TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Имобиле ја реши Верона, и донесе нови три бода за Лацио (ВИДЕО)

Спортски - пред: 5 часа

Лацио на домашен терен запиша триумф против Верона во рамки на последниот меч од 25. коло во Серија А. Римскиот тим славееше со резултат 2:0, а обата погодоци беа дело на Имобиле . Најпрво беше прецизен во 55. минута, а потоа и во 60.

9 поврзани вести »

Големи протести во Франкфурт – Понеделник е ден за гради и бицепс, а не за фудбал

Република - пред: 5 часа

Приврзаниците на Ајнтрахт од Франкфурт вечерва го изразија своето незадоволство поради тоа што натпреварот против Лајпциг се игра во понеделник навечер. Почетокот од овој дуел доцнеше бидејќи навивачите фрлаа бели ленти на терен, а вториот дел беше ...

2 поврзани вести »

Азар: Сакам да блеснам против Барселона

Дерби - пред: 5 часа

Еден Азар е фудбалер од кого навивачите на Челси очекуваат многу во двомечот со Барселона, а и Белгиецот е свесен дека ако тој и неговите колеги сакаат големи резултати, мора да играат квалитетно против најголемите европски клубови.

72 поврзани вести »

Фото: Хурем се појавила во Берлин, а сите се фатиле за глава поради нејзиниот стајлинг

Press24 - пред: 5 часа

Турската актерка Мејрем Узерли која нам ни е позната по улогата на Хурем во серијата „Сулејман величествениот“ пред неколку дена се појавила на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Берлин. Но, направила голема модна грешка.

Големи протести во Франкфурт - Понеделник е ден за гради и бицепс, а не за фудбал

Sport 1 - пред: 5 часа

Приврзаниците на Ајнтрахт од Франкфурт вечерва го изразија своето незадоволство поради тоа што натпреварот против Лајпциг се игра во понеделник навечер. Почетокот од овој дуел доцнеше бидејќи навивачите фрлаа бели ленти на терен, а вториот дел беше ...

2 поврзани вести »

Вечер за заборав на Сити: Елиминација од третолигаш, Гвардиола во клинч со тренерот на Виган, Агуеро се се тепа со фан ...

МКД - пред: 5 часа

„Граѓаните" имаа кошмарно гостување на ДВ Стадионот во ФА Купот, беа елиминирани од Виган, Гвардиола влезе во клинч со колегата Пол Кук а Кун Агуеро се степан со домашен фан Гостувањето кај Виган се покажа мноту потешко од очекувањата за лидерот во ...

37 поврзани вести »

И денес, „Facebook“ и „Twitter“ не би можеле да ја запрат пропагандата

Стандард - пред: 5 часа

Интернет компаниите треба да поминат долг пат пред да можат да спречат странска интервенција на идните американски избори. Промените кои „Facebook“, „Twitter“ и други технолошки компании ја најавија до овој момент, не би можеле да ги блокираат ...

Владата бара решение за вработените во Веибо, за Фени веќе има договор

Press24 - пред: 5 часа

Сопственикот на „Веибо груп“ има две опции, да донесе нов капитал и да се раздолжи кон сите доверители и да продолжи да работи или, пак, да оди во стечај, порачува вицепремеирот за економски прашања Кочо Анѓушев.

32 поврзани вести »

ВИДЕО: „Неверна“ Саботажа

Либертас - пред: 5 часа

„Неверна“ Саботажа, емитувана на 19 февруари 2018 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста ...

2 поврзани вести »

Нова поза за експлозивен секс завршеток

Република - пред: 5 часа

Ако сте забележале дека страста меѓу вас и партнерот спласнува или само сакате да ја зачините, ви советуваме да почнете со експериментирање со нови пози. Како една идеја ви откриваме секс поза наречена „опасна интимност“ за која ќе ви треба ...

3 поврзани вести »