TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И без поддршка од трибините Вардар го прескокна Пелистер

Дневник - 08.11.2012

Во последниот натпревар од првата четвртфинална рунда во фудбалскиот Kуп на Македонија Вардар го прескокна Пелистер во Битола (1-0). „Црвено-црните“ со голот на Филип Петров во 79.

Вардар стекна минимална предност во Битола

Н.Македонија - 08.11.2012

Фудбалерите на Вардар се враќаат со минимална предност од 1-0 од Битола, каде што во првиот меч од четврт-финалето на Купот на Македонија славеа над Пелистер ФУДБАЛ - КУП НА МАКЕДОНИЈА, ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ ...

Филип Петров за „Вардарско Славје“ сред Битола!!!

Пулс24 - 08.11.2012

Се комплетираа првите натпревари од Купот на Македонија каде се одиграа мошне интересни средби, големото ривалско дерби меѓу Пелистер и Вардар заврши со минимална победа на гостите кои со предност од ...

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

Пулс24 - 08.11.2012

Фото-галерија од големото дерби меѓу битолски Пелистер и скопски Вардар во рамките од четвртфиналето од Купот на Македонија каде тимот на Вардар со голот на Петров успеа да го добие мечот со ...

Вардар славеше во Битола

Оn.net - 07.11.2012

Фудбалерите на Вардар забележаа минимална победа од 1:0 на гостувањето во Битола против Пелистер во рамките на првиот четвртфинален натпревар од Купот на Македонија.

Вардар го победи Пелистер во Битола

24Фудбал - 07.11.2012

Денес се одигра заостанатиот натпревар од 1/4 финалето во Купот на Македонија помеѓу Пелистер и Вардар. Клучниот момент се случи во 79.

Најголемото македонско дерби на сцена: Пелистер - Вардар во четвртфиналето од Купот на Македонија

Екипа - 07.11.2012

Пелистер и Вардар денеска се соочуваат со уште една меѓусебна „битка“ на домашната фудбалска сцена, овој пат во заостанатиот прв натпревар од четвртфиналето во Купот на Македонија.

Вардар еден чекор кон полуфиналето во Купот: Петров ја „расплака“ Битола (0-1)

Екипа - 07.11.2012

Актуелниот македонски шампион екипата на Вардар направи крупен чекор кон полуфиналето во Купот на Македонија откако на првата четвртфинална средба попладнево во Битола славеше против Пелистер со 0-1.

Пелистер во лош миг го чека Вардар

Утрински - 07.11.2012

Денеска се игра заостанатиот четвртфинален меч од Купот Првиот чин од долгоочекуваната пресметка на вечните македонски ривали Вардар и Пелистер во рамките на четврт-финалето на фудбалскиот Куп на ...

„Дерби на Македонија“ во Битола: Вардар без подршка од Комити го напаѓа грогираниот Пелистер

МКД - 07.11.2012

Одложеното дерби помеѓу вечните македонски ривали Вардар и Пелистер, ќе се одигра денеска (13 часот) на „Тумбе Кафе“ во Битола, во чудни околности, без присуство на гостински навивачи, досега ...

Вардар и без подршка од навивачите лесно мина низ Битола

МКД - 07.11.2012

Македонскиот шампион Вардар и без подршката на своите навивачи Комитите го победи Пелистер попладнево во Битола со 1-0 во првиот меч од четврт-финалето на Купот на Македонија.

Вардар со предност од Битола

Утрински - 07.11.2012

Првата четвртфинална пресметка меѓу Пелистер и Вардар во рамките на Купот на Македонија помина во знакот на гостинскиот тим, кој од Битола си замина со целиот плен.

Вардар без навивачи во Битола

Н.Македонија - 07.11.2012

Попладнево во Битола (13 часот) ќе се одигра заостанатиот натпревар од четврт-финалето во Купот на Македонија меѓу Пелистер и Вардар ФУДБАЛ - КУП НА МАКЕДОНИЈА Овој натпревар беше одложен по барање ...

