Најнови вести

Грчките црвени линии сè појасни: Нема решение без промена на Уставот и име за севкупна употреба

Курир - пред: 28 мин

Пратеникот на владеачката партија во Грција, СИРИЗА од регионот на Солун, Димитрис Мардас, смета дека сложено име со терминот Македонија за Грција е второто најдобро решение. Според него, без име за севкупна употреба и уставни промени нема решение ...

14 поврзани вести »

Руските хокеари ја победија Германија и станаа олимписки шампиони првпат по 1992 година

Руска реч - пред: 28 мин

Хокеарската репрезентација на Русија ја победи Германија во финалето на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг со резултат 4:3. Победоносниот гол го постигна 18-годишниот Кирил Капризов. Претходно Никита Гусев двапати ја затресе противничката мрежа, а ...

49 поврзани вести »

Дел од општина Аеродром без струја

Кајгана - пред: 30 мин

Дел од корисниците лоцирани на улицата „Горноврановска“ во општина Аеродром, во понеделник од 8:30 до 15:00 часот ќе останат без електрична енергија. Во вторник без струја од 8.30 до 15 часот ќе бидат корисниците од улицата „Боте Боцевски“ во ...

13 поврзани вести »

Времето студено со врнежи од снег- ќе се формира снежна покривка и на пониските места

Маркукуле - пред: 30 мин

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег. Пообилни врнежи ќе има во текот на ноќта и во понеделник претпладне, кога насекаде ќе се формира снежна покривка (на пониските места околу 10-15 см, а на планините ќе се ...

74 поврзани вести »

Почина актерката Ема Чемберс

Локално - пред: 30 мин

Британската актерка Ема Чемберс почина синоќа на 53-годишна возраст. Чемберс, која беше позната по улогата во филмот „Notting Hill“, почина од природна смрт. Нејзиниот колега, Хју Грант, на неговиот Твитер налог наведе дека Чемберс била многу ...

12 поврзани вести »

Спелтино срце - погача со полнење од праз и сирење

Мои рецепти - пред: 31 мин

Рано неделно утро.Убаво е да се измисли и подготви нешто декоративно и вкусно.Па еве го мојот денешен предлог. Во топлото млеко ги ставаме шеќерот, квасецот, 1 лажиче брашно. Промешуваме и оставаме да се активира.

Етничките Албанци бараат изговор за грчкиот геноцид

Локално - пред: 31 мин

Етничките Албанци побараа извинување од грчката влада за геноцидот извршен против нив во минатото, објави Ројтерс. Неколку илјади луѓе организираа протест во грчката амбасада во главниот град на Албанија во Тирана, објавувајќи ги нивните барања.

(ФОТО) Емили Ратајковски се омажи за својот дечко и се пофали со прстенот

Локално - пред: 31 мин

Емили Ратајковски се омажи неочекувано за својот дечко Себастиан Беар-Меклард завчера. Таа вчера сподели и фотографии на кои го покажува прстенот. На сликите 26 годишниот модел позира во жолт костим и голема црна шапка со вел.

20 поврзани вести »

Катар го губи Мундијалот 2022?

Локално - пред: 31 мин

Ексклузивен скандал може да експлодира во светскиот фудбал во следните месеци. Катар може да биде лишен од организацијата на СП 2022, а првенството да биде спроведено во САД или Англија. Ова го објави спортскиот министер на Саудиска Арабија, Турки ...

7 поврзани вести »

Американскиот бизнис “за” контролата на оружјето

Локално - пред: 31 мин

Американскиот бизнис го презеде прашањето за контрола на поседувањето на оружје во земјата. Тие најавија поголема контрола врз продажбата на оружје. Тие вршат притисок врз Националната асоцијација за огнено оружје и голем број компании објавија дека ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт