TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Седнал во џип и се обидел да се искачи по водопад – вакво нешто немате видено (Видео)

Sky - пред: 4 часа

Љубителите на off-road вожња, обично со своите џипови сакаат да возат по непристапни терени. Меѓутоа, некогаш некои „авантуристи“ едноставно ги преминуваат сите граници! Досега сме виделе разни авантури со џипови по кал, снег и многу лоши терени, но ...

Ученици легнаа пред Белата куќа, барајќи поголема контрола на купување оружје

Сакам да кажам - пред: 4 часа

Десетици тинејџери легнаа на плочникот пред Белата куќа, барајќи од претседателот Доналд Трамп да преземе нешто околу контролата на купување и употреба на оружје, откако 17 луѓе беа убиени во последното масовно пукање, што се случи во средно ...

6 поврзани вести »

Еве во кој дел од месецот жените најмногу сакаат секс

Sky - пред: 4 часа

Постојат денови кога жените воопшто не се расположени за секс, но постојат и денови кога едноставно не можат, а да не размислуваат за тоа како ќе се најдат со партнерот во кревет. Од првиот до седмиот ден менструација жените се најмалку расположени ...

(ВИДЕО) 360 Степени: Цијанидот во рударството – терминот „nationality“ во преговорите – судски реформи – интервју со ...

Либертас - пред: 4 часа

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат-М: – Која е вистината за употребата на цијанидот во рударството: аргументи „за“ и „против“ предлог-законот подготвен од 10 пратеници од мнозинството; – Дали терминот „nationality“, за кој се преговара ...

4 поврзани вести »

Со доста бес и многу иронија Пеп го искоментира поразот на Сити од Виган во ФА Купот

Спортклуб - пред: 4 часа

Пеп Гвардиола очигледно тешко го прими вечерашниот пораз и елиминацијата во ФА Купот, од нивниот вечен противник во ова натпреварување, Виган, кој победи со 1:0. Само еден гол беше доволен за Сити да биде елиминиран од ФА Купот, за по натпреварот да ...

37 поврзани вести »

Мистерија е "јагуарот" во кој Цеца и Аркан стигнале на свадба: Колата и денес се чува во посебна гаража со греење, ...

Вечер - пред: 4 часа

Овој модел "јагуар" е вистинска реткост, бидејќи се направени само 527 вакви примероци. И после 23 години од венчањето на Цеца и Жељко Ражнатовиќ Аркан, за таа свадба и дене се раскажува. Јавноста се уште ја интригираат детали од настанот кој тогаш ...

2 поврзани вести »

Гласавме за подобро утре, но се разочаравме, вели Елезовски

Kumanovo News - пред: 4 часа

„Политичарите ги заборавија граѓаните, бидејќи нивните празни ветувања донесоа само раздор, лутина, разочарување и заминување од државата, зголемување на дискриминацијата, па дури и појава на расизам.

Тренерот на Волфсбург поднесе оставка

Кумановски м. - пред: 4 часа

loading... Мартин Шмит си поднесе оставка од позицијата тренер на Волфсбург, соопштија од клубот. Од управата на германскиот прволигаш наведуваат дека се изненадени, но дека по интензивни преговори ја прифатиле неговата оставка.

7 поврзани вести »

Де Бур: Во Интер состојбата беше хаотична

Кумановски м. - пред: 4 часа

loading... Поранешниот тренер на Интер, Франк де Бур, во интервју за „Зиго спорт“ ги наведе причините за неговиот краток и неуспешен престој во Милано велејќи дека играчите не можеле да ги сфатат неговите пораки и дека владеел хаос во тимот.

9 поврзани вести »

Анкета: АФД првпат пред социјалдемократите

Кумановски м. - пред: 4 часа

loading... Според резултатите од најновата анкета германската партија Алтернатива за Германија (АфД) првпат во историјата е пред Социјалдемократската партија на Германија (СПД), кои треба да владее во коалиција со Ангела Меркел.

7 поврзани вести »