Најнови вести

Пет секунди магија од Меси, му ја „скрши кичмата“ на Гвардадо, па му ја протна топката низ нозе (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 5 часа

Лео Меси не престанува да ги воодушевува фудбалските љубители, Аргентинецот вечерва приреди нова магија на Бенито Виљамарин а жртва му беше Гвардадо Ѕвездата на Барса учествуваше со два гола и асистенција во победата од 0-5, но социјалните мрежи ...

ФОТО: Болни гримаси и тажни фаци – ќе биде тешка ноќ за ракометарите

Спортклуб - пред: 5 часа

Дојде и тој момент, Македонија по одличната прва фаза во која забележа две победи и едно реми, вечерва беше поразена. Пораз си е пораз, но овој вечерва може да кажаме и катастрофален, а згора на се ни се заканува да останеме беш нашиот лидер Кире ...

Со кого Путин тајно се гледа!

Вечер - пред: 5 часа

Песков: Контакти меѓу Владимир Путин и Петро Порошенко постојат, но за нив не се зборува во медиумите, Контакти на претседателот на Русија Владимир Путин и претседателот на Украина Петро Порошенко постојат, изјавил потпаролот на шефот на државата ...

2 поврзани вести »

Што кажаа нашите репрезентативци по средбата со Шпанија…

РК Металург - пред: 5 часа

Општа разочараност и самокритичност преовладуваше во изјавите на нашите репрезентативци, по средбата со Шпанија. . Стојанче Стоилов: “Не може да се каже дека изгоревме. Лошо почнавме, а Кире Лазаров се повреди кога можеби требаше да се вратиме, а и ...

110 поврзани вести »

Кога толку многу го сакаш дресот на Меси, а тој не сака да го размени (ФОТО)

24Фудбал - пред: 5 часа

Фудбалерите на Бетис не бираа средства како да ја сопрат Барселона и првиот играч на „Каталонците“ но оваа тактика им успеа само во првите 45 ...

Кањелас и Морос го „масираа“ Стојанче Стоилов (ФОТО ВЕСТ)

24 Ракомет - пред: 5 часа

И на оваа средба, пикерот Стојанче Стоилов имаше нова голема битка на теренот овој пат со ракометарите на Шпанија. Доби многу нови удари, а дел од нив беа од неговиот соиграч Жоан Кањелас кој е од главните дефанзивци во репрезентацијата на Шпанија.

44 поврзани вести »

ВИДЕО: Мбапе со хорор повреда по брутален старт на противничкиот голман

Спортклуб - пред: 5 часа

Лидерот во француската лига ПСЖ во дербито на голот загуби од Лион, но притоа загуби уште еден од клучните фудбалери, по Нејмар кој не настапи денес. Младата ѕвезда на парижани, Килијан Мбапе мечот го заврши по само поча час игра откако на носилки ...

3 поврзани вести »

Марк Ален го победи Вилсон, Северна Ирска дочека Мастерс титула по три децении

Дерби - пред: 5 часа

Марк Ален го победи Кајрин Вилсон во финалето на снукер Мастерсот во Лондон (10:7) и стана првиот снукер играч од Северна Ирска по 1987 година, кој успеал да стигне до триумф на овој престижен турнир.

Скарлет Јохансон стана најплатена актерка во Холивуд

А1 On - пред: 5 часа

Скарлет Јохансон стана најплатената глумица во Холивуд, благодарение на нејзината повторувачка улога како Црната вдовица од серијалот филмови за „Одмазниците“. За прв пат во улогата на Црната вдовица, Јохансон се појави во „Ајрон мен 2“ во 2010 ...

Ленон прекуброен по доаѓањето на Волкот заминува во Барнли

Gol.mk - пред: 5 часа

Најголемото изненадување сезонава во Премиер лигата, екипата на Барнли се наоѓа пред потпис со поранешниот англиски репрезентативец и член на Тотенхем и Евертон, Арон Ленон. Договорени се личните услови со фудбалерот и недостига само финализација на ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт