Најнови вести

Лидерска средба за изградба на државнички став за името, јазикот и односите со соседите

Нетпрес - тукушто објавено

Деновиве се почесто слушаме најави дека спорот со името ќе биде решен, и тоа со точна временска одредница дека тоа ќе биде направено до јули годинава, иако македонската јавност се уште не знае што точно се преговара и договара со Грција.

39 поврзани вести »

Тројца скопјани искасани од кучиња во Центар

А1 On - тукушто објавено

Тројца скопјани пријавиле дека биле искасани од кучиња скитници на различни локации во Центар, поточно во ГТЦ, на кеј и во дворот на средното музичко училиште. Според информациите на МВР, вчера во 10:45 часот, Н.Р.

17 поврзани вести »

Меркел: Спорот со името треба да се реши, притисокот врз процесот не носи корист

Сител - тукушто објавено

Спорот меѓу Македонија и Грција за името треба да биде решен, но врз процесот не се влијае позитивно, ако се врши притисок, изјави германската канцеларка Ангела Меркел на заедничката прес-конференцијата со македонскиот премиер Зоран Заев во Берлин.

83 поврзани вести »

Сарин, првиот Малезиец во кралската класа

Вечер - тукушто објавено

Хафиз Сарин ќе биде првиот Малезиец кој ќе се натпреварува во кралската класа во Мото ГП. Сарин сезонава ќе вози за Јамаха Тех 3. 23-годишниот Сарин во тимот ќе го замени Германецот Јохан Фолгер , кој поради здравствени проблеми ќе ја пропушти цела ...

3 поврзани вести »

Ќе се испитува потребата од жичница од Козле до Средно Водно

МК News - тукушто објавено

Владата го разгледа новиот текст на Информацијата за изградба на жичница од Козле до Средно Водно, за период од 1 јули до 31 декември 2017 година. Таа ги задолжи Министерството за транспорт и врски, Министерството за животна средина и просторно ...

16 поврзани вести »

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги провери фактите, институциите постапуваат по случајот во Домот „25 Мај“

Вечер - тукушто објавено

ВМРО-ДПМНЕ целосно се загуби во своите политики на манипулации и лажни вести, па веќе не знае ниту што зборува, ниту што прави со што уште еднаш докажа дека опозициската партија го има загубено својот политички курс, реагира СДСМ на барањата од ...

32 поврзани вести »

Секс скандали во Белата куќа: Овие први дами беа понижени и осрамотени од своите мажи

Канал5 - тукушто објавено

Неверствата не се нешто необично за американските претседатели, а додека едни се обидувале да ги сокријат со сите средства, други отишле и чекор подалеку и отворено им се додворувале на други жени пред своите сопруги.

2 поврзани вести »

(ГАЛЕРИЈА) Фотографиите снимени од вистинскиот агол

Локално - тукушто објавено

Аголот од кој се прави сликата е од голема важност. Од убава, но едноставна рамка можете да направите голем успех и фотографија која го запира здивот. Впрочем, сето тоа зависи од тоа како гледаме во светот околу нас, нели? Малата наклонетост на ...

Меркел: Спорот со името треба да се реши, притисокот врз процесот не носи корист

Локално - тукушто објавено

– Спорот меѓу Македонија и Грција за името треба да биде решен, но врз процесот не се влијае позитивно, ако се врши притисок, изјави германската канцеларка Ангела Меркел на заедничката прес-конференцијата со македонскиот премиер Зоран Заев во Берлин.

83 поврзани вести »

Турција со закана до силите на Асад: Не влегувајте во Африн зошто ќе станете цел

Вечер - тукушто објавено

Турција не е во директни преговари со сириските власти, но, сепак, предупредува дека доколку сириските сили влезат во северозападниот регион Африн со цел да ѝ помогнат на курдската милиција, ќе се соочат со сериозни последици и ќе се сметаат за ...

70 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт