири од повеќе земји и македонската публика. Песната „Лисја есенски“ доби 3597 гласови од македонската публика.

Даниел Кајмакоски победи на Скопскиот фестивал и ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2015

Турлитава - 13.11.2014

Даниел Кајмаковски во Метрополис Арена победи на годинешниот Скопски фестивал и ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2015 во Виена. На Фестивалот Скопје 2014 настапија вкупно 20 музички ѕвезди во придружба на Ревискиот оркестар на МРТ.

Ова е победничката песна на Даниел Кајмакоски што ќе ја претставува Македонија на Евровизија

NewTime - 13.11.2014

Како што најави организаторот, победникот на фестивалот беше определен според евровизискиот принцип на гласање по пат на телевоутинг и меѓународно стручно жири во сооднос 50:50. Даниел возбуден од победата, откако ја отпеа победничката песна извика: ...

Даниел Кајмакоски ќе не претставува на Евровизија

Runway - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со композицијата „Лисја есенски“ ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија 2015–та, во Виена, Австрија. Тој победи на синоќешниот Фестивал на забавни мелодии – Скопје 2014 што се одржа во Метрополис арената во ...

Даниел Кајмаковски ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2015

Хајд Парк - 13.11.2014

Даниел Кајмаковски победи на Скопскиот фестивал што се одржа во среда вечер (12.11) во Метрополис Арена. Тоа значи дека пејачот ќе ја претставува Македонија на следното издание на Евровизија во Виена.

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски со песната „Лисја есенски“ победник на Скопскиот фестивал

Популарно - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со композицијата „Лисја есенски“ ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија 2015–та, во Виена, Австрија. Тој победи на синоќешниот Фестивал на забавни мелодии – Скопје 2014 што се одржа во Метрополис арената во ...

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг!

NewTime - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг, пишува Курир. Така одлучи стручното жири од повеќе земји и македонската публика. Песната „Лисја есенски“ доби 3597 гласови од македонската публика.

Скопски фестивал: Даниел, Тамара и Еги добија 45.000 евра

Орбис - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски е победник на овогодинешниот Скопски фестивал. Освен што тој е нашиот претставник за Евросонг, пејачот доби награда од 20.000 евра. Тамара Тодевска како второпласирана беше наградена со 15.000 евра.

Кајмакоски е македонскиот претставник на Евросонг

Таратур - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со победа на Скопскиот фестивал обезбеди билет за Виена во натпреварувањето за Евросонг со песната „Лисја есенски“. До победата стигна по објавувањето на гласовите на македонската публика.

Даниел Кајмакоски: Кога го имаш народот на своја страна, имаш крилја со кои можеш да леташ многу далеку

Музика24 - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со композицијата “Лисја есенски” ќе ја претставува Македонија на 60-то јубилејно издание на Изборот за песна на Евровизија 2015– та, во Виена, Австрија. Вака одлучија гледачите преку телевоутинг и членовите на меѓународно стручно ...

Даниел Кајмакоски со настап на полувреме од натпреварот Македонија - Словачка

+инфо - 13.11.2014

Присутната публика на фудбалскиот натпревар од квалификациската пресметка Македонија - Словачка в сабота на „Филип Втори“ во Скопје, на полувремето од мечот ќе има можност во живо да ја слушне победничката песна за Евровизија.

(Видео) Ова е победничката песна на Даниел Кајмакоски на „скопскиот фестивал“

Lady - 13.11.2014

Ова е победничката песна на Даниел Кајмакоски синоќа на „скопскиот ...

Боки 13 распали на Фејсбук за Скопски фестивал

Бриф - 13.11.2014

Познатиот македонски шоумен Боки13 револтиран од синоќешниот избор за песна на Евровизија се огласи на Фејсбук. Тој напиша: Тамара е реалниот победник, се друго е смешно и ...

Даниел Кајмакоски по победата: Ако сакате ќе облечам мини здолниште за да победам на Евровизија!

Орбис - 13.11.2014

Непосредно по победата на Даниел Кајмакоски на Скопскиот фестивал, како што е редот, се одржа и афтер парти за да се прослави за успехот. Атмосферата од настанот беше победничка, а оној кој беше најсреќен беше секако Даниел.

Менаџерите на Кајмакоски за полициската акција

Бриф - 13.11.2014

Менаџерскиот тим на Даниел Кајмакоски се огласи по полициската акција која беше спроведена ноќеска поради сомнение за местење на Скопскиот фестивал. „Ние сега се освестуваме од вчерашното славење и од новинарите кои ни се јавуваат дознавме дека ...

ВИДЕО: Ова е победничката песна на Даниел Кајмакоски што ќе ја претставува Македонија на Евровизија

За Се - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со песната „Лисја есенски“ ќе биде македонскиот претставник на изборот за песна на Евровизија. Натпреварот ќе се одржи следната година во Виена, Австрија. Кајмакоски синоќа победи на Скопскиот фестивал и освен правото да ја ...

Даниел Кајмакоски ќе настапи на полувреме од натпреварот Македонија - Словачка

Канал5 - 13.11.2014

Присутната публика на фудбалскиот натпревар од квалификациската пресметка Македонија - Словачка в сабота на „Филип Втори“ во Скопје, на полувремето од мечот ќе има можност во живо да ја слушне победничката песна за Евровизија.

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Точка - 13.11.2014

Без големо изненадување, со оглед на фактот што во последно време стана миленик кај младите, Даниел Кајмакоски ја освои победата на овогодинешниот Скопски фестивал и со тоа доби шанса да ја претставува нашата земја на Евровизија во Виена, Австрија.

ВИДЕО Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија

+инфо - 13.11.2014

Даниел Кајмаковски со песната „Лисја есенски“ победи на Скопскиот фестивал и следната година ќе ја претставува Македонија на Изборот на песна за Евровизија во Виена, Австрија. До победата стигна по објавувањето на гласовите на македонската публика.

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Убавина и Здравје - 13.11.2014

„Лисја есенски“ ќе биде песната со која Даниел Кајмакоски ќе ја претстави Македонија на следната Евровизија. Тој од гласовите на интернационалното жири имаше 10 поени, а од публиката ја доби 12-ката.

Даниел по победата: во Виена на англиски јазик

Во Штип - 13.11.2014

„Се надевав, очекував, се радував, си замислував, визуелизирав пред мене, цело време си замислував, бидејќи навистина сакам да одам во Виена. „Евровизија“ ќе се одржи на 200-300 метри од местото каде што пораснав.

(ВИДЕО) Ова е победничката песна со која Даниел Кајмакоски ќе настапи на Евровизија

Бриф - 13.11.2014

Даниел откако ја отпеа победничката песна извика: „Фала Скопје, фала Македонијо! Ви благодарам за довербата во ...

Слушнете ја победничката песна на Даниел Кајмакоски на „скопскиот фестивал“

Коментар - 13.11.2014

Слушнете ја победничката песна на Даниел Кајмакоски синоќа на „скопскиот ...

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски е претставник за „Евровизија 2015“

Н.Македонија - 13.11.2014

Македонскиот претставник за „Евровизија 2015“ е Даниел Кајмакоски кој на вечерашниот Скопски фестивал победи со песната „Есенски лисја“ Тој од публиката ги доби максималните 22 поени и ја освои паричната награда од 20.000 евра.

Фановите дознаваат за Кајмакоски

Panika.be - 13.11.2014

Фановите на Даниел Кајмакоски дознаваат за неговата победа на Скопски Фестивал, меѓутоа учителот за да ги смири им ги кажува и лошите ...

Даниел Кајмакоски во Виена ќе ја претставува Македонија на „Евросонг“2015

Во Штип - 13.11.2014

Честитки за Даниел Кајмакоски кој ја одбележа 2014 година на Македонската и на Балканската музичка сцена. По победата на X – faktor Даниел го освои и „Скопскиот Фестивал“, со оваа победа исто така Даниел ќе ја претставува и Македонија на престојниот ...

Даниел Кајмакоски: За скандалот дознавме утрово од новинарите!

МК News - 13.11.2014

Ние сега се освестуваме од вчерашното славење и од новинарите кои ни се јавуваат дознавме дека имало некакво апсење. Никој ниту дошол да не уапси, ниту да ни ја одземат победата, изјави за Вистина.мк Антонио Павловски, пријателот на Даниел кој е со ...

ФФМ најде лек да го наполни „Филип Втори“: Кајмакоски ќе пее на полувреме!

SportMedia - 13.11.2014

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го најде лекот како да ја наполни Националната Арена „Филип Втори“ за квалификацискиот меч со Словачка задутре (20.45 часот), откако објави дека македонскиот евровизиски претставник Даниел Кајмаковски ќе ...

Кајмакоски со настап на полувреме од натпреварот Македонија – Словачка

А1 On - 13.11.2014

Присутната публика на фудбалскиот натпревар од квалификациската пресметка Македонија – Словачка в сабота на „Филип Втори“ во Скопје, на полувремето од мечот ќе има можност во живо да ја слушне победничката песна за Евровизија.

Кајмакоски: Јас не знам ништо за акцијата на МВР

Канал5 - 13.11.2014

- Јас не знам ништо за акцијата на МВР. И јас и мојот тим чекаме официјална информација од полицијата - изјави Даниел Кајмакоски за Канал5. - Уште од 9 часот изутринава почнаа да ѕвонат мобилните телефони и тогаш и јас слушнав дека имало некакви ...

„Скопски фестивал 2014“: Кајмакоски победи, Тамара вечно втора

RadioMk - 13.11.2014

13 ноември, 2014 Синоќа во арената „ Метрополис“ се одржа новото издание на фестивалот за забавни мелодии „Скопје 2014“ , во чии рамки беа изведени 20 нови композиции во придружба на ревискиот оркестар на МРТ.

Кајмакоски: Зошто би местел, кога добив покана да учествувам?

Нетпрес - 13.11.2014

Од телефонското гласање Даниел освои 3.597 гласови, а од еден телефонски број можеше да се гласа само еднаш. Во изјава за „Вечер“ Кајмакоски затечен и шокиран од целата ситуација која фрла сенка врз неговата победа вели дека ниту на него ниту на ...

ВИДЕО: Ова е победничката песна на Даниел Кајмакоски што ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Press24 - 13.11.2014

Како што најави организаторот, победникот на фестивалот беше определен според евровизискиот принцип на гласање по пат на телевоутинг и меѓународно стручно жири во сооднос 50:50. Даниел возбуден од победата, откако ја отпеа победничката песна извика: ...

Кајмакоски за Евросонг: Ќе облечам штикли и мини здолниште ако треба!

Press24 - 13.11.2014

Атмосферата на Скопскиот фестивал вчера беше победничка, а оној кој беше најсреќен беше секако Даниел. „Вистина“ побара негово мислење за контроверзноста која минативе години се јавува на Евросонг.

Кајмакоски реагираше: Зошто би местел?

Курир - 13.11.2014

Од телефонското гласање Даниел освои 3.597 гласови, а од еден телефонски број можеше да се гласа само еднаш. Во изјава за „Вечер“ Кајмакоски затечен и шокиран од целата ситуација која фрла сенка врз неговата победа вели дека ниту на него ниту на ...

Кајмакоски за Евросонг: Ќе облечам штикли и мини здолниште ако треба!

Курир - 13.11.2014

Непосредно по победата на Даниел Кајмакоски на Скопскиот фестивал, како што е редот, се одржа и афтер парти за да се прослави за успехот. Атмосферата од настанот беше победничка, а оној кој беше најсреќен беше секако Даниел.

Даниел Кајмакоски: За скандалот дознавме утрово од новинарите!

Либертас - 13.11.2014

Утрово низ голем број на портали и медиуми беше објавена информацијата дека победата на Даниел Кајмакоски е наместена и поради тоа полицијата спроведува акција и ги апси оние кои правеле измама со СИМ картички.

"Тие што имаа по 5 гласа на Скопски фестивал имаат ли фамилија?“- прочитајте ги реакциите на гледачите

Press24 - 13.11.2014

Фејсбук и Твитер беа преплавени од коментари по синоќешниот скопски фестивал. Пренесуваме дел од нив... Остај го Зафирчев да си испее и изигра цел фестивал и дај парите од наградите у добротворни цели... и волкот сит и овците на број.

Скопски фестивал: Даниел, Тамара и Еги добија 45.000 евра

Press24 - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски е победник на овогодинешниот Скопски фестивал. Освен што тој е нашиот претставник за Евросонг, пејачот доби награда од 20.000 евра. Тамара Тодевска како второпласирана беше наградена со 15.000 евра.

Даниел: Ви благодарам што верувате во мене

Press24 - 13.11.2014

Победник на годинешниот Скопски фестивал и македонски претставник на Евровизија е Даниел Кајмакоски. Тој со песната „Лисја есенски“ доби најмногу гласови на вечерашниот фестивал. Втора беше Тамара Тодевска, а трета Еги.

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Sky - 13.11.2014

Даниел Кајмаковски со победа на Скопскиот фестивал обезбеди билет за Виена во натпреварувањето за Евросонг со песната „Лисја есенски“. До победата стигна по објавувањето на гласовите на македонската публика.

Кајмакоски реагираше: Зошто би местел?

Press24 - 13.11.2014

Од телефонското гласање Даниел освои 3.597 гласови, а од еден телефонски број можеше да се гласа само еднаш. Во изјава за „Вечер“ Кајмакоски затечен и шокиран од целата ситуација која фрла сенка врз неговата победа вели дека ниту на него ниту на ...

ФОТО: Скопски заврши, Даниел победи, ќе останат ли песните?

Курир - 13.11.2014

Долгоочекуваниот „Скопски фестивал“ заврши, а впечатоците се уште се средуваат. Она што веќе сите го знаат е дека Даниел Кајмакоски ја однесе победата и со тоа стана нашиот евровизиски претставник.

Кајмакоски: Во Виена ќе бидам на свој терен

Press24 - 13.11.2014

Ех да можев јас да те прегрнам сега и засекогаш, па да се разбудам, очи да отворам, да видам дека живеам. Ме следиш секој ден, во мојот свет, заспиваш во мисливе. Сите зборови премалку се.

ВИДЕО: Победничката песна на Даниел Кајмакоски

Курир - 13.11.2014

аниел Кајмаковски со песната „Лисја есенски“ победи на Скопскиот фестивал и следната година ќе ја претставува Македонија на Изборот на песна за Евровизија во Виена, Австрија. Тој освои 22 поени, а како победник на Скопски фестивал е добитник на 20 ...

„Добро бе... тие што имаа по 5 гласа на Скопски фестивал... имаат ли фамилија?“

Курир - 13.11.2014

Фејсбук и Твитер беа преплавени од коментари по синоќешниот скопски фестивал. Пренесуваме дел од нив... Остај го Зафирчев да си испее и изигра цел фестивал и дај парите од наградите у добротворни цели... и волкот сит и овците на број.

ФОТО: Афтер парти по Скопски – ѕвездите славеа и се забавуваа

Курир - 13.11.2014

Во Метрополис арената вчера се одржа Скопскиот фестивал, на кој се одбра нашиот претставник за Евровизија 2015. Даниел Кајмакоски ја однесе првата награда, втора беше Тамара Тодевска, а трета Еги.

ФОТО: Боки 13 распали на Фејсбук- што мисли тој за Скопски фестивал?

Press24 - 13.11.2014

Познатиот македонски шоумен Боки13 револтиран од синоќешниот избор за песна на Евровизија се огласи на Фејсбук. Тој напиша: Тамара е реалниот победник, се друго е смешно и Тажно. Имено на вчерашниот избор победи Даниел Кајмакоски со песната Лисја ...

ВИДЕО: Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг

Нетпрес - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со композицијата „Лисја есенски“ ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија 2015–та, во Виена, Австрија. Тој победи на синоќешниот Фестивал на забавни мелодии – Скопје 2014 што се одржа во Метрополис арената во ...

Даниел Кајмакоски со настап на полувремето од натпреварот Македонија – Словачка

Курир - 13.11.2014

На полувремето од натпреварот Македонија – Словачка кој ќе се одигра во сабота, 15 ноември, 20.45 часот, Даниел Кајмакоски ќе има свој настап. Победникот на „Скопски фестивал, а воедно и наш евровизиски претставник, Даниел Кајмакоски во живо ќе ја ...

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг 2015

МРТ - 13.11.2014

Дваесет македонски музички ѕвезди настапија во придружба на големиот Ревиски оркестар на МРТ на Фестивалот на забавни мелодии – Скопје 2014... Даниел Кајмакоски со композицијата „Лисја есенски“ ќе ја претставува Македонија на 60-то јубилејно издание ...

Кајмакоски за КУРИР: Во Виена ќе бидам на свој терен

Курир - 13.11.2014

Ех да можев јас да те прегрнам сега и засекогаш, па да се разбудам, очи да отворам, да видам дека живеам. Ме следиш секој ден, во мојот свет, заспиваш во мисливе. Сите зборови премалку се.

Кајмакоски: Ниту молев, ниту се туркав да победам, па зошто би местел!

еМагазин - 13.11.2014

Во изјава за Вечер, Даниел Кајмакоски, нашиот нов преставник за на Евровизија вели дека е затечен и шокиран од целата ситуација која фрла сенка врз неговата победа вели дека ниту на него ниту на неговиот тим не им е таков принципот на работа и смета ...

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг! (Видео)

Шеталиште - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг, така одлучи стручното жири од повеќе земји и македонската публика. Песната „Лисја есенски“ доби 3597 гласови од македонската публика, а неговата победа беше очекувана, со оглед на тоа што ...

Скопскиот фестивал бил наместен!?

Шеталиште - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски победи на Скопскиот фестивал што се одржа во Метрополис Арена. Даниел Кајмакоски победи со песната „Лисја есенски“ и со неа ќе настапи на 60-то издание на Евровизија во 2015 година во Виена, Австрија.

Даниел Кајмакоски – Претставник на „Евросонг“ во Виена, Тамара вечно втора !

1.мк - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски победи на Скопскиот фестивал и со неговата песна „Лисја есенски“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Австрија,поточно Виена, таму каде што и живее. Со неговата победа, ги исполни предвидувањата дека токму тој ќе биде ...

ВИДЕО: Ова е „Лисја есенски“ со која Даниел Кајмакоски оди на Евросонг 2015 !

1.мк - 13.11.2014

По победата на „Скопскиот фестивал“, Даниле Кајмакоски имаше мала прослава со неговиот тим. Тој е подготвен за настап во Виена, каде секако…се чуствува како дома. Запрашан дали ќе ја следи екстраваганцијата која што ја прават на ЕвросонгоТ, како што ...

Кајмакоски победи на Скопски фестивал, Тамара „вечно“ втора

еМагазин - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски победи на Скопскиот фестивал и со неговата песна „Лисја есенски“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Австрија,поточно Виена, таму каде што и живее.Со неговата победа, ги исполну предвидувањата дека токму тој ќе биде ...

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Денешен - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија. Така одлучи стручното жири од повеќе земји и македонската публика. Песната „Лисја есенски“ доби 3597 гласови од македонската публика.

Даниел Кајмакоски е новиот македонски претставник на Евровизија (ВИДЕО)

Скопје инфо - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг. Така одлучи стручното жири од повеќе земји и македонската публика. Песната „Лисја есенски“ доби 3597 гласови од македонската публика.

Кајмакоски се огласи: Зошто би местел?

Пулс24 - 13.11.2014

Од телефонското гласање Даниел освои 3.597 гласови, а од еден телефонски број можеше да се гласа само еднаш. Во изјава за „Вечер“ Кајмакоски затечен и шокиран од целата ситуација која фрла сенка врз неговата победа вели дека ниту на него ниту на ...

Коментарите за Скопски фестивал ги запалија социјалните мрежи

Вистина.мк - 13.11.2014

Фејсбук и Твитер беа преплавени од коментари по синоќешниот скопски фестивал. Пренесуваме дел од нив… *Остај го Зафирчев да си испее и изигра цел фестивал и дај парите од наградите у добротворни цели… и волкот сит и овците на број.

Кајмакоски: Ниту се туркав да влезам, ниту молев, па зошто би местел

Денешен - 13.11.2014

Шокиран од целата ситуација која фрла сенка на неговата победа, Даниел Кајмакоски за Вечер вели дека ниту за него ниту за неговиот тим не им е таков принципот на работа и смета дека музиката треба да биде само убава работа, а не арена за израмнување ...

„Добро бе... тие што имаа по 5 гласа на Скопски фестивал... имаат ли фамилија?“

Скопје инфо - 13.11.2014

Фејсбук и Твитер беа преплавени од коментари по синоќешниот скопски фестивал. Пренесуваме дел од нив... Остај го Зафирчев да си испее и изигра цел фестивал и дај парите од наградите у добротворни цели... и волкот сит и овците на број.

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2015!

Вистина.мк - 13.11.2014

Победник на годинешниот Скопски фестивал и македонски претставник на Евровизија е Даниел Кајмакоски. Тој со песната „Лисја есенски“ доби најмногу гласови на вечерашниот фестивал. Втора беше Тамара Тодевска, а трета Еги.

ВИДЕО: Слушнете ја победничката песна на Даниел Кајмакоски

Пулс24 - 13.11.2014

Даниел Кајмаковски со песната „Лисја есенски“ победи на Скопскиот фестивал и следната година ќе ја претставува Македонија на Изборот на песна за Евровизија во Виена, Австрија. Тој освои 22 поени, а како победник на Скопски фестивал е добитник на 20 ...

ФОТО: Афтер парти по Скопски

Скопје инфо - 13.11.2014

Во Метрополис арената вчера се одржа Скопскиот фестивал, на кој се одбра нашиот претставник за Евровизија 2015.Даниел Кајмакоски ја однесе првата награда, втора беше Тамара Тодевска, а трета Еги.По настапите на сцената, ѕвездите убаво се забавуваа и ...

Скопски фестивал и афтер парти

Вистина.мк - 13.11.2014

На 12.11.2014 година се одржа Скопскиот фестивал на кој првата награда од 20.000 евра и титулата македонски претставник на Евровизија ја доби Даниел Кајмакоски. Еве како си поминавме таму, а и на афтер партито.

Кумановката Евгенија Чанчалова трета на Скопски фестивал

Kumanovo News - 13.11.2014

Младата кумановка Евгенија Чанчалова со песната “Да не те сакам“, синоќа на Скопски фестивал 2014, освои трето место и парична награда од 5.000 евра. Даниел Кајмакоски со песната “Лисја есенски“ е победник и ќе ја претставува Македонија следната ...

Кајмаковски чекираше билет за Евровизија и лапна 20.000 евра

Вечер - 13.11.2014

На Евровизија одам целосно мотивиран и подготвен да дадам се од себе. Од мал го сонував ова и им благодарам на сите што гласаа за мене и ме поддржуваат, изјави Даниел веднаш по прогласувањето и додаде дека би сакал на големата евровизиска сцена да ...

Даниел Кајмаковски ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2015

Макфакс - 13.11.2014

Даниел Кајмаковски победи на Скопскиот фестивал што се одржа во среда вечер (12.11) во Метрополис Арена. Тоа значи дека пејачот ќе ја претставува Македонија на следното издание на Евровизија во Виена.

Даниел Кајмакоски: За скандалот дознавме утрово од новинарите!

Вистина.мк - 13.11.2014

Утрово низ голем број на портали и медиуми беше објавена информацијата дека победата на Даниел Кајмакоски е наместена и поради тоа полицијата спроведува акција и ги апси оние кои правеле измама со СИМ картички.

Евровизија е една друга планета на која се е дозволено!

Вечер - 13.11.2014

Тијана Дапчевиќ, како наша минатогодишна евровизиска претставничка која не претставуваше во Копенхаген со "To the sky", вели дека многу работи го очекуваат и дека ќе има журка без прекин 24 часа дневно.

Ниту молев, ниту се туркав да победам, па зошто би местел!

Вечер - 13.11.2014

Од телефонското гласање Даниел освои 3.597 гласови, а од еден телефонски број можеше да се гласа само еднаш. Во изјава за Вечер Кајмакоски затечен и шокиран од целата ситуација која фрла сенка врз неговата победа вели дека ниту на него ниту на ...

Скопски заврши, Даниел победи, ќе останат ли песните?

Вистина.мк - 13.11.2014

Долгоочекуваниот „Скопски фестивал“ заврши, а впечатоците се уште се средуваат. Она што веќе сите го знаат е дека Даниел Кајмакоски ја однесе победата и со тоа стана нашиот евровизиски претставник.

ЕКСКЛУЗИВНО Даниел Кајмакоски по победата: Ако сакате ќе облечам мини здолниште за да победам на Евровизија!

Вистина.мк - 13.11.2014

Непосредно по победата на Даниел Кајмакоски на Скопскиот фестивал, како што е редот, се одржа и афтер парти за да се прослави за успехот. Атмосферата од настанот беше победничка, а оној кој беше најсреќен беше секако Даниел.

Се јави и Кајмакоски: Не се туркав да влезам на фестивалот, нема зошто да местам!

Lider - 13.11.2014

Во изјава за „Вечер“ Кајмакоски затечен и шокиран од целата ситуација која фрла сенка врз неговата победа вели дека ниту на него ниту на неговиот тим не им е таков принципот на работа и смета дека музиката треба да биде само убава работа, а не арена ...

Фејсбук и Твитер „прегореа“ по Скопски фестивал: Ова се коментарите!

Lider - 13.11.2014

Фејсбук и Твитер беа преплавени од коментари по Скопскиот фестивал. Пренесуваме дел од нив… Остај го Зафирчев да си испее и изигра цел фестивал и дај парите од наградите у добротворни цели… и волкот сит и овците на број.

Кајмакоски подготвен да облече мини и да застане на штикли – ако треба!

Lider - 13.11.2014

Непосредно по победата на Даниел Кајмакоски на Скопскиот фестивал, како што е редот, се одржа и афтер парти за да се прослави за успехот. Атмосферата од настанот беше победничка, а оној кој беше најсреќен беше секако Даниел.

Кајмакоски со настап на полувреме од натпреварот Македонија – Словачка

Lider - 13.11.2014

Присутната публика на фудбалскиот натпревар од квалификациската пресметка Македонија – Словачка в сабота на „Филип Втори“ во Скопје, на полувремето од мечот ќе има можност во живо да ја слушне победничката песна за Евровизија.

„Лисја есенски“ и Даниел Кајмакоски го добија билетот за пат на Евросонг/Видео

Lider - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски со композицијата „Лисја есенски“ ќе ја претставува Македонија на 60-то јубилејно издание на Изборот за песна на Евровизија 2015– та, во Виена, Австрија. Вака одлучија гледачите преку телевоутинг и членовите на меѓународно стручно ...

Даниел Кајмакоски победник на Скопскиот фестивал/Видео

Lider - 13.11.2014

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија во Виена Австрија, одлучи стручното жири од повеќе земји и македонската публика. Песната „Лисја есенски“ доби 3597 гласови од македонската публика.

ФОТО - Кајмакоски - 50 секунди бев Супермен

Вест - 12.11.2014

Даниел Кајмакоски си го оствари детскиот сон и на 31 година скокна со падобран од 4.000 метри. Неговите другари знаејки дека тоа му е детски сон за роденден му подариле ваучар од еден аеро клуб во близина на Виена, Австрија и пред десетина дена ...

Даниел Кајмакоски скокна со падобран

Хитпортал - 12.11.2014

П рво се пофали со банџи скок од највисоката зграда во Виена, а сега Даниел Кајмакоски рипна со падобран. Станува збор за роденденски подарок од неговите пријатели во Австрија. „Ова беше големо изненадување за мене и воедно голем предизвик.

Даниел Кајмакоски е победник на Скопскиот фестивал

МКД - 12.11.2014

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија следната година на Изборот на песна за Евровизија во Виена, Австрија. Даниел Кајмакоски настапи со композицијата „Есенски лисја“ и освои 22 поени.

Даниел Кајмаковски ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Бриф - 12.11.2014

Даниел Кајмаковски со песната „Лисја есенски“ победи на скопскиот фестивал што се одржа вечерва. Тој освои најмногу гласови од телефонското гласање и ќе ја претставува Македонија на Евровизија наредната година во ...

Даниел Кајмаковски ќе ја преставува Македонија на Евровизија

МК News - 12.11.2014

Даниел Кајмаковски и неговата песна ,,Лисја есенски,, е победник на овогодинешниот скопски фестивал 2014 и ќе ја преставува Македонија на песна на евровизија годинава во Виена. Втора е Тамара Тодевска Даниел доби и награда од 20 000 ...

Даниел Кајмакоски убедливо води на евровизиското гласање

Убавина и Здравје - 12.11.2014

Додека се уште трае “Скопскиот фестивал“ на кој се избира преставник за “Евровизија 2015“ порталот Убавина и Здравје спроведе анкета за тоа кој че не преставува во Виена следната година. Според вашите гласови апсолутен победник е Даниел ...

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски патува на Евросонг

А1 On - 12.11.2014

Даниел Кајмакоски со победа на Скопскиот фестивал обезбеди билет за Виена во натпреварувањето за Евросонг со песната „Лисја есенски“. До победата стигна по објавувањето на гласовите на македонската публика.

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг!

Курир - 12.11.2014

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг. Така одлучи стручното жири од повеќе земји и македонската публика. Песната „Лисја есенски“ доби 3597 гласови од македонската публика.

Боки 13 и Мадона „шетаат“ исти патики

Press24 - 12.11.2014

Контроверзниот Боки 13 од секогаш бил љубител на брендирани модни парчиња, а денес, на роденденот на Бекстејџ тој дојде во обувки од Versace вредни 1250 долари. Со исти такви неодамна се пофали и Мадона на својот Инстаграм профил, но за разлика од ...

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Сител - 12.11.2014

Како и што се очекуваше, Даниел Кајмакоски е победник на Скопскиот фестивал. Со освоени 22 поени, тој го освои првото место. Покрај настапот на Евровизија, Кајмакоски ќе инкасира и 20.000 евра.

ФОТО: Кајмакоски скокна од 4000 метри

Press24 - 12.11.2014

Пријателите на Даниел за неговиот роденден му подариле необичен подарок, скок со подобран. - Ова беше големо изненадување за мене и воедно голем предизвик. Чувството да се паѓа четири минути беше неверојатно.

Даниел Кајмакоски со најголеми шанси за победа на Скопскиот фестивал

Press24 - 12.11.2014

Даниел Кајмакоски е најголем фаворит за победа на Скопскиот фестивал што ќе го направи нов македонски евровизиски претставник. Ако им се верува на коисниците на социјалните мрежи, речи си сите прогнозираат негова победа.

Скопски фестивал: Даниел, Тамара и Еги добија 45.000 евра

Курир - 12.11.2014

Даниел Кајмакоски е победник на овогодинешниот Скопски фестивал. Освен што тој е нашиот претставник за Евросонг, пејачот доби награда од 20.000 евра. Тамара Тодевска како второпласирана беше наградена со 15.000 евра.

Даниел Кајмакоски е новиот македонски претставник на Евровизија

Press24 - 12.11.2014

Како и што се очекуваше, Даниел Кајмакоски е победник на Скопскиот фестивал. Со освоени 22 поени, тој го освои првото место. Покрај настапот на Евровизија, Кајмакоски ќе инкасира и 20.000 евра.

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Кајмакоски скокна од 4000 метри!

Курир - 12.11.2014

Стравот е најголема пречка за успехот! Даниел Кајмакоски неодамна го прослави својот роденден со најблиските во Виена, Австрија, каде што живееше пред да триумфира и стане првиот Македонец кој победил во едно регионално музичко натпреварување.

Кајмакоски е најголем фаворит за победник на Скопски фестивал

Курир - 12.11.2014

Даниел Кајмакоски вечерва настапи на Скопскиот фестивал каде го избираме нашиот претставник за Евровизија. Социјалните мрежи се преполни со коментари за изведувачите и песните, но преовладуваат оние за Даниел.

Даниел Кајмакоски со „Лисја есенски“ оди на Евровизија: Ви благодарам за довербата во мене!(видео)

Република - 12.11.2014

Победник на годинешниот Скопски фестивал и македонски претставник на Евровизија е Даниел Кајмакоски. Тој со песната „Лисја есенски“ доби најмногу гласови на вечерашниот фестивал. Втора беше Тамара Тодевска, а трета Еги.

ФОТО: Кајмакоски скокна од 4000 метри!

Скопје инфо - 12.11.2014

Стравот е најголема пречка за успехот! Даниел Кајмакоски неодамна го прослави својот роденден со најблиските во Виена, Австрија, каде што живееше пред да триумфира и стане првиот Македонец кој победил во едно регионално музичко натпреварување.

Фото: Даниел Кајмакоски скокна од 4000 метри!

Денешен - 12.11.2014

Неодамна Даниел Кајмакоски го прослави својот роденден со најблиските во Виена, Австрија, каде што живееше пред да триумфира и стане првиот Македонец кој победил во едно регионално музичко натпреварување.

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Кајмакоски скокна од 4000 метри!

Вистина.мк - 12.11.2014

Стравот е најголема пречка за успехот! Даниел Кајмакоски неодамна го прослави својот роденден со најблиските во Виена , Австрија, каде што живееше пред да триумфира и стане првиот Македонец кој победил во едно регионално музичко натпреварување.

Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг

Пулс24 - 12.11.2014

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на Евросонг. Така одлучи стручното жири од повеќе земји и македонската публика. Песната „Лисја есенски“ доби 3597 гласови од македонската публика.

Боки 13 носи Versace патики од 1250 долари

ЗаЗабава - 11.11.2014

Боки 13 од секогаш бил љубител на брендирани модни парчиња, а денес, на роденденот на Бекстејџ тој дојде во обувки од Versace вредни 1250 долари. Познавачите на модата тврдат дека само за обувките и чантата од познатиот италијански бренд Боки требал ...

Боки и Мадона „шетаат“ исти патики од 1.250 долари (ФОТО)

Телеграф - 11.11.2014

Познатиот шоумен не штеди пари кога станува збор за обувки Познато е дека шоуменот Бојан Јовановски алијас Боки 13 е зависник од брендирани „парчиња“ гардероба, а најголема негова пасија се чантите и обувките.

Кајмакоски, дај му шанса, многу го возбудуваш!

Калимеро - 11.11.2014

Ве молам да му одговорите на заљубенково дали има шанси кај Кајмакоски, во спротивно многу ќе се повреди ...

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски им запеа на фудбалерите, „верувај во себе“

За Се - 11.11.2014

Даниел Кајмакоски им запеа на фудбалерите во новиот спот во копродукција со Фудбалската федерација на Македонија, а пораката е „верувај во себе“. Момчето што со одличниот глас и настапи ги освои срцата на публиката, е заштитно лице на фудбалската ...

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски им запеа на фудбалерите – слушнете каква порака им испрати

Press24 - 11.11.2014

Победникот на регионалното шоу „Иск Фактор, Даниел Кајмакоски им запеа на фудбалерите во новиот спот во копродукција со Фудбалската федерација на Македонија, а пораката е „верувај во ...

Кајмакоски им запеа на фудбалерите, „верувај во себе“ (видео)

Република - 11.11.2014

Даниел Кајмакоски им запеа на фудбалерите во новиот спот во копродукција со Фудбалската федерација на Македонија, а пораката е „верувај во себе“. Момчето што со одличниот глас и настапи ги освои срцата на публиката, е заштитно лице на фудбалската ...

Австријците сакаат да го видат Даниел Кајмакоски на Евровизија 2015

Вистина.мк - 11.11.2014

Независна веб страница посветена на учесниците од Австрија на Евровизија, на своите страници пишува за пејачите кои ќе се натпреваруваат во „Скопски фестивал“ од каде ќе се избере и македонскиот претставник на најголемиот европски музички спектакл.