Најнови вести

Интер извлече бод против Рома на „Џузепе Меаца“

Стандард - пред: 2 часа

Интер и Рома одиграа 1: 1 на „Џузепе Меаца“ во дербито од 21-то коло на италијанската Серија А. Голманот на гостите Алисон направи блескави одбрани по удари на Антонио Кандрева и Иван Перишиќ, а потоа Стефан Ел Шарави (31) со убав удар ги изведе ...

23 поврзани вести »

Алексис Санчез го облече дресот на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Стандард - пред: 2 часа

Алексис Санчез за првпат го облече дресот на Манчестер Јунајтед, пренесе „Метро“. Слики се појавија од Чилеанецот, како прави селфи со својот нов дрес, пред неговото официјално претставување.

73 поврзани вести »

„Голацо“ на Мемфис Депај: Лион го урна ПСЖ (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 2 часа

Мемфис Депај со својот деветти сезонски гол му донесе триумф на Лион од 2-1 против ПСЖ во дербито на Лига 1. Кога се чинеше дека натпреварот ќе заврши со реми, Холанѓанецот ја презема одговорноста и со „бомба“ од 20 метри го матираше Алфонс Ареола.

18 поврзани вести »

Депортиво долго ќе жали што поведе на Бернабеу

СуперСпорт - пред: 2 часа

Реал во стил се извлече од кризата. Депортиво денес поведе на Сантиаго Бернабеу, но подобро да не поведеше. Гостите на тој начин само го налутија домаќинот, па така примија седум гола до крајот на мечот. Адријан во 23.

56 поврзани вести »

Тежок пораз на македонската репрезентација

РК Металург - пред: 2 часа

Македонската ракометна репрезентација го забележа првиот пораз на ЕП во Хрватска. Подгреани од досегашните успеси на нашата репрезентација, потајно се надевавме на изненадување и против најискусната селекција на првенството.

45 поврзани вести »

(ВИДЕО) Сите “мангупи” кои му избегале на Васко Ефтов од емисија – Гледајте ја најновата емисија “Во центар”

Маркукуле - пред: 2 часа

Вечерашната емисија “Во центар”, новинарот Васко Ефтов ја посвети на сите гости кои му избегале среде интервју во емисија. Цели 60 минути, гледајте како еден по еден бегале, како од најголем ...

2 поврзани вести »

Депај со теледиригираната „бомба“ во 94. минута го „тресна“ ПСЖ (Видео)

Дерби - пред: 2 часа

Мемфис Депај дефинитивно ќе биде херој број еден во Лион во наредните неколку часа, а причина за тоа е феноменалната „бомба“ која ја испрати во мрежата на ПСЖ во последните моменти од дерби мечот кој се одигра на „Олимпик парк“.

18 поврзани вести »

Гонзалес: Преферирам Миркуловски да одмори, имаме уште натпревари

24 Ракомет - пред: 2 часа

Македонија загуби во првиот натпревар од групната фаза, Шпанија беше поуспешна и славеше уверлива победа . Веднаш по натпреварот на редовната прес-конференција селекторот Раул Гонзалес се обиде да даде слика за она што се случуваше на терен.

114 поврзани вести »

(ВИДЕО) Пресврт во истрагата за мистериозната смрт на канадскиот фармацевтски милијардер и жена му

Локално - пред: 2 часа

Истрагата за убиството на канадскиот фармацевтски магнат Бери Шерман и неговата сопруга Хани доби нов пресврт. Првично истражните органи сметаа дека Шерман прво ја убил својата сопруга, а потоа и себе.

Гонзалез: Не знам зошто одигравме толку лошо ...

Н.Македонија - пред: 2 часа

Гонзалез: Не знам зошто одигравме толку лошо Незадоволен од играта и исходот од вечерашниот меч со Шпанија и поразот од 20-31 беше и селекторот Раул Гонзалез, кој после мечот не можеше да ја лоцира причината за лошата игра на неговиот состав.

114 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт