Сцена

ФОТО: Џенифер Анистон фотографирана без шминка, ќе се шокирате од изгледот

Курир - пред: 9 часа

Актерката е сликана по тренинг во Лос Анџелес. Џенифер Анистон и Џастин Теро пред неколку дена објавија дена се разведуваат по две ипол години брак. Иако целиот свет зборува за предбрачниот договор, ТМЗ објави дека не постои ниту еден доказ дека ...

45 поврзани вести »

Селена Гомез и Џастин Бибер си разменуваат бакнежи на Јамајка по свадбата на неговиот татко

Фемина - пред: 7 часа

Селена Гомез и Џастин Бибер отпатуваа во Јамајка за да присуствуваат на свадбата на неговиот татко. Славниот пар, кој неодамна ја обнови својата врска, беше уловен додека си разменуваше бакнежи и прегратки на плажа.

Кралицата Елизабета до Ана Винтур на модна ревија во Лондон

+инфо - пред: 9 часа

По завршувањето на ревијата серија критики беа упатени кон Винтур за тоа што ги задржала очилата за сонце додека комуницирала со Кралицата. Кралицата Елизабета присуствуваше на ревија во рамките на Лондонската модна недела.

Познато зошто се разведуваат Емина и Мустафа

Курир - пред: 8 часа

Турската ѕвезда Мустафа Сандал станал многу близок со, на јавноста непозната жена, и било само прашање на време кога официјално ќе го заврши бракот со Емина Јаховиќ. Минатата недела Емина и Мустафа признаа дека се разведуваат по десет години брак, а ...

11 поврзани вести »

(ВИДЕО+ФОТО) Силвестер Сталоне се огласи по повод “неговата лажна смрт” и покажа феноменално видео

Локално - пред: 9 часа

Силвестер Сталоне зборуваше за неговата “смрт”. Ова е вторпат да се шират гласини за смртта на актерот и тоа само за две години. Гласините за неговата смрт вчера ги исплашија љубителите на холивудската ѕвезда.

26 поврзани вести »

Рада Манојловиќ за Сека Алексиќ: Чудна е!

ЗаЗабава - пред: 9 часа

Рада Манојловиќ од неодамна е во центарот на вниманието поради инцидентот со Анабела, а пејачката продолжува да ги озборува и другите колешки. На ред дојде и Сека Алексиќ. Пејачката реши веќе да не молчи и да прозбори за инцидентот помеѓу Сека и ...

11 поврзани вести »

Неда Украден откри каква непријатност доживеала непосредно по смртта на мајка си

Убавина и Здравје - пред: 6 часа

По смртта на својата сакана мајка Анѓелија , поп-пејачката Неда Украден е скршена од болка. Не е тајна дека пејачката беше многу приврзана за мајка си, која почина во 93-та година од животот, благодарение на генетиката, но и на неизмерната љубов од ...

Наташа Малинкова: „Прочитав сè и сешто за мене“

Убавина и Здравје - пред: 9 часа

Поп-пејачката Наташа Малинкова неодамна и’ го привлече вниманието на јавноста кога за време на ракометното првенство објави фотографија на која навива топлес за Македонија. ДЕКОЛТЕ ЗА МЕРАК: Познатата пејачка Наташа Малинкова блиска во полн сјај ...

Се огласи и Раста! Еве што изјави за смирувањето со Ана Николиќ

Убавина и Здравје - пред: 9 часа

По концертот во Скопје, Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста се повторно заедно. Како што изјави поп-пејачката, одлучиле на својата љубов, која е голема и турбулентна според неа, да и’ дадат уште една шанса.

Џорџ и Амал Клуни донираат голема сума за нешто неверојатно

Локално - пред: 8 часа

Холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал ветија дека ќе донираат 500 илјади долари, за да помогнат во финансирањето на маршот на ученици во Вашингтон со барање за промени во законот за поседување на оружје и негова контрола.

(ВИДЕО) ИМПРОВИЗИРАЛА ОНАМУ КАДЕ ШТО НЕ СМЕЕ: Ферги се извини за изведбата на химната

Фактор - пред: 10 часа

Јавно се извини пејачката Ферги, по бурните реакции за настапот на Олстар натпреварот на НБА каде што таа ја пееше американската химна. „Секогаш бев почестена и горда кога ја пеев националната химна и вчеравечер сакав нешто специјално за НБА“-изјави ...

12 поврзани вести »

Сензуалната Кендал Џенер со двојна корица

Локално - пред: 9 часа

Јасно е дека во модната индустрија има неколку луѓе кои главно носат тираж. Две од нив се секако Џиџи Хадид и Кендал Џенр кои веќе толку пати ги гледаме на модна писта, во промотивните кампањи и на насловните страници на модните списанија,така што ...

Британците ја нападнаа Џенифер Лоренс: "Засрами се разгалено детиште!"

Точка - пред: 10 часа

Поради една реченица која Џенифер Лоренс ѝ ја упати на 71 годишната Џоана Ламли, британците веднаш ја замразија глумицата Џенифер. Имено, додека Џоана ја најавувала Џенифер, легендарната водителка која за прв пат ги водела "БАФТА" рекла: "Кој може ...

СЛАТКАР МАГИСТРИРАШЕ: Наскоро ќе станам и доктор!

Скопје24 - пред: 10 часа

Марко Маринковиќ – Слаткар од пред некој ден е магистер. Тој магистрираше на Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент на УТМС. Марко објави кусо видео на својата фан-страна од фотосесијата по доделувањето на дипломата.

На која дама и стојат подобро: Лила и Бијонсе со исти очила за сонце – Фото

Скопје24 - пред: 12 часа

Лила Филиповска важи за една од најстилизираните јавни личности во Македонија и жена која знае што сака и секогаш изгледа одлично во тоа. Едноставно што и да облече, неа и стои извонредно.

13 поврзани вести »

Како Кордоба, Лопез, Негрини и компанија најавија крај на ерата на слабите манекенки

Таратур - пред: 11 часа

Ана Марија Кордоба, Каролина Лопез, Хелена Мена, Марсела Негрини, Сандра Валенсија, Таша Хинес, Татјана Роман, Јени Мора се екипа бујни убавици кои негуваат и поседуваат пообилни облини за разлика од веќе воцарените модели кои рекламираат долна ...

На кого припаѓа свршувачкиот прстен по раскинување на свршувачката?

Женски магазин - пред: 11 часа

Свршувачкиот прстен отсекогаш бил симбол на верноста и имаат долга традиција. Египќаните уште во 9иот век п.н.е сметале дека прстенот е симбол на нераскинлива врска. Во последно време важи обичајот дека свршувачкиот прстен се носи на левата рака, ...

Блу Ајви носи поскапи чанти од мајка си

Репортер - пред: 11 часа

Каде и да се појави шестгодишната ќерка на Бијонсе и Џеј Зи, Блу Ајви, привлекува поголемо внимание од своите родители. Таа неодамна присуствуваше на олстар-кошаркарскиот натпревар, на кој носеше чанта со потписот на Луј Витон од 1.800 долари.

4 поврзани вести »

(Фото) Бали-бег на почетокот на кариерата

Репортер - пред: 11 часа

Еден од најпопуларните турски актери, Бурак Оџевит, се прослави со улогата на Бали-бег во серијата „Величествениот“. Сепак, актерот кого деновиве го гледаме во серијата „Карасевда“ изгледал сосема поинаку на почетокот на ...

6 поврзани вести »

Британската убавица ги шокираше фановите со новата фотографија:"Како изгледаш толку добро после пет бремености?"

Точка - пред: 11 часа

Кејти Прајс повторно ги почести фановите со една гола фотографија од себе. Овој пат таа испробувала нов лажен тен па ја искористила можноста да направи топлес фотографија, со која ќе ги "запали" фановите на социјалните мрежи.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт