TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Saturday, April 21 at 11:25h - 06:00h

This year

GUESTS

1.2Kinterested
605going
1.5Kinvited

Details


АТВ е едно од највлијателните имиња во светот на денс музиката кое повеќе од 15 години е предводник на светската електронска сцена.Секогаш во врвот на листата на ДЈ МАГ - АТВ не случајно многумина го нарекуваат најголемиот дј на сите времиња.

Со рекордни 10 студиски албуми, 2 компилациски и 40 тина сингл изданија го прават еден од најуникатните артисти со исклучително препознатлив автентичен стил.

Два пати е номиниран за најдобар глобален дј и најдобар европски дј според IDMA.

Неговите колаборации вклучуваат еминентни имиња од светот на музиката како:

Moby, Heather Nova, William Orbit, Betsy Larkin, Jean Michel Jarre, Armin Van Buuren, Dash Berlin и мн др.

Од 1999 година па навака АТВ е постојано актуелен со своите хитови кои бележат рекордни бројки на слушаност и продажба.

Актуелен по песните: Ecstasy, 9 PM, Till i come, You'r not alone, Could you believe, Don,t stop, Hold you, What about us, Feel you, Twisted love и мн други.

Повеќе инфо околу локација и цена на билети наскоро.