TIME.mk - Филм http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Thu, 18 Jan 2018 03:29:06 +0000 600 Уживав како актер, ми беше жал како човек... | Н.Македонија http://time.mk/c/f5f4ddf16c/uzivav-kako-akter-mi-bese-zal-kako-covek.html Уживав како актер, ми беше жал како човек... - Н.Македонија - 14:31 17/01 Wed, 17 Jan 2018 13:31:41 +0000 Н.Македонија - 14:31 17/01
Кога првпат го гледав филмот во Солун имав огромна трема, а по завршувањето имав чувство дека сум гледал модерен европски филм. Кај публиката веројатно се случува истото што ми се случи мене, филмот ги надмина нашите очекувања.
Женски магазин: Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески ќе се прикаже на интернационален филмски фестивал во Норвешка
Локално: „Исцелител“ на најголемиот филмски фестивал во Норвешка
Бизнис Вести: Филмот „Исцелител“ ќе се прикажува на најголемиот филмски фестивал во Норвешка
15 поврзани вести »
]]>
Филм
Ди Каприо во нов филм на Квентин Тарантино | Кајгана http://time.mk/c/491630a9f9/di-kaprio-vo-nov-film-na-kventin-tarantino.html Ди Каприо во нов филм на Квентин Тарантино - Кајгана - 10:22 17/01 Wed, 17 Jan 2018 09:22:19 +0000 Кајгана - 10:22 17/01
Оскаровецот Леонардо Ди Каприо ќе глуми во новиот филм на Квентин Тарантино, чија позадина ја сочинуваат настаните поврзани со убиствата на членовите на лидерот на комуната „Family“ Чарлс Менсон, но нема да ја толкува улогата на овој неодамна ...
Таратур: ДиКаприо ќе глуми во новиот филм од Тарантино, Бред Пит ја одби понудата
КадеВечер: Ди Каприо ќе глуми во Филмот на Тарантино за Чарлс Менсон
]]>
Филм
(ВИДЕО) Ja прашаа Шерон Стоун за сексот – одговори со … | Локално http://time.mk/c/b562b73994/video-ja-prasaa-seron-stoun-za-seksot-odgovori-so.html (ВИДЕО) Ja прашаа Шерон Стоун за сексот – одговори со … - Локално - 21:42 16/01 Tue, 16 Jan 2018 20:42:49 +0000 Локално - 21:42 16/01
Актерката Шерон Стоун сo насмевка одговори на прашањето дали била подложена на сексуално вознемирување. Во разговор со дописникот на CBS, Ли Коен, таа зборуваше за животот во последниве години.
Кајгана: Шерон Стоун откри дека била жртва на сексуално насилство
Женски магазин: Шерон Стоун за малку ќе умреше: „Ми даваа пет посто дека ќе преживеам“
Република: Ја прашаа Шерон Стоун дали и неа некој ја малтретирал во Холивуд (ВИДЕО)
5 поврзани вести »
]]>
Филм
Фановите во Јапонија можат да го гледаат „The Last Jedi“ од светлата или од темната страна | Кајгана http://time.mk/r/NONE/9b0e2715bb/fanovite-vo-japonija-mozat-da-go-gledaat-the-last-jedi-od-svetlata-ili-od-temnata-strana.html Фановите во Јапонија можат да го гледаат „The Last Jedi“ од светлата или од темната страна - Кајгана - 19:26 17/01 Wed, 17 Jan 2018 18:26:30 +0000 Кајгана - 19:26 17/01
Фановите на „Star Wars“ во Јапонија имаат прилика да уживаат во 4DX верзија на последниот дел од франшизата, „The Last Jedi“, од перспектива на темната или на светлата страна. Јапонските киносали по пат на 4DX технологија им ја пружаат можноста на ...
]]>
Филм
„Forever my girl“ - нова романтична драма со Џесика Рут | БркајРабота http://time.mk/r/NONE/d51f72a760/forever-my-girl-nova-romanticna-drama-so-dzesika-rut.html „Forever my girl“ - нова романтична драма со Џесика Рут - БркајРабота - 18:15 17/01 Wed, 17 Jan 2018 17:15:28 +0000 БркајРабота - 18:15 17/01
„Forever my girl“ го следи животот на Лијам Пејџ, популарен кантри пејач, кој ја напуштил својата свршеница уште пред 8 години. На крајот решава да се појави пред неа и да побара прошка, но тој не е свесен дека таа била бремена кога тој решил да си ...
]]>
Филм
Кино во Израел ќе се вика „Гал Гадот“ | Репортер http://time.mk/c/a09b3fd3b3/kino-vo-izrael-ke-se-vika-gal-gadot.html Кино во Израел ќе се вика „Гал Гадот“ - Репортер - 18:46 17/01 Wed, 17 Jan 2018 17:46:21 +0000 Репортер - 18:46 17/01
Кино во Израел ќе го носи името на израелска актерка Гал Гадот и ќе се вика „Гал синема“. Киното ќе биде отворено со новиот филм на израелскиот режисер Еран Риклис, „Засолниште“. Гадот се прослави со улогата во филмот „Вондер вуман“.
Сакам да кажам: Кино во Израел ќе се вика „Гал Гадот“
]]>
Филм
Либан го забрани новиот филм на Спилберг „пост“ | Сакам да кажам http://time.mk/r/NONE/f6993d0656/liban-go-zabrani-noviot-film-na-spilberg-post.html Либан го забрани новиот филм на Спилберг „пост“ - Сакам да кажам - 19:23 16/01 Tue, 16 Jan 2018 18:23:10 +0000 Сакам да кажам - 19:23 16/01
Либанските власти ги забранија најновиот филм на Стивен Спилберг, политичкиот трилер “Пост”, поради бојкотот на Израел, изјави за АФП официјален претставник од либанското тело за општа безбедност.
]]>
Филм
Како требаше да изгледа „It“ за оние кои се плашат од филмот? | Кајгана http://time.mk/r/NONE/688cf4cb9c/kako-trebase-da-izgleda-it-za-onie-koi-se-plasat-od-filmot.html Како требаше да изгледа „It“ за оние кои се плашат од филмот? - Кајгана - 16:40 16/01 Tue, 16 Jan 2018 15:40:53 +0000 Кајгана - 16:40 16/01
Режисерот и екипата која стои позади филмскиот хит „It“ денеска објави дека за време на снимањето тие создале алтернативна верзија на првата сцена, наменета за оние кои се преплашени да го гледаат филмот.
]]>
Филм
(ВИДЕО+ФОТО) Блејк Лавли шокирала: Станала бринета со куса коса! | Екран http://time.mk/r/NONE/77a6ee82fd/video-foto-blejk-lavli-sokirala-stanala-brineta-so-kusa-kosa.html (ВИДЕО+ФОТО) Блејк Лавли шокирала: Станала бринета со куса коса! - Екран - 17:26 16/01 Tue, 16 Jan 2018 16:26:56 +0000 Екран - 17:26 16/01
Глумицата Блејк Лавли е позната по својот беспрекорен изглед и долга руса коса, но сега шокирала со неверојатната трансформација и како бринета со куса коса е скоро непрепознатлива… За потребите на снимањето на новиот филм „The Rhythm Section“, во ...
]]>
Филм
Серијата „Friends“ е полна со сексизам и хомофобија, велат денешните млади луѓе | Кајгана http://time.mk/r/NONE/f99f798ceb/serijata-friends-e-polna-so-seksizam-i-homofobija-velat-denesnite-mladi-lugje.html Серијата „Friends“ е полна со сексизам и хомофобија, велат денешните млади луѓе - Кајгана - 11:12 16/01 Tue, 16 Jan 2018 10:12:22 +0000 Кајгана - 11:12 16/01
Ако живо се сеќавате на 90-тите и уште си мислите дека биле пред 10 години, неизбежно сте го фатиле ТВ-феноменот наречен „Friends“. Серијата важи за една од најгледаните на сите времиња, а нејзините ликови за безвременски.
]]>
Филм