TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Луис го нокаутира Тибура, Кероне го изедначи рекордот по победи (ВИДЕО)

IPON - пред: 4 часа

Откако во претходната борба со поразот од Марк Хант ја прекина низата од шест победи, Дерик Луис (19-5-1, 10-3 УФЦ) се врати на вистинскиот пат. 33-годишниот Америкаец во Остин издржа повеќе моменти на грбот во мечот со бившиот М-1 шампион Марчин ...

Биткоинот двојно ја зголеми својата вредност

Press24 - пред: 4 часа

Најпознатата крипто валута достигна 11.000 долари, со што речиси двојно ја зголеми вредноста откако претходно овој месец се намали на 6.000 долари. Биткоинот вчера достигна 11.328 долари по информацијата дека непознат инвеститор во периодот меѓу 9 и ...

30 поврзани вести »

Третолигашот Виган го елиминираше Сити од ФА купот

Нетпрес - пред: 4 часа

Неприкосновениот лидер од англиската Премиер лига Манчестер Сити доживеа непријатно гостување кај третолигашот Виган од кого беше поразен со 0:1 и остана без пласман во четвртфиналето од најстарото фудбалско натпреварување на планетата.

37 поврзани вести »

Тевдовски: Да се искористат сите можности пред да се зголеми прагот за пензионирање

Бриф - пред: 4 часа

Министерот за финансии Драган Тевдовски смета дека не треба да се посегне кон зголемување на прагот за пензионирање се додека не се искористат сите други можности. – Како човек кој доаѓа од социјалдемократска Влада сметам дека треба да се почитува ...

7 поврзани вести »

ФОТО: Спорна фотографија од Подгорица предизвика реакции на јавноста: Од каде клима уреди во 1933 година?

А1 On - пред: 5 часа

Изложбата на фотографии на Зоран Фатиќ, „Подгорица од крајот на XIX век, до осумдесеттите години на XX век“ предизвика бројни реакции на социјалните мрежи. Коментарите се поради една фотографија на која што е наведено дека е од 1939 година, а на ...

СЛОБОДЕН УДАР Република Македонија (Интелектуална)

+инфо - пред: 5 часа

Половина од овие 200 „интелектуалци“ 10 години беа во служба на најзлосторничката власт што ја имала Македонија, а другата половина беше нема. Да имаше 200 интелектуалци во вистинската смисла на зборот (таа може да се сублимира, без разлика на ...

13 поврзани вести »

Турција жестоко му се закани на Дамаск: „Ако им помогнете на Курдите, ништо нема да ги сопре нашите војници“

МКД - пред: 5 часа

Турција денес предупреди дека ќе им се спротивстави на силите на сириската влада доколку влезат во регионот Африн да му помогнат на курдскиот ИПГ во борбата против турската војска. Турција почна воена операција во Африн минатиот месец во соработка ...

32 поврзани вести »

Каква храброст! Војник под дожд од куршуми спасува соборец (Видео)

Sky - пред: 5 часа

На интернет се појави видео од јеменски војник кој го спасува својот соборец под дожд од куршуми за време на војна во оваа држава. Бројни корисници на социјалните мрежи од целиот свет со воодушевување ги набљудувале сцените од невидената хуманост и ...

Ќе се вградуваат семафори во плочниците за оние кои не го креваат погледот од мобилните телефони

Sky - пред: 5 часа

Во холанскиот град Бодегравен на плочник е поставена светлосна сигнализација дизајнирана посебно за корисниците на мобилни телефони, со цел безбедно да ја преминат улицата. ЛЕД лентите се вградени во самите плочници на пешачки премини во близина на ...

Сензација: Третолигашот Виган го елиминираше Манчестер Сити од ФА купот

Стандард - пред: 5 часа

Тимот од третото ниво на англискиот фудбал, Виган, го направи големото изненадување во англискиот ФА куп по елиминирањето на убедливиот лидер во Премиер лигата, Манчестер Сити. Со голот на Вил Григ во 79.

37 поврзани вести »