TIME.mk - Автомото http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Thu, 18 Jan 2018 13:51:09 +0000 600 Нова етапна победа на Петерхансел, лидерот меѓу мотициклистите падна и ја скрши клучната коска | Gol.mk http://time.mk/c/6a4114cc3e/nova-etapna-pobeda-na-peterhansel-liderot-megju-moticiklistite-padna-i-ja-skrsi-klucnata-koska.html Нова етапна победа на Петерхансел, лидерот меѓу мотициклистите падна и ја скрши клучната коска - Gol.mk - 12:44 17/01 Wed, 17 Jan 2018 11:44:30 +0000 Gol.mk - 12:44 17/01
Актуелниот шампион Стефан Петерхансел победи на десеттата етапа на релито „Дакар“ релито и го мина Насер Ал-Атијах на второто место во генерален пласман. Петерхансел ја доби во етапата од Салта до Белен, со што по третпат победи на една етапа ...
Стандард: „Дакар“: Петерхансел го надмина Ал-Атијах по нова етапна победа
Авто Плус: Лидерот на Дакар Карлос Саинс казнет!
Авто Плус: Деветтата фаза на релито Дакар е откажана
5 поврзани вести »
]]>
Автомото
(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО: АМС се закани на Автомобилистичката федерација дека ќе и го одземе решението за вршење дејност спорт | Спортклуб http://time.mk/r/NONE/43a50d3f61/foto-ekskluzivno-ams-se-zakani-na-avtomobilistickata-federacija-deka-ke-i-go-odzeme-resenieto-za-vrsenje-dejnost-sport.html (ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО: АМС се закани на Автомобилистичката федерација дека ќе и го одземе решението за вршење дејност спорт - Спортклуб - 10:41 18/01 Thu, 18 Jan 2018 09:41:18 +0000 Спортклуб - 10:41 18/01
Со свој допис до иницијаторите за одржување вонредно Собрание на Автомобилистичката федерација на Македонија, Агенцијата за млади и спорт се закани дека ќе и го одземе решението за вршење дејност спорт.
]]>
Автомото
Јонас Фолгер го откажа учеството во МотоГП за 2018! | Мотори http://time.mk/r/NONE/887893f262/jonas-folger-go-otkaza-ucestvoto-vo-motogp-za-2018.html Јонас Фолгер го откажа учеството во МотоГП за 2018! - Мотори - 18:24 17/01 Wed, 17 Jan 2018 17:24:54 +0000 Мотори - 18:24 17/01
Возачот на Јамаха Теч 3 тимот, Јонас Фолгер, преку својот менаџер денеска го извести тимот дека нема да настапува на овогодинешниот МотоГП шампионат. Само една недела пред стартот на првиот пред-сезонски МотоГП тест, Јамаха Теч 3 тимот доби вест ...
]]>
Автомото
MotoGP: Морбидели, Бањаиа и Мир на радарот на Ducati | Мотори http://time.mk/r/NONE/cc397d5ee1/motogp-morbideli-banjaia-i-mir-na-radarot-na-ducati.html MotoGP: Морбидели, Бањаиа и Мир на радарот на Ducati - Мотори - 18:06 17/01 Wed, 17 Jan 2018 17:06:05 +0000 Мотори - 18:06 17/01
Ducati ги следи Франко Морбидели и Франческо Бањаиа, двајца од најпросперитетните Италијански возачи во моментов, како и Светскиот шампион во Moto3 Јоан Мир. Според Паоло Чиабати, компанијата е во потрага по следната ѕвезда која ќе биде дел од ...
]]>
Автомото
Нема промени кај правилата за аеродинамичните крилца во MotoGP | Мотори http://time.mk/r/NONE/9a6cf0bf19/nema-promeni-kaj-pravilata-za-aerodinamicnite-krilca-vo-motogp.html Нема промени кај правилата за аеродинамичните крилца во MotoGP - Мотори - 18:06 17/01 Wed, 17 Jan 2018 17:06:05 +0000 Мотори - 18:06 17/01
Правилникот според кој техничкиот директор на MotoGP, Дени Олдриџ, одлучува во однос на легалноста на аеродинамичните крилца нема да се промени во 2018 година. „Правилата ќе останат потполно исти. Нема да има никакви промени.
]]>
Автомото
Перез: Годинава е клучна за мене | Точка http://time.mk/r/NONE/c6ff1730dc/perez-godinava-e-klucna-za-mene.html Перез: Годинава е клучна за мене - Точка - 19:06 17/01 Wed, 17 Jan 2018 18:06:02 +0000 Точка - 19:06 17/01
Серхио Перез признава дека неговите перформанси годинава се клучни околу неговата иднина, односно добивање на шанса во некоја голема екипа. Мексиканецот беше во лоша позиција по слабата година со Мекларен во 2013, но се изгради како одличен возач ...
]]>
Автомото
Браун: Алонсо никогаш не ни даде ултиматум | Точка http://time.mk/r/NONE/32cba07286/braun-alonso-nikogas-ne-ni-dade-ultimatum.html Браун: Алонсо никогаш не ни даде ултиматум - Точка - 16:47 17/01 Wed, 17 Jan 2018 15:47:51 +0000 Точка - 16:47 17/01
Извршниот директор на Мекларен, Зек Браун, ги отфрли како неточни пишувањата дека Фернандо Алонсо се заканил дека ќе си замине од Вокинг доколку продолжи осработката со јапонска Хонда. Шпанецот гласно се жали на моторот од Хонда веќе 3 години по ...
]]>
Автомото
Русинот Сироткин со 15 милиони си купи место во Вилијамс, ништо од спектакуларен кам-бек на Кубица | МКД http://time.mk/c/fa38920cb6/rusinot-sirotkin-so-15-milioni-si-kupi-mesto-vo-vilijams-nisto-od-spektakularen-kam-bek-na-kubica.html Русинот Сироткин со 15 милиони си купи место во Вилијамс, ништо од спектакуларен кам-бек на Кубица - МКД - 19:59 16/01 Tue, 16 Jan 2018 18:59:54 +0000 МКД - 19:59 16/01
Познати е целиот грид во Формула 1 за сезоната 2018, 22 годишниот Русин, Сергеј Сироткин го победи Роберт Кубица за последното место во тимот на Вилијамс Ништо од спектакуларен кам-бек на Роберт Кубица во Формула 1, 33 годишниот Полјак следната ...
Точка: Официјално: Сергеј Сироткин е нов возач на Вилијамс
]]>
Автомото
ВИДЕО: Иновацијата ќе го убие она природното во Ф1 – доаѓа „Хало“, нешто кое никој не го посакуваше | Спортклуб http://time.mk/r/NONE/edbff09f91/video-inovacijata-ke-go-ubie-ona-prirodnoto-vo-f1-doagja-halo-nesto-koe-nikoj-ne-go-posakuvase.html ВИДЕО: Иновацијата ќе го убие она природното во Ф1 – доаѓа „Хало“, нешто кое никој не го посакуваше - Спортклуб - 20:48 16/01 Tue, 16 Jan 2018 19:48:24 +0000 Спортклуб - 20:48 16/01
Кога на крајот од месец март годинава, тимовите од Ф1 повторно ќе се собираат на „Алберт Парк“ од каде и ќе тргне сезоната, сите ќе гледаат во промените на болидот на кои не бевме навикнати сите овие години.
]]>
Автомото
Мансел: Безбедноста е милијарда пати подобра | Точка http://time.mk/r/NONE/58fa40b26e/mansel-bezbednosta-e-milijarda-pati-podobra.html Мансел: Безбедноста е милијарда пати подобра - Точка - 17:07 16/01 Tue, 16 Jan 2018 16:07:32 +0000 Точка - 17:07 16/01
Поранешниот Формула 1 првак, британецот Најџел Мансел, смета дека модерните безбедносни стандарди во серијата се многукрано подобрени одошто во времето кога тој се тркаше. 31-кратниот победник на трки е првак од 1992 година.
]]>
Автомото