TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

GUESTS

253interested
29going
6invited

Details


СО БЛАГОСЛОВ НА НЕГОВОТО БЛАЖЕНСТВО АРХИЕПИСКОП ОХРИДСКИ МАКЕДОНСКИ    Г.Г. СТЕФАН  
ПОЧИТУВАНИ :    ПОКЛОНИЧКО ПАТУВАЊЕ ЗА БДЕНИЕ ВО “ЛЕСНОВСКИ МАНАСТИР” , 
ПОКЛОНЕНИЕ НА МОШТИТЕ НА СВЕТИОТ ЕПИСКОП ВЕЛИЧКИ ГАВРИЛ СВЕТОГОРЕЦ 
 Од Петок 10 Ноември до 11 Ноември На денот на преподобна маченичка Анастасија - Римјанка (петок спроти сабота) со почеток во 23.00 часот ќе се отслужи сеноќно бдение заедно со Света Литургија во раните утрински часови. 
Состанок на групата пред Соборен Храм  во  19:30 часот. При патувањето една кратка пауза. Утрото по завршување на Светата Литургија  враќање за Скопје, со една кратка пауза.
Важно е во манастирот да се почитуваат правилата на облекување (за жените сукња и марама за мажите долги пантолони и блуза со ракави), и однесување тивко молитвено присуство согласно христијанските и црковните канони.
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ: 500 денари 
Информации кај Татјана на контакт мобилен 078 407 503
Превозот  ке се врши со високо туристички минибус на Агенција Бисер Пром