Најнови вести

Лекарите предупредуваат: Овој лек ја намалува плодноста кај мажите!

Вечер - пред: 5 часа

Овој лек против болки, може неповратно да го спречи создавањето на тестероните во клетките на тестисите Максимална доза од Ибупрофен ( парацетемол ) за возрасни, 1200 мг. дневно, може да доведе до неплодност кај мажите, покажало новото ...

Червар го враќа Алиловиќ за дуелот со Норвешка

Gol.mk - пред: 5 часа

Лино Червар ја официјализираше четвртата замена на Европското првенство, на кое Хрватска е домаќин. За утрешниот дуел против Норвешка, на голот се враќа ветеранот Мирко Алиловиќ, а на трибините ќе се пресели Иван Пешиќ.

108 поврзани вести »

Ал-Атија со нов успех

Авто Плус - пред: 5 часа

Лошите временски услови беа предуслов организаторите да ја откажат етапата за мотоциклите и пилотите на ATV Така 12-иот ден беше посветен единствено на автомобилите и камионите во кои имавме неизвесност до самиот финиш.

Вучиќ на Косово и покрај влошената безбедносна состојба

Кумановски м. - пред: 5 часа

loading... Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска ќе престојува на Косово и Метохија каде ќе го посети севернио и централниот дел на покраината и ќе разговара со Србите кои таму живеат.

59 поврзани вести »

Швајнштајгер ги реши дилемите, останува во Чикаго уште една година

Gol.mk - пред: 5 часа

Легендарниот Бастијан Швајнштајгер, иако во последно време се поврзуваше со враќање во Европа, сепак останува во тимот на Чикаго, до крајот на оваа година. Детали од новиот договор не се соопштени, но во минатата сезона 33-годишниот играч од ...

3 поврзани вести »

Данска сигурно ги доби бодовите против Словенија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - пред: 6 часа

Данска дојде до победа против Словенија во првиот меч од втората рунда во група 2 и на тој начин се избори за четири бода со кои се најдоа во одлична позиција на табелата и сега се со Германија на лидерското место.

42 поврзани вести »

Данска со одличниот Ласе Сван ги победи Словенија и Вујовиќ во Вараждин

Шеталиште - пред: 6 часа

Во вториот натпревар од групата во Вараждин, Данска ја победи Словенија со 31-28. Два важни бода за Данците, а Словенците ги загубија сите шанси за полуфинале Голманот Скок имаше одличен натпревар, но неговите соиграчи правеа многу грешки од кои ...

42 поврзани вести »

Храна која треба да ја јадате доколку активно трчате

Актуелно24 - пред: 6 часа

Ако планирате во листата на ваши дневни активности да го вклучите и трчањето, тогаш би требало да внесувате храна која ќе ви дава сила и на вашиот организам ќе му ја му ја даде потребната енергија.

6 поврзани вести »

Што би направиле вие ако ви го направат ова ? (Видео)

Сваштарник - пред: 6 часа

Русин се забавува со ставање во креветот на пријателите крокодил, питон, лав! Русинот Кизри Запиров кој живее во Москва има необичен смисол за хумор. Тој сака на своите приајтели, додека спијат да им подметнува различни зверки во креветот а потоа ги ...

Имате силен идентитет, не чекајте уште 25 години да донесете одлука за името, вели Нимиц

Сакам да кажам - пред: 6 часа

Посредникот на Обединетите нации Метју Нимиц вели дека сега е моментот да се донесе одлука за името и дека неговиот нов пакет предлози не го загрозува македонскиот идентитет. Во интервју за „ Сител “, Нимиц кажа предлогот не само што не навлегува во ...

116 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт