Спорт

Меси конечно му даде гол на Челси и ја спаси Барса од пораз на „Стемфорд Бриџ“ (ВИДЕО)

МКД - пред: 8 часа

Без победник 1-1 заврши првата осминафинална пресметка помеѓу Челси и Барселона, каталонците можат да бидат задоволни од резултатот, „сините“ пропуштија повеќе шанси. Челси може да жали што не ја победи Барселона во првиот осминафинален натпревар од ...

113 поврзани вести »

ЛШ: Барса го преживеа „Стемфорд бриџ“, Баерн го разнесе Бешикташ

Нова ТВ - пред: 7 часа

Барселона безбедно го мина Лондон преку „Стемфорд бриџ“ додека Баерн во Минхен го „разнесе“ Бешикташ во вечерашните први осминафинални дуели во фудбалската Лига на шампиони. Каталонците одиграа 1:1 против Челзи за прекинување на повеќегодишниот пост ...

50 поврзани вести »

Пет гола на Манасков, Веспрем со победа се враќа од Будимпешта

Gol.mk - пред: 6 часа

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков се врати во стартниот тим на Веспрем и покажа дека се наоѓа во одлична форма во унгарскиот шампионат. Веспрем во рамките од 18. коло ја запиша својата 18.

5 поврзани вести »

Агуеро мина без казна од ФА на Англија по тепачката со навивачот на Виган

Екипа - пред: 9 часа

Аргентинскиот интернационалец Серхио Агуеро мина без казна од ФА на Англија по инцидентот што го имаше со еден навивач на Виган во ФА купот. По сензационалната елиминација на „граѓаните“, се изроди инцидент, но комисијата не најде вина кај Агуеро.

43 поврзани вести »

Фудбал

Бруно Лабадија е новиот тренер на Волфсбург

Gol.mk - пред: 4 часа

Бундеслигашот Волфсбург го назначи Бруно Лабадија за нов шеф на стручниот штаб, еден ден по заминувањето на Мартин Шмит. Некогашниот напаѓач, а цела една деценија тренер на неколку бундеслигаши доби договор до јуни 2019 година и веќе го одработи ...

8 поврзани вести »

Двоен удар: Украден автомобилот и ограбен домот на Кутињо

Локално - пред: 8 часа

Непознати злосторници го ограбиле домот на фудбалерот на Барселона, Филипе Кутињо, пишува весникот Спорт. Инцидентот се случил во време кога Бразилецот заминал на вечера со своите пријатели и семејство.

10 поврзани вести »

Даглас Коста се присети на контроверзен момент од неговата кариера: Моравме да загубиме, ќе нè убиеја

Дерби - пред: 8 часа

Ѕвездата на Јувентус Даглас Коста се наврати на контроверзен момент од неговата кариера во 2009 година, кога беше играч на бразилскиот тим Гремио. Крилниот играч на „старата дама“ откри дека неговиот тим го предал натпреварот со Фламенго, бидејќи ...

16 поврзани вести »

Кошарка

Ќе има промени во НБА, можеби ќе се смени форматот на лигата

Кајгана - пред: 13 часа

Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер, веднаш по Ол-Стар викендот одговори на неколку новинарски прашања и навлезе во теми кои ги интересираат фановите на кошарката. Со промените на форматот на Ол-Стар натпреварот, ова ново раководство на лигата ...

9 поврзани вести »

НОВ СРАМ: Дел од репрезентативците преку медиумите дознале дека се на списокот

SportMedia - пред: 19 часа

На ден пред првиот собир на македонската репрезентација за претквалификацискиот дуел со Словачка се случува вистински хаос. Селекторот Јорданчо Давитков како што дознава „Спортмедиа“ дури во сабота ќе се приклучи на тимот, поточно ден пред ...

7 поврзани вести »

СРПСКИ ИЗУМ: Како да се упропасти „Жучковата левица“ (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 10 часа

Звучи, односно изгледа неверојатно што точно се случувало за време на прославата на освоената титула на Партизан во рамките на српскиот национален Куп наречен „Радивоје корач". На социјалните мрежи, секако, прво во соседна Србија се појави снимка на ...

Ракомет

Пенезиќ се премисли и ќе игра уште една сезона

Дерби - пред: 10 часа

Андреа Пенезиќ пред неколку месеци најави дека ја игра не само последната сезона во дресот на Вардар, туку и воопшто во својата ракометна кариера, но денеска призна дека ја променила одлуката.

4 поврзани вести »

Се наѕираат осминафиналните двојки...

Н.Македонија - пред: 17 часа

На Вардар за директен пласман во четврт-финалето му требаат уште два бода, по што, ако пласманот во групите остане како и сега, во четврт-финалето би играл со подобриот од осминафиналниот дуел Сегед - Кил По деветтата победа во Лигата на шампионите ...

6 поврзани вести »

Дибиров во идеалниот тим, Марсениќ го има вториот најубав гол

Телма - 19.02.2018

Тимур Дибиров и Мијајло Марсениќ се двајцата ракометари на Вардар кои добија индивидуални признанија по завршувањето на 12. коло во Лигата на шампиони. Дибиров со 11 голови го предводеше европскиот првак во домашниот триумф над Пик Сегед (34:30) и ...

28 поврзани вести »

Тенис

Надал: Се откажувам од борбата за првото место

Екипа - пред: 10 часа

Рафаел Надал изјави дека веќе нема да се бори за првото место на АТП листата. Шпанецот неодамна беше симнат од врвот од Роџер Федерер кој на 36-годишна возраст со победата во Ротердам повторно стана светски рекет број еден.

39 поврзани вести »

Почнува судењето по тужбата на Јуџин Бушар против Тениската федерација на САД

Канал5 - пред: 14 часа

Во Њујорк денеска ќе започне судскиот процес по тужбата на канадската тенисерка Јуџин Бушар против Тениската федерација на САД, откако пред две години на Ју Ес опен падна, при што ја удри главата и доби потрес на мозокот.

4 поврзани вести »

Кевин Андерсон го освои турнирот во Њујорк

+инфо - 19.02.2018

Со оваа победа Андерсон ќе го преземе деветто место на АТП листата. Јужноафриканскиот тенисер Кевин Андерсон го освои АТП турнирот во Њујорк, откако во финалето го совлада Американецот Сем Квери со резултат 4:6, 6:3, 7:6 (7-1).

5 поврзани вести »

Автомото

Хонда во традиционални бои и во новата сезона (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 17 часа

Тимот на Репсол Хонда од Мото ГП шампионатот ги претстави клупските бои во кои нивните возачи Марк Маркез и Дани Педроса, ќе се натпреваруваат во новата сезона. Возачите на екипата пред презентацијата во Индонезија имаа успешни тестирања во Тајланд ...

5 поврзани вести »

Ред Бул го претстави моќниот модел РБ14

SportMedia - 19.02.2018

Ред Бул го промовираше новиот болид РБ14 со надеж дека во новата Ф1 сезона ќе бидат конкурентни во битката за титулата. Промотор на новиот болид беше Даниел Рикардо на патеката Силверстон во Велика Британија.

7 поврзани вести »

Рено и Заубер ги покажаа машините за 2018 (видео+галерија)

TopSport - пред: 13 часа

Рено не сакаа да направат голем спектакл при претставувањето на новиот болид за 2018 година, фокусирајќи се на неколку кратки видеа на социјалните мрежи. Француската компанија се врати како производител во Формула 1 во 2016 година, со амбициозна цел ...

Останато

Германците открија како освоија 23 медали на ЗОИ: Пијат пиво со тони!

Sport 1 - пред: 9 часа

Знаете како по напорен ден на работа, сакате да се напиете ладно пиво и да си речете: Ооох! Токму тоа го прават германските олимпијци во Пјонгчанг. Досега имаат освоено 23 медали, имаат 11 златни, колку и лидерот Норвешка и еден од факторите за тоа ...

4 поврзани вести »

Зошто воопшто е на ЗОИ? Ги надмудри сите, не направи буквално ништо и на крајот бараше да биде во финале!

Спортклуб - пред: 13 часа

Американката Елизабет Свини не понуди буквално ништо за време на својот настап во Пјонгчанг на Зимските олимписки игри. Скијачката учествуваше во „халфпајп“ и заврши на последното место, а притоа не направи буквално ништо.

90 поврзани вести »

Најчудната олимписка приказна: Американка со трик до норма и со настап кој ги збуни фановите на скијањето (Видео)

Дерби - пред: 10 часа

Елизабет Свејни стана вистинска „ѕвезда“ на зимската олимпијада во Пјонгчанг, но не поради својот импресивен настап и висок пласман, туку поради фактот што ги изненади фановите на слободното скијање и медиумите со настапот во дисциплината халф-пајп.

4 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт