TIME.mk - Автомото http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Sun, 18 Mar 2018 21:25:33 +0000 600 Довициозо најдобар на сефтето во Катар | Авто Плус http://time.mk/c/6e1ee49d5b/doviciozo-najdobar-na-sefteto-vo-katar.html Довициозо најдобар на сефтето во Катар - Авто Плус - 21:26 18/03 Sun, 18 Mar 2018 20:26:54 +0000 Авто Плус - 21:26 18/03
Фаворитот за победа на Гран При на Катар, на стартот на сезоната во MotoGP, Андреа Довициозо на Ducati ги оправда очекувањата и го освои првото место Италијанецот го оневозможи Марк Маркез (Honda) да го започне победеносниот од кон петтата титула ...
МКД: Нова драма во режија на Дови и Маркез, Италијанецот го надитри шампионот за победа во Катар!
Дерби: Спектакуларен старт на сезоната: Довициозо и Маркез во страшен костец во последниот свиок, епилогот идентичен! (Видео)
Спортски: Довициозо со трилер победа на првата Мото ГП трка
17 поврзани вести »
]]>
Автомото
Дејан Илиев го скроти Челси (ФОТО) | Sport 1 http://time.mk/r/NONE/3a681084ff/dejan-iliev-go-skroti-celsi-foto.html Дејан Илиев го скроти Челси (ФОТО) - Sport 1 - 22:00 17/03 Sat, 17 Mar 2018 21:00:33 +0000 Sport 1 - 22:00 17/03
Фантастичен натпревар имаше нашиот голман Дејан Илиев, кој со екипата на Арсенал до 23 години, го победи Челси со 3-1 во лондонското дерби. Ова беше уште одличен настап за македонскиот голман, кој докажува дека е во брилијантна форма, па ...
]]>
Автомото
Победа на Хаџиевски голема колку – Бурџ Халифа! (ФОТО) | Sport 1 http://time.mk/r/NONE/6c5090b166/pobeda-na-hadzievski-golema-kolku-burdz-halifa-foto.html Победа на Хаџиевски голема колку – Бурџ Халифа! (ФОТО) - Sport 1 - 20:20 17/03 Sat, 17 Mar 2018 19:20:55 +0000 Sport 1 - 20:20 17/03
Македонскиот тренер Ѓоко Хаџиевски, кој го предводи тимот на Ал Дарфа, успеа да стигне до многу важна победа во борбата за опстанок против Ал Васл со 2-1. Ал Дарфа ја искористи лошата форма на Ал Васл и освои големи три бодови, со кои сега се наоѓа ...
]]>
Автомото
Сензација на стартот на Мото ГП: Зерко со рекорд на патеката до пол-позиција (ВИДЕО) | Sport 1 http://time.mk/r/NONE/279c8c8e1b/senzacija-na-startot-na-moto-gp-zerko-so-rekord-na-patekata-do-pol-pozicija-video.html Сензација на стартот на Мото ГП: Зерко со рекорд на патеката до пол-позиција (ВИДЕО) - Sport 1 - 18:54 17/03 Sat, 17 Mar 2018 17:54:52 +0000 Sport 1 - 18:54 17/03
Францускиот возач на Јамаха, Жоан Зерко со рекорд на патеката во Катар ја освои пол-позицијата пред утрешната премиера на новата сезона во мотоциклизам во „кралската класа“. Французинот за четврт секунда го поправи рекорот на патеката со време ...
]]>
Автомото