Скопје

(Видео) Судиите фатени со спуштени гаќи, велат исклучените од парно и најавуваат протести пред Собрание секој ден

Макфакс - 20.01.2018

Граѓаните исклучени од парно, а принудени да плаќаат паушал за греење, најавуваат дека од порта „Македонија“ каде што досега протестираа, ќе се преселат пред Собрание и ќе излегуваат на протести секој ден.

6 поврзани вести »

Како реагираат Македонците ако видат паричник на земја?! (видео)

Република - пред: 18 часа

Уште едно интересно видео на млад Јутјубер од Македонија. Овој пат социјален екпсперимент кој треба да ни каже колку се чесни жителите на Скопје. Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права ...

Скопската шема во 90-тите

Вечер - 20.01.2018

Колку пати сте се нашле во ситуација кога ќе се решите да излезете во Скопје, да не знаете каде да одите. Дали скопската шема станува се поизлитена и поздодевна? На крајот завршувате со мислата „Ех, што убаво беше во наше време...

Свети Спас – најстара црква во центарот на Скопје

Скопје инфо - 20.01.2018

Црквата Свети Спас, која се наоѓа источно од тврдината Кале, е најстара црква во централното градско подрачје. Таа е скромна однадвор. Но, кога ќе влезете внатре тешко дека ќе останете рамнодушни од она што ќе го видите внатре.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт