TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Потег на мечот: Двојната одбрана на Никола Митревски (видео)

Република - пред: 4 часа

Во ситуација кога бевме целосно надиграни од страна на противникот, слаба утеха е што најдобриот потег на натпреварот е дело на наш репрезентативец. Конкретно, Никола Митревски кој бранеше феноменално во второто полувреме (14 одбрани за 30 минути), ...

13 поврзани вести »

Македонија доби голема лекција од селекцијата на Шпанија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - пред: 4 часа

Репрезентацијата на Македонија загуби од Шпанија со 20:31, но не ги загуби сите шанси за пласман во следната рунда. Ова беше само меч во кој беше загубен ритамот на добри игри и освојување на бодови.

110 поврзани вести »

Мапа на Македонија во една од четирите мермерни мапи во Рим (фото)

Вечер - пред: 4 часа

Во Рим на една од четирите мермерни мапи на ѕид, што се наоѓаат на улицата Via Imperali која што води од Colloseo Romano до римските форуми била изгравирана мапа на Македонија, пишува „Охридскион блог".

Спектакуларно дерби во Франција, Лион го победи ПСЖ (Видео)

TopSport - пред: 4 часа

Олимпик Лион го победи лидерот во Франција, ПСЖ со 2:1, во дерби мечот одигран во 22.коло. Лион и ПСЖ одиграа спектакуларен меч, кој го реши Мемфис Депај во последната минута. Лион во 22.коло му го нанесе вториот пораз на лидерот оваа сезона.

18 поврзани вести »

Интер и Рома ремизираа во дербито

Нетпрес - пред: 4 часа

Во дербито од 21-то коло на италијанското фудбалско првенство во неделата во Милано Интер и Рома одиграа без победник 1:1. Гостите од Рим поведоа во 31 минута со голот на Стефан Ел Шарави кој искористи голема грешка на одбраната на Интер.

23 поврзани вести »

Раул Гонзалез: Денеска немавме никаква шанса

РК Металург - пред: 4 часа

Раул Гонзалез го доживеа првиот висок пораз на челото на нашата репрезентација, а неговата потиштеност беше видлива и по првата изјава дадена веднаш по натпреварот. “ Немавме никаква шанса уште од првата минута, а целиот натпрвар го одигравме ...

119 поврзани вести »

ЦИА открива: ЕУ ќе се распадне до 2020-та, Европа се дели на три дела - Еве во кој ќе биде Македонија

Вечер - пред: 4 часа

Американскиот национален совет за информирање во соработка со ЦИА ја објавил „Мапата на иднината – 2020 година". Во овој проект се предвидува и можно сценарио во кое Европската Унија ќе се распадне, по што Европа ќе се подели на три блока.

И Бетис ја почувствува моќта на Барса, „Каталонците“ ги почестија домаќините со пет гола (ВИДЕО)

МКД - пред: 4 часа

Барселона продолжува да „меле" во првенството на Шпанија, вечерва „Каталонците" го почастија Бетис со пет гола и си заминаа од Севиља со три бода Уште едно моќно издание на Барселона, лидерот во Ла Лига вечерва славеше со 0-5 на Бенито Виљамарин.

56 поврзани вести »

ПРЕОБРАЖЕНИЕ: Чернобил се издига од пепелот и се градат милионски електрани (ФОТО)

Вечер - пред: 4 часа

Чернобил, местото на најлошата еколошка катастрофа што ја забележа светот, се крева бавно како Феникс од пепелта и се подготвува за неверојатна трансформација. Во овој напуштен град, соларна електрана наскоро ќе биде ставена во функција, инвестиција ...

(Видео) Светот добива нов „Усаин Болт“: Срушен рекордот на легендата!

Спортски - пред: 4 часа

Aмериканскиот спринет Кристијан Колеман го сруши рекордот на 60 метри стар 20 години… Младиот 21 годишен Американец експлодираше минатата година, а добрата форма ја потврди со сребрениот медал на Светското првенство во Лондон на кое успеа да заврши ...

2 поврзани вести »