TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Огромно Македонско знаме во загрепската ,,Арена”

Канал5 - пред: 19 мин

Огромно македонско знаме ја покри трибината каде што се дел од навивачите на Македонскиот тим во дуелот со европскиот првак Германија. Со вообичаениот ритуал „Фалангата“ се обиде да ги мотивира Лазаров, Стоилов, Ристовски и другарите за дуелот со ...

50 поврзани вести »

СДСМ: Анѓушев ја продава фирмата за да нема конфликт на интереси

Либертас - пред: 19 мин

Денеска има јасна одвоеност на партијата од државата и недвосмислена одвоеност на бизнисот од политиката. Заврши времето на Белизе фирми и рајски шеми за купи-продај од братучед на кум и обратно, велат од СДСМ и им порачуваат на ВМРО-ДПМНЕ дека не ...

7 поврзани вести »

Ги труела богатите љубовници: Заведувала постари лица и барала да ја стават во тестаментот (ВИДЕО)

МК News - пред: 19 мин

Французинката, инаку дипломирана правничка, до смртта на својот сопруг живееле мирен живот со својот син. На обвиненијата одговара само дека сакала да се скраси со вдовец како себе. Почна судењето на измамничката која ја нарекуваат Црна вдовица ...

5 поврзани вести »

ВИДЕО: Каква АТРАКЦИЈА - Двоен цепелин на Георгиевски и Лазаров против Германија!

Gol.mk - пред: 19 мин

Македонија одлично го започна натпреварот против Германија, а противникот го остави збунет атрактивниот двоен цепелин на „Ер Македонија (Air Macedonia)“, како што сакаат да не наречат стручњаците од ЕХФ поради атрактивните потези на првенствата.

36 поврзани вести »

Сите очи вперени кон средбата во Њујорк, терминот „Македонија“ ќе се создржи во името

ТВ21 - пред: 21 мин

Терминот Македонија останува во новиот предлог за името, тврди за грчките медиуми медијаторот Метју Нимиц. Тој во интервју за грчката телевизија „Антена“ ги отфрли дилемите велејќи дека поради фактот што повеќе од 100 држави ја признале земјата под ...

21 поврзани вести »

ТРАМП ЈА СМЕНИ ПРИКАЗНАТА: Сега ги сака мигрантите од целиот свет

МК News - пред: 21 мин

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака имигрантите да доаѓаат во САД од „целиот свет“ по критиките дека зад затворени врати неодамна рекол дека повеќе би сакал да доаѓаат мигранти од земји како што е Норвешка, а не Африка.

66 поврзани вести »

Перински: ВМРО – ДПМНЕ нема да се сложи за промена на Уставот со цел промена на уставното име

Република - пред: 23 мин

Во гостување во Алфаскоп денеска членот на новиот извршен комитет на ВМРО – ДПМНЕ Златко Перински кажа дека периодот кој што следи интензивно е насочен кон решавање на надворешно-политичките прешања на Република Македонија.

3 поврзани вести »

За што се боревме?

Локално - пред: 23 мин

Maкедонија безмалку триесет години живее во истиот филм – турни ме да кинисам… Се тетерави „две напред-едно назад“, ѓоа оди по жица над амбис – ги батали старите, а не изгради нови, општоприфатени вредности – секојдневно осиромашува на материјален и ...

4 поврзани вести »

Се укинува забраната за продажба на алкохол

МК News - пред: 23 мин

Алкохол ќе може да се купува и по 19 часот во зима и по 21 часот во летните месеци. Најверојатно од март кога треба да стапат на сила измените на Законот за трговија кои ги подготвува Министерството за економија, пијалок ќе може да се набавува и од ...

27 поврзани вести »

Јапонија ќе назначи шатл-амбасадор за Западен Балкан...

Н.Македонија - пред: 23 мин

Јапонија ќе назначи шатл-амбасадор за Западен Балкан Официјално Токио одлучи да назначи специјален амбасадор, кој ќе биде задолжен за земјите од Западен Балкан, кои се на патот кон ЕУ, соопшти шефот на Одделот за медиуми и јавна дипломатија на ...