Забава

БОЛНИЧКИ СКАНДАЛ: Се претставил како гинеколог и прегледувал згодни пациентки (ВИДЕО)

Таратур - пред: 39 мин

Маж од Первоуралск работел во болница во тој руски град, претставувајќи се како лекар гинеколог, без воопшто да има било каква допирна точка со таа вокација. Антон Јарин , 32-годишен маж од Первоуралск, кој неодамна излезе од затвор поради кражба, ...

4 поврзани вести »

Дневен хороскоп Вторник (23.01.2018)

Скопје24 - пред: 58 мин

Овен Почетниот неуспех треба да ве мотивира на дополнителна упорност или на желба за надминување на различните компликации. Важно е да направите листа на приоритети или да прифатите корисен совет во натамошната деловна ориентација.

4 поврзани вести »

Ова е една од најнеобичните венчавки во светот

Алсат-М - пред: 16 часа

Луѓето велат дека венчањето е екстремно стресна работа. Но, оваа авантуристичка двојка од Калифорнија ја однела церемонијата на следното ниво со тоа што кажаа “да” на 120 метри висина. Рајан Џенкс и Кимберли Веглин се вериле над пустината во близина ...

ВИДЕО: Упатство за користење вибратор во утринска емисија на Пинк

А1 On - пред: 12 часа

Во утринската програма на ТВ Пинк денеска беше поставено прашањето за сексуални помагала, со оглед на зголемената популарност на истите во Србија. Во емисијата гостите се разговараа за тоа како употребата на сексуалните помагала влијае на ...

ВИДЕО: Перверзник глумел гинеколог: Прегледувал згодни пациентки

NetZabava - пред: 12 часа

Болничкиот персонал уловил перверзник кој глумел дека е гинеколог со цел да прегледува пациентки. Откако го фатиле тој се бранел дека е волонтер. Истиот момент бил затворен од страна на полицијата, а подоцна бил пуштен на слобода, бидејќи немал ...

Уролог породи жена во авион

+инфо - пред: 21 часа

Откако екипажот на авионот побарал помош од лекар, Хемал сфатил дека би можел да ѝ биде од корист на 41-годишната Тојин Огундип Доктор Сиј Хемал (27) на летот на компанијата „Ер Франс“ од Париз до Њујорк ја породил жената која на светот го донесе ...

Специјални ефекти во реално време

Panika.be - пред: 28 мин

Специјалните ефекти отидоа толку далеку што сега може да се снимаат и во реално време. Односно додека глумецот поминува низ зелена соба, во ист момент на екран веќе се додадени специјалните ефекти.

Здрав појадок за целото семејство

Среќа.mk - тукушто објавено

Појадокот е најважен оброк во текот на денот. Тој е основата на која вашето тело ќе функционира во текот на денот и затоа не смеете да го прескокнете. Но, каков вид на храна да консумирате за појадок? Доколку сакате да водите здрав начин на живот, ...

10 факти за проституцијата во викторијанската ера

Кафе пауза - пред: 48 мин

Иако историските книги и романтичните новели ги претставуваат луѓето во викторијанската ера како многу напнати и прибрани, всушност имало повеќе јавни куќи отколку училишта. Се претпоставува дека околу 80.000 жени работеле како проститутки, и тоа ...

Не е секој за на ски лифт

Panika.be - пред: 44 мин

И додека скијачите немаат воопшто проблем со користење на ски лифтот, изгледа дека за бордерите тоа е еден сериозен проблем. Другарите на момаков никако не можат да се довлечкаат до стазите за скијање.

9 холивудски ѕвезди кои страдаат од смртоносни и неизлечиви болести

Кафе пауза - пред: 1 час

Кога ќе ги погледнеме холивудските ѕвезди, нивните животи делуваат совршено. Тие секогаш изгледаат совршено и затоа претпоставуваме дека многу добро се грижат за нивните тела. Редовно вежбаат, јадат салати и одбегнуваат брза храна за да го зачуваат ...

Тест: Сликата што прва ќе ја забележите открива во која насока треба да тргнете

Кафе пауза - пред: 1 час

Се чувствувате изгубено? Имате потреба од нешто ново, минувате низ лош период или едноставно не сте сигурни дали сте на правиот пат? Одберете ја фотографијата што најмногу ви се допаѓа и дознајте во која насока треба да тргнете.

Низ 17 илустрации: Постојат два типа на луѓе...

Црнобело - пред: 2 часа

Без сомневање, секој човек е еден и единствен. Секој си има свои навики, принципи и гледишта и чудно би било ако се обидеме да ги класифицираме во еден или друг тип. Сепак, има некои ситници за кои можеме да си го дозволиме тоа.

Македонија е грчка?

Оff.net - пред: 1 час

ОК. А што станува со шумите, водите, патиштата, аеродромите, езерата и возовите? Превод: Македонија е грчка. Нејзините аеродроми се германски. Езерата се кинески. Шумата канадска. Возовите италијански. Водата француска.

Фрази и ситуации за кои мајките беа во право, а ги сфативме откако пораснавме

Црнобело - пред: 3 часа

Кога се помлади, во тинејџерските и адолесцентските години, многумина се однесуваат грубо кон своите родители. И најчесто, не можат да сфатат дека сѐ што тие прават и кажуваат е за нивно добро во иднина.

23 луѓе кои ја сфатиле суштината на животот

Кафе пауза - пред: 2 часа

Иако во животот се соочуваме со многу чудни нешта, постојат некои толку предвидливи ситуации што единствено ни останува да се насмееме. Во продолжение погледнете 23 фотографии и факти кои сигурно ви се добро познати.

Зошто секој маж треба да се состанува со Русинка барем еднаш во животот?

Црнобело - пред: 3 часа

Тие се поим за елеганција и женственост, плус посветени му се на партнерот и се грижат за него. Русинките важат за едни од најубавите жени на светот. Тие се високи, изгледаат одлично, имаа префинет стил и самоуверен став.

Финскиот тим има смисла за хумор

Panika.be - пред: 2 часа

И додека цел свет гледа ски скокови на Еуроспорт, кај нас го укинаа каналот. Но не е се така црно, еве може на јутјуб да погледнеме како се претставува финскиот тим во ски ...

7 моќни прашања кога не знаете што со себе

Црнобело - пред: 3 часа

Што сакам од животот? Често прашање кое сите во одреден период си го поставуваме. А, обично е потребно долго време да го откриеме одговорот и тоа малку фрустрира. Оние кои во моментов трагаат по поисполнет и правилно насочен живот, треба темелно да ...

Оваа куќа се продава за 11.300 евра, но никој не сака да ја купи поради една причина (фото)

Кумановски м. - пред: 7 часа

loading... Несекојдневна куќа која нема цели четири ѕида, туку облик на триаголник, се наоѓа во Велс, Обединетото Кралство. Оваа специфична градба на влезот има сосема обична вофмр,а меѓутоа како се оди кон задниот ѕид, куќата се стеснува.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт