TIME.mk - Автомобили / Мотори http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Wed, 21 Feb 2018 15:14:30 +0000 600 Peugeot го открива монументалниот лав – новиот импресивен амбасадор на марката | Високи Октани http://time.mk/c/226f70a254/peugeot-go-otkriva-monumentalniot-lav-noviot-impresiven-ambasador-na-markata.html Peugeot го открива монументалниот лав – новиот импресивен амбасадор на марката - Високи Октани - 16:08 21/02 Wed, 21 Feb 2018 15:08:24 +0000 Високи Октани - 16:08 21/02
На Автосалонот во Женева Peugeot ќе претстави импресивна скулптура која ја симболизира гордоста, силата и исклучителноста на оваа француска марка со 200 години богата историја На Автосалонот во Женева на 8 март Peugeot ќе го претстави монументалниот ...
Кајгана: Спортски од надвор, луксузен од внатре: Први фотографии од новиот Peugeot 508
Макфакс: „Пежо“ ќе ги претстави новиот „508“ и концептот „рифтер“ на саемот во Женева
Авто Плус: Постамент на Peugeot висок 4,8 метри во Женева
8 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Фотографија на новиот Porsche 911 без камуфлажа | Авто Плус http://time.mk/c/8356bf5b4a/fotografija-na-noviot-porsche-911-bez-kamuflaza.html Фотографија на новиот Porsche 911 без камуфлажа - Авто Плус - 15:19 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:19:50 +0000 Авто Плус - 15:19 21/02
Голем бум на интернет страниците предизвика фотка на новиот суперавтомобил Porsche 911 (992) без камуфлажа Нејзиниот главен извор беше од Германија, која се најде на социјалната мрежа Instagram, за да потоа биде брзо отстранета.
Авто Плус: Женева 2018: Lexus подготвува премиера на својот најприфатлив SUV
Авто Магазин: Porsche ги брка дизелите од гамата
Додај Гас: Дизелите на Porsche надвор од игра
8 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Фановите на SEAT го избраа Tarraco за име на новиот SUV | А1 On http://time.mk/c/a0056a7d9f/fanovite-na-seat-go-izbraa-tarraco-za-ime-na-noviot-suv.html Фановите на SEAT го избраа Tarraco за име на новиот SUV - А1 On - 12:59 21/02 Wed, 21 Feb 2018 11:59:42 +0000 А1 On - 12:59 21/02
SEAT Taracco е името на третиот SUV на Seat. Во завршната фаза од online кампањата #SEATseekingName учествуваа 146,124 фанови на SEAT од 134 земји. Името Tarraco, како и останатите три предлози кои дојдоа до финалето, се во согласност со вредностите ...
Авто Магазин: Seat Tarraco (со видео) :: После Ateca пристигнува Tarraco
Авто Плус: Новиот SUV модел на SEAT ќе се вика Tarraco
Фактор: Фановите на SEAT го избраа Tarraco за име на новиот SUV
13 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Автономија од 300 километри во лето, 200 километри во зима / ФОТО | Додај Гас http://time.mk/c/ef10c1905f/avtonomija-od-300-kilometri-vo-leto-200-kilometri-vo-zima-foto.html Автономија од 300 километри во лето, 200 километри во зима / ФОТО - Додај Гас - 10:54 21/02 Wed, 21 Feb 2018 09:54:12 +0000 Додај Гас - 10:54 21/02
Најважната новина во автомобилот е помоќниот електричен мотор кој сега испорачува 109 КС (16 КС повеќе од порано) и 225 Nm вртежен момент. Renault Zoe за 2018 година, од мирување до 100 km/h, стигнува за 11,4 секунди, според производителот, а за ...
Кајгана: Renault на струја има посилен мотор и автономија на зима до 200 километри на час
Точка: Електричниот Renault има помоќен мотор и 200 километри автономија во зима
]]>
Автомобили / Мотори
Порше има нов авто салон на Алпски врв! | ЗаЗабава http://time.mk/c/6decc83482/porse-ima-nov-avto-salon-na-alpski-vrv.html Порше има нов авто салон на Алпски врв! - ЗаЗабава - 10:11 21/02 Wed, 21 Feb 2018 09:11:50 +0000 ЗаЗабава - 10:11 21/02
Порше ширум светот има околу 700 продажни салони на ова е еден од најнеобичните бидејќи е сместен на 2300 метри надморска височина на еден од планинските врвови на Алпите, а неговата специфичност е што во него се наоѓа само еден изложбен примерок – ...
Додај Гас: Porsche продажен салон на 2.300 метри надморска височина / ФОТО
А1 On: Порше отвори авто-салон на алпски врв
Сваштарник: Porsche продажен салон на 2.300 метри надморска височина (Фото)
5 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
Американците пронајдоа нелегален софтвер за дизелите од Mercedes-Benz | Авто Плус http://time.mk/c/8201a96657/amerikancite-pronajdoa-nelegalen-softver-za-dizelite-od-mercedes-benz.html Американците пронајдоа нелегален софтвер за дизелите од Mercedes-Benz - Авто Плус - 14:16 20/02 Tue, 20 Feb 2018 13:16:49 +0000 Авто Плус - 14:16 20/02
Американските власти пронашле потенцијално нелегален софтвер во автомобили на Mercedes-Benz опремени со дизел мотори Инспекторите нашле карактеристика во програмскиот код наречен Slipguard, која ги препознава перформансите на лабораториските тестови ...
Високи Октани: REUTERS: Daimler мами на тестови за емисија на издувни гасови
Кајгана: „Дизелгејт“ и во Mercedes - Како се лажираат тестирања?
Кумановски м.: Нелегален софтвер пронајден и во дизел моторите на Мерцедес
4 поврзани вести »
]]>
Автомобили / Мотори
2019 FERRARI 488 PISTA: Побрз и од Ferrari LaFerrari | Високи Октани http://time.mk/c/327bcd32d4/2019-ferrari-488-pista-pobrz-i-od-ferrari-laferrari.html 2019 FERRARI 488 PISTA: Побрз и од Ferrari LaFerrari - Високи Октани - 16:08 21/02 Wed, 21 Feb 2018 15:08:24 +0000 Високи Октани - 16:08 21/02
Новиот италијански друмски монструм (721кс) стотката ја фаќа за само 2,85 секунди и не застанува до максималните 340км/ч Снажниот друмски монструм (721кс) стотката ја фаќа за само 2,85 секунди и не застанува до максималните 340км/ч.
CARClub: ПРЕМИЕРА: Ferrari 488 Pista – 711 коњски сили и „стотка“ за 2.85 секунди!
]]>
Автомобили / Мотори
ЗР1 2019 – Најбрзиот „Корвета“ модел досега | Таратур http://time.mk/r/NONE/e46021cd97/zr1-2019-najbrziot-korveta-model-dosega.html ЗР1 2019 – Најбрзиот „Корвета“ модел досега - Таратур - 15:56 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:56:34 +0000 Таратур - 15:56 21/02
Моделот „корвета ЗР1 2019“ на компанијата „Шевролет“ е најновиот кандидат за борба за најбрз автомобил на светот. Веќе се создава слика за тоа што ќе претставува овој неверојатно моќен автомобил – „суперавтомобил“ со 750 коњски сили.
]]>
Автомобили / Мотори
Колку чини одржувањето на McLaren F1 хиперавтомобилот | Точка http://time.mk/r/NONE/06842e32b2/kolku-cini-odrzuvanjeto-na-mclaren-f1-hiperavtomobilot.html Колку чини одржувањето на McLaren F1 хиперавтомобилот - Точка - 14:52 21/02 Wed, 21 Feb 2018 13:52:02 +0000 Точка - 14:52 21/02
Хиперавтомобилите вредни и по неколку милиони долари, достапни за уживање им се само на најбогатите луѓе... Сепак, цената на овие механички ремек дела, е само врв на ледениот брег кога станува збор за нивната цена.
]]>
Автомобили / Мотори
Новиот мерцедес АМГ Г63 одново напаѓа! (ФОТО+ВИДЕО) | МКД http://time.mk/r/NONE/2b7f255f6a/noviot-mercedes-amg-g63-odnovo-napagja-foto-video.html Новиот мерцедес АМГ Г63 одново напаѓа! (ФОТО+ВИДЕО) - МКД - 11:24 21/02 Wed, 21 Feb 2018 10:24:29 +0000 МКД - 11:24 21/02
Сосема новиот мерцедес АМГ Г63 (Mercedes AMG G63), кој тукушто беше претставен од германската компанија е во самиот врв на својата класа, со моќен мотор и досредена шасија спакувани во агресивниот дизајн.
]]>
Автомобили / Мотори