TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Рабојници украле пари од тетовска џамија

Макфакс - тукушто објавено

Непознати сторители извршиле тешка кражба во џамија лоцирана во Тетово. Според информациите од МВР, разбојниците насилно го отвориле прозорецот и вратите од неколку простории на верскиот објект лоциран на улица „Радован Цончиќ“.

2 поврзани вести »

Најмалку 19 лица загинаа во Сирија, и покрај резолуцијата на ОН за примирје

Стандард - тукушто објавено

Најмалку 19 лица се убиени во жестоки борби меѓу сириските владини сили и бунтовниците во источна Гута, соопшти Сирискиот центар за опсервација на човековите права, цитиран од „Франс прес“.

70 поврзани вести »

„Тврдокорни“ во вторник на протест пред Соборниот Храм

Слободен Печат - тукушто објавено

Во вторник на 27 февруари, патриотското здружение „Тврдокорни“ и „Македонски Обединети Сили“ на социјалната мржа „Фејсбук“ најавија протест пред Соборниот храм за одбрана на името „Македонија“. Протестот е највено дека ќе почне во 17.30 часот.

6 поврзани вести »

Шкендија, на крајот, победи на снегот во Тетово

TopSport - тукушто објавено

На терен кој дефинитивно не беше погоден за игра, Шкендија и покрај двата промашени пенали стигна до 1:0 победа над Академија Пандев и ја одржа предноста од 11 поени пред Вардар во ПМФЛ. Првиот пенал за тетовци беше досуден уште во 14.

25 поврзани вести »

Алиоски асистент во победата над Лидс Јунајтед

Шеталиште - тукушто објавено

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски полека ја враќа својата форма и почнува да се наметнува на новиот тренер на Лидс, Пол Хекинботом. Крилниот фудбалер денес беше асистент на единствениот погодок на средбата кој го постигна Купер во 31.

11 поврзани вести »

Советот на општина Тетово се уште не може да избере претседател

Алсат-М - тукушто објавено

Општина Тетово повеќе од четири месеци по завршувањето на локалните избори, не успева да избере претседател на локалниот Совет. Опозициските советници обвинуваат дека проблемот лежи во евентуалниот предизборен договор меѓу ДУИ и ДПА и неговото ...

Шкупи промаши пенал за 3:0, на крајот се спаси од пораз против Победа

SportMedia - тукушто објавено

Победа и Шкупи го одиграа највозбудливиот меч од 21. коло во домашното првенство, а по многу пресврти, пенали, шанси, ремизираа 3:3. Чаирчани по само девет минути игра со головите на дебитанот Типуриќ и на Адем водеа со 2:0 во Битола, потоа Адем ...

3 поврзани вести »

Магични гради, секс, депресија-тајниот денвник на Меган излезе во јавноста

Репортер - тукушто објавено

Идната членка на британското кралско семејство и најпознатата невеста, Меган Маркле, е автор на тајниот блог за борба и опстанок во Холивуд. Освен за љубовта кон ефтиното вино и сирење, пишувала и за „магични гради“ и многу секс.

2 поврзани вести »

ОЈО отвори предмет за малолетничката од домот „25 МАЈ“

Сител - тукушто објавено

Кавадарчанка доби 30 дневен притвор поради сомнение дека ја принудувала на проституција 13 годишната штитеничка од домот 25 мај. 42 годишната жена ќе одговара за трговија со дете. МВР обезбеди докази дека осомничената во текот на декември лани и ...

73 поврзани вести »

Путин за победата на Олимпијадата: „Боречките особини секогаш ги одликувале руските хокеари“

Руска реч - тукушто објавено

Претседателот на Русија Владимир Путин ѝ ја честиташе на руската хокеарска репрезентација победата на Зимската олимпијада во Пјонгчанг. Шефот на руската држава нагласи дека спортистите покажале висока борбеност и извонредна техника.

42 поврзани вести »