Вардар го победи Пелистер во Битола

Спортманиа - 07.11.2012

Вардар го победи Пелистер со 1:0 и успеа да забележи важна победа на гостински терен во рамките на четврт-финалето на националниот куп.

Куп на Македонија : Вардар го освои Тумбе Кафе!

СуперСпорт - 07.11.2012

Во првиот натпревар од четвртфиналните дуели од Купот на Македонија, екипата на Вардар во Битола забележа победа од 0-1.

Вардар го победи Пелистер во првиот четвртфинален натпревар од купот

Дневник - 07.11.2012

Шампионот Вардар поладнево, во четвртфиналната фаза од фудбалскиот Куп на Македонија, на гостувањето во Битола го совлада Пелистер со 1:0.

Вардар минимално победи во Битола

Кајгана - 07.11.2012

Фудбалерите на Вардар стекнаа минимална предност над Пелистер во првиот четвртфинален натпревар во фудбалскиот Куп на Македонија. Вардар како гостин во Битола забележа победа над Пелистер со 1-0.

Вардар го победи Пелистер во Битола

А1 On - 07.11.2012

Шампионот Вардар поладнево, во четвртфиналната фаза од фудбалскиот Куп на Македонија, на гостувањето во Битола го совлада Пелистер со 1:0.

Вардар и без „Комити“ славенички низ Битола

+инфо - 07.11.2012

Без разлика што немаа поддршка од фановите, фудбалерите на Вардар триумфираа со 1-0 на првиот 1/4-финален меч од Купот на Македонија против Пелистер, што поладнево се одигра во Битола.

Прва пресметка меѓу Пелистер и Вардар во Купот на Македонија

Сител - 07.11.2012

Фудбалерите на Пелистер и Вардар денеска во Битола, ќе го одиграат својот прв четвртфинален натпревар во Купот на Македонија.

Куп: Првата средба за Вардар

Сител - 07.11.2012

Вардар го совлада Пелистер со 1-0 во првиот куп меч од 1/финалето на најмасовното фудбалско натпреварување во Македонија.

Вардар го победи Пелистер во првиот четвртфинален натпревар од купот

МРТ - 07.11.2012

Шампионот Вардар поладнево, во четвртфиналната фаза од фудбалскиот Куп на Македонија, на гостувањето во Битола го совлада Пелистер со 1:0.

Вардар со крупни чекори кон полуфиналето во купот

Канал5 - 07.11.2012

Вардар подобар од Пелистер во вечното дерби и без поддршка од своите верни навивачи Комитите. Актуелниот шампион Вардар е победник на вечното дерби со Пелистер под Тумбе кафе во Битола.

Вардар подобар од Пелистер сред Битола

Нетпрес - 07.11.2012

Првиот натпревар од 1/4 финалната рунда во националниот Куп на Македонија, дерби пресметката помеѓу вечните ривали, Пелистер и Вардар, заврши со минимален триумф на “црвено-црните'' од 1:0.

Вардар го победи Пелистер во Битола

Курир - 07.11.2012

Шампионот Вардар поладнево, во четвртфиналната фаза од фудбалскиот Куп на Македонија, на гостувањето во Битола го совлада Пелистер со 1:0.

Фудбалерите на Вардар го совладаа Пелистер!

Press24 - 07.11.2012

Шампионот Вардар поладнево, во четвртфиналната фаза од фудбалскиот Куп на Македонија, на гостувањето во Битола го совлада Пелистер со 1:0.

Вардар минимално победи во Битола

Хајд Парк - 07.11.2012

Фудбалерите на Вардар стекнаа минимална предност над Пелистер во првиот четвртфинален натпревар во фудбалскиот Куп на Македонија. Вардар како гостин во Битола забележа победа над Пелистер со 1:0.

Вардар минимално победи во Битола

Макфакс - 07.11.2012

Фудбалерите на Вардар стекнаа минимална предност над Пелистер во првиот четвртфинален натпревар во фудбалскиот Куп на Македонија. Вардар како гостин во Битола забележа победа над Пелистер со 1:0.

ФФМ ја поддржа забраната: Треба да ги вратиме гледачите, ама и да гарантираме безбедност

Екипа - 06.11.2012

Фудбалската федерација на Македонија ја поддржа иницијативата на комесарот за натпревари да стави забрана за гостување на навивачката група Комити на утрешниот прв четвртинален натпревар од Купот ...

ФФМ и Вардар ја спукаа поради непатувањето на комитите во Битола

МКД - 06.11.2012

„Вардар не го почитуваше рокот од три дена пред мечот со Пелистер за да најави присуство на своите навивачи во Битола и ние не можеме да дозволиме тие да патуваат без претходна најава“, вели Златко ...

СВР Битола: Да се забрани организирано носење навивачи на гостинската екипа

Алфа - 06.11.2012

Секторот за внатрешни работи Битола, врз основа на направените проценки во подготвителниот период, смета дека треба да се донесе забрана за организирано носење навивачи на гостинската екипа, со цел ...

Комитите немаат дозвола да одат во Битола

А1 On - 06.11.2012

Секторот за внатрешни работи Битола, врз основа на направените проценки во подготвителниот период, смета дека треба да се донесе забрана за организирано носење навивачи на гостинската екипа.

Битолската полиција бара скопските навивачи да не патуваат во Битола на натпреварот Вардар - Пелистер

Канал5 - 06.11.2012

Во интерес на безбедно одигрување на натпреварот, како и заштита на имотот и личната сигурност на граѓаните, СВР Битола препорачува натпреварот да се одигра без гостинска публика.Во известувањето од ...

ФК „Пелистер“ и ФК „Вардар“ повторно во натпревар со висок ризик

Сител - 06.11.2012

Секторот за внатрешни работи Битола, врз основа на направените проценки во подготвителниот период, смета дека треба да се донесе забрана за организирано носење на навивачи на гостинската екипа, со ...

ФФМ ја образложи забраната за патување на комитите во Битола

Сител - 06.11.2012

Комитетот за итност на ФФМ донесе одлука да се усвои барањето на комесарот за натпреварување по барање на СВР Битола до МВР на РМ за забрана на ФК Вардар да организира навивачки групи на натпреварот ...

Дефинитивно „Комитите“ немаат дозвола организирано да патуваат во Битола

Курир - 06.11.2012

Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука да се усвои барањето на комесарот за натпревари, а на препорака од СВР Битола да нема гостински навивачи на утрешниот дуел помеѓу Пелистер и Вардар.

Комити добија забрана за гостување кај Чкембарите во Битола

Press24 - 06.11.2012

Секторот за внатрешни работи Битола, врз основа на направените проценки во подготвителниот период, смета дека треба да се донесе забрана за организирано носење навивачи на гостинската екипа Ваквиот ...

Битолската полиција бара Комитите да не одат во Битола

Денешен - 06.11.2012

Секторот за внатрешни работи Битола, врз основа на направените проценки во подготвителниот период, смета дека треба да се донесе забрана за организирано носење навивачи на гостинската екипа.

Комити добија забрана за гостување во Битола

Екипа - 05.11.2012

Навивачката група „Комити“ нема да добие дозвола да патува в среда во Битола и да го бодри својот тим Вардар на првиот четвртфинален меч со Пелистер што ќе се одигра под „Тумбе кафе“.

Подобро укинете го фудбалот: ФФМ не дозволува гостински навивачи на најголемото македонско дерби!

МКД - 05.11.2012

Фудбалската федерација на Македонија во договор со МВР донела забрана за организирано патување на вардаровите навивачи во Битола, на првиот четвртфинален меч од Купот, помеѓу Пелистер и Вардар.

Вардар без поддршка од „Комити“ во Битола

+инфо - 05.11.2012

Фудбалерите на Вардар без поддршка од навивачката група „Комити“ ќе гостуваат во првиот 1/4-финален дуел од Купот на Македонија в среда во Битола против Пелистер.

ФФМ се изрезили, без „Комити“ на најголемото македонско дерби, Пелистер-Вардар

БезПардон - 05.11.2012

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) се договорила со полицијата и забранила организирано патување на навивачката група „Комити“ на првиот четвртфинален меч од Купот, помеѓу Пелистер и Вардар.