Најнови вести

ВИДЕО: Тован го сруши Бордо, борбено реми на Лил и Лион

Gol.mk - пред: 2 часа

Олимпик Марсеј на „Велодром“ го совлада Бордо со 1-0 (1-0) во последниот натпревар од 26. коло на Лига 1. Со оваа победа тимот од Азурниот брег ја продолжи својата перфектна втора половина од сезоната.

2 поврзани вести »

Заврши Минхенската безбедносна конференција, Шекеринска со повеќе билатерални средби и учество на панели

Бриф - пред: 2 часа

Заврши 54. Минхенска безбедносна конференција во рамки на која министерката за одбрана Радмила Шекеринска се сретна со министрите за одбрана на Канада, Харџит Саџан, на Бугарија, Красимир Каракачанов, на Литванија, Раимундас Кароблис, на Црна Гора, ...

20 поврзани вести »

Призната грешката на VAR системот во натпреварот Хадерсфилд – Јунајтед

Стандард - пред: 2 часа

Системот за видео-арбитража, кој се користи во некои дуели во Англија и ќе биде тестиран до крајот на сезоната, претрпе комплетен неуспех во натпреварот за ФА Купот помеѓу Хадерсфилд и Манчестер Јунајтед.

2 поврзани вести »

Антиќ и Ц.Звезда поразени: Купот за лутиот ривал Партизан

Sport 1 - пред: 2 часа

Црвена Звезда загуби од Партизан со 81-75 во кошаркарскиот Куп на Србија, што се одигра во салата „Чаир“ во Ниш. „Црно-белите“ одиграа фантастично во првата четвртина и направија висока разлика, која на стартот на втората изнесуваше и +20.

6 поврзани вести »

НИШ ОБОЕН ВО ЦРНО –БЕЛО: Нема трофеј за Перо Антиќ

SportMedia - пред: 2 часа

Тоа е Купот, кошаркарски пред се. Не секогаш победуваат фаворитите, во овој случај Црвена Ѕвезда. Најдобриот клуб во Србија и на Јадранот во изминатите неколку сезони доживеа дебакл во финалето на Купот „Радивоје Кораќ''.

Прочитајте ги имињата на дресовите на Марсеј, ако можете…

Локално - пред: 2 часа

И сега ќе побараме од вас да ги прочитате имињата на грбот на дресовите на Марсеј и да ги преведете за нас. Шега! Тие може да бидат прочитани од околу 1 милијарда и 300 милиони луѓе, но на нас ни е тешко, со многу малку исклучоци.

Барселона го шокираше Реал и го освои шпанскиот Куп

Локално - пред: 2 часа

Тимот на Барселона го освои Купот на Шпанија, откако во финалето на турнирот со совлада фаворитот и вечен ривал Реал Мадрид со 92:90 (15:21; 25:13; 27:18; 25 : 38). Најпрецизен кај победниците беа Пау Рибас и Анте Томиќ, кои забележаа соодветно 21 и ...

5 поврзани вести »

Ема Ватсон донира 1 милион фунти за добротворниот фонд за жените погодени од сексуално насилство

Локално - пред: 2 часа

Британската актерка Ема Вотсон донира 1 милион фунти за потребите на неодамна формираниот добротворен фонд, кој ќе се занимава со поддршка на жените погодени од сексуално насилство. Новата добротворна организација се нарекува “Фонд за правда и ...

Многу инциденти и само еден гол, Милан ја совлада Сампдорија (ВИДЕО)

МКД - пред: 2 часа

Љубителите на фудбалот на Сан Сиро видоа промашен пенал, поништен гол и нова контроверзна одлука на ВАР, на крајот Милан славеше со 1-0 над Сампдорија со голот на Бонавентура Милан продолжи да се искачува на табелата откако вечера во минимални 1-0 ...

12 поврзани вести »

Високиот функционер возел со над 180 километри на час – го фати полиција, сега ќе плати казна од 900 евра

Sky - пред: 2 часа

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик призна дека платил казна за брзо возење на автопат во Хрватска. Тој, сепак, ги отфрли шпекулациите дека барал посебен третман при неговата посета на Карловац.

5 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт