TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Friday, Nov 10 at 23:00h - 06:00h

Already started

GUESTS

407interested
94going
138invited

Details


Ги известуваме сите верници дека на 10/11.11.2017 година на денот на преподобна маченичка Анастасија - Римјанка (петок спроти сабота) со почеток во 23.00 часот ќе се отслужи сеноќно бдение заедно со Света Литургија во раните утрински часови.

Потсетување:

Наредното сеноќно бдение во Лесновскиот манастир ќе се отслужи на 01/02.12.2017 на празникот на  преподобниот Порфириј Кавсокаливит и Светите преподобни Варлаам и Јоасаф индијски.