TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собрание, но само за обраќањето на Столтенберг

Точка - тукушто објавено

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ денес се враќа во Собрание, но само за време на говорот на Столтенберг. информираа за „Макфакс“ од партијата. Одлуката била донесена на седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, а пораката е да покажат дека ...

41 поврзани вести »

Манасков, Стоилов и Кузмановски се кладеле дека нема да сме први, па се потстрижаа ФОТО

+инфо - тукушто објавено

„Нова фризура! Кладба си е кладба“, напиша под фотографијата објавена на социјалните мрежи Дејан Манасков. Дејан Манасков, Стојанче Стоилов и Филип Кузмановски имаат нови фризури по освојувањето на 1.место во Ц-групата на Европското првенство во ...

26 поврзани вести »

Турција почна да го гради приемниот терминал на гасоводот „Турски тек“

+инфо - тукушто објавено

Компанијата е ќерка-компанија на Гаспром и го реализира проектот за морскиот дел на гасоводот кој поминува по дното на Црното море. Во подрачјето на приморското гратче Мидије во Турција почна изградбата на приемниот терминал на гасоводот „Турски ...

Бош: Вучиќ да не лее крокодилски солзи, Ивановиќ беше единствениот што смееше да го предизвика

МКД - тукушто објавено

Поранешниот холандски амбасадор на Косово, Роберт Бош, изјави дека косовската полиција е подготвена да се воспостави нови правила и ред на северот на земјата. Тој на Фејсбук го повика претседателот на Србија Александар Вучиќ „да не лее крокодилски ...

128 поврзани вести »

Иванов до Столтенберг: Неопходно е да го добиеме одамна заслуженото членство во Алијансата

Курир - тукушто објавено

Претседателот Иванов порача земјите-членки на НАТО долгорочно да ги согледуваат новите реални предизвици со коишто се соочуваат регионот и Европа и да соодветствуваат со политиките на отворени врати и колективниот интерес на Алијансата.

177 поврзани вести »

Одложено рочиштето за „Труст“, Авировиќ бил болен

еМагазин - тукушто објавено

Поради влошена здравствена состојба на второобвинетиот Василије Авировиќ, судењето за предметот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство денеска е одложено. Ново рочиште во Кривичниот суд за овој предмет е закажано за 23 јануари.

21 поврзани вести »

Денеска е Свештеномаченик Теопемт и Теона - Крстовдан, еве што треба да правите денес! (Фото)

Exclusive.mk - тукушто објавено

Светиот свештеномаченик Теопемт и маченикот Теона - Крстовдан Кога Диоклецијан објави гонење на христијанинте, никомидискиот епископ Теопемт беше првиот кој пострада за Христа. Го изведоа пред царот и царот му се закани со смртна казна ако не се ...

(ФОТО) Џејн Фонда со фластер среде емисија:„Еј, светот се распаѓа, што е една усна“

Екран - тукушто објавено

Холивудската актерка Џејн Фонда неодамна била оперирана од рак на устата. Лекарите и отстраниле малиген израсток што се појавил на долната усна. На промоцијата на нејзината серија „Грејс и Френки“ таа носела фластер на усната.

8 поврзани вести »

Кавадарци губи 50 милиони денари годишно поради неработењето на „Фени

еМагазин - тукушто објавено

Околу 50 милиони денари годишно губи Кавадарци поради неработењето на рудникот кој е во рамките на „Фени индустри”. Порано, тие пари се слеваа во буџетот на локалната самоуправа на име концесија, вели Цанка Јовановска, раководител на Секторот за ...

2 поврзани вести »

Ризикот од економски и политички судир меѓу светските сили се зголемува

Денар - тукушто објавено

Ризикот од политичка или економска конфронтација меѓу светските сили, вклучително и во форма на воен конфликт, драматично се зголеми. Ова е јасно од студијата на „The World Economic Forum“ (WEF) пред годишниот состанок во швајцарското одморалиште ...