TIME.mk - Фудбал http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Wed, 21 Feb 2018 15:16:52 +0000 600 Евроголот на Фелипе го спаси Вардар против Шкендија | Телма http://time.mk/c/38f8c008b2/evrogolot-na-felipe-go-spasi-vardar-protiv-skendija.html Евроголот на Фелипе го спаси Вардар против Шкендија - Телма - 16:08 21/02 Wed, 21 Feb 2018 15:08:21 +0000 Телма - 16:08 21/02
Вардар и Шкендија одиграа реми 1-1 во првиот натпревар од четвртфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија. Со овој резултат заврши и првиот нивни меѓусебен дуел во првенството, што се одигра пред 10 дена во Тетово.
Дерби: Фелипе постигна еврогол, Шкендија непоразена на „Филип Втори“ (Видео)
СуперСпорт: Идентичен резултат меѓу Вардар и Шкендија и по една недела, мајсторија на Фелипе (видео)
Спортски: Куп на Македонија: Шкендија поведе преку Ибраими, Фелипе изедначи со мајсторија – реми на „Филип Втори“
38 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Азар потенцираше: Само на овој начин ќе ја елиминираме Барселона | Спортклуб http://time.mk/c/893b3677ee/azar-potencirase-samo-na-ovoj-nacin-ke-ja-eliminirame-barselona.html Азар потенцираше: Само на овој начин ќе ја елиминираме Барселона - Спортклуб - 16:08 21/02 Wed, 21 Feb 2018 15:08:25 +0000 Спортклуб - 16:08 21/02
Белгискиот интернационалец Азар, жали што добрата игра синоќа против Барселона не ја крунисале со победа во првиот осминафинален меч. Но Азар во име на неговите соиграчи, тврди дека ќе дадат се од себе за да дојдат до позитивен резултат и да поминат ...
Дерби: Азар посочи како ќе игра Челси на реваншот со Барселона
Спортски: Азар: На „Ноу Камп“ одиме на победа
Локално: Достојно за Оскар! (ВИДЕО)
114 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Севилја со обид за сензација против Јунајтед, Шахтјор ја пречекува „волчицата“ | Sport 1 http://time.mk/c/36dad56239/sevilja-so-obid-za-senzacija-protiv-junajted-sahtjor-ja-precekuva-volcicata.html Севилја со обид за сензација против Јунајтед, Шахтјор ја пречекува „волчицата“ - Sport 1 - 15:39 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:39:17 +0000 Sport 1 - 15:39 21/02
Вечерва на програмата во осминафиналето на Лигата на шампионите се дуелите помеѓу Севилја и Манчестер јунајтед, односно Шахтјор и Рома. Дефинитивно пеколен натпревар не очекува во Шпанија, каде што гостува екипата на „ѓаволите“, кои според ...
Спортски: Мурињо: Против Севиља не можеме да постигнеме шест гола, за тоа треба да ги имате Роналдо или Меси
+инфо: Мурињо пред дуелот со Севиља: Не ми прави разлика кој е фаворит
Спортклуб: Венгер: Арсенал сигурно нема да го направи тоа што Мурињо го стори лани во Лига Европа
45 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Нова опција за Бензема – тргнува по стапките на Игуаин? | Спортски http://time.mk/c/a0111470a9/nova-opcija-za-benzema-trgnuva-po-stapkite-na-iguain.html Нова опција за Бензема – тргнува по стапките на Игуаин? - Спортски - 15:17 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:17:31 +0000 Спортски - 15:17 21/02
Карим Бензема не е во најдобра форма, па медиумите во Шпанија на големо пишуваат за неговата следна дестинација. Последен клуб кој се поврзува со францускиот напаѓач е италијански Наполи. Аурелио Де Лаурентис е спремен да го одврзе ќесето за да го ...
Дерби: „Кралевите“ ќе излезат со нов тим: Реал без пет стандардни првотимци против Леганес
СуперСпорт: Реал Мадрид продава фудбалер во Италија?
СуперСпорт: Реал ќе игра без Роналдо на денешната средба?
25 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Балотели шоу во Москва: Путин, каде си Путин… (Видео) | Дерби http://time.mk/c/8f910a6d80/baloteli-sou-vo-moskva-putin-kade-si-putin-video.html Балотели шоу во Москва: Путин, каде си Путин… (Видео) - Дерби - 15:36 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:36:58 +0000 Дерби - 15:36 21/02
Тимот на Ница утре го игра реваншот против Локомотив Москва во Лига Европа, а во пресрет на таа битка во која рускиот преставник ќе влезе со предност од 3-2 свое шоу имаше контраверзниот италијански напаѓач, Марио Балотели кој шетајќи се низ ...
Спортклуб: ВИДЕО: Зошто секогаш тој: Балотели со ново „лудило“, овој пат кон Путин, директно од “црвениот плоштад“
Екипа: Ново шоу на Балотели: Дојде во Москва и се развика…„Путине, каде си?“
Оff.net: Балотели го бараше Путин во Москва
7 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Одмаздата се сервира ладна – Јувентус купува играч од Милан! | СуперСпорт http://time.mk/c/9e0c6e3a21/odmazdata-se-servira-ladna-juventus-kupuva-igrac-od-milan.html Одмаздата се сервира ладна – Јувентус купува играч од Милан! - СуперСпорт - 15:08 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:08:54 +0000 СуперСпорт - 15:08 21/02
Според италијанските медиуми, Јувентус е заинтереисран за играчот на Милан, Џакомо Бонавентура. Овој 28-годишен играч игра се подобро оваа сезона, а во Јувентус веруваат дека Бонавентура би претставувал идеално засилување за нивните редови.
СуперСпорт: Агентот на играчот на Јувентус: Кој ве излажа дека Стураро ќе замине?
Локално: Шефот на Милан негираше дека е банкрот
Кајгана: Италијанските медиуми тврдат: Милан тргнува по Един Џеко
21 поврзани вести »
]]>
Фудбал
„Ливерпул Ехо“: Клоп испратил скаути на натпреварот помеѓу Баерн и Бешикташ | Спортски http://time.mk/c/15c3837305/liverpul-eho-klop-ispratil-skauti-na-natprevarot-pomegju-baern-i-besiktas.html „Ливерпул Ехо“: Клоп испратил скаути на натпреварот помеѓу Баерн и Бешикташ - Спортски - 15:06 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:06:46 +0000 Спортски - 15:06 21/02
Како што пренесува „Ливерпул Ехо“ , скаути на клубот од „Енфилд“ го следеле натпреварот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Баерн Минхен во рамките од првиот натпревар од нокаут фазата го пречека Бешикташ и славеше со убедливи 5:0 на свој терен ...
Нетпрес: Баерн со „петка“ против Бешикташ, реми на Челзи и Барса
+инфо: Вечер на рекорди во Минхен
Сител: ЛШ: Баварците го „прегазија“ Бешикташ
55 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Пандев по крајот на сезоната ќе одлучи дали ќе се пензионира | 24 Вести http://time.mk/c/c9141eb71a/pandev-po-krajot-na-sezonata-ke-odluci-dali-ke-se-penzionira.html Пандев по крајот на сезоната ќе одлучи дали ќе се пензионира - 24 Вести - 13:53 21/02 Wed, 21 Feb 2018 12:53:27 +0000 24 Вести - 13:53 21/02
Македонскиот репрезентативец и член на италијанска Џенова, Горан Пандев пред италијанските медиуми ја прокоментира својата иднина и дали планира да го продолжи договорот со тимот од Серија А.
Дерби: Пандев: Во Џенова ја пронајдов мојата желба и мотивација, но…
24Фудбал: Пандев: Останувам да живеам во Џенова, но во јуни ќе одлучам дали ќе продолжам да играм
Екипа: Пандев за понудата на Џенова: Во јуни ќе одлучам дали ќе продолжам да играм или не…
14 поврзани вести »
]]>
Фудбал
ВИДЕО: Момчето кое го предвиде успехот на Виган против Сити и го погоди точниот стрелец | Спортклуб http://time.mk/c/caa83b8f56/video-momceto-koe-go-predvide-uspehot-na-vigan-protiv-siti-i-go-pogodi-tocniot-strelec.html ВИДЕО: Момчето кое го предвиде успехот на Виган против Сити и го погоди точниот стрелец - Спортклуб - 14:13 21/02 Wed, 21 Feb 2018 13:13:15 +0000 Спортклуб - 14:13 21/02
Челси по 62. минута има водство против Барселона со 1:0, откако гол постигна Вилијан. Ова може да биде капитална предност за Челси доколку ја задржат, но сигурно дека не е некоја голема негатива која Барселона неможе да ја надополни доколку вака ...
Sport 1: Нов скандал на Островот: Премиерлигаш ги прекршил анти-допинг правилата?!
Н.Македонија: На Виган не му е важно која лига е, секако го победува Сити...
Н.Македонија: „Граѓаните“ истрчаа со тим од 393,3 милиони...
24 поврзани вести »
]]>
Фудбал
Анри го „пецна“ Нејмар: Смени го спортот ако сакаш да излезеш од сенката на Меси | SportMedia http://time.mk/c/15da9672fa/anri-go-pecna-nejmar-smeni-go-sportot-ako-sakas-da-izlezes-od-senkata-na-mesi.html Анри го „пецна“ Нејмар: Смени го спортот ако сакаш да излезеш од сенката на Меси - SportMedia - 15:13 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:13:56 +0000 SportMedia - 15:13 21/02
Легендата на францускиот фудбал, Тјери Анри му даде пријателски совет на ѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар. Бразилецот тврдеше дека минатото лето решил да си замине од Барселона, за да може да „излезе од сенката“ на Лионел Меси.
Gol.mk: Анри: Ако Нејмар не сака да биде под сенка на Меси, нека го промени спортот!
Дерби: Анри му порача на Нејмар како може да излезе од сенката на Меси
Кумановски м.: Анри за Нејмар: Смени го спортот и ќе излезеш од сенката на Меси
8 поврзани вести »
]]>
Фудбал