Интима

6 работи поважни од сексот!

Локално - пред: 9 часа

Сексот е една од најголемите задоволства во животот и дури може да доведе до зависност. Но, ако имате можност, дали би се откажале од тоа? И зошто? 6 луѓе одговорија на ова интересно прашање. Погледнете што велат на темата: 1.

7 поврзани вести »

Кога бразилски сексапил ќе замеша прсти во австралиска убавина

Таратур - пред: 14 часа

Кристина Мендонца е бикини модел и една од австралиските ѕвезди на Инстаграм. Родена е на 26 јули, 1997 година, во Њукасл, Австралија, а моментално живее во Сиднеј. Сепак, поради работните ангажмани и обврски, често е на релација Австралија-САД, ...

9 добри причини да се заљубите во мажот риби

Ladybook - пред: 21 часа

Чувствителни, љубезни и внимателни кон потребите на жените. Човекот што припаѓа на дванаесетиот знак на Зодијакот (20 февруари - 19 март) е еден од најпосакуваните и најценетите партнери. Тој има комплексен карактер, но изобилува со квалитети кои ...

4 поврзани вести »

Десет знаци дека партнерот ве изневерува: Вториот и петтиот се особено важни

Маркукуле - 21.02.2018

Речиси секогаш можеме да почувствуваме кога нешто не е во ред со нашата врска, бидејќи одеднап сѐ се менува. Сепак, не можеме да бидеме сигурно што точно не е во ред, но веќе почнуваат да се јавуваат сомнежи.

5 поврзани вести »

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ? Ова се можните повреди кои настануваат во текот на интимниот однос, а траат дури 24 часа

Скопје24 - пред: 10 часа

Докторите објаснуваат дека до повреди на матката доаѓаат поради недоволната возбуденост на жената. Како што се наведува во текот на возбудата почетокот од матката станува поголем и се подигнува околу 1 сантиметар кон матката.

Бред Пит дели брачни совети за мажите: Никогаш не ја земајте сопругата здраво за готово

Кајгана - пред: 14 часа

Холивудскиот актер на своја кожа има почувствувано како е да поминеш низ криза во бракот и да се разведеш. Бред Пит со медиумите сподели неколку совети за бракот кои добро ќе му дојдеа кога поминуваше низ брачната криза со Анџелина Џоли.

Секс со врзување – храбар „зачин“ за сексуалните страсти и уживање

Таратур - пред: 18 часа

Иако филмот „Педесет нијанси сиво“ ни покажа само мал дел од сексот со врзување, во оваа „сексуална дисциплина“ има многу повеќе разновидност од тоа. Ваков тип на секс не мора секогаш да вклучува камшици, лисици и други „справи за мачење“.

Откриена е магична формула за пронаоѓање на идеалниот партнер

Попара - пред: 18 часа

До 30-тата година, многу мажи и жени ќе се најдат во неколку врски кои не им одговараат и тоа со партнери кои баш и не им се по вкус. Но, во кој момент престануваме да бараме љубов и почнуваме да се преиспитуваме дали сме премногу пребирливи? ...

Зошто вашите врски не траат подолго од 6 месеци?

Ladybook - пред: 19 часа

Дали ја саботирате секоја ваша врска? Дали секогаш се заљубувате во невозможни мажи? Дали вашите врски завршуваат секогаш кога имате илузија дека тој е вистинскиот? Можеби и бил вистинскиот, но вие не сте верувале доволно или можеби постојат грешки ...

Од мастурбирање умираат 100 германци годишно

Точка - пред: 20 часа

Мастурбирањето убива 80 до 100 германци годишно, според научно истражување кое исто така открива бизарни начини на кои луѓето го завршиле својот живот во обид да си приуштат задоволоство. Последниот случај се случил пред Нова Година, кога маж од ...

Порно индустријата низ историјата: Од илегална порнографија до аналниот секс

Точка - пред: 20 часа

Порнографијата во последните 50 години постојано се менувала. Поминувале разни работи, но она што е сигурно е ека популарноста на порнографијата никогаш не се намалила. Меѓутоа, порно - индустријата помина низ големи промени, прочитајте и кои.

Ситници на кои веќе нема да обрнувате внимание кога ќе се заљубите

Црнобело - пред: 1 ден

Љубовта има посебна моќ која може целосно да го промени човекот од многу различни аспекти. Кога луѓето се заљубени, тие речиси ги игнорираат недостатоците кај партнерот, што кај некој друг со сигурност би ги забележале и би им пречеле.

Инстаграм профили на уметници со еротски илустрации кои ќе ви ја разгорат страста (18+)

Црнобело - пред: 1 ден

Голотијата е еден од најкомплексните жанрови во уметноста, но сепак постојат професионалци кои одлично се снаоѓаат во тоа поле. Тие ги претставуваат најдлабоките чувства и еротски моменти во реални илустрации - дел од нив не се осудуваат да ја ...

Совети за заведување од 1938 година – Еве како некогаш жените наоѓале мажи

Курир - 21.02.2018

Во доцните 30-ти години во Америка љубовните проблеми најчесто девојките ги решавале со водичот за излегување „Parejd“, односно со неговите совети како да „уловите“сопруг. Магазинот тогаш остварувал голем профит, а еве дел од „најдобрите“ совети.

Што никако не смеете да кажете додека водите љубов?

Локално - 21.02.2018

Дали сте доживеале некогаш додека водите љубов, партнерот да ви каже нешто непријатно, заради што возбудата ви паѓа? Изговарањето погрешни зборови при најинтимниот однос им се случило на многу двојки, а еднакво и мажите и жените негативно реагираат ...

10 знаци дека покрај себе имате посесивен маж

Сваштарник - 21.02.2018

Не ги мешајте љубовта и болната љубомора. Тенка е линијата помеѓу внимателен и посесивен партнер, а многу луѓе и понатаму не ја знаат вистинската разлика. Во што е разликата помеѓу невина посесивност (таа која се појавува при првите неколку ...

Ако партнерот ги прави овие работи, вие сте високо на листата со негови приоритети

Таратур - 21.02.2018

Секој љубовта ја искажува на различен начин, но делата се секогаш поважни од зборовите. Дури и ако се работи за не многу зборлест тип. Ова се работите кои укажуваат на тоа дека му значите: Се појавува на време Доколку секогаш доцни, тогаш не го цени ...

Ако сте тазе пар, не ги правете овие работи

Кајгана - 21.02.2018

Колку и да се радуваме на среќата и љубовта на другите, луѓето на почеток на врската може да бидат страшно иритантни со нивното однесување и немање осет за другите во нивно присуство. Ако вие имате ваков пар во близина, јасно ви е за што зборуваме.

Ова се трите најлоши реченици кои може да ги изговорите за време на сексот!

Таратур - 21.02.2018

Од првиот пат до првата брачна ноќ сексот е еден од најважните фактори на секоја љубовна врска. Секогаш е можно да го подобрите, но и многу полесно да го упропастите и тоа само со некоја погрешна реченица.

Повозрасен маж седнал во ресторан и почнал да плаче… Причината ќе ви го скрши срцето

Убавина и Здравје - 21.02.2018

Фотографијата од повозрасен маж кој си ги брише насолзеното лице додека навидум ја чека својата сакана за Денот на вљубените стана многу популарна на Интернет откако била објавена на Фејсбук.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт