TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

ВИДЕО: Хетафе не знае за пораз, Анхел со два гола донесе победа против Селта

Gol.mk - пред: 3 часа

Фудбалерите на Хетафе веќе шести натпревар не знаат за пораз во Примера и во рамките на 24. коло на домашен терен едноставно ја прегазија Селта Виго со 3-0 (1-0). Победата на малиот мадридски тим ја најави Анхел со погодoк во 37.

Гвардиола тргна физички да се пресмета со својот ривал од Виган (видео)

Република - пред: 3 часа

Малку недостасуваше расправијата помеѓу Пеп Гвардиола и Пол Кук да прерасне во физичка пресметка во тунелот. Имено, во рамки на петтото коло во ФА Купот екипата на Манчестер Сити одигра дуел против Виган, кој го одбележа еден немил настан во тунелот.

37 поврзани вести »

Севернокорејците заминуваат од Пјонгчанг без медали, ги чека казна или затвор

Вечер - пред: 3 часа

Севернокорејската олимписка репрезентација се враќа од Зимските олимписки игри во Пјонгчанг без ниту еден медал, а медиумите веќе шекулираат дека по враќањето, дома ги чека остра казна. Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, испрати 22 спортисти и ...

7 поврзани вести »

Тимот на Леброн Џејмс издвојува победа во новиот формат на Ол Стар викендот

ЗаЗабава - пред: 3 часа

Оваа година НБА Ол Стар натпреварот, кој по шести пат се одигра во Стејплс Центарот во Лос Анџелес, понуди многу интересни моменти, но и интересна завршница од финалниот натпревар на најдобрите, во кој се сретнаа тимот предводен од Леброн Џејмс и ...

32 поврзани вести »

Тевдовски: Да не се зголемува прагот за пензионирање додека не се искористат сите други можности

Република - пред: 3 часа

Министерот за финансии Драган Тевдовски смета дека не треба да се посегне кон зголемување на прагот за пензионирање се додека не се искористат сите други можности. – Како човек кој доаѓа од социјалдемократска Влада сметам дека треба да се почитува ...

7 поврзани вести »

Лацио им се врати на победите

СуперСпорт - пред: 3 часа

Екипата на Лацио очекувано лесно славеше победа против тимот на Верона со 2:0 со што ја прекина низата од три порази по ред во Серија А. Домашниот тим во првиот дел имаше дури 22 удари кон голот на Николас и неколку стопостотни шанси, но ниту една ...

9 поврзани вести »

Тевдовски: Да се искористат сите можности пред да се зголеми прагот за пензионирање

Стандард - пред: 3 часа

Министерот за финансии Драган Тевдовски смета дека не треба да се посегне кон зголемување на прагот за пензионирање се додека не се искористат сите други можности. – Како човек кој доаѓа од социјалдемократска Влада сметам дека треба да се почитува ...

7 поврзани вести »

Паметна „електронска кожа“ помага во спортот и медицината

Стандард - пред: 3 часа

Уреди изработени од електронска „паметна кожа“, се користат за следење на биохемиските процеси во телата на испотени спортисти, здравјето на пациентите кои преживеале мозочен удар, и срцевиот ритам на новороденчиња.

Адвокатката Бојковска со нови детали во врска со случајот со девојчето од „25 Мај“: Била поднесена кривична пријава ...

Фокус - пред: 3 часа

Адвокатката Софија Бојковска за Академик обелоденува нови детали во врска со случајот за 13-годишното девојче штитеник на државната институција за згрижување на деца „25 Мај“ во Скопје. Имено, малолетничката во четвртокот, на 16.2.2018 година мораше ...

22 поврзани вести »

Третолигаш го елиминираше Манчестер Сити од најзначајниот англиски куп (видео)

Република - пред: 3 часа

Во рамките на осминафиналето на ФА Купот, фудбалерите на Виган Атлетик го направија најголемото изненадување, откако на домашен терен го совладаа Манчестер Сити со 1-0 (0-0) и го елиминираа од понатамошните борби.

37 поврзани вести »