TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интер ќе се засилува, ги посакува Салах на зима и Џерард на лето

Екипа - 16.11.2014

Раководството на Интер има амбициозен план за наредниот период, откако го смени досегашниот тренер Валтер Мацари и кормилото на тимот му го довери на Роберто Манчини. Претседателот Ерик Тохир сака да му доведе неколку засилувања на Манчини, а се ...

Познати јануарските желби на Манчини

СуперСпорт - 16.11.2014

Зимскиот преоден рок по се изгледа ќе биде многу интересен за тимот на Интер. Промената на клупата во Милано, со заминувањето на Мацари и повторното доаѓање на Манчини на клупата на Интер ќе значи и некои нови имиња на Џузепе Меаца.

Манчини сака да ја доведе легендата од Енфилд

СуперСпорт - 16.11.2014

Италијанскито стручњак Роберто Манчини пред неколку дена го превзема милански Интер и веќе започна да размислува за засилувањата кои би ги ангажирал во зимскиот преоден рок. Прва желба на овој 49 годишен стручњак, ни помалку, ни повеќе е легендата ...

Манчини ја менува формацијата, шанса за Видиќ!

СуперСпорт - 16.11.2014

Валтер Мацари ја користеше досега формацијата со три играчи позади, но Манчини тоа ќе го смени. Со нов тренер, нови промени во играта на Интер. Наместо Валтер Мацари дојде Роберто Манчини на клупата на Интер, а на својот прв тренинг играше друга ...

Манчини ќе го врати Интер таму кај што му е местото

СуперСпорт - 16.11.2014

Челните лица на Интер одлучија на клупата да го постават Роберто Манчини. „Наша цел е да го вратиме тимот таму каде што му е местото, а тоа е во самиот врв на европскиот фудбал и затоа сум среќен што Манчини се врати во клубот.“ , изјави Тохир.

Интер опција за Џерард, ако не се разбере со Ливерпул

Локално - 16.11.2014

Капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард може да ја продолжи кариерата во Италија. Според весникот “Дејли Мејл”, новиот шеф на “нероазурите” Роберто Манчини се ориентирал на кон неговиот потпис во текот на летото.

Манчини го сака Џерард во Интер

Спорт365 - 16.11.2014

Само што се врати во Милано веќе ја изрази првата желба Старо-новиот тренер на Интер, Роберто Манчини би сакал во зимскиот преоден рок да го ангажира капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард пренесуваат англиските медиуми.

Манчини сака да го донесе Стивен Џерард на „Џузепе Меаца“?

SportMedia - 16.11.2014

Новиот тренер на бившиот италијански шампион Интер, Роберто Манчини има голема желба да ја донесе легендата на Ливерпул, Стивен Џерадр, чиј договор со „црвените“ истекува на лето. Според најавите од Англија, Брендан Роџерс наводно сакал да го задржи ...

Манчини го сака Џерард во Интер

Спортклуб - 16.11.2014

Новоименуваниот тренер на Интер, Роберто Манчини, посакува во зимскиот преоден рок да го засили Интер со капитенот на Ливерпул, кој што на лето му завршува договорот со „Црвените“, Стивен Џерард. Оваа информација ја тврдат медиумите од Британија.

Џерард, Коларов и Ламела се желбите на Манчини

Курир - 16.11.2014

Роберто Манчини ќе ја менува формацијата на Интер, а за таа цел според италијанските и британските медиуми, Италијанецот има три желби. За разлика од Валтер Мацари, старо-новиот тренер на „Нероаѕурите“ Роберо Манчини ќе игра со двајца стопери, еден ...

Манчини се врати во Интер

Кајгана - 15.11.2014

Роберто Манчини се врати на клупата на Интер и со тимот од „Џузепе Меаца“ ќе потпише две ипол годишен договор, а на функцијата го наследи Валтер Мацари, кој во вчера попладне доби отказ. Манчини по шест години повторно се врати во Интер, во својот ...

Еве што Морати мисли за враќањето на Манчини во Интер

СуперСпорт - 15.11.2014

Масимо Морати, како што вели, веќе со недели повикуваше на враќање на Роберто Манчини на чело на Нероаѕурите. Тоа и се случи, го замени Валтер Мацари на местото тренер на Интер. Мацари доби отказ после лошиот старт на Интер во првенството.

Манчини запна за репрезентативците на Србија!

Топки - 15.11.2014

Како што пренесува порталот goal.com, Роберто Манчини сака во Интер да види дури два репрезентативци на Србија од јануари. Вчера Макари доби отказ, Манчини е поставен како нов тренер на Интер, а веднаш со себе донел список на желби за јануарскиот ...

Манчини нов тренер на Интер

Топки - 15.11.2014

Италијанскиот калчолигаш Интер го смени Валтер Мацари и на негово место го назначи поранешниот тренер Роберто Манчини. Челниците на Интер беа незадоволни од учинокот на Мацари со кого клубот во моментов е на деветтата позиција во Серија А, и иако ...

Мацари го расплака Видиќ!

Топки - 15.11.2014

Допирлива сцена во соблекувалната на Интер овие денови… Фудбалерите на Интер веќе не ги раководи Мацари, тоа е дефинитивно од вчерашниот ден, а за нов тренер е поставен Роберто Манчини, некогашен тренер на оваа екипа кој со Интер има освоено три ...

Манчини: Среќен сум што повторно ќе ги прегрнам тифозите на Интер

Локално - 15.11.2014

Новиот тренер на Интер, Роберто Манчини изрази големо задоволство што се враќа на функцијата по шест години. “Овој предизвик е многу возбудлив за мене. Среќен сум што повторно ќе ги прегрнам тифозите на Интер.

Тохир: Манчини ќе го врати Интер меѓу топ тимовите

Локално - 15.11.2014

Сопственикот на Интер, Ерик Тохир е многу задоволен од враќањето на Роберто Манчини на чело на тимот. “Донесов тешка одлука да го ослободиме од функцијата Валтер Мацари. Тој отсекогаш ги поддржувал одлуките на клубот, работејќи посветено.

Морати: Манчини се претвори во неопходност

Локално - 15.11.2014

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати прокоментира дека му е жал за отпуштениот Валтер Мацари, но доаѓањето на Роберто Манчини било неопходно. Бизнисменот, кој ја напушти функцијата на почесен претседател минатиот месец, одамна зборува за ...

Една легенда го напушта Интер

Локално - 15.11.2014

Досегашниот помошник на Валтер Мацари, Џузепе Барези го напушта Интер по повеќе од 30 години верна служба. Пристигнат кај “нероазурите” како дете со својот брат Франко, кој подоцна премина во Милан и стана легенда на “росонерите”, нема да биде дел ...

Манчини: Немам магично стапче, но верувам во овој проект

Локално - 15.11.2014

Новиот тренер на Интер, Роберто Манчини беше претставен официјално, откако го замени Валтер Мацари на функцијата и потпиша договор до 2017 година. Стратегот ги водеше “нероазурите” меѓу 2004 и 2008 година, го освои три пати Скудетото, а сега ја ...

Манчини се враќа на клупата на Интер

+инфо - 15.11.2014

Роберто Манчини ќе се врати во Интер и ќе го замени Валтер Мацари, кој доби отказ како тренер на Интер. Ова значи враќање на Манчини по шест години во редовите на Интер. Мацари како тренер на Интер мина 17 месеци, а слабите резултати оваа сезона 16 ...

Манчини се врати во Интер

Хајд Парк - 15.11.2014

Роберто Манчини се врати на клупата на Интер, тој со тимот од „Џузепе Меаца“ ќе потпише две ипол годишен договор, а на функцијата го наследи Валтер Мацари, кој во петокот попладне доби отказ.

Мацари ги расплака фудбалерите на Интер

Спорт365 - 15.11.2014

Валтер Мацари го напушти Интер, а дури четворица фудбалери не можеле да ги сокријат емоциите за неговото заминување. Како што пренесува „Газета дело Спорт“ станува збор за Жонатан, Јуто Нагатомо, Жуан Жезус и Ернанес, а прв кој му се заблагодарил на ...

Манчини се врати во Интер, Мацари си замина

Република - 15.11.2014

Роберто Манчини се врати во Интер, како тренер на трофејниот италијански и европски гигант, откако отказ доби Валтер Мацари. Манчини имаше успешна епизода во редовите на „нероаѕурите“, а сега ќе мора да најде рецепт за слабите игри и резултати на ...

Интер потврди: Манчини е новиот тренер

Курир - 15.11.2014

Италијанскиот тим Интер на својата официјална интернет страница потврди дека Роберто Манчини е назначен за нов тренер. Откако италијанската ТВ мрежа „Скај“ објави дека Роберто Манчини по пет години се враќа на клупата на Интер, стигна потврдa и од ...

Играчите на Интер плачеле поради Мацари

Курир - 15.11.2014

Четворица фудбалери на Интер не можеле да ги сокријат емоциите откако дознале дека Валтер Мацари го напушта клубот. Како што пренесува „Газета дело Спорт“ станува збор за Жонатан, Јуто Нагатомо, Жуан Жезус и Ернанес, а прв кој му се заблагодарил на ...

Роберто Манчини се врати во Интер

Спорт - 15.11.2014

Поради серијата слаби резултати, Валтер Мацари доби отказ од клупата на калчолигашот. На „Џузепе Меаца“ се враќа тренерот кој носеше титули за „сино-црниот“ дел од градот Валтер Мацари повеќе не е тренер на Интер.

Манчини ќе добие рибарски чизми

Вечер - 15.11.2014

Своето официјално деби, поранешниот предводник на Лацио, Манчестер Сити и Галатасарај ќе го има следната недела кога за противник го има лутиот градски ривал, тимот на Милан. Во текот на утрешниот ден, Роберто Манчини и официјално ќе биде преставен ...

Манчини се враќа на клупата на Интер

24 Вести - 14.11.2014

Роберто Манчини ќе се врати во Интер и ќе го замени Валтер Мацари, кој доби отказ како тренер на Интер. Ова значи враќање на Манчини по шест години во редовите на Интер. Мацари како тренер на Интер мина 17 месеци, а слабите резултати оваа сезона 16 ...

Мацари доби клоца од Интер

24Фудбал - 14.11.2014

Медиумите од Италија пред неколку часа објавија дека претседателот Ерик Тохир преку ноќ одлучил дека е време за промени и утрово му врачил отказ на тренерот Валтер Мацари. Извештаите исто така велеа дека клубот од Џузепе Меаца веќе се договорил со ...

Мацари добил отказ, Манчини се враќа во Интер?!

24Фудбал - 14.11.2014

По серијата слаби резултати, често се говореше дека сериозно се ниша тренерското столче на Валтер Мацари. Вчера се појавија стории кои велеа дека следните три натпревари на Интер (против Милан, Удинезе и Рома) се клучни за иднината на стратегот, но ...

Официјално: Манчини е нов тренер на Интер

24Фудбал - 14.11.2014

Роберто Манчини е именуван за нов тренер на Интер, откако клубот се раздели со Мацари поради лошите резултати оваа сезона. Манчини кој освои три титули во Серија А со Интер помеѓу 2004 и 2008 години, повторно ќе го превземе кормилото на Нероазурите.

Мацари доби отказ, Манчини се враќа на „Џузепе Меаца“

Дерби - 14.11.2014

Според информациите на италијанските медиуми, Валтер Мацари повеќе не е тренер на екипата на Интер. Како што пренесуваа дел од нив, Мацари синоќа имал состанок со сопственикот на „нероаѕурите“ Ерик Тохир на кој било одлучено тој да си замине од ...

Виери: Пипо се плашеше од отказ за Мацари

Дерби - 14.11.2014

Интер го отпушти досегашниот тренер Валтер Мацари и на неговото место го назначи Роберто Манчини, кој ќе дебитира на клупата на претстојното градско дерби со Милан. Откако веста беше потврдена од клубот, италијанските медиуми пренесоа интересна ...

Официјално: Манчини вторпат ќе го предводи Интер

Дерби - 14.11.2014

Италијанскиот калчолигаш Интер ова попладне потврди дека Роберто Манчини и официјално ќе го замени Валтер Мацари на тренерското столче на „неразурите“. Италијанскиот стручњак по вторпат во својата кариера ќе го предводи тимот од „Џузепе Меаца“, кој ...

Манчини добива двегодишен договор од Интер

Екипа - 14.11.2014

Роберто Манчини се враќа на местото на успехот, во редовите на Интер со кој во периодот од 2004 до 2008 година успеа да освои три шампионски титули во Серија А. Италијанските медиуми наведуваат дека Манчини ќе добие двегодишен договор од ...

Мацари сменет, Манчини пред враќање во Интер

Екипа - 14.11.2014

Валтер Мацари е сменет од кормилото на Интер, а најсериозен кандидат за клупата на „нероаѕурите“ е Роберто Манчини, кој би се вратил на „Џузепе Меаца“ по пауза од пет години, јавуваат италијанските медиуми.

Манчини: Враќањето во Интер е нов предизвик за мене

Екипа - 14.11.2014

Роберто Манчини не го крие задоволството по постигнатиот договор за негово враќање во Интер, тим со кој имаше бројни успеси пред да биде заменет со Жозе Мурињо. Во меѓувреме Масимо Морати си замина од улогата на прв човек на „нероаѕурите“, а ...

Манчини се враќа на клупата на Интер

Утрински - 14.11.2014

Роберто Манчини ќе се врати во Интер и ќе го замени Валтер Мацари, кој доби отказ како тренер на Интер. Ова значи враќање на Манчини по шест години во редовите на Интер. Мацари како тренер на Интер мина 17 месеци, а слабите резултати оваа сезона 16 ...

Сопственикот на Интер му даде отказ на тренерот Мацари!

Хитпортал - 14.11.2014

О фицијалната интернет страница на италијанскиот клуб потврди дека Мацари повеќе не е прв тренер на тимот. Мацари пристигна во Интер како замена на тогаш отпуштениот тренер Андреа Страмачиони, но не успеа да оствари добри резултати и да се наметне ...

Интер го отпушти Мацари

Кајгана - 14.11.2014

Фудбалскиот клуб Интер соопшти дека му врачил отказ на тренерот Валтер Мацари, а како негов наследник медиумите го споменуваат поранешниот тренер на овој клуб Роберто Манчини. Преку соопштение Интер му се заблагодари на Мацари за се што направил во ...

Интер му врачи отказ на Мацари

МКД - 14.11.2014

Валтер Мацари повеќе не е тренер на Интер, клубот се реши за смена на кормилото, се шпекулира дека Роберто Манчини ќе го превземе тимот. Медиумите од Италија пред неколку часа објавија дека претседателот Ерик Тохир преку ноќ одлучил дека е време за ...

Манчини е нов тренер на Интер

МКД - 14.11.2014

Роберто Манчини се враќа на кормилото на Интер, клубот не чекаше долго да го назначи заменикот на Мацари кој утринава беше отпуштен. Роберто Манчини е именуван за нов тренер на Интер, откако клубот се раздели со Мацари поради лошите резултати оваа ...

Мацари доби отказ, Манчини е нов тренер на Интер

Спортски - 14.11.2014

Италијанскитот гигант Интер му врачи отказ на тренерот Валтер Мацари после серијата лоши резултати, а негов заменик ќе биде Роберто Манчини, кој после неколку години се враќа на клупата на „нероаѕурите“.

Манчини го превзема Интер

Оn.net - 14.11.2014

Прославениот италијански стручњак, Роберто Манчини е наименуван за нов тренер на Интер. Манчини е по втор пат во Интер, откако и претходно беше предводник на стручниот штаб на оваа екипа кога освои три последователни титули во Сериа А, а овој пат ...

Сега и официјално: Манчини нов тренер на Интер

СуперСпорт - 14.11.2014

Роберто Манчини е нов тренер на милански Интер, објавено е во петокот на официјалниот сајт на клубот. Манчини дојде наместо Валтер Мацари кој доби отказ во петокот попладне. Манчини во својата кариера веќе го тренираше Интер од 2004 до 2008 година.

Мацари доби отказ, во Интер пронајдоа замена

СуперСпорт - 14.11.2014

Според пишувањето на италијанските медиуми, Валтер Мацари повеќе не е тренер на Интер бидејќи во текот на ноќта Ерик Тохир одлучил да го смени. Познатиот италијански новинар. Џанлука Ди Марцо утрово на својот сајт објави дека Интер на чело со Ерик ...

ИНТЕР: Отказ за Мацари, Манчини се враќа

Телеграф - 14.11.2014

Сопственикот Ерик Тохир повеќе не може да го толерира тренерот и одлучи да постави нов По неколку неделното информирање за отказ на тренерот Валтер Мацари конечно се случи и тоа, па стратегот на Интер доби слободно од сопственикот Ерик Тохир.

Мацари отпуштен, Манчини го презема Интер

Локално - 14.11.2014

Валтер Мацари е официјално отпуштен, а Роберто Манчини ќе биде новиот тренер на Интер, соопшти Скај Италија. Веста за разрешување на Мацари е изненадувачка предвид фактот дека сопственикот на миланскиот гигант Ерик Тохир недвосмислено застана зад ...

Манчини се враќа на клупата на Интер

Н.Македонија - 14.11.2014

Роберто Манчини ќе се врати во Интер и ќе го замени Валтер Мацари, кој доби отказ како тренер на Интер. Ова значи враќање на Манчини по шест години во редовите на Интер Мацари како тренер на Интер мина 17 месеци, а слабите резултати оваа сезона 16 ...

Сопственикот на Интер му даде отказ на тренерот Мацари!

Спорт365 - 14.11.2014

Валтер Мацари повеќе не е тренер на милански Интер. Официјалната интернет страница на италијанскиот клуб потврди дека Мацари повеќе не е прв тренер на тимот. Мацари пристигна во Интер како замена на тогаш отпуштениот тренер Андреа Страмачиони, но не ...

Манчини се враќа на клупата на Интер

Канал5 - 14.11.2014

Роберто Манчини ќе се врати во Интер и ќе го замени Валтер Мацари, кој доби отказ како тренер на Интер. Ова значи враќање на Манчини по шест години во редовите на Интер. Мацари како тренер на Интер мина 17 месеци, а слабите резултати оваа сезона 16 ...

Отказ за Мацари, камбек на Манчини

Pixel.mk - 14.11.2014

Година и пол на „Џузепе Меаца“ издржа Валтер Мацари чиј неславен период како тренер на Интер заврши денеска по оставката која му беше врачена од управата на ...

Манчини доаѓа, Зенга тагува

Оff.net - 14.11.2014

Италијанскиот клуб на својот веб сајт објави дека Валтер Мацари е отпуштен, а на негово место доаѓа нивниот поранешен тренер кои потоа ги водеше Манчестер Сити и Галатасарај. Се огласи и Валтер Ѕенга, противкандидатот на Манчини за ...

Мацари доби отказ, Манчини нов тренер на Интер?

Спортклуб - 14.11.2014

Од тимот на Интер на официјалниот сајт информираа дека Валтер Мацари добил оставка и повеќе нема да ги предводи „нероаѕурите“ во Серија А и Лига Европа. Клубот му се заблагодари на Мацари за 17 месечниот ангажман, но сметаат дека е време за промени.

Мацари заработи отказ, „нераѕурите“ го враќаат Манчини

SportMedia - 14.11.2014

Италијанскиот стратег Валтер Мацари не е повеќе предводник на екипата на Интер со која бележеше катастрофални резултати на стартот од новата сезона, јавуваат италијанските медиуми. Како што пренесува „Фудбал Италија“ претседателот на клубот Ерик ...

Дали Роберто Манчини треба повторно да го води Интер?

Tip.com.mk - 14.11.2014

Како што пренесуваат италијанските медиуми, екипата на Интер го смени Валтер Мацари, а нов тренер на “неро-азурите“ е Роберто Манчини. Италијанската телевизија “Скај“ тврди дека раководството на Интер ја договори соработката со Манчини, и дека во ...

Официјално: Манчини се врати на клупата во Интер

Спорт365 - 14.11.2014

Роберто Манчини потпиша договор до летото 2017-та година Италијанскиот тренер беше на клупата во миланскиот клуб од 2004-та до 2008-ма година, по тоа четири сезони го тренираше тимот на Манчестер Сити, а последната и Галатасарај.

Еве што мисли Морати, за враќањето на Манчини на клупата на Интер

Спорт365 - 14.11.2014

Морати, недели наназад, најавуваше враќање на старо-новиот тренер на Интер, Роберто Манчини. Мацари, бившиот тренер на Интер, доби отказ после лошиот старт во Серија А . Не се чекаше долго за новото тренерско име.

Официјално: Манчини старо-нов тренер на Интер!

SportMedia - 14.11.2014

Човекот кој му донесе три шампионски титули во Италија на Интер, две во Италијанскиот Куп и две во Суперкупот на Италија одново ќе го води клубот од Милано! Откако гигантот од Милано напладне повтрди дека Валтер Мацари веќе не е тренер на Интер, ...

Валтер Мацари замина, Јунајтед „во игра“ за Фреди Гуарин

Спортклуб - 14.11.2014

Тренерот на „Нероаѕурите“, Валтер Мацари доби отказ, а на негово место е поставен поранешниот шеф на Интер, Роберто Манчини. Колумбискиот интернационалед од редовите на Интер, Фреди Гуарин ова лето постојано се поврзуваше со трансфер во Манчестер ...

Официјално: Претседателот на Интер му врачи отказ на Мацари

Точка - 14.11.2014

Валтер Мацари повеќе не е тренер на милански Интер, а оваа вест доби потврда и на официјалната интернет страница на италијанскиот клуб. Мацари пристигна во Интер како замена на тогаш отпуштениот тренер Андреа Страмачиони, но не успеа да оствари ...

Манчини се враќа на клупата на Интер

А1 On - 14.11.2014

Роберто Манчини ќе се врати во Интер и ќе го замени Валтер Мацари, кој доби отказ како тренер на Интер. Ова значи враќање на Манчини по шест години во редовите на Интер. Мацари како тренер на Интер мина 17 месеци, а слабите резултати оваа сезона 16 ...

Манчини е наследникот на Мацари

Спортклуб - 14.11.2014

Еден од најтрофејните италијански стручњаци Роберто Манчини ќе го води Интер во следните 30 месеци. Неговото враќање на клупата на миланскиот клуб го објавија италијанските медиуми, како и неколку фан-групи на Интер кои му посакуваат среќен кам-бек ...

ФК Интер: Мацари сменет, се врати Манчини

Сител - 14.11.2014

Незадоволството од резултатите на Интер резултираше со очекувана смена на Валтер Мацари од тренерската функција. Според италијанскиот Corriere dello Sport, Роберто Манчини е новиот тренер Интер.

Роберто Манчини се враќа во Интер

Република - 14.11.2014

Телевизиската мрежа „Скај“ објави дека по пет години Роберто Манчини се враќа на клупата на Интер. Преговорите се во завршна фаза и Манчини би требало да го превземе Интер пред дербито со Милан кое се игра за девет дена.

Мацари добил отказ од Интер ?

Нетпрес - 14.11.2014

По серијата лоши резултати, претседателот Ерик Тохир решил да ја раскине соработката со Мацари, а како најсериозен кандидат за превземање на кормилото се споменува името на Роберто Манчини.

Роберто Манчини се враќа во Интер!

Курир - 14.11.2014

Италијанскиот „Скај“ тврди дека преговорите се во завршна фаза и дека во прашање се часови кога Мацари ќе биде сменет. Телевизиската мрежа „Скај“ објави дека по пет години Роберто Манчини се враќа на клупата на Интер.

Манчини се врати во Милано

Шеталиште - 14.11.2014

Како што јавува реномираниот весник Corriere dello Sport, Роберто Манчини ќе го замени Валтер Мацари на клупата на Интер. Долго време се шекулираше за иднината на Мацари на клупата на Интер, после слабите резултати и лошиот пласман на екипата.

Маѕари доби клоца, Манчини повторно тренер на Интер

Вечер - 14.11.2014

Сопственикот на "нероазурите", индонезискиот бизнисмен, Ерик Тохир веќе остварил контакт со поранешниот тренер на Лацио, Интер, Манчестер Сити и Галатасарај. Валтер Маѕари повеќе не е тренер на италијанскиот калчо гигант Интер.

Интер го отпушти Мацари

Макфакс - 14.11.2014

Фудбалскиот клуб Интер соопшти дека му врачил отказ на тренерот Валтер Мацари, а како негов наследник медиумите го споменуваат поранешниот тренер на овој клуб Роберто Манчини. Преку соопштение Интер му се заблагодари на Мацари за се што направил во ...

Манчини се врати во Интер

Макфакс - 14.11.2014

Роберто Манчини се врати на клупата на Интер, тој со тимот од „Џузепе Меаца“ ќе потпише две ипол годишен договор, а на функцијата го наследи Валтер Мацари, кој во петокот попладне доби отказ.

Манчини се враќа на клупата на Интер

Lider - 14.11.2014

Роберто Манчини ќе се врати во Интер и ќе го замени Валтер Мацари, кој доби отказ како тренер на Интер. Ова значи враќање на Манчини по шест години во редовите на Интер. Мацари како тренер на Интер мина 17 месеци, а слабите резултати оваа сезона 16 ...

Дербито со Милан, последна шанса за Мацари

24Фудбал - 13.11.2014

Претседателот Тохир го губи трпението со Мацари, па тренерот добил последна шанса пред отказ. А задачата нема да биде лесна, пред Интер е големото градско дерби против Милан, мисијата за спас на својата фотелја е да го добие натпреварот против ...

На Мацари следи отказ ако загуби во градското дерби

СуперСпорт - 13.11.2014

Како што тврдат италијанските медиуми, тренерот на фудбалерите на Интер Валтер Мацари ќе добие отказ доколку тој клуб загуби од Милан во претстојното градско дерби. Валтер Мацари е под голем притисок во последните неколку недели поради лошите ...

Тргнуваат преговорите со Џерард

Идивиди - 13.11.2014

Капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард, ќе го продолжи претстојот на „Енфилд“, но прво ќе преговара за условите под кои ќе го направи тоа. Раководството на трофејниот клуб одлучи да му понуди нов договор на Џерард, кој пред неколку дена изјави дека не ...

Пораз од Милан значи и отказ за Мацари

Алфа - 13.11.2014

На тренерот на Интер, Валтер Мацари, му се заканува отказ доколку неговиот тим загуби од Милан на претстојниот натпревар во Серија А. И покрај лошите резултати и деветото место на табелата по 11 одиграни кола раководството на Интер изрази јавна ...

Отказ за Мацари ако загуби од Милан

Телеграф - 13.11.2014

Нов ултиматум за стратегот на Интер Тренерот на фудбалерите на Интер, Валтер Мацари, ќе добие отказ ако загуби од Милан во претстојното градско дерби, пишуваат италијанските медиуми. Тој е под голем притисок во последните неколку недели поради ...

Интер го отпушта Мацари при пораз од Милан

Локално - 13.11.2014

Тренерот на Интер, Валтер Мацари ќе ја изгуби својата работа, ако неговиот тим го загуби големото градско дерби со Милан, кое ќе се одржи по продолжувањето на шампионатот, по паузата за меѓународни средби, тврди “Кориере дело Спорт”.

На Мацари му се „смешка“ отказ доколку Интер загуби од Милан!

Спорт365 - 13.11.2014

Тренерот на Интер Валтер Мацари ќе заработи отказ доколку загуби од Милан во градското дерби кое се игра следниот викенд. Како што пренесуваат италијанските медиуми, Мацари е под голем притисок во последните неколку недели поради лошите резултати.

При пораз од Милан, Мацари „лета“

Спортклуб - 13.11.2014

Претседателот на Интер, Тохир полека го губи трпението со тренерот на тимот Валтер Мацари, пренесуваат дел од медиумите во Италија. Наводно, од страна на Тохир бил упатен ултиматум до Мацари, да оствари позитивен резултат во градското дерби против ...

Последната шанса за Мацари – градското дерби против Милан

SportMedia - 13.11.2014

Тренерот на фудбалерите на Интер, Валтер Мацари ќе заработи отказ доколку неговиот тим загуби од Милан во претстојното градско дерби, пренесуваат италијанските медиуми. Мацари е под голем притисок во последните неколку недели поради лошите ...

Тохир го сака Де Бур на крајот од сезоната

Курир - 13.11.2014

Тренерот на Ајакс, Франк де Бур, се споменува како можен наследник на Валтер Мацари за следната сезона во милански Интер. Како и да е, Италијанецот има инзворедно силен договор, кој во случај на привремено раскинување од страна на клубот би му донел ...

Мацари ќе добие отказ доколку загуби од Милан

Курир - 13.11.2014

Тренерот на Интер Валтер Мацари ќе заработи отказ доколку загуби од Милан во градското дерби кое се игра следниот викенд, пишуваат италијанските медиуми. Мацари е под голем притисок во последните неколку недели поради лошите резултати.

Победа во „Derbi della Madonnina“ или отказ

Шеталиште - 13.11.2014

Како што тврдат италијанските медиуми, тренерот на Интер Валтер Мацари ќе добие отказ доколку загуби од Милан во претстојното градско дерби. Мацари е под голем притисок во последните неколку недели поради лошите резултати.

Мацари е мајстор за наоѓање изговори

Дерби - 12.11.2014

Поранешниот голман на Јувентус и италијанската репрезентација, Стефано Такони, смета дека Валтер Мацари претерал со своите изговори за лошите резултати на Интер. Тој вели дека искусниот стручњак треба да престане со таквото однесување и да се обиде ...

Франк де Бур фаворит за нов тренер на Интер

Локално - 12.11.2014

Тренерот на Ајакс, Франк де Бур е големата цел пред шефот на Интер, Ерих Тохир за нов тренер на тимот следната сезона, пишува електронското издание “Фудбал Италија”, кое се повикува на свои извори од Апенините.

„Нераѕурите“ добиваат холандски шмек: Де Бур нов тренер на Интер?

SportMedia - 12.11.2014

Холандскиот тренер Франк де Бур би можел да го напушти Ајакс и да стане нов кормилар на италијанскиот калчолигаш Интер. Поради лошите резултати во Серија А деновите на Валтер Мацари на „Џузепе Меаца“ се одборјани, а управата бара нов тренер кој ќе ...

Мацари го загуби компасот: Пронајде нов виновник за киксот

СуперСпорт - 11.11.2014

На Интер повторно и се заканува просечна сезона, како во неколкуте последни. Се најавуваше борба за влез во ЛШ, но миланскиот клуб моментално е на деветото место. Во неделата одиграа 2:2 против Верона.

Ливерпул почна преговори со Џерард

Локално - 11.11.2014

Ливерпул е подготвен да пристапи кон преговори со капитенот Стивен Џерард за продолжување на неговиот договор, пишува англискиот весник “Гардијан”. Сегашниот договор на 34-годишниот ветеран со клубот истекува во летото, а тоа значи дека уште во ...

Тохир: На Мацари не му поставив ултиматум, но...

Курир - 11.11.2014

Претседателот на Интер, Ерик Тохир, му пружи поддршка на тренерот Валтер Мацари и по ремито на Интер на гостувањето кај Верона со резултат 2:2. Првиот човек на „нероаѕурите“ нагласува дека никогаш досега не го уценувал италијанскиот фудбалски ...

Морати го “менува” Мацари?

СуперСпорт - 10.11.2014

Конфликтот помеѓу поранешниот и сегашниот претседател на Интер настана токму поради тренерот. Резултати нема, Мацари добива голема плата, но сепак би можел да добие отказ пред големото градско дерби ...

Мацари се радува: Интер доминираше и со човек помалку

Локално - 10.11.2014

“Интер доминираше над Верона 70-80 минути од натпреварот, иако останавме со човек помалку по протерувањето на Гери Медел“, прокоментира тренерот на “нероазурите” Валтер Мацари по ремито 2:2 на ...

Tохир и Морати ќе разговараат за иднината на Мацари

Локално - 10.11.2014

Сопственикот на Интер, Ерик Тохир ќе се сретне со поранешниот претседател на клубот Масимо Морати, за да разговараат за иднината на тренерот Валтер Мацари. Морати беше претседател на Интер 18 години.

Тохир го откажа летот за Мацари да „лета“ од Интер

Tip.com.mk - 10.11.2014

Вчерашното измачување со Верона на „Меаца“ е само „потпис на отказот“ што веројатно денеска ќе го добие Мацари од Интер. Италијанските медиуми пренесуваат дека во текот на денов Мацари ќе биде сменет.

Ремито со Верона ја прели чашата: Тохир го брка Мацари!

SportMedia - 10.11.2014

Италијанскиот стратег Валтер Мацари ќе може да си бара нова работна средина затоа што во текот на оваа недела ќе заработи отказ од Интер. Како што тврдат италијанските медиуми, претседателот на ...