Магазин

ВИДЕО: „Златна кобра“ – вежба на американската војска на која отсекуваат глава од змија и ја пијат нејзината крв

А1 On - пред: 7 часа

Армијата на САД секоја година организира сурова обука за преживување наречена „Златна кобра“. Оваа обука е најголема од ваков тип во светот, а војниците покрај редовните воени вежби учат и некои специфични методи за преживување.

5 поврзани вести »

Берлускони до новинарка: Немој да се ракуваш толку силно, никој нема да те ожени

Вечер - пред: 9 часа

Поранешниот италијански премиер и претендент за нов мандат на парламентарните избори, Силвио Берлускони и упати совет на новинарка од Би-би-си да се ракува помалку енергично, доколку сака да се омажи.

6 поврзани вести »

Им плаќаат за да имаат секс во хотели и за тоа има објаснување кое нема врска со порнографија

Кумановски м. - пред: 3 часа

loading... Млад пар од Австралија, Џастин Енгелке (26) и Џесика Даргенст (23), верувале или не, планети се за да посетуваат хотели и пишуваат за своите интимни доживувања во нив. Тие посетувале луксузни хотели и во нив воделе љубов, а за сето тоа ...

ВИДЕО: Индиски фармери со постер од порно ѕвезда се борат против уроци

А1 On - пред: 8 часа

Индиски фармери користат постер од порно-ѕвездата Сани Леоне за да ги заштитат своите посеви од уроци и тврдат дека тоа е поефикасен начин од плашила и клетви. Еден од фармерите раскажува дека бидејќи до нивните нивни се наоѓа автопат, селаните кои ...

Занимливости / Забава

Милионер глумел бездомник и го тестирал келнерот, а неговата реакција можела да го остави без работа (Видео)

Sky - пред: 4 часа

– Не можеме да ве послужиме, нема да ве послужиме денес. Жал ми е поради тоа, му рекол келнерот, но Коби бил упорен. Сепак, келнерот му рекол да се најаде во МекДоналдс. Потоа Коби се оддалечил и го повикал возачот кој пред ресторанот дошол во Ролс ...

7 поврзани вести »

Пресметајте колку ќе живеете со оваа формула: Ако го добивте овој број ве чека долг и здрав живот!

Скопје24 - пред: 8 часа

Во последно време се ппуларни различни формули за пресметување на идејалните тежини, но се појавија и формули за пресметување на должината на животот, а еве една од нив која е едноставна и лесна.

Дневен хороскоп за среда (21.02.2018)

Екран - пред: 43 мин

Овен Денот е поволен за разговор со Рак или Стрелец и тоа треба да го направите што е можно побрзо, особено ако сакате да започнете нова работа бидејќи денешната позиција на Месечината е добра за оние кои сакаат да се вклучат во некој поголем ...

Автомобили / Мотори

Американците пронајдоа нелегален софтвер за дизелите од Mercedes-Benz

Авто Плус - пред: 16 часа

Американските власти пронашле потенцијално нелегален софтвер во автомобили на Mercedes-Benz опремени со дизел мотори Инспекторите нашле карактеристика во програмскиот код наречен Slipguard, која ги препознава перформансите на лабораториските тестови ...

5 поврзани вести »

Opel Combo :: Време на изненадувања

Авто Магазин - пред: 15 часа

Дојде време за нова генерација на Opel Combo. Времето всушност одамна му дојде, ама сега новиот Combo навистина е нов. За разлика од досега, како што беше најавено тој е брат-близнак на Citroen Berlingo и Peugeot Partner кого сé уште го очекуваме.

4 поврзани вести »

12 Златни правила кои ќе ви го олеснат возењето на автопат

Кајгана - пред: 15 часа

Возењето по непознат автопат претставува еден од најголемите стресови за секој возач. Но, тоа не мора да биде така. Од друга страна, автопатиштата се убедливо најдобриот и најбрзиот начин да стигнете до посакуваната дестинација.

Музика

Ивона и Марио: МРТ плаќа за да се бламираме на Евровизија (ВИДЕО)

Кумановски м. - пред: 6 часа

loading... Кумановските музички таленти Марио Арангеловски и Ивона Јовановиќ во последно време се занимаваат со „Јутјуберство“, а денеска на тема им дојде Евровизија. Испровоцирани од интерниот избор на Македонската радио телевизија „Ај кју“ да ја ...

5 поврзани вести »

Пејачот на Гранд итно хоспитализиран

Курир - пред: 13 часа

Српските медиуми пренесуваат дека пејачот на Гранд, Јоца Стефановиќ завршил во болница по настап во неделата вечерта. На пејачот му се слошило и бил пренесен итно во болница каде лекарите утврдиле дека му пукнала обвивката на белите дробови.

Stan Webb со својот бенд “Chicken Shack” овој петок во „Станица 26“!

ЗаЗабава - пред: 22 часа

Гитаристот и вокалист Stan Webb доаѓа директно од Лондон во ноќниот клуб „Станица 26“ на 23 февруари, а овој ексклузивен концерт е во организација на концертната агенција и продукција “3Гонга“ и претставува Градска сесија број ...

15 поврзани вести »

Филм

Султанката Хурем со нов имиџ: Дали ви се допаѓа?

Убавина и Здравје - пред: 9 часа

Сигурно се сеќавате на султанката Хурем од хит-серијата „Величествениот“ која сите ја обожаваа или ја мразеа, но никако не можеа да не ја следат извонредната глума на германската актерска со турско потекло – Мејрем Узерли? За посетување, Мејрем за ...

4 поврзани вести »

Холивуд реагира: Правилата за секс сцени ќе доведат до цензура

Кајгана - пред: 16 часа

Холивудската ѕвезда Енди Серкис вели дека новите правила за снимање секс сцени ќе доведат до цензура и ќе ја згаснат креативноста. Синдикатот на актери „Еквити“ разгледува опција за воведување на препораки за секс сцени во филм и на сцена, по секс ...

7 поврзани вести »

Најдобро облечените на BAFTA наградите

Ladybook - пред: 19 часа

Кои беа најдобро облечени на BAFTA наградите кои се одржаа на 18ти февруари во ...

14 поврзани вести »

Живот / Уметност

5 причини зошто кучињата и мачките се добри за вашето здравје

МакМода - пред: 10 часа

Ако немате домашни миленичиња, бидејќи се плашите од бактерии и се згрозувате од влакна и „валканост“, можеби овој текст ќе ве натера да се премислите. Живеењето со куче или мачка во домот, всушност, навистина може да биде лек за целото семејство.

13 поврзани вести »

Во подводна пештера пронајдени остатоци од човек стари 9.000 години (ФОТО)

Кумановски м. - пред: 4 часа

loading... Археолозите во најголемата поплавена пештера во светот во Мексико пронашле остатоци од човек стари најмалку 9.000 години, како и коски од животни кои лутале на Земјата во време на последниот леден период.

9 поврзани вести »

Што прво гледате на сликата ќе ви открие важна вистина за вас!

Канал5 - пред: 13 часа

Добро погледнете ја оваа сика и не размислувајте премногу за неа. Тоа што прво го забележавте ќе ви открие важна страна на вашата личност. Што прво видовте? Патка или зајак? Ако прво видовте Патка вие сте ОПТИМИСТ Вие сте оптимист, секогаш полни со ...

4 поврзани вести »

Патувања

Посетете го Lizard островот во Австралија

Попара - пред: 18 часа

Неодолива комбинација од осамени плажи, неверојатно сместување и богатo морско дно… Lizard Island е еден од најизолираните и најспектакуларните австралиски одморалишта. Секоја од 40 спални соби поседува удобни кревети и лежалки специјално поставени ...

Патување во минатото: 46 камени села поврзани со камени мостови и скали

Точка - пред: 18 часа

Најголемиот кањон на светот, куќи во кои времето буквално застанало и возови кои кружат околу езерата сè само дел од разгледувањата кои можат да се пронајдат во грчката Стара Загора. Најубавиот дел од патувањето во планинскиот дел на грчката ...

Пенис Парк во Јужна Кореја е поголема атракција од Олимписките игри

Кајгана - пред: 22 часа

Една од главните (неполитички) теми во Јужна Кореја деновиве се секако Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг. Сепак, една туристичка атракција се покажува како поинтересна и попосетена од арените.

Здравје

Нов тест овозможува порано откривање на аутизам?

Кајгана - пред: 16 часа

Научниците соопштија дека оствариле први чекори кон можен нов тест на крв и урина за порано откривање на аутизам. Во текот на работата во ова истражување, било утврдено дека кај децата со аутизам постои поголем степен на оштетување на протеините во ...

7 поврзани вести »

Сите го прават а не треба: Еве зашто не треба да користите мобилен во тоалет

Сител - пред: 19 часа

Сигурно барем еднаш во животот сте седеле на WC шолјата и сте гледале во мобилнот телефон. Според разни анкети, 92 проценти од луѓето во тоалетот ги проверуваат социјалните мрежи, додека 30 проценти од разговорите ги обавуваат вршејќи голема или ...

5 поврзани вести »

На овие шест начини ги активирате хормоните за слабеење

Женски магазин - пред: 13 часа

Губењето на килограми за некои луѓе е многу тешка задача, но ако успеете да ги активирате хормоните кои влијаат на слабеењето, за кратко време ќе успеете да го решите овој проблем. Дозволете вашата храна да ве наполни и ослободете се од друга.

6 поврзани вести »

Храна / Фитнес

Неодолива: Торта Тоблероне

МакМода - пред: 9 часа

Барате инспирација за сладок рецепт кој ќе ве освои „од прва“? Без размислување, пригответе ја неодоливата торта Тоблероне. Потребни намирници – 200 грама ситно сечкани бадеми, 200 грама мелени бадеми, 200 грама шеќер, 200 грама брашно, 3 јајца, 100 ...

43 поврзани вести »

Одредени пијалоци го креваат расположението, други потикнуваат агресивност

Кумановски м. - пред: 3 часа

loading... „Со векови пијалоците како румот, вотка, џин и останатите жестоки алкохолни пијалоци се поврзани со насилството и агресивноста, изјавил еден од авторите на студијата и експерт за јавно здравје при Универзитето Бангор.

13 поврзани вести »

Тивичката е вистинско богатство на антиоксиданси

Мама365 - пред: 7 часа

Како и сите останати видови на зеленчук, тиквицата е идеална хранлива намирница затоа што е исклучително нискокалорична, содржи голем број на витамини и минерали како и диететски влакна. Тие се богат извор на витамините А, К, Б и Ц, манган и ...

7 поврзани вести »

Убавина / Стил / Мода

Јапонска компанија планира облакодер висок 350-метри, направен од дрво

Стандард - пред: 7 часа

Јапонската компанија планира да изгради највисок облакодер во светот, при што 90 отсто од конструкцијата ќе биде направена од дрво, објави CNBC. Но, ова ќе се случи едвај во 2041 година. Sumitomo Forestry, компанијата која ќе ја изгради, вели дека ...

9 поврзани вести »

Кејт повторно го избра Erdem (ФОТО)

Стандард - пред: 12 часа

Очигледно Ердем станува сакан моден бренд на бремената војвотка од Кембриџ. И покрај критиките што ги доби за фустаните, кои ги избра за време на нејзината официјална посета на Шведска и Норвешка, Кејт повторно го избра Erdem.

25 поврзани вести »

Дечиња со посебна убавина во новата кампања на River Island

Fashionel - пред: 14 часа

Брендот River Island лансираше нова кампања во која повторно главни ѕвезди се дечиња со посебни потреби. Некои се со Даунов синдром, некои со церебрална парализа, епилепсија, некои со ретки хормонални пореметувања, но без разлика на сето тоа, целта ...

4 поврзани вести »

Интима

Кои се најдобрите и најлошите карактеристики на Овните?

Кафе пауза - пред: 13 часа

Сите имаме добри и лоши страни. Истото важи за луѓето родени во знакот Овен. Никој не сака да си ги признае своите недостатоци, но тоа е многу важно за личниот развој. Многу е важно да бидеме свесни за нашите предности и недостатоци за да можеме да ...

12 поврзани вести »

5 соништа кои го најавуваат доаѓањето на вашата сродна душа

Убавина и Здравје - пред: 18 часа

Соништата можат да ни открија многу работи, а кога е љубовта во прашање, тие можат да го најават доаѓањето на вистинската љубов. Обрнете внимание на она што го сонувате, бидејќи вашата сродна душа можеби е поблиску одошто мислите.

4 поврзани вести »

Девојки, внимавајте: Со овие 10 постапки ќе го изгубите вашиот партнер!

Убавина и Здравје - пред: 18 часа

Мора да бидете многу претпазливи, бидејќи ако ги правите овие работи, вашата љубовна врска полека, но сигурно ќе почне да се распаѓа… 1. Не му верувате на вашиот партнер. 2. Се однесувате со него како да е дете, а не ваш партнер. 3.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт