Најнови вести

По шест часа спасено момче кое беше заробено на Игман

Макфакс - тукушто објавено

Момче кое рано изутринава останало заробено на планината Игман во Босна и Херцеговина е пронајдено и спасено околу 15 часот.По шест часа спасувачките екипи го извлекле од снегот и е пренесен во службата за итна медицинска ...

Гол шоу на Камп Ноу, мајсторија на Меси, прекрасен гол на Кутињо и хет-трик на Суарез (ВИДЕО)

24Фудбал - тукушто објавено

Џирона го замолкна Камп Ноу на стартот од мечот, но Барселона на крајот славеше со убедливи 6-1 со погодоците на Меси, Суарез и Кутињо Џирона поведе по само три минути игра благодарејќи на киксот на Умтити, но гостите кратко беа во водство.

44 поврзани вести »

Фирмино има време да се поигрува: Трет погодок БЕЗ ГЛЕДАЊЕ за Бразилецот оваа сезона

Gol.mk - тукушто објавено

Постигнување гол без гледање стана препознатлив знак за Роберто Фирмино, еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул во новата сезона. Firmino has got three ‘yes three’ no-look goals SO FAR this season.

(ВИДЕО) Ако Реал може четири, Барса може шест – ако Роналдо може два, Суарез може три

Спортклуб - тукушто објавено

По пауза од еден месец, Барселона конечно оствари убедлива победа изразена со повеќе од два гола разлика. Жртва беше каталонскиот ривал Жирона кој во своето деби на Камп Ноу е “прегазен” со 6-1.

44 поврзани вести »

ФОТО: Многу тешка сообраќајка на патот Прилеп – Македонски Брод – повредени три лица

Вечер - тукушто објавено

Вечерва околу 18 часот тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Македонски Брод односно кај планинскиот превој Барбарас. Директен судир помеѓу тешко товарно возило камион и патничко возило автомобил "Пасат" со прилепски регистарски таблички каде ...

10 поврзани вести »

Нема побизарано шоу од ова: „Екстремни скржавци“ се хранат од контејнери, продаваат делови од телото

Локално - тукушто објавено

Најбизарното пијалити шоу „Екстремни скржавци“, кое се прикажува на американскиот канал TLC, открива колку луѓето се подготвени за да заштедат, па одат толку далеку што дури продаваат делови од телото.

Филмот “Black Panther” во првата седмица на прикажување урива рекорди

Локално - тукушто објавено

“Black Panther” влезе во историјата како филм на Марвел со најголема заработка во првата недела на прикажување низ САД. Филмот само во американските кина во првата недела заработил 292 милиони долари, што е за 22 милиони повеќе од “Avengers” во 2012 ...

Убавина од гол на Кутињо

Оff.net - тукушто објавено

Бразилската ѕвезда која пред месец и пол направи трансфер од Ливерпул во Барселона за преку 100 милиони евра, го постигна дебитантскиот гол во Ла Лига. Поубав и поатрактивен не можеше да посака.

44 поврзани вести »

Стоперите го спасиja Интер против фенерџијата Беневенто (ВИДЕО)

Sport 1 - тукушто објавено

Интер еден час се мачеше против Беневенто, но набрзина успеа да го скрши отпорот на последнопласираниот тим во Серија А за да дојде до три бода. Стоперите Милан Шкрињар и Андреа Ранокија погодија во 66-тата и 69-тата минута за важна победа, која го ...

7 поврзани вести »

Нова магија на Меси, хет-трик на Суарез и првенец на Кутињо (ВИДЕО)

МКД - тукушто објавено

Барселона со 6-1 ја доби пресметката со Џирона, Лео Меси одново покажа дел од својата магија и сруши неколку рекорди, Луис Суарез забележа хет-трик а Филипе Кутињо го постигна првенецот во Ла Лига Џирона го фати на спиење фаворитот и поведе по само ...

44 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт