TIME.mk - Занимливости / Забава http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Sun, 25 Feb 2018 23:37:13 +0000 600 Пресметка како од холивудски филмови на забава на богаташ (ВИДЕО) | Кумановски м. http://time.mk/c/2f45f4525a/presmetka-kako-od-holivudski-filmovi-na-zabava-na-bogatas-video.html Пресметка како од холивудски филмови на забава на богаташ (ВИДЕО) - Кумановски м. - 00:26 26/02 Sun, 25 Feb 2018 23:26:21 +0000 Кумановски м. - 00:26 26/02
loading... Вооружена банда влетала на имот на еден богаташ во Најроби во намера да ги ограбат неговите гости затоа што таа вечер правел забава. Крадци магионичари: За 60 секунди го украдоа најновиот „Мерцедес“ (видео) Непознат маж сам се пресметал ...
NetZabava: Пресметка како во акционите филмови: Вооружена банда упадна на приватна забава, но не го очекуваа ова! (Видео)
Маркукуле: (ВИДЕО) ПРЕСМЕТКА ВО СТИЛОТ НА АКЦИОНИТЕ ФИЛМОВИ: Вооружена банда упадна на приватна забава, но не го очекуваа ова
А1 On: ВИДЕО: Вооружена банда упадна на забава кај богаташ и следувало изненадување
8 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Сите родени по 1970 година ќе можат да станат бесмртни | Локално http://time.mk/c/4cf90d46e7/site-rodeni-po-1970-godina-ke-mozat-da-stanat-besmrtni.html Сите родени по 1970 година ќе можат да станат бесмртни - Локално - 21:45 25/02 Sun, 25 Feb 2018 20:45:37 +0000 Локално - 21:45 25/02
Водечкиот светски футуролог Ијан Пирсон тврди дека сите луѓе, родени по 1970 година ќе можат до 2050 година да станат бесмртни. Инженерот и пронаоѓаќ од Ипсвич во Велика Британија смета дека генетското инженерство и вештачката интелигенција ќе му ...
Таратур: „До 2050 година луѓето ќе станат бесмртни, но нема на сите да им се допадне!“
Маркукуле: ЛУЃЕТО КОИ ЌЕ ЈА ДОЧЕКААТ 2050 ГОДИНА ЌЕ БИДАТ БЕСМРТНИ: Светиот грал на светскиот инженеринг
]]>
Занимливости / Забава
(ВИДЕО) МАНЕКЕНКАТА СО НОВО НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО: Излезе гола на состанок, а партнерот воопшто не го забележа тоа | Маркукуле http://time.mk/c/708e982e7d/video-manekenkata-so-novo-neverojatno-video-izleze-gola-na-sostanok-a-partnerot-voopsto-ne-go-zabeleza-toa.html (ВИДЕО) МАНЕКЕНКАТА СО НОВО НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО: Излезе гола на состанок, а партнерот воопшто не го забележа тоа - Маркукуле - 19:02 25/02 Sun, 25 Feb 2018 18:02:54 +0000 Маркукуле - 19:02 25/02
Џен е девојка од Америка која заработува со сликање на луѓе. Во последно време често е во центар на внимание на медиумите поради своите експерименти во кои гола излегува на јавни места. Сега тоа го направи на состанок со момче.
Локално: (Видео) Се појавила гола на прв состанок, а тој не забележал
Точка: Се појавила потполно гола на првиот состанок, а тој не ни забележал
NetZabava: Храбра девојка: Се појавила гола на прв состанок! (Видео)
6 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Маж тврди дека се вратил од 2075 година: Открил кога ќе почне Третата светска војна | Sky http://time.mk/c/89524ce817/maz-tvrdi-deka-se-vratil-od-2075-godina-otkril-koga-ke-pocne-tretata-svetska-vojna.html Маж тврди дека се вратил од 2075 година: Открил кога ќе почне Третата светска војна - Sky - 18:44 25/02 Sun, 25 Feb 2018 17:44:28 +0000 Sky - 18:44 25/02
Маж тврди дека се вратил од 2075 година: Открил кога ќе почне Третата светска војнаНајновиот „повратник од иднината“ кој се претставил како Мајкл Филипс тврди дека е роден 2043 година и дека допатувал во нашето време од 2075 година.
Таратур: Тврди дека доаѓа од 2075 година: „Знам кога и кој ќе ја започне Третата светска војна“
Локално: Тврди дека се вратил од 2075 година: Третата светска војна не е така далеку
Кумановски м.: Тврди дека доаѓа од 2075 година и има страшно предвидување за следната година (ВИДЕО)
4 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Ова се вика среќа: Ја избегна смртта за секунда (видео) | Таратур http://time.mk/c/ad280b5460/ova-se-vika-sreka-ja-izbegna-smrtta-za-sekunda-video.html Ова се вика среќа: Ја избегна смртта за секунда (видео) - Таратур - 14:47 25/02 Sun, 25 Feb 2018 13:47:39 +0000 Таратур - 14:47 25/02
Неколку тајвански возачи видоа што значи да имаш среќа, откако за влакно избегнаа трагедија. Имено, на видеото може да се види како карпа, која падна од голема височина на патот, за малку ги промаши автомобилите што поминуваа.
Фактор: (ВИДЕО) Одрон од 30 метри за малку промаши автомобил
Press24: Видео: Одрон од 30 метри тресна на патот полн возила - стотинки ги делеа од смрт
365: Дефиниција за “Втор роденден”
8 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Цар! Наставникoт што предава информатика со цртање на табла | 365 http://time.mk/c/76f7240e36/car-nastavnikot-sto-predava-informatika-so-crtanje-na-tabla.html Цар! Наставникoт што предава информатика со цртање на табла - 365 - 12:37 25/02 Sun, 25 Feb 2018 11:37:25 +0000 365 - 12:37 25/02
Во многу од руралните заедници во Гана, децата во училиштата немаат компјутери. Ама имаат информатика. И го имаат Owura Kwadwo – кој своето знаење стекнато на студиите по ликовна уметност го користи за што подобро да им го долови предметот на ...
Кафе пауза: Необична лекција: Наставник од Гана предавал за Microsoft Word на обична училишна табла
Либертас: Необична лекција: Наставник од Гана предавал за Microsoft Word на обична училишна табла
]]>
Занимливости / Забава
15 факти за папокот кои докажуваат дека тој е најинтересниот дел од телото | Скопје24 http://time.mk/r/NONE/6279bc92d0/15-fakti-za-papokot-koi-dokazuvaat-deka-toj-e-najinteresniot-del-od-teloto.html 15 факти за папокот кои докажуваат дека тој е најинтересниот дел од телото - Скопје24 - 23:58 25/02 Sun, 25 Feb 2018 22:58:36 +0000 Скопје24 - 23:58 25/02
Дали знаевте дека може да се создаде толку многу нечистотија на папокот што луѓето можат да ја измешаат со рак на кожа? Или дека и покрај популарното верување, не сите цицачи имаат папок? Папокот е интригирачки дел од телото и како вроден знак нѐ ...
]]>
Занимливости / Забава
Имала секс со дечкото тежок 200 кг и завршила во болница: Така ја изгубил невиноста, а потоа решил да се промени! | Sky http://time.mk/r/NONE/caa5f22e7a/imala-seks-so-deckoto-tezok-200-kg-i-zavrsila-vo-bolnica-taka-ja-izgubil-nevinosta-a-potoa-resil-da-se-promeni.html Имала секс со дечкото тежок 200 кг и завршила во болница: Така ја изгубил невиноста, а потоа решил да се промени! - Sky - 00:06 26/02 Sun, 25 Feb 2018 23:06:20 +0000 Sky - 00:06 26/02
Грег Касарон можел да ја убие својата двојка Џен Геракис за време на сексот бидејќи таа во занес удрила со глава во ѕид. – Прва мисла што ми падна на памет: Ја убив. Првпат имам секс и Џен е мртва – рекол Грег.
]]>
Занимливости / Забава
Самсунг претстави два нови паметни телефони | Кумановски м. http://time.mk/r/NONE/53f6ab07fb/samsung-pretstavi-dva-novi-pametni-telefoni.html Самсунг претстави два нови паметни телефони - Кумановски м. - 00:10 26/02 Sun, 25 Feb 2018 23:10:07 +0000 Кумановски м. - 00:10 26/02
loading... Компанијата „Самсунг“ денеска претстави два нови модели паметни телефони од серијата Galaxy, Ѕ9 и Ѕ9+. Новите телефони, како што наведува компанијата, дизајнирани се со најдобра камера досега и направени се да одговараат на зголемената ...
]]>
Занимливости / Забава
Новиот Peugeot 508 подготвен | Panika.be http://time.mk/r/NONE/515183d44f/noviot-peugeot-508-podgotven.html Новиот Peugeot 508 подготвен - Panika.be - 21:47 25/02 Sun, 25 Feb 2018 20:47:21 +0000 Panika.be - 21:47 25/02
Неколку дена пред почетокот на меѓународниот салон во Женева, Peugeot ја претстави целосно новата генерација на моделот 508 Неговата продажба ќе започне во септември. Од Peugeot истакнуваат дека новата 508 менува сè, доаѓа со компактни димензии, ...
]]>
Занимливости / Забава