Стил

Кејт Хадсон во креација на Валентино. Би одговарал ли овој фустан на секого?

Шеталиште - пред: 33 мин

Ако си зборуваме „модно“ искрено, дискутирајќи ги најубавите и најлошите крации на свечени фустани и тоалети, ние се вљубивме во фустанот на Валентино, кој Кејт Хадсон го носеше на наградите на SAG минатата ноќ.

20 поврзани вести »

Висока мода Париз: Фантастична црно-бела колекција на „Диор“

Fashionel - пред: 5 часа

Во музејот „Родeн“ вчера се одржа ревијата на „Диор“ под креативно водство на италијанската дизајнерка Марија Грација Кјури. Водена од историјата на куќата, работата на авангардната уметница Ленор Фини и надреализмот како правец (видливо и преку ...

4 поврзани вести »

Како изгледаше венчаницата од првата свадба на Меган Маркл

МакМода - пред: 5 часа

Сигурно дека свадбата закажана за мај на Меган Маркл и принцот Хари ќе биде и гламурна и посебна, а додека медиумите шпекулираат каква венчаница ќе носи идната невеста на венчавката, да погледнеме каква венчаница таа носеше на свадбата во 2011 ...

5 поврзани вести »

Ни русокоса ни црвена: Рада повеќе нема долга коса, нема да ја препознаете

Сител - пред: 3 часа

Последниве денови Рада често ги изненадува фановите со објави на социјалните мрежи. Нејзиниот изглед привлекува најмногу внимание. Прво се офарба во црвено и сите ги остави без здив. Сега направи уште подрастична промена.

BOSS веќе е со мислите во лето – Summer Of Ease Spring/Summer 2018 Advertising Campaign

Friday.mk - пред: 5 часа

Milan Fashion Week 2018, па моментално и Paris Fashion Week, ги најавија новите модни трендови за... Зимава иако не е камен ладна како лани, сепак не тера да облечеме повеќе од едно модно парче на..

Погледнете ги раскошните венчаници од новата колекција за Зухаир Мурад

Среќа.mk - пред: 9 часа

Либанскиот дизајнер Зухаир Мурад по кој знае кој пат докажа дека е единствен кога станува збор за венчаници. Нема жена, нема девојка, која на нејзиниот сведбен ден не сака, со својот изглед да ги засени сите поканети.

Giorgio Armani есенска колекција 2018

Friday.mk - пред: 41 мин

Брендот Giorgio Armani постојано работи на истражување на темата елегантен маж, а тоа го покажа во нивната најнова колекција за есен 2018. Armani господинот мора секогаш да се носи грациозно и со леснотија.

Бела Хадид со три црни стајлинзи привлекуваше погледи и објективи во Париз

Фемина - пред: 41 мин

Бела Хадид ја прати модната треска низ светот од метропола во метропола и секогаш е во центарот на модните случувања. Популарниот модел моментално престојува во Париз, каде се одржува неделата на високата мода, а каде претходно беа прикажувани ...

Чантите што ќе бидат хит пролетва

Fashionel - пред: 1 час

Претстојната пролет-лето сезона ќе биде во знакот на таканаречените „bucket“ модели на чанти. Овој моден додаток го популаризираше дизајнерката Флоријана Гавриел. Нејзините чанти се изработени од италијанската кожа во многу бои, а модните блогери ...

Дали ја имаме најлошата фризура во светот?

Friday.mk - пред: 4 часа

Како кај модата, така и кај фризурите, правила повеќе нема. Оваа луда Адидас фризура беше главната тема на новиот Руски стил, дел од новата линија на Gosha Rubchinskiy’s A/W 18. Rubchinskiy секоја година не изненадува со нови луди работи, како ...

Pull&Bear отвора нови модни хоризонти со трендовски парчиња

Stylist - пред: 5 часа

Со кампањата New Horizons популарниот бренд за младешка кежуал облека Pull&Bear отвора нови модни хоризонти. Користејќи ги актуелните трендовски шари: гингам коцки, карирано и пруги, како и блузони со и натписи, џинсот и црвената боја, етикетата ги ...

Трикови за совршено прекривање подочници

Слободен Печат - пред: 4 часа

Подочниците нималку не ласкаат на физичкиот изглед и исклучително тешко може да се отстранат. Доколку подочниците се ваш кошмар, има неколку трикови како да се ослободите од нив. Чаша вино може да биде многу добра за здравјето, но поголема количина ...

Турската актерка и манекенка Дилек Каја позира во едиторијал на младиот македонски бренд „Мари Кат“

Stylist - пред: 7 часа

Mari Kat Atelier – Нова модна приказна во Скопје „Мари Кат“ е новата успешна модна приказна во градот, мал бизнис кој успешно лансира комерцијална мода како и парчиња облека кои се лимитирани и за клучни клиенти.

Д-р Елена Арсова: Со трансплатација до природен изглед на косата

Stylist - пред: 8 часа

Трансплатација на косата, пред неколку години тренд, денеска секојдневна потреба за секој оној кој има проблем со својот изглед и сака да го реши. Како и на кој начин се врши трансплатацијата, кога треба да се направи и колку имаме природен изглед ...

Ноктите – најсуптилен одраз на женственост

Слободен Печат - пред: 4 часа

Една од најубавите работи кај дамите се фино негувани длакни и нокти. Престанете со изговори дека немате време, пари, заштои ноктите може да ви бидат средени и без да посетите маникир. Жена секогаш треба да има свој мини маникир сет, со кој лесно ќе ...

Неколку видови на пријателства кои не ви требаат во вашиот живот

Идивиди - пред: 8 часа

Како мали сите сме имале голем круг на пријателства од кои не сме сакале да се одделиме, но со тргнувањето во средно училиште, па и на факултет вашиот круг на пријатели се повеќе се стеснува и доаѓате до една од најважните одлуки во вашиот живот.

Гвинет Палтроу го покажа вереничкиот прстен со гигантен скапоцен камен

Среќа.mk - пред: 6 часа

Американската актерка Гвинет Палтроу прв пат се појави во јавност како идна невеста. Пред неколку месеци излезе во јавност веста дека 45 годишната актерка и продуцентот Бред Фалчук направиле свршувачка во тајност, по три години врска.

Долга или кратка коса? Овој трик открива која фризура е за вас

Среќа.mk - пред: 7 часа

Постои многу едноставна метода која ќе ви помогне да сфатите која должина на коса е за вас. Покрј тоа, погледнете како вашата коса да расте брзо, да биде густа и сјајна. Еве што треба да направите: Ставете пенкало хоризонтално под брадата Потоа, ...

Популарната блогерка Пернил Тајсбек дизајнира капсулна колекција за брендот By Malene Birger

Stylist - пред: 9 часа

Данската стилистка, блогерка и ѕвезда на уличната мода Пернил Тaјсбек се здружи со данскиот бренд By Malene Birger и креира капсулна колекција која ексклузивно се продава на Net-a-Porter. Блогерката и брендот како два популарни дански модни ...

Зимска инспирација за вашиот деловен стил

Fashionel - пред: 9 часа

Секогаш е добредојдено повремено да имплементираме нови и свежи идеи во нашиот деловен стил. Така никогаш нема да се доведеме во ситуација на „сива монотонија" и досаден бизнис изглед. Секако, приоритетот е на деловниот дрес код (се разбира ако ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт