TIME.mk - Топ теми на денот http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Sat, 24 Feb 2018 00:09:48 +0000 600 Македонија го откажа учеството на конференцијата во Бања Лука затоа што Косово не е покането | Фокус http://time.mk/c/4633c3c286/makedonija-go-otkaza-ucestvoto-na-konferencijata-vo-banja-luka-zatoa-sto-kosovo-ne-e-pokaneto.html Македонија го откажа учеството на конференцијата во Бања Лука затоа што Косово не е покането - Фокус - 21:36 23/02 Fri, 23 Feb 2018 20:36:36 +0000 Фокус - 21:36 23/02
Претставниците на Македонија и Албанија одлучиле да не учествуваат на конференцијата на министрите за надворшени работи од земјите на Западен Балкан во Бања Лука. Причина за откажувањето е затоа што Косово не е вклучено во конференцијата, пишува ...
МКД: Македонскиот министер Османи не оди на конференција во БиХ поради тоа што немало покана за Косово
24 Вести: Османи не оди на конференција во БиХ поради Косово, Владата вели се работи за проценка на вицепремиерот
Макфакс: Османи го откажал учеството на конференција во БиХ затоа што Косово не било покането
22 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Генерал Ангелов: Ќосето треба да има споменик, но не пред судот | МКД http://time.mk/c/7102135c42/general-angelov-koseto-treba-da-ima-spomenik-no-ne-pred-sudot.html Генерал Ангелов: Ќосето треба да има споменик, но не пред судот - МКД - 20:48 23/02 Fri, 23 Feb 2018 19:48:54 +0000 МКД - 20:48 23/02
Андон Ќосето (1854-1953), херој на македонската борба за слобода. Лојален припадник, бескомпромисен борец и суров извршител на Организацијата, напиша денеска Стојанче Ангеллов на својот Фејсбук профил.
Либертас: Комисијата предложила отстранување и на Александар, Филип и Портата – исто како и Ќосето
24 Вести: Реакции за отстранување на споменикот на Ќосето
Курир: Џамбазки: Рушењето на споменикот на Ќосето е дел од договорот за добрососедство со Бугарија
211 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Хјуман рајтс воч: „Во Мјанмар со земја се срамнети муслимански села, се уништуваат доказите“ (ВИДЕО) | МКД http://time.mk/c/36e6e92232/hjuman-rajts-voc-vo-mjanmar-so-zemja-se-sramneti-muslimanski-sela-se-unistuvaat-dokazite-video.html Хјуман рајтс воч: „Во Мјанмар со земја се срамнети муслимански села, се уништуваат доказите“ (ВИДЕО) - МКД - 01:08 24/02 Sat, 24 Feb 2018 00:08:58 +0000 МКД - 01:08 24/02
Мјанмарските власти срамниле со земја најмалку 55 села на Рохинџа муслиманите по нивниот масовен прогон од земјата, соопшти Хјуман Рајтс воч (ХРВ). На интернет се објавени видео снимки од мјанмарската сојузна држава Ракхина, каде Рохибџите живееја ...
Канал5: Пеколот во Мјанмар: Со булдожери срамнети селата на Рохинга муслиманите (фото)
+инфо: ХРВ: Во Мјанмар над 55 села на Рохинџите срамнети со земја
Алфа: ХРВ: Во Мјанмар над 55 села на Рохинџите срамнети со земја
10 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
Обвинителот Колевски даде свечена заклетва пред Џафери | 24 Вести http://time.mk/c/3c4c07450a/obvinitelot-kolevski-dade-svecena-zakletva-pred-dzaferi.html Обвинителот Колевски даде свечена заклетва пред Џафери - 24 Вести - 18:16 23/02 Fri, 23 Feb 2018 17:16:11 +0000 24 Вести - 18:16 23/02
Обвинителот Ацо Колевски од Републичкото јавно обвинителство се сели во Советот за јавни обвинители. Тој беше избран за член на Советот од редот на неговите колеги, а денеска даде свечена изјава пред претседателот на Собранието Талат Џафери.
ТВ21: Ацо Kолевски нов член на Светот на обвинители, унапреден обвинителот кој го „спаси“ Сеад Кочан од притвор
Телма: Ацо Колевски и официјално член на Советот на јавни обвинители
Сител: Колевски: Колегите работат професионално
31 поврзани вести »
]]>
Топ теми на денот
СДСМ - Корупцијата е одлика на владеењето на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ | Р.С.Европа http://time.mk/c/bd95a91dbf/sdsm-korupcijata-e-odlika-na-vladeenjeto-na-gruevski-i-vmro-dpmne.html СДСМ - Корупцијата е одлика на владеењето на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ - Р.С.Европа - 19:41 23/02 Fri, 23 Feb 2018 18:41:07 +0000 Р.С.Европа - 19:41 23/02
Од СДСМ реагираат на видео обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во кое тој вели дека Македонија тоне во корупција . Од СДСМ велат дека корупцијата е одлика на владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ.
А1 On: ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да престане да ја затксрива неспособноста со јалови напади кон ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски
Р.С.Европа: Мицкоски преку видео обраќање - Македонија тоне во корупција
Антропол: Подавање со корупцијата
71 поврзани вести »
]]>
Македонија
Агенцијата за медиуми ќе утврдува дали има недозволена медиумска концентрација кај ТВ 24 | Фокус http://time.mk/c/76f9b5b154/agencijata-za-mediumi-ke-utvrduva-dali-ima-nedozvolena-mediumska-koncentracija-kaj-tv-24.html Агенцијата за медиуми ќе утврдува дали има недозволена медиумска концентрација кај ТВ 24 - Фокус - 20:08 23/02 Fri, 23 Feb 2018 19:08:39 +0000 Фокус - 20:08 23/02
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска одлучи да покрене постапка за утврдување на можно постоење на недозволена медиумска концентрација кај кабелската телевизија 24.
Алфа: АВМУ ќе почне постапка за утврдување на недозволена медиумска концентрација за ТВ24 Вести и „Телекабел“
Алсат-М: Aгенција за медиуми, проверка за медиумска концентрација
Канал5: Ќе се докаже ли незаконска медиумска концентрација?
18 поврзани вести »
]]>
Македонија
Еуростат: Бугарија со најниска минимална плата во ЕУ, Луксембург со највисока | Алфа http://time.mk/c/89ac075e81/eurostat-bugarija-so-najniska-minimalna-plata-vo-eu-luksemburg-so-najvisoka.html Еуростат: Бугарија со најниска минимална плата во ЕУ, Луксембург со највисока - Алфа - 19:48 23/02 Fri, 23 Feb 2018 18:48:19 +0000 Алфа - 19:48 23/02
Најниска минимална плата од 261 евро во јануари годинава во Европската унија има Бугарија, по што следуваат Литванија од 400 евра и Романија 408 евра, објави денеска Еуростат. Најниска минимална плата од 261 евро во јануари годинава во Европската ...
Фактор: Македонската просечна плата, едвај стигнува за подпросечен живот
Денар: Минималните плати во Европа го покажува јазот во приходите помеѓу Истокот и Западот
Курир: Ништо од ветувањата за 500 евра плата: Просечната плата во Македонија е најниска во регионот
32 поврзани вести »
]]>
Економија
Нови несогласувања во „Фени” | 24 Вести http://time.mk/c/cc3cc6efef/novi-nesoglasuvanja-vo-feni.html Нови несогласувања во „Фени” - 24 Вести - 17:56 23/02 Fri, 23 Feb 2018 16:56:15 +0000 24 Вести - 17:56 23/02
Нови протести и блокади најавија транспортерите на Фени. Во понеделник три часа ќе го блокираат патот Кавадарци – мотел Дреново, но ќе постават 24 блокада на влезот на фабриката и нема да дозволат ниту влез, ниту излез на камиони во комбинатот.
Телма: Транспортерите на Фени од понеделник пак на протест
Локално: Нови несогласувања во „Фени”
Република: Транспортерите на руда за „Фени” не постигнале договор со претставниците на „Џи Сол”
25 поврзани вести »
]]>
Економија
До три метри снег во Хрватска – војската на терен | Канал5 http://time.mk/c/02c5d29a34/do-tri-metri-sneg-vo-hrvatska-vojskata-na-teren.html До три метри снег во Хрватска – војската на терен - Канал5 - 20:10 23/02 Fri, 23 Feb 2018 19:10:56 +0000 Канал5 - 20:10 23/02
Војската на Хрватска веќе втор ден работи на расчистување на снегот во повеќе региони, каде висината на снегот наместа достигна и до три метри . Сообраќајот се одвива отежнато во Лика , Горски Котар , на Приморјето и во централните и северозападните ...
Алфа: Балканот окован во студ и снег – невремето доаѓа кон Македонија
Локално: Хрватска: Војската чисти снег, проблеми во сообраќајот
МКД: Хрватска окована во снег, помага и војската (ФОТО+ВИДЕО)
15 поврзани вести »
]]>
Балкан
Ципрас: Новото име треба истовремено да биде и уставно име на соседната земја | А1 On http://time.mk/c/69721bbfd0/cipras-novoto-ime-treba-istovremeno-da-bide-i-ustavno-ime-na-sosednata-zemja.html Ципрас: Новото име треба истовремено да биде и уставно име на соседната земја - А1 On - 21:19 23/02 Fri, 23 Feb 2018 20:19:52 +0000 А1 On - 21:19 23/02
Името за кое што ќе се договориме ќе треба истовремено да биде и уставното име на соседната земја, за што предуслов е ревизија на Уставот, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас на прес-конференцијата во Брисел по завршувањето на неформалниот состанок ...
Фактор: Павлопулос од тенк упати силна порака до Македонија
Локално: Ципрас: Новото име треба истовремено да биде и уставно име на соседната земја
Република: Павлопулос повторно побара име без иредентизам и промена на македонскиот Устав
32 поврзани вести »
]]>
Балкан
САД воведоа нов пакет санкции кон Северна Кореја | Р.С.Европа http://time.mk/c/d6363b2cff/sad-vovedoa-nov-paket-sankcii-kon-severna-koreja.html САД воведоа нов пакет санкции кон Северна Кореја - Р.С.Европа - 20:26 23/02 Fri, 23 Feb 2018 19:26:02 +0000 Р.С.Европа - 20:26 23/02
Соединетите Американски Држави го воведоа досега најголемиот пакет санкции кон Северна Кореја, рече американскиот претседател Доналд Трамп, во обраќањето на традиционалниот собир на републиканците.
МКД: Трамп најави најостри санкции досега за Северна Кореја
Глас на Америка: Трамп најави најголем пакет санкции против Северна Кореја досега
Нетпрес: САД го воведоа најголемиот досега пакет санкции за Северна Кореја
31 поврзани вести »
]]>
Свет
Како оружјето ги дели Американците | Глас на Америка http://time.mk/c/8576a0441a/kako-oruzjeto-gi-deli-amerikancite.html Како оружјето ги дели Американците - Глас на Америка - 22:08 23/02 Fri, 23 Feb 2018 21:08:21 +0000 Глас на Америка - 22:08 23/02
Претседателот Доналд Трамп се соочува со истиот предизвик како и неговите претходници Претседателот на САД, Доналд Трамп денес повторно упати апел за поддршка на идејата за вооружување на некои професори со цел спречување на масовните убиства во ...
Република: Иванка Трамп во Јужна Кореја послужена со јадење со скриено значење (ФОТО)
Стандард: Се зголемува притисокот врз Трамп за контролата врз оружјето во САД
Алсат-М: Трамп настапи на собирот Конзервативна политичка акција
44 поврзани вести »
]]>
Свет
Самохрана мајка добила известување дека детето нема да и го примаат во градинка поради неплатени сметки | Сител http://time.mk/c/9946310509/samohrana-majka-dobila-izvestuvanje-deka-deteto-nema-da-i-go-primaat-vo-gradinka-poradi-neplateni-smetki.html Самохрана мајка добила известување дека детето нема да и го примаат во градинка поради неплатени сметки - Сител - 16:25 23/02 Fri, 23 Feb 2018 15:25:33 +0000 Сител - 16:25 23/02
Самохрана мајка стравува дека детето ќе и го избркаат од градинка бидејќи не успеала да плати две сметки. 3 годишната ќерка на Мирјана Бабамова е згрижена во Мајски Цвет во Карпош, од каде биле известени сите родители дека децата нема да ги примаат ...
Вечер: Самохрана мајка стравува дека детето нема да и го примаат во градинка поради неплатени сметки
Press24: Самохрана мајка од Скопје добила известување дека детето нема да и го примаат во градинка поради неплатени сметки
Скопје24: Самохрана мајка од Скопје добила известување дека детето нема да и го примаат во градинка поради неплатени сметки
5 поврзани вести »
]]>
Скопје
Во понеделник делови на општина Аеродром без струја | Макфакс http://time.mk/c/f1eae476e6/vo-ponedelnik-delovi-na-opstina-aerodrom-bez-struja.html Во понеделник делови на општина Аеродром без струја - Макфакс - 15:45 23/02 Fri, 23 Feb 2018 14:45:02 +0000 Макфакс - 15:45 23/02
„ЕВН Македонија“ известува заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат корисниците од улицата Горноврановска во Oпштина Аеродром во периодот од 8.30 до 15 часот, а во вторник од ...
Вечер: Во понеделник делови на општина Аеродром без струја
Sky: Во понеделник делови на општина Аеродром без струја
Денар: Во понеделник делови на општина Аеродром без струја
5 поврзани вести »
]]>
Скопје
Се за кучето! Зошто моето куче се однесува така? | 365 http://time.mk/c/b79e502bcc/se-za-kuceto-zosto-moeto-kuce-se-odnesuva-taka.html Се за кучето! Зошто моето куче се однесува така? - 365 - 22:45 23/02 Fri, 23 Feb 2018 21:45:43 +0000 365 - 22:45 23/02
Сопствениците на кучиња ги сакаат своите миленици, но тие понекогаш знаат да направат нешта од кои нив им се крева косата на главата. Еве ги одговорите на прашањата кои отсекогаш сте сакале да знаете, но сте се плашеле да прашате, како на пр.
Слободен Печат: Кучиња скитници од други места се оставаат во Кавадарци
МКД: Велосипедист и двајца пешаци каснати од куче
Скопје24: (ФОТО) Она кога кучињата во Скопје имаат поголема сообраќајна култура од луѓето
10 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Зошто првата година од животот на бебето е најважна? | Женски магазин http://time.mk/c/05eed835ff/zosto-prvata-godina-od-zivotot-na-bebeto-e-najvazna.html Зошто првата година од животот на бебето е најважна? - Женски магазин - 17:04 23/02 Fri, 23 Feb 2018 16:04:21 +0000 Женски магазин - 17:04 23/02
Во секоја фаза од развојот на детето има одредени задачи. Кога таа задача ќе се исполни, тогаш детето е подготвено да следното скалило. Развојот почнува уште во утробата на мајката, во сигурен свет, каде сите потреби на детето се задоволени.
Слободен Печат: Наставник тепал и навредувал дете во училиштето во Карбинци
Мама365: Истражување: Кога мама се смее и бебето во стомакот потскокнува
Сваштарник: 7 години верувале дека детето им е мртво, а подоцна ја дознале неверојатната вистина
16 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Анализа: Поларниот вртлог и температурите од -30°C ќе ја прекинат климатолошката пролет! | Скопје24 http://time.mk/c/90bbad9c73/analiza-polarniot-vrtlog-i-temperaturite-od-30-c-ke-ja-prekinat-klimatoloskata-prolet.html Анализа: Поларниот вртлог и температурите од -30°C ќе ја прекинат климатолошката пролет! - Скопје24 - 22:59 23/02 Fri, 23 Feb 2018 21:59:01 +0000 Скопје24 - 22:59 23/02
Поларниот вртлог кој со себе носи снежни врнежи и ЕКСТРЕМНО НИСКИ температури на воздухот кој ќе ја зафати буквално цела Европа и во делови од истата температурите на воздухот ќе ги спушти дури и околу па и под -30°C и токму ова ќе ја прекине ...
Скопје24: Метеорологот ПОПОСКИ ви открива што го предизвикува поларниот вртлог над Балканот кој доаѓа
Скопје24: Внимание – поларен вртлог: целиот балкан ЌЕ подпадне под снежна покривка од овој викенд!
Мета: Балканот ќе биде зафатен со поларен студ и интензивни снежни врнежи
5 поврзани вести »
]]>
Република
Охридските гимназијалци и основци се обоија во боите на реткоста | ТВМ http://time.mk/c/440e853bd9/ohridskite-gimnazijalci-i-osnovci-se-oboija-vo-boite-na-retkosta.html Охридските гимназијалци и основци се обоија во боите на реткоста - ТВМ - 17:22 23/02 Fri, 23 Feb 2018 16:22:10 +0000 ТВМ - 17:22 23/02
Охридските гимназијалци и основци се обоија во боите на реткоста. Деновивие учениците преку бројни активности, изработка на постери, обојување на лицето, и училишните ѕидови, испраќање на пораки, дадоа поддршка за заедницата на Ретките болести.
OhridNews: Охрид се мобилизира за Денот на ретките болести, ќе маршираат и основците од „Св. Климент Охридски“
OhridNews: И основците од „Христо Узунов“ со поддршка за своите другарчиња со ретки болести
Gostivarpress.mk: Огромна поддршка – Гостивар деновиве живее во боите на ретките
4 поврзани вести »
]]>
Република
Mанифестaцијата посветена на мартинките ќе се одржи во Скопје | Макфакс http://time.mk/c/45872144fa/manifestacijata-posvetena-na-martinkite-ke-se-odrzi-vo-skopje.html Mанифестaцијата посветена на мартинките ќе се одржи во Скопје - Макфакс - 15:24 23/02 Fri, 23 Feb 2018 14:24:33 +0000 Макфакс - 15:24 23/02
Традиционалната манифестација „Среќна Баба Марта 2018“ на која ќе бидат изложени рачно изработени мартинки од Македонија, Бугарија и Романија ќе биде отворена на 26 февруари во 10 часот на првиот кат во трговскиот центар „Рамстор мол“ во Скопје.
Канал5: Седумдневно одбележување на „Среќна Баба Марта 2018“
Вечер: Mанифестaцијата посветена на мартинките ќе се одржи во Скопје
А1 On: Седумдневно одбележување на „Среќна Баба Марта 2018“
11 поврзани вести »
]]>
Култура
Промовирана публикацијата „Римски театар-Скупи“ | А1 On http://time.mk/c/59a2ca688b/promovirana-publikacijata-rimski-teatar-skupi.html Промовирана публикацијата „Римски театар-Скупи“ - А1 On - 15:03 23/02 Fri, 23 Feb 2018 14:03:35 +0000 А1 On - 15:03 23/02
Публикација „Римски театар – Скупи“ (истражувања 2013-2016) од група автори денеска беше промовирана во Музејот на Град Скопје. Издавањето е реализирано со финансиска поддршка на Министерството за култура и помогнато од Управата за заштита на ...
Н.Македонија: Римскиот театар Скупи доби обемна публикација ...
А1 On: Промоција на публикација „Римски театар-Скупи“
+инфо: Промовирана публикацијата „Римски театар-Скупи“
7 поврзани вести »
]]>
Култура
Рецензија Huawei P Smart: Интелигентно учи за навиките на корисниците | Телефони.мк http://time.mk/c/cbd0d760e2/recenzija-huawei-p-smart-inteligentno-uci-za-navikite-na-korisnicite.html Рецензија Huawei P Smart: Интелигентно учи за навиките на корисниците - Телефони.мк - 20:04 23/02 Fri, 23 Feb 2018 19:04:15 +0000 Телефони.мк - 20:04 23/02
Huawei го презентираше новиот Huawei P Smart, смартфон со целосно нов EMUI 8.0 кориснички интерфејс и фокус на FullView Display дизајнот. Телефони.мк имаше можност да го тестира овој модел на телефон, за кој заклучивме дека добро функционира со ...
Стандард: Google ќе ги претстави првите смартфони со Android Oreo Go на MWC 2018
Локално: Нови фотографии од TENAA може го покажуваат Huawei P20
Телефони.мк: Што ќе донесе солидниот Moto G6?
11 поврзани вести »
]]>
Наука / Технологија
Познато е колку ќе чинат најновите Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus | Иновативност http://time.mk/c/5e06046a1f/poznato-e-kolku-ke-cinat-najnovite-galaxy-s9-i-galaxy-s9-plus.html Познато е колку ќе чинат најновите Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus - Иновативност - 22:49 23/02 Fri, 23 Feb 2018 21:49:52 +0000 Иновативност - 22:49 23/02
Samsung наскоро ќе ги претстави своите најнови паметни телефони Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus, а од пред неколку дена е познато колку ќе чинат Како што пренесува Klix.ba, Galaxy S9 ќе чини 841 евро , додека пак за моделот S9 Plus ќе треба да издвоите ...
Стандард: Познати цените на Samsung Galaxy S9 и Galaxy S9 +
GSM.mk: Подобри од iPhone X: Нови Galaxy S9 Exynos vs Snapdragon бенчмарк резултати
GSM.mk: Познати се боите и спецификациите за новиот Samsung Galaxy S9
14 поврзани вести »
]]>
Наука / Технологија
(ВИДЕО) Македонија ги спои „Меморија“ и Дадо Топиќ | Репортер http://time.mk/c/eab2c12565/video-makedonija-gi-spoi-memorija-i-dado-topik.html (ВИДЕО) Македонија ги спои „Меморија“ и Дадо Топиќ - Репортер - 18:47 23/02 Fri, 23 Feb 2018 17:47:03 +0000 Репортер - 18:47 23/02
Пред неколку месеци легендарната група „Меморија“ одржа концерт во Скопје и ја врати публиката назад во времето. Вчеравечер, за ќеф на многубројните гости во арената „Борис Трајковски“, тие повторно испеаја некои од своите најголеми хитови, па ја ...
Курир: Настан за паметење: Ова се сите добитници на „Златна бубамара на популарноста“
Банкарство.мк: „ЗЛАТНА БУБАМАРА“ ЗА НАЈДОБАР КОМЕРЦИЈАЛЕН ТВ СПОТ ЗА НЛБ haPPy КАРТИЧКАТА
ЗаЗабава: Доделени 23 бубамари на најуспешните за изминатата година
39 поврзани вести »
]]>
Сцена
И Брендан Фрејзер се пожали на сексуално вознемирување | Стандард http://time.mk/c/8a3e92d1a2/i-brendan-frejzer-se-pozali-na-seksualno-voznemiruvanje.html И Брендан Фрејзер се пожали на сексуално вознемирување - Стандард - 22:58 23/02 Fri, 23 Feb 2018 21:58:38 +0000 Стандард - 22:58 23/02
Не само жените се жртви на сексуално вознемирување во Холивуд. Тоа се случува со мажите, но многу поретко. Брендан Фрејзер се покажа како еден од нив. 49-годишниот актер призна дека во 2003 година бил жртва на сексуално малтретирање од страна на ...
Локално: Брендан Фрејзер: Ѕвездата од „Мумијата“ бил зграпчен за задник – тоа било крај на неговата кариера
Фактор: Ѕвездата на „Мумијата“ обвини за сексуален напад од директор на Глобусите
]]>
Сцена
Трамп за својата фризура: „Правам сѐ за да сокријам дека сум ќелав“ (ВИДЕО) | МКД http://time.mk/c/8bc0f047d1/tramp-za-svojata-frizura-pravam-sѐ-za-da-sokrijam-deka-sum-kelav-video.html Трамп за својата фризура: „Правам сѐ за да сокријам дека сум ќелав“ (ВИДЕО) - МКД - 21:48 23/02 Fri, 23 Feb 2018 20:48:31 +0000 МКД - 21:48 23/02
Американскиот претседател денес јавно призна дека ја крие својата ќелавост, што е ретка изјава од Доналд Трамп чија фризура предизвикува разни коментари низ целиот свет. „Мои пријатели, правам сѐ за да сокријам дека сум ќелав.
Канал5: Трамп јавно покажа како се справува со ќелавоста (ВИДЕО)
А1 On: Трамп призна дека ја крие ќелавоста
]]>
Занимливости / Забава
Поранешниот втор човек на кампањата на Трамп ја призна вината, нема обвинение за соработка со Русија | Нетпрес http://time.mk/c/2db6e43fd7/poranesniot-vtor-covek-na-kampanjata-na-tramp-ja-prizna-vinata-nema-obvinenie-za-sorabotka-so-rusija.html Поранешниот втор човек на кампањата на Трамп ја призна вината, нема обвинение за соработка со Русија - Нетпрес - 23:45 23/02 Fri, 23 Feb 2018 22:45:13 +0000 Нетпрес - 23:45 23/02
Поранешниот шеф на кампањата на американскиот претседател Доналд Трамп, ја призна вината за заговор и лажење за односите во Украина во истрагата, пренесуваат во петокот агенциите. Спогодбата покажува дека 45-годишниот Рик Гејтс би можел да ...
А1 On: ВИДЕО: Бил Гејтс се обидува да погоди колку чинат секојдневните производи во супермаркет
Канал5: Бил Гејтс против цените од супермаркетите (видео)
Сител: Нови обвиненија против Манафорт и Гејтс
24 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
BMW X2 :: Динамика преполна со моќ и ефикасност | Авто Магазин http://time.mk/c/9b14c766d1/bmw-x2-dinamika-prepolna-so-mok-i-efikasnost.html BMW X2 :: Динамика преполна со моќ и ефикасност - Авто Магазин - 21:52 23/02 Fri, 23 Feb 2018 20:52:45 +0000 Авто Магазин - 21:52 23/02
Уште од премиерата на концептот пред година ипол BMW X2 магнетно ги привлекуваше погледите зрачејќи со индивидуалност од секоја пора. Дизајнот со нагласен и за баварските кросовери донекаде авангарден спортски дух како да ветува досега неистражени ...
24 Вести: Премиера на првиот BMW X2 во Македонија
CARClub: Македонска премиера на новиот BMW X2!
Црнобело: Премиера на првиот BMW X2 во Македонија
11 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Редизајн: Toyota Aygo за 2019 година | Кајгана http://time.mk/c/aaac0e4b0d/redizajn-toyota-aygo-za-2019-godina.html Редизајн: Toyota Aygo за 2019 година - Кајгана - 15:08 23/02 Fri, 23 Feb 2018 14:08:15 +0000 Кајгана - 15:08 23/02
После четири години од лансирањето, Toyota го освежи својот најмал модел на Европскиот пазар. Toyota Aygo втората генерација дебитираше во 2014 година со несекојдневен дизајн на предниот дел во облик на буквата „Х“.
CARClub: Toyota во Женева ќе го претстави освежениот Aygo
Точка: Редизајн на познатиот модел: Toyota Aygo за 2019 година
еМагазин: Новиот компактен SUV Citroen C3 aircross веќе постигна продажба од 50.000 евра возила
13 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Фото: Сестрите Маријана и Росана на насловна страна од списание пред 30 години | Press24 http://time.mk/c/e924eb17e1/foto-sestrite-marijana-i-rosana-na-naslovna-strana-od-spisanie-pred-30-godini.html Фото: Сестрите Маријана и Росана на насловна страна од списание пред 30 години - Press24 - 21:37 23/02 Fri, 23 Feb 2018 20:37:17 +0000 Press24 - 21:37 23/02
Македонските пејачки и сестри Маријана и Росана, на фестивалот „Макфест“ во 1987 година, на Македонија ѝ подарија еден од најголемите хитови, кој и ден денес се пее, а тоа е песната „Признавам“.
Репортер: (Фото) Маријана и Росана на насловна страница пред 30 години
Exclusive.mk: Урнебесно: „Признавам“ на Маријана и Росана доби англиски превод (Фото+Видео)
]]>
Музика
Фановите воодушевни: Наташа Беквалац конечно покажа како изгледа во деветтиот месец од бременоста | Попара http://time.mk/c/e0413bee4f/fanovite-voodusevni-natasa-bekvalac-konecno-pokaza-kako-izgleda-vo-devettiot-mesec-od-bremenosta.html Фановите воодушевни: Наташа Беквалац конечно покажа како изгледа во деветтиот месец од бременоста - Попара - 10:46 23/02 Fri, 23 Feb 2018 09:46:13 +0000 Попара - 10:46 23/02
Откако зачекори во втората половина од трудничките денови, српската поп звезда Наташа Беквалац не се појавува во јавноста, а вешто се “крие” и на социјалните мрежи па така обожувателите немаа можност да видат како изгледа познатата трудница.
Хитпортал: Наташа Беквалац конечно покажа како изгледа во 9-от месец од бременоста
Сваштарник: КОНЕЧНО СЕ ОГЛАСИ: Еве како изгледа Наташа Беквалац во 8-от месец од бременоста! (Фото)
Exclusive.mk: Наташа Беквалац откри како ќе се вика ќерката (Фото)
4 поврзани вести »
]]>
Музика
ОСКАРОВСКИ ПЛАГИЈАТ: Номиниран филм за ОСКАР со препишано сценарио | Фактор http://time.mk/c/948bcba604/oskarovski-plagijat-nominiran-film-za-oskar-so-prepisano-scenario.html ОСКАРОВСКИ ПЛАГИЈАТ: Номиниран филм за ОСКАР со препишано сценарио - Фактор - 19:54 23/02 Fri, 23 Feb 2018 18:54:57 +0000 Фактор - 19:54 23/02
Дали зад филмот „The Shape of Water“, во режија на Гиљермо Дел Торо се крие приказната на Пол Зендел од 1969 година? Тоа би значело дека овој филм, кој е номиниран во дури 13 категории( една од нив е за најдобар филм) е всушност плагијат.
Сваштарник: Скандал ги тресе оскарите! Филмот “The Shape of Water” е плагијат?
Таратур: Предоскаровска драма: Авторите на The Shape of Water обвинети и тужени за плагијат
+инфо: Најголемиот фаворит за Оскар е плагијат?
15 поврзани вести »
]]>
Филм
ФОТО: Тоше Проески кога имаше 15 години пееше во филм на Џорџ Клуни и Никол Кидман | Курир http://time.mk/c/489d53fedf/foto-tose-proeski-koga-imase-15-godini-peese-vo-film-na-dzordz-kluni-i-nikol-kidman.html ФОТО: Тоше Проески кога имаше 15 години пееше во филм на Џорџ Клуни и Никол Кидман - Курир - 19:11 23/02 Fri, 23 Feb 2018 18:11:40 +0000 Курир - 19:11 23/02
Тоше се појавува во сцената снимена во црквата Свети Димитриј во Битола, како дел од црковиот хор. Малкумина се сеќаваат, но легендата Тоше Проески уште како петнаесет годишно момче се појави во сцена од холивудски филм, во кој главни актери се ...
Скопје24: Тоше Проески на 15 години се појави во филм со Џорџ Клуни и Никол Кидман – Фото
Press24: Фото: Тоше на 15 години пеел во филмот на Џорџ Клуни и Никол Кидман
Репортер: Тоше во филм со Никол Кидман и Џорџ Клуни
5 поврзани вести »
]]>
Филм
Огромна карпа падна на патот во Тајван, возачот за влакно ја избегнува (ВИДЕО) | МКД http://time.mk/c/5d224051ae/ogromna-karpa-padna-na-patot-vo-tajvan-vozacot-za-vlakno-ja-izbegnuva-video.html Огромна карпа падна на патот во Тајван, возачот за влакно ја избегнува (ВИДЕО) - МКД - 21:23 23/02 Fri, 23 Feb 2018 20:23:49 +0000 МКД - 21:23 23/02
Огромна карпа падна на патот на Тајван и речиси го уби возачот. На интернет е објавена снимка од страшниот момент во кој карпа паѓа на сред пат во Тајван и за неколку секунди го промашува автомобилот.
Макфакс: (Видео) Среќни возачи за дел од секунда избегнаа удар од одронета карпа
Вечер: (Видео) Среќни возачи за дел од секунда избегнаа удар од одронета карпа
]]>
Живот / Уметност
Водителка на радио се породи во живо за време на нејзината емисија | Точка http://time.mk/c/73f3adfe76/voditelka-na-radio-se-porodi-vo-zivo-za-vreme-na-nejzinata-emisija.html Водителка на радио се породи во живо за време на нејзината емисија - Точка - 21:15 23/02 Fri, 23 Feb 2018 20:15:10 +0000 Точка - 21:15 23/02
Американската водителка на радио, Кесиди Проктор се породила додека ја водела својата утринска емисија, пренесува Индепендент. После породувањето, водителката и мајка рекла дека се чувствува како да е на "седмо небо".
Макфакс: (Видео) Водителка се породи во живо во утринска емисија
24 Вести: Радио водителка се породи „во живо"
Сваштарник: Бебето пристигна: Водителка се породила додека водела емисија во живо
13 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
ВИДЕО: Патничка си ги сушела гаќите во авион и заработи пријава | А1 On http://time.mk/c/ea3f0951dd/video-patnicka-si-gi-susela-gakite-vo-avion-i-zaraboti-prijava.html ВИДЕО: Патничка си ги сушела гаќите во авион и заработи пријава - А1 On - 13:35 23/02 Fri, 23 Feb 2018 12:35:52 +0000 А1 On - 13:35 23/02
На лет на руската компанија „Урал ерлајнс“ кој сообраќал на релација Анталија – Москва, една патничка ги ставила гаќите под вентилацијата над својата глава – за да ги исуши. Патниците сведочат дека сето тоа траело 20 минути, а некои и го снимиле ...
365: ВИДЕО: Сушење женски гаќички во авион (… а ние мислевме во ЈСП сé сме виделе)
NetZabava: Мислевте дека се сте виделе во автобусите на ЈСП? Погледнете што прави оваа девојка во авион! (ВИДЕО)
Скопје24: (ВИДЕО) Патничка си ги сушела гаќите во авион и заработи пријава
4 поврзани вести »
]]>
Патувања
Најскапи и најмоќни пасоши во 2018 година | Кајгана http://time.mk/c/7b7772bbdd/najskapi-i-najmokni-pasosi-vo-2018-godina.html Најскапи и најмоќни пасоши во 2018 година - Кајгана - 13:15 23/02 Fri, 23 Feb 2018 12:15:44 +0000 Кајгана - 13:15 23/02
За луѓето родени на Запад, во развиените земји, патувањето во странство никогаш не им претставувало проблем. Меѓутоа, на многу луѓе во неразвиените земји им треба виза за да влезат во други земји.
Friday.mk: Кој пасош е најмоќен во 2018 година…
Фактор: НАЈМОЌНИ, НАЈЕВТИНИ, НАЈСКАПИ ПАСОШИ: Македонците рамо до рамо со Црнгорците и Колумбијците
Среќа.mk: Ова се најскапите пасоши во светот
4 поврзани вести »
]]>
Патувања
Се укинува забраната за продажба на алкохол во вечерните часови | 24 Вести http://time.mk/c/943ca0cad6/se-ukinuva-zabranata-za-prodazba-na-alkohol-vo-vecernite-casovi.html Се укинува забраната за продажба на алкохол во вечерните часови - 24 Вести - 18:09 23/02 Fri, 23 Feb 2018 17:09:21 +0000 24 Вести - 18:09 23/02
Целосно ќе се укине забраната за продажба на алкохол во вечерните часови. Со новото законско решение што го предлага Владата, алкохолот ќе може да се купува во секое време, но нема да се продава на бензиските пумпи, како што првично се шпекулираше.
Локално: Откриена мистеријата зошто Путин не пие…
Кајгана: Зависноста од алкохол е поврзана со појавата на деменција
Алсат-М: Лиценците за алкохол остануваат, се укинува временското ограничување за продажба
9 поврзани вести »
]]>
Здравје
Макрон пие вино по двапати дневно и тврди: „Тоа не е алкохол“ | Стандард http://time.mk/c/7d5acf7591/makron-pie-vino-po-dvapati-dnevno-i-tvrdi-toa-ne-e-alkohol.html Макрон пие вино по двапати дневно и тврди: „Тоа не е алкохол“ - Стандард - 16:43 23/02 Fri, 23 Feb 2018 15:43:47 +0000 Стандард - 16:43 23/02
Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека нема да дозволи виното да биде споредено со концентриран алкохол и призна дека го пие „традиционалниот француски пијалок“ двапати дневно, пренесе радио „France Info“, цитирано од агенциите.
Н.Македонија: Зелено и сино вино од професорот по македонски...
Среќа.mk: Пиењето две чаши вино или пиво навечер ќе ви помогне да доживеете 90 години
]]>
Здравје
Шницли во балкански сос: Сочно месо за богат викенд ручек | Gotvi.mk http://time.mk/c/c4c036297f/snicli-vo-balkanski-sos-socno-meso-za-bogat-vikend-rucek.html Шницли во балкански сос: Сочно месо за богат викенд ручек - Gotvi.mk - 21:39 23/02 Fri, 23 Feb 2018 20:39:41 +0000 Gotvi.mk - 21:39 23/02
Вкусни свински шницли со кремаст сос од сирење… Состојки: 4 свински шницли 4 листови сирење 1/2 главица кромид 1/2 лажица сув зачин 1 лажичка кечап 2 дл вода малку масло Начин на подготовка: Шницлите исчукајте ги со чекан за месо и наредете ги во ...
Gotvi.mk: По рецепт на големите кулинарски мајстори: Вака се подготвуваат совршени тестенини
Gotvi.mk: Нема повкусно месо: Ловечка шницла со сос од печурки
Попара: Неверојатен пијалок што проверено согорува калории и симнува килограми
23 поврзани вести »
]]>
Храна / Фитнес
Посна салата со спанаќ и пченка | Репортер http://time.mk/c/63d9690b52/posna-salata-so-spanak-i-pcenka.html Посна салата со спанаќ и пченка - Репортер - 19:42 23/02 Fri, 23 Feb 2018 18:42:00 +0000 Репортер - 19:42 23/02
Состојки: 300 гр спанаќ 200 гр замрзната пченка 2 моркова 2 лимона сол масло Начин на подготовка: Се мие и се чисти спанаќот, се ситни на парчиња, а пченката кратко се вари во солена вода заедно со морковот, кој се чисти и се сечка на кругови.
Кајгана: Научниците на пат да откријат таблета која ублажува алергија на кикирики
365: Моќта на авокадото
Среќа.mk: Зошто треба да го консумираме авокадото?
13 поврзани вести »
]]>
Храна / Фитнес
Нина Агдал е во совршена форма (ФОТО) | Локално http://time.mk/c/38816504a2/nina-agdal-e-vo-sovrsena-forma-foto.html Нина Агдал е во совршена форма (ФОТО) - Локално - 23:11 23/02 Fri, 23 Feb 2018 22:11:18 +0000 Локално - 23:11 23/02
Пролет, лето, есен, зима, сезоната нема никакво значење кога станува збор за убави жени во костими за капење. Да, на отворено е студено и предвидувањата за снежни врнежи и ниски температури се загрижувачки, но не треба да очајуваме.
ЗаЗабава: Искра Лоренс и Нина Агдал во иста фотосесија!
Точка: Уште еден одличен приказ на шареноликоста која владее на модната сцена, плус сајз моделот Искра Лоренс и Нина Агдал во ист кадар
Таратур: „Вашиот нов скринсејвер“: Искра ЛОренс во секси бикини и жежок задник
4 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Што треба да поседува нашиот плакар оваа пролет? | ЗаЗабава http://time.mk/c/a614a3466f/sto-treba-da-poseduva-nasiot-plakar-ovaa-prolet.html Што треба да поседува нашиот плакар оваа пролет? - ЗаЗабава - 17:58 23/02 Fri, 23 Feb 2018 16:58:45 +0000 ЗаЗабава - 17:58 23/02
Кога ќе ги сублимираме актуелните тенденции и оние модни правила што важат за универзални, тогаш може да селектираме неколку тренди парчиња во кои вреди да се инвестира претстојната ...
МакМода: Барате карирано сако? Stradivarius има супер модели
Fashionel: За оваа пролет издвојуваме: фустани со точки
МакМода: Ново мини фустанче од Zara со секси мотиви
11 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Кога бразилски сексапил ќе замеша прсти во австралиска убавина | Таратур http://time.mk/c/954ce41fee/koga-brazilski-seksapil-ke-zamesa-prsti-vo-avstraliska-ubavina.html Кога бразилски сексапил ќе замеша прсти во австралиска убавина - Таратур - 17:32 22/02 Thu, 22 Feb 2018 16:32:44 +0000 Таратур - 17:32 22/02
Кристина Мендонца е бикини модел и една од австралиските ѕвезди на Инстаграм. Родена е на 26 јули, 1997 година, во Њукасл, Австралија, а моментално живее во Сиднеј. Сепак, поради работните ангажмани и обврски, често е на релација Австралија-САД, ...
Кајгана: Раскошна убавица од Австралија: Кристина Мендонка
Локално: Австралиско-бразилската убавица Кристина Мендонка
Сваштарник: Австралиска убавица со бразилски сексапил! (Фото)
4 поврзани вести »
]]>
Интима
10 типични знаци дека вашиот партнер можеби ве изневерува | Убавина и Здравје http://time.mk/c/8a88e45fce/10-tipicni-znaci-deka-vasiot-partner-mozebi-ve-izneveruva.html 10 типични знаци дека вашиот партнер можеби ве изневерува - Убавина и Здравје - 12:12 22/02 Thu, 22 Feb 2018 11:12:13 +0000 Убавина и Здравје - 12:12 22/02
Велат дека интуицијата никогаш не греши, но понекогаш ни е полесно да ја „замолчиме“ одошто да се соочиме со болната вистина. За да не се потпираме за на неа, проверете ги и овие 10 знаци за кои присохолзите велат дека сигнализираат дека во вашата ...
Press24: Десет знаци дека партнерот ве изневерува
Скопје24: Десет знаци дека партнерот ве изневерува: Вториот и петтиот се особено важни
]]>
Интима
Хронологија на војната помеѓу Мурињо и Конте: Кој, што, како и кога го „пецна“ противникот | 24Фудбал http://time.mk/c/87db824a14/hronologija-na-vojnata-pomegju-murinjo-i-konte-koj-sto-kako-i-koga-go-pecna-protivnikot.html Хронологија на војната помеѓу Мурињо и Конте: Кој, што, како и кога го „пецна“ противникот - 24Фудбал - 20:57 23/02 Fri, 23 Feb 2018 19:57:08 +0000 24Фудбал - 20:57 23/02
Викендов на програмата е дербито помеѓу Манчестер јунајтед и Челси кое во последниве две години се претвори во „војна“ помеѓу Жозе Мурињо и Антонио Конте „Специјалниот“ е познат по тоа што сака да влезе во војна со противниците, а Антонио Конте е ...
Спортски: ФА отвори нова постапка против Гвардиола: Мурињо се сомнева дека би бил толериран за истото!
Нетпрес: ФА отвори истрага за Гвардиола
Спортклуб: Конте им објасни на своите играчи што треба да сторат за да победат во Манчестер во недела
32 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Невил: Мурињо знаеше што поседува Погба кога го купи, тоа треба да го искористи | Спортски http://time.mk/c/bbd5f40f89/nevil-murinjo-znaese-sto-poseduva-pogba-koga-go-kupi-toa-treba-da-go-iskoristi.html Невил: Мурињо знаеше што поседува Погба кога го купи, тоа треба да го искористи - Спортски - 23:20 23/02 Fri, 23 Feb 2018 22:20:05 +0000 Спортски - 23:20 23/02
Погба јасно е дека не е во посакуваната форма во последните неколку натпревари за Манчестер Јунајтед, па неговото место на мечот со Сивиља го зазема МекТоминеј. Кон Мурињо критика се јави од Гери Невил кој смета дека Португалецот треба да ги ...
Дерби: Невил: Јунајтед мора да се адаптира на квалитетите на Погба
Спортски: „Црвените ѓаволи“ пред клучниот дел од сезоната остануваат без еден од најважните играчи во составот!
Спортклуб: Шок за Јунајтед: Заврши сезоната за Ерера!?
45 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Романците на Заре Марковски ја посрамотија Хрватска среде Задар | Gol.mk http://time.mk/c/638f57e7b1/romancite-na-zare-markovski-ja-posramotija-hrvatska-srede-zadar.html Романците на Заре Марковски ја посрамотија Хрватска среде Задар - Gol.mk - 20:39 23/02 Fri, 23 Feb 2018 19:39:27 +0000 Gol.mk - 20:39 23/02
Кошаркарската репрезентација на Романија кој е предводена од нашиот стратег, Заре Марковски, ја извојуваа можеби најголемата победа во последната деценија, откако среде Задар ја посрамотија фаворизираната селекција на Хрватска.
Спортклуб: Хрватска одигра мизерно – Заре Марковски и Романија триумфално среде Загреб
Sport 1: Заре Марковски ја понижи Хрватска среде Задар
SportMedia: Задар е градот на Заре!
6 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Дојде ли време за срамнување на сметките? | SportMedia http://time.mk/c/1c9f05342a/dojde-li-vreme-za-sramnuvanje-na-smetkite.html Дојде ли време за срамнување на сметките? - SportMedia - 18:46 23/02 Fri, 23 Feb 2018 17:46:31 +0000 SportMedia - 18:46 23/02
Вакви случаи имало и во минатото, одредени клубови не успеваа да ги подмират долговите, па претрпуваа службени порази. Исклучувањата од прва лига после два службени порази се реткост, но актуелното раководство на МКФ најави дека нема да толерира ...
Алсат-М: Домашни кошаркарски екипи во долгови до гуша
Gol.mk: Само Блокотехна е „чиста“ пред МКФ, другите прволигаши должат
Екипа: Темелковски, нов спортски директор на МКФ: Желба на сите е квалитетна кошарка
12 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Нема крај на скандалите во српскиот ракомет, овој пат се тепаа играчи, навивачи, директори (ВИДЕО) | МКД http://time.mk/c/9515e36e6a/nema-kraj-na-skandalite-vo-srpskiot-rakomet-ovoj-pat-se-tepaa-igraci-navivaci-direktori-video.html Нема крај на скандалите во српскиот ракомет, овој пат се тепаа играчи, навивачи, директори (ВИДЕО) - МКД - 20:24 23/02 Fri, 23 Feb 2018 19:24:34 +0000 МКД - 20:24 23/02
Како турбиленциите во репрезентацијата да не беа доволни, скандалите во српскиот ракомет се префрлија и на клупско ниво откако на трибините се тепаа спортските директори на Динамо Панчево и Војводина.
Дерби: Уште еден скандал: Сред натпревар се степаа директорите на Војводина и Динамо Панчево (Видео)
Sport 1: Наместо ракомет - циркус: Се степаа директорите на Војводина и Динамо Панчево! (ВИДЕО)
24 Ракомет: Покажаа како не треба: Се истепаа директорите на Војводина и Динамо Панчево (ВИДЕО)
7 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Пенезиќ ја одложи пензијата за уште една сезона, најблиску до трансфер во Унгарија | Gol.mk http://time.mk/c/ed216ffe01/penezik-ja-odlozi-penzijata-za-uste-edna-sezona-najblisku-do-transfer-vo-ungarija.html Пенезиќ ја одложи пензијата за уште една сезона, најблиску до трансфер во Унгарија - Gol.mk - 18:44 23/02 Fri, 23 Feb 2018 17:44:24 +0000 Gol.mk - 18:44 23/02
Ракометарка на Вардар и хрватската репрезентативка, Андреа Пенезиќ нема да се пензионира на крајот од сезоната и покрај тоа што на истек од договорот со ЖРК Вардар ќе ја напушти нашата земја.
Оff.net: Лекиќ во ЖРК Вардар заработува 45 македонски просечни плати
МКД: Две ракометарки на Вардар меѓу најплатените во светот (ФОТО)
Gol.mk: Лекиќ и Лакрабер во ТОП 5 ракометарки со највисока заработувачка во Европа
8 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Мекларен им се врати на своите корени (ВИДЕО) | SportMedia http://time.mk/c/66ef58c94c/meklaren-im-se-vrati-na-svoite-koreni-video.html Мекларен им се врати на своите корени (ВИДЕО) - SportMedia - 22:38 23/02 Fri, 23 Feb 2018 21:38:52 +0000 SportMedia - 22:38 23/02
Британскиот тим денеска го претстави новиот болид - модел МЦЛ33, кој во најголем дел е во портокалова боја, а има и делови кои се сини. Единствен исклучок е „ореолот“, заштитата за главите на возачите, кој од оваа сезона е задолжителен дел на ...
Екипа: Алонсо е оптимист: Доаѓаат добри денови за Мекларен
Дерби: Мекларен го претстави болидот, портокаловата боја се врати во мода
Стандард: Алонсо знае колкав е влогот за Мекларен оваа сезона
35 поврзани вести »
]]>
Автомото
Фернандо Алонсо подложен на допинг тест | Алсат-М http://time.mk/c/a3b3c2d840/fernando-alonso-podlozen-na-doping-test.html Фернандо Алонсо подложен на допинг тест - Алсат-М - 18:49 22/02 Thu, 22 Feb 2018 17:49:32 +0000 Алсат-М - 18:49 22/02
Фернандо Алонсо денеска го посетиле претставници на ВАДА (Светска антидопинг агенција), кои му земале примерок од крв и урина. Испекторите на Агенцијата кај Алонсо пристигнале околу шест часот наутро.
Екипа: Фернандо Алонсо на антидопинг тест
А1 On: Допинг контрола кај Фернандо Алонсо во 6 часот наутро
Канал5: Фернандо Алонсо подложен на допинг тест
8 поврзани вести »
]]>
Автомото
Бекер му се враќа на тенисот, ќе биде тренер на „идниот“ прв светски рекет | Спортклуб http://time.mk/c/15b59c9dd8/beker-mu-se-vraka-na-tenisot-ke-bide-trener-na-idniot-prv-svetski-reket.html Бекер му се враќа на тенисот, ќе биде тренер на „идниот“ прв светски рекет - Спортклуб - 22:56 23/02 Fri, 23 Feb 2018 21:56:10 +0000 Спортклуб - 22:56 23/02
Легендарниот германски тенисер Борис Бекер по Новак Ѓоковиќ, се враќа на тренерскиот занает. Весникот Билд тврди дека во блиска иднина тој ќе го тренира најдобриот германски тенисер и „иден“ прв светски рекет Александар Зверев.
Екипа: Федерер наместо да игра во Дубаи, си зеде одмор со семејството
Gol.mk: Федерер ќе почека на првиот настап како рекет број еден: Го откажа настапот во Дубаи
Дерби: Зверев се раздели со Фереро, најавен и неговиот нов тренер
13 поврзани вести »
]]>
Тенис
Серена Вилијамс: За малку ќе умрев по породувањето! | Спортски http://time.mk/c/febabafa3b/serena-vilijams-za-malku-ke-umrev-po-poroduvanjeto.html Серена Вилијамс: За малку ќе умрев по породувањето! - Спортски - 16:12 23/02 Fri, 23 Feb 2018 15:12:27 +0000 Спортски - 16:12 23/02
После тешката животна борба после породувањето, една од најдобрите тенисерки во историјата, Серена Вилијамс се одлучи јавно да проговори. Серена Вилијамс откри дека замалку не умрела за време на раѓањето на својата ќерка Алексис Оханијан во ...
Дерби: Вилијамс во интервју за ,,CNN”: Малку недостигаше да умрам после породувањето
Таратур: Серена Вилијамс: За малку ќе умрев по породувањето!
]]>
Тенис
Руската олимпијка што носеше маица „Не користам допинг“ – позитивна на допинг | А1 On http://time.mk/c/aa109d602e/ruskata-olimpijka-sto-nosese-maica-ne-koristam-doping-pozitivna-na-doping.html Руската олимпијка што носеше маица „Не користам допинг“ – позитивна на допинг - А1 On - 22:54 23/02 Fri, 23 Feb 2018 21:54:24 +0000 А1 On - 22:54 23/02
Уште еден руски спортист е тестиран позитивно за допинг на Зимските олимписки игри во Пјонгјанг. Овој пат станува збор за натпреварувачката во боб, Надежда Сергеева, повтврди претседателот на руската боб федерација, Александар Зубков.
Екипа: Носеше маица „јас не земам допинг“, па „жива“ ја фатија во Пјонгчанг
Н.Македонија: Русинката што се залагаше против допингот, падна на допинг-контрола...
МКД: Каква иронија, натпреварувачка од Русија која носеше маичка „не користам допинг“, падна на допинг тест (ФОТО)
34 поврзани вести »
]]>
Останато
Америка и Канада се кренаа на нозе поради срамниот потег на хокеарка со сребрен медал (ВИДЕО) | Sport 1 http://time.mk/c/409d5c652e/amerika-i-kanada-se-krenaa-na-noze-poradi-sramniot-poteg-na-hokearka-so-srebren-medal-video.html Америка и Канада се кренаа на нозе поради срамниот потег на хокеарка со сребрен медал (ВИДЕО) - Sport 1 - 21:52 23/02 Fri, 23 Feb 2018 20:52:39 +0000 Sport 1 - 21:52 23/02
Американските хокеарки го освоија златниот медал на Олимписките игри во Пјонгчанг, откако во финалето славеа со 3-2 против Канада, а една хокеарка од поразениот табор, Жозелин Ларок (29), покажа како не знае да се губи.
МКД: Сензационална победа на Германија над Канада за пласман во финале против Русија
Локално: ЗОИ 2018: Германија ја совлада Канада за финале против Русија
Спортклуб: СЕНЗАЦИЈА на ЗОИ: Германија ја сруши Канада и избори финале
29 поврзани вести »
]]>
Останато