Најнови вести

#ИновативностЧита: Почни со зошто – како инспирираат големите лидери од Сајмон Сајнек

Иновативност - тукушто објавено

Оваа недела како дел од рубриката #ИновативностЧита, книгата која ви ја предложуваме е Почни со зошто – како инспирираат големите лидери од познатиот мотивациски говорник Сајмон Сајнек. Книгата која произлезе од истоимениот TED Talk кој тој го ...

Македонско славје во Романија: Митревски и Маркоски го освоија Купот со Доброгеа!

Gol.mk - тукушто објавено

Македонските репрезентативци Никола Митревски и Велко Маркоски со нивниот тим Доброгеа Суд Констанца, го освоија трофејот во Купот на Романија , откако во финалниот двобој славеа над уште тим во кој има Македонец, Темишвар на Златко Даскаловски, со ...

5 поврзани вести »

Протест пред домот на Ременски, пратеничката на СДСМ најави кривични пријави

ТВ21 - тукушто објавено

Група граѓани вечерва протестираа пред домот на пратеничката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски. Таа на својот фејсбук профил напиша дека протестот е организиран од страна на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со Општинскиот комитет на оваа партија од Карпош, на ...

28 поврзани вести »

Болница во Виена за 95.000 евра ангажирала „ловец“ на лоша енергија

Вечер - тукушто објавено

Болница во Виена, Австрија потпишала договор вреден 95.000 евра со истерувач на негативна енергија. Надлежните го ангажирале „ловецот“ на штетни бранови за енергетски да ја прочисти новоизградената болничка зграда.

10 поврзани вести »

Нова холивудска двојка: Ема Вотсон веќе не ја крие врската со актерот Корд Оверстрит

Фемина - тукушто објавено

Ема Вотсон има нова љубов. Откако извесен период кружеа гласини за љубовната романса помеѓу ѕвездата од „Хари Потер“ и Корд Оверстрит, новите папараци фотографии ги потврдија шпекулациите.

Како да посрамотите голман: Рикардињо излезе очи в очи со чуварот на мрежата, а потоа направи магија! (Видео)

Дерби - тукушто објавено

Хаен успеа да направи големо изненадување и го победи Интер Мовистар во финалето на шпанскиот куп со 4:3, но наспроти сензацијата која ја видоа големте футсал фанови во Шпанија, имаа можност да видат уште една неверојатна генијалност на Рикардињо.

Путин очекувано до уште еден шестгодишен мандат на чело на Русија

Нетпрес - тукушто објавено

Владимир Путин по четврти пат ќе биде руски претседател, веќе по првиот изборен круг, двапати по два последователни мандата раздвоени со премиерската должност, покажуваат прелиминарните резултати објавени во неделата навечер, со што доби од ...

91 поврзани вести »

(Видео) Путин: Имаме голема иднина пред нас, ако останеме обединети

Макфакс - тукушто објавено

„Русија има голема иднина пред неа, доколку граѓаните останат обединети“, порача рускиот претседател Владимир Путин вечерва на собирот во Москва, откако стана извесно дека тој убедливо освои нов шестгодишен мандат на претседателските избори во ...

91 поврзани вести »

Конте: Имам силна желба, силен мотив зошто сакам трофеј во ФА Купот

Спортклуб - тукушто објавено

Антонио Конте сака успех во ФА Купот сезонава, а на добар пат се да го остварат тоа, пред се поради добиениот противник во полуфиналето. За среќа на Челси, тие го добија за противник Саутемптон, екипа која не треба да биде сериозна пречка за нив, па ...

53 поврзани вести »

Болница во Виена за 95.000 евра ангажирала „ловец“ на лоша енергија

Макфакс - тукушто објавено

Болница во Виена, Австрија потпишала договор вреден 95.000 евра со истерувач на негативна енергија. Надлежните го ангажирале „ловецот“ на штетни бранови за енергетски да ја прочисти новоизградената болничка зграда.

10 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт