Филм

„Театар за сите“ организира Отворен час со режисерот Слободан Унковски

МКД - пред: 3 часа

Првиот Отворен час што „Театар за сите“ го организира во 2018 година е со театарскиот режисер Слободан Унковски, поранешен професор по театарска режија на Факултетот за драмски уметности во Скопје. Тема на отворениот час е театарската режија.

4 поврзани вести »

Се екипираше тимот на серијата за деца „Наше маало” - Кој е поводот?

Црнобело - пред: 5 часа

Сигурно се сеќавате на детската серија “Наше маало”, особено ако сте дете од крајот на 80-тите или почетокот на 90-тите години...кога со нетрпение чекавме да дојде недела за да ја видиме омилената зграда Кармен и нејзините мудри совети, па често си ...

7 поврзани вести »

Уживав како актер, ми беше жал како човек...

Н.Македонија - 17.01.2018

Кога првпат го гледав филмот во Солун имав огромна трема, а по завршувањето имав чувство дека сум гледал модерен европски филм. Кај публиката веројатно се случува истото што ми се случи мене, филмот ги надмина нашите очекувања.

Џенифер Лоренс во експлицитно и разголение издание во филмот “Red Sparrow”

ЗаЗабава - пред: 6 часа

За потребите на новото филмско остварување – “Red Sparrow”, актерката Џенифер Лоренс решила да се соблече ...

ТВ серија: Крајот на е***иот свет (The End of the F***ing World)

Кафе пауза - пред: 5 часа

Џесика Барден, Алекс Лотер, Стив Орам комедија, драма Џонатан Ентвисл 24 октомври 2017 1 30 минути англиски 9/10 „Крајот на е***иот свет“ е базирана според графички роман со истото име, напишан од страна на Чарлс Форсман, и ја следи авантурата на ...

Ќе се снима филм за „Црната вдовица“ со Скарлет Јохансон

Сакам да кажам - пред: 5 часа

Студиото „Марвел“, конечно, почна со подготовки за долгоочекуваниот филм „Црната вдовица”, со Скарлет Јохансон во главната улога. Студиото ја ангажираше сценаристката Џек Шефер, а повеќе детали, како што пишуваат холивудските медиуми, не се познати, ...

Сите „Disney“ филмови што ќе имаат премиери во 2018 година

Кајгана - пред: 7 часа

Ова ќе биде голема година на филмски план, особено за филмското студио „Disney“ кое планира дури 10 премиери во 2018 година. Меѓу најочекуваните се новиот филм од франшизата „Star Wars“ и „ Mary Poppins Returns“. 1. Black Panther, 16 февруари 2.

Зак Ефрон како серискиот убиец Тед Банди

Кајгана - пред: 9 часа

Кога во мај, 2017 прв пат се појави веста дека Зак Ефрон ќе ја игра улогата на злогласениот сериски убиец Тед Банди во биографскиот филм „Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile“, тоа беше изненадување за многумина.

Фановите во Јапонија можат да го гледаат „The Last Jedi“ од светлата или од темната страна

Кајгана - пред: 23 часа

Фановите на „Star Wars“ во Јапонија имаат прилика да уживаат во 4DX верзија на последниот дел од франшизата, „The Last Jedi“, од перспектива на темната или на светлата страна. Јапонските киносали по пат на 4DX технологија им ја пружаат можноста на ...

Кино во Израел ќе се вика „Гал Гадот“

Репортер - пред: 1 ден

Кино во Израел ќе го носи името на израелска актерка Гал Гадот и ќе се вика „Гал синема“. Киното ќе биде отворено со новиот филм на израелскиот режисер Еран Риклис, „Засолниште“. Гадот се прослави со улогата во филмот „Вондер вуман“.

„Forever my girl“ - нова романтична драма со Џесика Рут

БркајРабота - 17.01.2018

„Forever my girl“ го следи животот на Лијам Пејџ, популарен кантри пејач, кој ја напуштил својата свршеница уште пред 8 години. На крајот решава да се појави пред неа и да побара прошка, но тој не е свесен дека таа била бремена кога тој решил да си ...

(ВИДЕО-ФОТО) БЕТИ ВАЈТ: „Тајната на долг живот се вотка, хот дог и пржени компирчиња“

Женски магазин - 17.01.2018

Бети Вајт пред пет години се најде во Гинисовата книга на рекорди како актерка со најдолга кариера. Вајт глуми веќе 78 години. Во далечната 1939 година се вработи во радио бидејќи на аудициите ја одбивале со изговорот дека „не е фотогенична“.

Ди Каприо во нов филм на Квентин Тарантино

Кајгана - 17.01.2018

Оскаровецот Леонардо Ди Каприо ќе глуми во новиот филм на Квентин Тарантино, чија позадина ја сочинуваат настаните поврзани со убиствата на членовите на лидерот на комуната „Family“ Чарлс Менсон, но нема да ја толкува улогата на овој неодамна ...

Либан го забрани новиот филм на Спилберг „пост“

Сакам да кажам - 16.01.2018

Либанските власти ги забранија најновиот филм на Стивен Спилберг, политичкиот трилер “Пост”, поради бојкотот на Израел, изјави за АФП официјален претставник од либанското тело за општа безбедност.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт