TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

GUESTS

70interested
37going
412invited

Details


На наше големо задоволство ви ги најавуваме The Black & Vice Social Club со концерт во Задруга Артикултура Битола!

Тhe Black & Vice Social Club се рок бенд од Скопје активен од 2015та година. Од тогаш имаат издадено еден албум и две сингл изданија со спотови. Последниот спот за песната "Home" го промовираа на 30ти Октомври 2017 година, а можете да го погледнете овде: https://www.youtube.com/watch?v=7VCZATBYi3E

Black & Vice свиреа фестивал во Битола последен пат во Март 2016та година, а ќе можете да ги чуете оваа сабота во Артикултура! Се гледаме.

 Влезниците се пуштени во продажба. Цена 150 денари.