TIME.mk - Балкан http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Mon, 22 Jan 2018 06:40:53 +0000 600 Со жалење пренесени националистичките протести во Грција и прогласот на предавници | Фактор http://time.mk/c/dc9c8c35c9/so-zalenje-preneseni-nacionalistickite-protesti-vo-grcija-i-proglasot-na-predavnici.html Со жалење пренесени националистичките протести во Грција и прогласот на предавници - Фактор - 07:15 22/01 Mon, 22 Jan 2018 06:15:43 +0000 Фактор - 07:15 22/01
Грчките медиуми делумно со жалење ги коментираат вчерашните големи протести во Солун против употребата на името Македонија. Протестите одржани од самопрогласени патриоти, популисти и националистички профитери не и носат добро на Грција, ниту на ...
Призма: Масовен протест во Солун во одбрана на „Македонија“
Телма: Масовен протест во Солун: „Македонија значи Грција“
24 Вести: Протест во Солун против употребата на терминот Македонија во името на нашата земја
115 поврзани вести »
]]>
Балкан
Американски сенатор: Во Србија се чувствува силно влијание на Русија | Макфакс http://time.mk/c/77c471d740/amerikanski-senator-vo-srbija-se-cuvstvuva-silno-vlijanie-na-rusija.html Американски сенатор: Во Србија се чувствува силно влијание на Русија - Макфакс - 18:25 21/01 Sun, 21 Jan 2018 17:25:57 +0000 Макфакс - 18:25 21/01
Американскиот сентарот и демократ, Бен Кардин изјави дека во Србија и Република Српска се чувствува силно руско влијание. Тој напомена дека додека претседателот на Србија во последните седум години најмалку 12 пати се состанал со претседателот на ...
Вечер: Американски сенатор: Во Србија се чувствува силно влијание на Русија
Република: Американски сенатор: Во Србија се чувствува силно влијание на Русија
]]>
Балкан
Шест часа Вучиќ разговараше со србите на Косово | Канал5 http://time.mk/c/f183a79c8f/sest-casa-vucik-razgovarase-so-srbite-na-kosovo.html Шест часа Вучиќ разговараше со србите на Косово - Канал5 - 13:02 21/01 Sun, 21 Jan 2018 12:02:55 +0000 Канал5 - 13:02 21/01
Српскиот претседател Александар Вучиќ и денеска е на Косово . Тој вчеравечер во Лапље село , во близина на Косовска Митровица шест часа разговараше за проблемите на Србите , кои живеат на Косово .
AKO: Вучиќ на косовските Срби пред камери им ги решаваше проблемите и ги молеше да останат таму(видео)
Стандард: Дачиќ: Посетата на Вучиќ на Косово е клучна за мирот во регионот
Алсат-М: Вучиќ на Косово: Не смееме да бидеме помалку на наша земја
48 поврзани вести »
]]>
Балкан
Со кукасти крстови на телото скокаше по светиот крст | Република http://time.mk/c/78fc1715a2/so-kukasti-krstovi-na-teloto-skokase-po-svetiot-krst.html Со кукасти крстови на телото скокаше по светиот крст - Република - 14:45 21/01 Sun, 21 Jan 2018 13:45:22 +0000 Република - 14:45 21/01
Фотографија од еден младо момче од Црна Гора го обиколи регионот од денешните прослави на водици во Балканот. Момчето како што објавува „Телеграф.рс“ е од Подгорица, а вниманието го сврте поради тетоважата на неговите гради.
Маркукуле: ФОТО:”Кукасти крстови и на Участакот! Не знаеме чиј затвор бил со Бугарскиот договор, тоа го знаат дабничани?!”
Курир: ФОТО: Со кукасти крстови на телото скокаше по светиот крст
]]>
Балкан
(видео) Мамеше во трката за прв да го фати крстот | Репортер http://time.mk/c/22d03476ab/video-mamese-vo-trkata-za-prv-da-go-fati-krstot.html (видео) Мамеше во трката за прв да го фати крстот - Репортер - 11:41 21/01 Sun, 21 Jan 2018 10:41:36 +0000 Репортер - 11:41 21/01
За време на фрлањето на крстот во местото Бела Вода кај Крушевац во Србија, еден од луѓето кои се фрлаа по крстот, реши да мами и на лесен начин да дојде до истиот. Тој не беше застанат заедно со групата скокачи, туку стоеше покрај брегот на реката ...
Сакам да кажам: Теона Митевска во Штип снима нов филм инспириран од жената што го фати крстот на Водици во 2014
Точка: Најголем српски срам за Водици: Сакал да ги измами сите во трката по крстот, сега за него зборува целиот регион
Скопје инфо: Скопјанецот кој вчера го фати крстот дел од парите ќе даде за лекување на болно девојче
7 поврзани вести »
]]>
Балкан
Кралот на Инстаграм во Црна Гора Црни, се кандидира за претседател | Репортер http://time.mk/c/7a749ab553/kralot-na-instagram-vo-crna-gora-crni-se-kandidira-za-pretsedatel.html Кралот на Инстаграм во Црна Гора Црни, се кандидира за претседател - Репортер - 11:25 21/01 Sun, 21 Jan 2018 10:25:28 +0000 Репортер - 11:25 21/01
Кралот на Инстаграм во Црна Гора, Ранко Ѓуришиќ Црни, реши да се кандидира за претседателските избори во земјата. Ранко тврди дека ја има поддршката од народот и дека сигурно ќе ги победи неговите противкандидати, па дури и ако станува збор за Мило ...
Макфакс: Црна Гора ги закажа претседателските избори во земјата
Вечер: Црна Гора ги закажа претседателските избори во земјата
А1 On: Претседателските избори во Црна Гора на 15. април
7 поврзани вести »
]]>
Балкан
Гркот кој одби да ја бомбардира Србија: Казнете ме, нема да ги убивам моите православни браќа! | Вечер http://time.mk/r/NONE/3aab2b90df/grkot-koj-odbi-da-ja-bombardira-srbija-kaznete-me-nema-da-gi-ubivam-moite-pravoslavni-braka.html Гркот кој одби да ја бомбардира Србија: Казнете ме, нема да ги убивам моите православни браќа! - Вечер - 23:43 21/01 Sun, 21 Jan 2018 22:43:34 +0000 Вечер - 23:43 21/01
Потпоручниот на воената морнарица на Грција, Маринос Руцидис одбил како православен христијанин да учествува во воен напад врз друг православен народ. Воениот суд во Пиреја во 1999 година го осуди на 2 години затвор затоа што одби да исплови на ...
]]>
Балкан
„Самоопределување“ избира лидер, отцепеното крило подготвува нова партија | Алсат-М http://time.mk/r/NONE/8faf821921/samoopredeluvanje-izbira-lider-otcepenoto-krilo-podgotvuva-nova-partija.html „Самоопределување“ избира лидер, отцепеното крило подготвува нова партија - Алсат-М - 16:59 21/01 Sun, 21 Jan 2018 15:59:12 +0000 Алсат-М - 16:59 21/01
Косовското движење „Самоопределување“, кое е трета по големина партија, денеска избира претседател. Единствен кандидат за оваа функција е екс лидерот и основач на партијата, Албин Курти. Членовите на партијата гласаат на седум избирачки места а ...
]]>
Балкан
Рама: 21 јануари, поттик за спроведување на реформите во правосудството | Алсат-М http://time.mk/r/NONE/3217e8069e/rama-21-januari-pottik-za-sproveduvanje-na-reformite-vo-pravosudstvoto.html Рама: 21 јануари, поттик за спроведување на реформите во правосудството - Алсат-М - 15:57 21/01 Sun, 21 Jan 2018 14:57:24 +0000 Алсат-М - 15:57 21/01
Во одбележувањето на датумот 21 јануари 2011 година, кога при протести во Тирана полицијата уби четири лица, премиерот, Еди Рама, изјави дека правдата доцни. Затоа рече дека се важни реформите во судскиот систем и најави дека од следниот месец ќе ...
]]>
Балкан
Не сака да си оди од Косово, САКА САМО ЗАЈЦИ - Момчето кое ги потресе сите (ВИДЕО) | Вечер http://time.mk/r/NONE/3e74eee3ab/ne-saka-da-si-odi-od-kosovo-saka-samo-zajci-momceto-koe-gi-potrese-site-video.html Не сака да си оди од Косово, САКА САМО ЗАЈЦИ - Момчето кое ги потресе сите (ВИДЕО) - Вечер - 17:07 21/01 Sun, 21 Jan 2018 16:07:34 +0000 Вечер - 17:07 21/01
Милан Ковачевиќ (25), е млад човек од село Суво Грло на Србица, синоќа во Лапље Село, беше на состанокот на Србите од овој регион со српскиот претседател и разговараше со Вучиќ и ја раскажа својата тажна приказна.
]]>
Балкан