TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите атентати на претседателите

Утрински - 10.11.2012

Соња Крамарска Деновиве е отворена нова истрага за падот на претседателскиот авион во февруари 2004 година, во кој загина шефот на македонската држава Борис Трајковски, негови советници и целиот ...

Ќе се стави ли крај на теориите на заговор?

Утрински - 09.11.2012

Гордана Дувњак Босанските власти најавија отварање нова истрага за падот на „кингерот“ во близината на Мостар, во кој пред осум години загина македонскиот претседател Борис Трајковски и осумина ...

Јанкуловска: Новите аргументи ќе го расчистат падот на „кингерот“

Дневник - 08.11.2012

Добро е што конечно босанските власти повторно ќе отворат истрага за падот на авионот во кој се превезуваше делегацијата предводена од претседателот Борис Трајковски.

ОхридСкај: ВМРО-ДПМНЕ ќе го обвини Црвенковски за падот на кингерот

А1 On - 08.11.2012

Порталот ОхридСкај, пишува дека босанското обвинителство било под притисок на македонските институции да отвори уште еднаш истрага за падот на Кингерот и смртта на претседателот Борис Трајковски и ...

СЕНЗАЦИОНАЛНО Охрид скај: ВМРО-ДПМНЕ за погибијата на Трајковски ќе го обвини Црвенковски!

+инфо - 08.11.2012

Босанското oбвинителство е под притисок на македонските институции и затоа пак отворило истрага за падот на „Кингерот“, во кој загинаа шефот на државата Борис Трајковски, државната делегација која ...

Обвинителството чека потврда од Босна за нова истрага

Утрински - 07.11.2012

Обвинителството засега не сака да ги коментира најавите дека Босна и Херцеговина отвора нова истрага за падот на владиниот „кингер“.

Нови докази ја повторуваат истрагата за „кингерот“

Дневник - 07.11.2012

Босанските власти ќе отворат нова истрага за авионската несреќа во која пред осум години загина македонскиот претседател Борис Трајковски.

Нова истрага за „кингерот“

Н.Македонија - 07.11.2012

Властите на Босна и Херцеговина отвораат нова истрага за падот на македонскиот авион „кингер“ од 2004 година, во кој загинаа претседателот Борис Трајковски и уште осум членови на делегацијата и на ...

Новата истрага за Кингерот без тврдењата на Панчевски

Кајгана - 07.11.2012

Новата истрага која што босанските власти најавија дека ќе ја отворат за загинувањето на претседателот Борис Трајковски, нема да ги опфати доказите за кои зборуваше адвокатот Игњат Панчевски.

Јанкулоска - Доказите за Кингерот се анализи

Алфа - 07.11.2012

Осум ипол години од смртта на претседателот Трајковски, МВР би помогнало во откривање на евентуална криминолошка заднина за падот на Кингерот.

Новата истрага за „кингерот“ нема врска со доказите на адвокатот Панчевски

+инфо - 07.11.2012

Доказите за кои зборуваше адвокатот на семејствата на загинатите во претседателскиот „кингер“, Игнат Панчевски, нема да бидат земени предвид при новата истрага што најавија дека ќе ја отворат ...

Нови докази и нова истрага за смртта на претседателот Трајковски

Кирилица - 07.11.2012

Нови докази и нова истрага за смртта на претседателот Трајковски Босанските власти ќе отворат нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски Шефот на ...

Ќе ги бара ли истрагата снимките како воен авион го урива Кингерот со претседателот?

Канал5 - 07.11.2012

Вистина и расветлување на падот на претседателскиот Кингер - ова се очекувањата на роднините на загинатите во несреќата од пред 8 години кај Мостар откако босанските власти одлучија да се отвори нова ...

Босна нема да ги опфати тврдењата на адвокатот Панчевски

Пулс24 - 07.11.2012

Новата истрага која што босанските власти најавија дека ќе ја отворат за загинувањето на претседателот Борис Трајковски, нема да ги опфати доказите за кои зборуваше адвокатот Игнат Панчевски.

Босанската истрага нема да ги опфати тврдењата на адвокатот Панчевски

Хајд Парк - 07.11.2012

Новата истрага која што босанските власти најавија дека ќе ја отворат за загинувањето на претседателот Борис Трајковски, нема да ги опфати доказите за кои зборуваше адвокатот Игнат Панчевски.

БиХ отвора нова истрага за падот на „Кингерот“

Deutsche Welle - 06.11.2012

Босанските власти повторно ќе ја истражуваат авионската несреќа во која загинаа претседателот Борис Трајковски, членовите на неговата придружба и екипажот на авионот.

Босна отвора нова истрага за авионската несреќа на Борис Трајковски

24 Вести - 06.11.2012

Босанските власти донесоа одлука за отворање нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски, објави Телевизија Алфа.

БиХ отвара нова истрага за падот на Кингерот

Р.С.Европа - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски, врз основа на нови докази за причините за падот на „Кингерот“.

Истрагата за Кингерот нема врска со доказите на Панчевски

Р.С.Европа - 06.11.2012

Во следниве два до три дена ќе биде соопштена одлуката во врска со можноста за отварање на нова истрага за авионската несреќа при која загина македонскиот претседател Борис Трајковски во 2004-тата ...

Босна отвора нова истрага за авионската несреќа на претседателот Борис Трајковски

Вест - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

БиХ отвора нова истрага за авионската несреќа на Трајковски

Утрински - 06.11.2012

Истрагата се отвора врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на „Кингерот“ Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина ...

Босна ќе отвора нова истрага за смртта на Борис Трајковски

МКД - 06.11.2012

Босанските истражни власти одлучиле да отворат нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, објави „ТВ Алфа“.

Можна нова истрага за загинувањето на претседателот Трајковски

Телма - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина веројатно ќе се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за ...

Алфа ТВ Ексклузивно: Босна отвора нова истрага за авионската несреќа на Борис Трајковски

Алфа - 06.11.2012

Босанските власти донесоа одлука за отворање нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски.

(ЕКСКЛУЗИВНО) АЛФА ТВ: БиХ отвора нова истрага за падот на кингерот

А1 On - 06.11.2012

„Босанските власти донесоа одлука за отворање нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски“, оваа вест ја објави ТВ Алфа.

БиХ има нови докази за загинувањето на Борис Трајковски

Дневник - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Се обновува истрагата за падот на „кингерот“ на Трајковски

Н.Македонија - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Босна отвора нова истрага за смртта на Трајковски

Идивиди - 06.11.2012

Скопје, 6 ноември 2012 (МИА) - Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за ...

Босна отвора нова истрага за смртта на претседателот Трајковски

Кајгана - 06.11.2012

Босанските власти ќе отворат нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател, Борис Трајковски.

Кулиќ: Новата истрага за Кингерот „нема врска со адвокатите“

БркајРабота - 06.11.2012

Претседателот на Комисијата за воздухопловство при Министерството за сообраќај и комуникација на Босна и Херцеговина, Омер Кулиќ потврди дека најверојатно ќе биде отворена нова истрага за авионската ...

Босна отвори нова истрага за смртта на Трајковски

Алфа - 06.11.2012

Босна отвори нова истрага за падот на Кингерот во која загина претседателот Борис Трајковски. Босанското министерството за транспорт и врски утврди дека македонската владина комисија им презентирала ...

БиХ отвара нова истрага за „Кингерот“

+инфо - 06.11.2012

Босанските истражни власти одлучиле да започнат нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски, објави „ТВ Алфа“.

АЛФА: Босна отвора нова истрага за авионската несреќа на Борис Трајковски

Либертас - 06.11.2012

Босанските власти донесоа одлука за отворање нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски објави тв Алфа.

Босанските власти ќе отворат нова истрага за падот на Кингерот

Канал5 - 06.11.2012

Властите во Босна и Херцеговина донеле одлука повторно да се отвори истрагата за падот на кингерот при што загина претседателот Борис Трајковски заедно со осумчлената делегација.

БиХ има нови докази за загинувањето на Борис Трајковски

Сител - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

БиХ ќе отвора нова истрага за авионската несреќа на Трајковски

МРТ - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина ќе се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Босанските власти решија - ќе има нова истрага за падот на Кингерот

МРТ - 06.11.2012

Босанските власти ќе отворат нова истрага за падот на владиниот Кингер во кој загинаа претседателот Трајковски и членови на делегацијата што го придружуваше на патувањето во Мостар.

Босна отвара нова истрага за смртта на Трајковски

Сител - 06.11.2012

Нова истрага ќе ја разреши дилемата дали уривањето на претседателскиот “ Кингер” во 2004 година било атентат или несреќа.

Босна отвора нова истрага за авионската несреќа на Борис Трајковски

МК News - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина ќе се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

БиХ ќе отворат нова истрага за смртта на претседателот Трајковски

Вечер - 06.11.2012

Новите докази кои се наоѓаат во последниот владин извештај за падот на "кингерот" и смртта на претседателот Борис Трајковски и неговите соработници биле доволни за босанските власти да отворат нова ...

Нова истрага за авионската несреќа на Трајковски

Точка - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Босна отвара нова истрага за авионската несреќа во која загина Борис Трајковски

БезПардон - 06.11.2012

Босанските власти донесоа одлука за отворање нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски, пренесе телевизија Алфа.

Нови докази и нова истрага во Босна - Како загина претседателот Борис Трајковски?

Press24 - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Се спрема нова истрага за `Кингерот`

Sky - 06.11.2012

Нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски отвораат Босанските истражни власти.

Нова истрага за падот на „Кингерот“

Курир - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Нова истрага за авионската несреќа на Трајковски

Нетпрес - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Адвокатот на Трајковски: Поседувам снимка од напад на кингерот – Босна отвора истрага

Хајд Парк - 06.11.2012

Босанските власти ќе отворат нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател, Борис Трајковски, јавува Алфа телевизија.

Нова истрага за смртта на претседателот Трајковски

Пулс24 - 06.11.2012

Босанските власти ќе отворат нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател, Борис Трајковски, јавува во вторникот Алфа телевизија.

Босна отвора нова истрага за падот на кингерот

еВести - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина ќе се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Кулиќ: Новата истрага за Кингерот „нема врска со адвокатите“

Курир - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина ќе се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Босанската истрага за кингерот нема да ги опфати тврдењата на адвокатот Панчевски

Макфакс - 06.11.2012

Новата истрага која што босанските власти најавија дека ќе ја отворат за загинувањето на претседателот Борис Трајковски, нема да ги опфати доказите за кои зборуваше адвокатот Игнат Панчевски.

Босна повторно ќе ја истражува смртта на Борис Трајковски

Денешен - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Босна отвора нова истрага за авионската несреќа на претседателот Борис Трајковски

Inpress - 06.11.2012

Скопје, 6. ноември 2012 (ИНПРЕС) Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина ...

Босна повторно ќе ја истражува смртта на Борис Трајковски

Maxim - 06.11.2012

Во Босна и Херцеговина се отвора нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, врз основа на нови докази кои фрлаат нова светлина за причините за падот на ...

Панчевски: Поседувам сателитски видео снимки дека Кингерот е урнат со ракета

24 Вести - 05.11.2012

Игнат Панчевски, адвокатот на семејствата на загинатите од падот на Кингерот, тврди дека поседува сателитски видео снимки на кои јасно се гледало дека Кингерот бил урнат со ракета од воен авион, а ...

Панчевски: Кингерот беше погоден од воен авион со ракета

Р.С.Европа - 05.11.2012

Адвокатот на семејствата на загинатите од падот на Кингерот, Игњат Панчевски тврди дека поседува сателитска видео снимка на која се гледа како од воениот авион е стрелано со ракета, како е погоден ...

Панчевски: Поседувам снимка на која се гледа дека „Кингерот“ е урнат со ракета од воен авион

А1 On - 05.11.2012

Игнат Панчевски, адвокатот на семејствата на загинатите од падот на „Кингерот“, тврди дека поседува сателитски видео снимки на кои јасно се гледало дека „Кингерот“ бил урнат со ракета од воен авион, ...

Панчевски: „Кингерот“ е урнат со ракета од воен авион

+инфо - 05.11.2012

Игнат Панчевски, адвокатот на семејствата на загинатите од падот на „Кингерот“, тврди дека поседува сателитски видео снимки на кои јасно се гледало дека „Кингерот“ бил урнат со ракета од воен авион, ...

Панчевски има докази за соборување на владиниот Кингер?!

Сител - 05.11.2012

Сателитска видео снимка е цврстиот доказ кој адвокатот Игњат Панчевски го нуди за потврда на атентатот врз претседателот Борист Трајковски и неговиот екипаж.

Адвокатот Панчевски тврди: Има видео снимка од падот на кингерот- авионот е урнат со ракета

Канал5 - 05.11.2012

Адвокатот Игнат Панчевски тврди дека комисијата надлежна за извештајот за падот на кингерот при што загина претседателот Борис Трајковски нестручно си ја завршиле работата поради тоа што не го зеле ...

Имам сателитска снимка доказ дека авионот на Трајковски е срушен со ракета – тврди Панчевски

МК News - 05.11.2012

Адвокатот Игњат Панчевски тврди дека поседува сателитска видео снимка на која се гледа како од воен авион со ознаки на позната држава стрела со ракета во авионот на претседателот Трајковски.

Панчевски: Авионот на Борис Трајковски е срушен со ракета!

Либертас - 05.11.2012

Адвокатот Игњат Панчевски тврди дека поседува сателитска видео снимка на која се гледа како од воениот авион е стрелано со ракета, како е погоден претседателскиот авион и како се срушил.

На два странски јазици си честитаа откако го срушија "кингерот" на Трајковски

Вечер - 05.11.2012

АДВОКАТОТ ПАНЧЕВСКИ ТВРДИ ДЕКА ГЛЕДАЛ ВИДЕОСНИМКА ДЕКА СО РАКЕТА Е СРУШЕН МАКЕДОНСКИОТ ВЛАДИН АВИОН ВО БОСНА: Причина за да се изведе атентат врз Трајковски, Панчевски наведува дека е тоа што ...

Панчевски има доказ дека бил извршен атентат врз Борис Трајковски?!

Press24 - 05.11.2012

Адвокатот Игњат Панчевски со помош на сателитска видео снимка тврди дека бил извршен атентат над претседателот Борис Трајковки и неговиот екипаж.

Панчевски: Авионот на Борис Трајковски е срушен со ракета!

Курир - 05.11.2012

Адвокатот Игњат Панчевски тврди дека поседува сателитска видео снимка на која се гледа како од воениот авион е стрелано со ракета, како е погоден претседателскиот авион и како се срушил.

Адвокатот Панчевски нуди докази со кои се докажува дека авионот на Трајковски е соборен?

Sky - 05.11.2012

Адвокатот Игњат Панчевски нуди сателитска снимка како цврст доказ за потврда на атентатот на претседателот Борис Трајковски.

Панчевски: Авионот на Борис Трајковски е срушен со ракета!

Денешен - 05.11.2012

Адвокатот Игњат Панчевски тврди дека поседува сателитска видео снимка на која се гледа како од воениот авион е стрелано со ракета, како е погоден претседателскиот авион и како се срушил.

Панчевски има доказ дека бил извршен атентат врз Борис Трајковски?!

Maxim - 05.11.2012

Адвокатот Игњат Панчевски со помош на сателитска видео снимка тврди дека бил извршен атентат над претседателот Борис Трајковки и неговиот екипаж.