Тенис

Ѓоковиќ го тужеше Рио, бразилските власти со контратужба

Канал5 - пред: 10 часа

Властите на Рио де Женеиро поднесоа тужба против најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ како одговор на неговата тужба од пред две години. Ѓоковиќ во 2012 година со Густаво Куертен одигра ревијален натпревар и според договорот српскиот тенисер ...

15 поврзани вести »

Вилијамс во интервју за ,,CNN”: Малку недостигаше да умрам после породувањето

Дерби - пред: 19 часа

Серена Вилијамс, поранешната најдобра светска тенисерка, која пред неколку месеци стана мајка на малечката Олимпија, во интервју за „CNN” откри една информација која досега целосно ја немаше споделено со јавноста.

13 поврзани вести »

Повторно проблеми со коленото: Вавринка го предаде мечот во Марсеј

Дерби - пред: 8 часа

Станислас Вавринка никако да ги остави зад себе проблемите поради повредата на коленото, па денеска го предаде мечот против Ивашка на АТП тенискиот турнир во Марсеј. Швајцарецот по раната елиминација на Австралија Опен, стигна до полуфиналето во ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт