TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Конте: Имам силна желба, силен мотив зошто сакам трофеј во ФА Купот

Спортклуб - тукушто објавено

Антонио Конте сака успех во ФА Купот сезонава, а на добар пат се да го остварат тоа, пред се поради добиениот противник во полуфиналето. За среќа на Челси, тие го добија за противник Саутемптон, екипа која не треба да биде сериозна пречка за нив, па ...

28 поврзани вести »

Болница во Виена за 95.000 евра ангажирала „ловец“ на лоша енергија

Макфакс - тукушто објавено

Болница во Виена, Австрија потпишала договор вреден 95.000 евра со истерувач на негативна енергија. Надлежните го ангажирале „ловецот“ на штетни бранови за енергетски да ја прочисти новоизградената болничка зграда.

10 поврзани вести »

Јелена Карлеуша објави досега невидена фотографија на Тоше Проески

Убавина и Здравје - тукушто објавено

Поп-пејачката Јелена Карлеуша на својот инстаграм-профил објави фотографија со покојниот колега Тоше Проески . Станува збор за досега невидена фотографија во јавноста, во чиј опис пејачката истакна дека се уште жали по нашата легенда.

3 поврзани вести »

ПРВИ ФОТОГРАФИИ: Марина Туцаковиќ замина на лекување во Германија

Курир - тукушто објавено

Марина Туцаковиќ денес отпатува на лекување во Германија Српски Телеграф ја фотографирал славната авторка на најголемите хитови, на аеродромот во Белград, додека со синот и сопругот го чекала летот за Германија.

4 поврзани вести »

ХЕКТОР – доаѓаат интензивни врнежи: над 30 л/м2! (најнова анализа)

Скопје24 - тукушто објавено

Под влијание на моќниот циклон ХЕКТОР од оваа ноќ над нашата територија облачност аќе се зголеми и ќе има локални врнежи од дожд кој во текот на утрешниот понеделнички ден ќе ги има насекаде низ државава и ќе се интензивираат па локално ќе наврне ...

6 поврзани вести »

Ременски: Од вечерва сум и Македонка, и Албанка, и Турчинка, и Ромка, и Босанка, и Влаинка и Србинка

Стандард - тукушто објавено

Фросина Ременски на својот фејсбук профил објави фотографии од симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ кои денеска протестираа пред нејзиниот дом и извикуваа навреди и закани кон неа и нејзиното семејство.

28 поврзани вести »

Има богатство од 780 милиони фунти, а патува во воз – втора класа

Поглед - тукушто објавено

Сер Џејмс Пол Макартни можеби има проценето богатство од 780 милиони фунти, но легендата на Битлси сака да патува скромно. 75-годишниот Макартни бил забележан како брза да влезе во воз, пред возот да застане на железничката станица Charing Cross.

Тамше: Не е алиби, но на овој дуел им дадовме шанса на младите играчи

Gol.mk - тукушто објавено

Ракометарите на Целје Пивоварна Лашко се бореа максимално во Скопје против Металург, но не успеаја да освојат барем бод на последниот натпревар од регуларниот дел во СЕХА Лигата. И покрај тоа, момците на Бранко Тамше имаа обезбедено пласман на Ф4.

39 поврзани вести »

Кривични пријави за кражби во продавници за оружје

Правдико - пред: 16 мин

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Б.З. (27) поради сомнение за сторени три кривични дела (две – “тешка кражба“ и едно кривично дело – “неовластено изработување, држење, ...

25 поврзани вести »

Познати полуфиналните двојки за ФА Купот: Манчестер Јунајтед против Тотенхем, Челси оди на Саутемптон

Република - пред: 16 мин

Челси се чини имаше најмногу среќа при вечерашното извлекување на полуфиналните двојки од ФА Купот на Англија, откако тимот на Антонио Конте за противник го доби Саутемптон. „Светците“ барем на хартија важат за најслаб од четирите полуфиналисти, а ...

28 поврзани вести »