TIME.mk - Црна Хроника http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Tue, 20 Feb 2018 03:25:42 +0000 600 Две и полгодишно дете почина на Клиниката за детски болести | МРТ http://time.mk/c/8e629606b5/dve-i-polgodisno-dete-pocina-na-klinikata-za-detski-bolesti.html Две и полгодишно дете почина на Клиниката за детски болести - МРТ - 17:12 19/02 Mon, 19 Feb 2018 16:12:56 +0000 МРТ - 17:12 19/02
Било хоспитализирано на Одделот за пулмологија, а поради влошување на состојбата е лекувано и на Одделот за интензивна нега и терапија. Две и полгодишно дете од Скопје викендов починало на Клиниката за детски болести.
Нова ТВ: Антикорупциска води постапка против директорката на Хематологија
Сител: Две годишно дете почина на детската клиника од компликации од грип
+инфо: Две и пол годишно дете почина на Детската клиника
36 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Кривична пријава против момче од Велес за силување на 13-годишната штитеничка од домот „25 Мај“ | А1 On http://time.mk/c/10e827409a/krivicna-prijava-protiv-momce-od-veles-za-siluvanje-na-13-godisnata-stitenicka-od-domot-25-maj.html Кривична пријава против момче од Велес за силување на 13-годишната штитеничка од домот „25 Мај“ - А1 On - 16:38 19/02 Mon, 19 Feb 2018 15:38:47 +0000 А1 On - 16:38 19/02
Велешката полиција поднесе кривична пријава против момче за панадот врз 13-годишната малолетничка, штитеник на јавната установа за деца со социјални проблеми „25 Мај“. Кривичната пријава е против момчето Е.Х.
Фокус: Силувачот поради кој девојчето од „25 Мај“ заврши онесвестена во болница, го признал делото
+инфо: Кривична за 18-годишник за полов напад врз штитеничката на „25 Мај“
Курир: Кривична за велешанец: Признал дека имал полов однос со малолетничката од „25 Мај“
26 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Момче се бори за живот откако со автомобил се заби во бетонски столб | Курир http://time.mk/c/1c172ee7d9/momce-se-bori-za-zivot-otkako-so-avtomobil-se-zabi-vo-betonski-stolb.html Момче се бори за живот откако со автомобил се заби во бетонски столб - Курир - 13:26 19/02 Mon, 19 Feb 2018 12:26:46 +0000 Курир - 13:26 19/02
На 18.02.2018 година околу 13.00 часот на улица „Љуботенска“ во Тетово патничко моторно возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од В.В.(22) од село Вејце, тетовско, изгубило контрола, излетало од коловоз и удрило во бетонски ...
Press24: Страшна несреќа по полноќ во Скопје: Се забил во бетонска жардињера, има повредени
Скопје24: ЦРН БИЛАНС: Автомобил излета од патот Скопје-Тетово, повредените итно прегрлени во болница, детали за пукањето во Бутел…
Курир: Автомобил излета од автопатот Скопје-Тетово: Повредени 5 лица, меѓу нив две деца
42 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
ОЈО изврши увид на местото на пожарот, во кој загина едно лице | Макфакс http://time.mk/c/d69d82a4f6/ojo-izvrsi-uvid-na-mestoto-na-pozarot-vo-koj-zagina-edno-lice.html ОЈО изврши увид на местото на пожарот, во кој загина едно лице - Макфакс - 13:41 19/02 Mon, 19 Feb 2018 12:41:54 +0000 Макфакс - 13:41 19/02
Основното јавно обвинителство Охрид изврши увид на местото на пожарот во село Песочан. „Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид го заврши увидот на местото каде синоќа избувна пожар во кој животот го загуби едно лице.
Сител: Изгоре семејна куќа во Охрид - едно лице загина
+инфо: Настрада маж во пожар во охридкото село Песочани
OhridNews: Во пожар во Песочан загина старец
43 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Тешко повреден пешак, викендот 24 сообракајќи во Скопје | Алсат-М http://time.mk/c/6c49a8ac56/tesko-povreden-pesak-vikendot-24-soobrakajki-vo-skopje.html Тешко повреден пешак, викендот 24 сообракајќи во Скопје - Алсат-М - 09:04 19/02 Mon, 19 Feb 2018 08:04:35 +0000 Алсат-М - 09:04 19/02
Пешак е тешко повреден, а 11 лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајни несреќи регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Четиринаесет сообраќајки се со евидентирани материјална штета.
Макфакс: Викендов 24 сообраќајки во Скопје
Иновативност: Користењето мобилен телефон при возење е голем ризик фактор за безбедноста во сообраќајот
Press24: Едно лице тешко повредено а уште 11 полесно во сообраќајќи во Скопје
22 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Ексградоначалникот на Росоман ѝ плаќал на градежна фирма за работи што не биле извршени | Макфакс http://time.mk/c/4641fafba8/eksgradonacalnikot-na-rosoman-ѝ-plakal-na-gradezna-firma-za-raboti-sto-ne-bile-izvrseni.html Ексградоначалникот на Росоман ѝ плаќал на градежна фирма за работи што не биле извршени - Макфакс - 14:05 19/02 Mon, 19 Feb 2018 13:05:32 +0000 Макфакс - 14:05 19/02
Полицијата од Велес поднесе кривична пријава против С.Л. (53) и Д.М.(46), двајцата од Росоман и Б.Ј.Ј.(35) од Скопје за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.
Вечер: Ексградоначалникот на Росоман на градежна фирма ѝ плаќал за работи што не биле извршени
МКД: Пријава за поранешниот градоначалник на Росоман, штетата над 570.000 денари
Press24: Кривична за поранешниот градоначалник на Росоман
12 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Воведниот говор од СЈО за „Триста“: Поповски ги избирал поскапите понуди | Фокус http://time.mk/c/3432f33207/vovedniot-govor-od-sjo-za-trista-popovski-gi-izbiral-poskapite-ponudi.html Воведниот говор од СЈО за „Триста“: Поповски ги избирал поскапите понуди - Фокус - 18:14 19/02 Mon, 19 Feb 2018 17:14:12 +0000 Фокус - 18:14 19/02
Специјалното јавно обвинителство денеска на рочиштето за предметот „Триста“ го имаше воведниот говор. Истиот Ви го пренесуваме во целост: „Една од најбитните задачи на МВР е да спречува и открива сторители на кривични дела.
Локално: Воведниот говор од СЈО за „Триста“: Поповски ги избирал поскапите понуди
]]>
Црна Хроника
Штипски хакер дел од најголемата меѓународна организација за сајбер криминал | Канал 77 http://time.mk/r/NONE/e972b1309c/stipski-haker-del-od-najgolemata-megjunarodna-organizacija-za-sajber-kriminal.html Штипски хакер дел од најголемата меѓународна организација за сајбер криминал - Канал 77 - 18:17 19/02 Mon, 19 Feb 2018 17:17:17 +0000 Канал 77 - 18:17 19/02
Штипјанецот Марко Леопард е во групата од триесет и шест обвинети од меѓународната криминална организација, одговорна за компјутерски криминал, во дела во вредност над 530 милиони долари. Според американското Министерство за правда, жртви на оваа ...
]]>
Црна Хроника
Две лица загинаа, три се тешко повредени кај Прилеп | Локално http://time.mk/r/NONE/a9982384c3/dve-lica-zaginaa-tri-se-tesko-povredeni-kaj-prilep.html Две лица загинаа, три се тешко повредени кај Прилеп - Локално - 16:52 19/02 Mon, 19 Feb 2018 15:52:53 +0000 Локално - 16:52 19/02
Две лица загинаа, три се тешко повредени кај Прилеп На регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, кај селото Ропотово, општина Долнени денеска околу 10 часот и 55 минути се случи тешката сообраќајна несреќа во која две лица загинаа, а три се ...
]]>
Црна Хроника
Дрога на Интернет - долгогодишен проблем за властите во Европа... | Н.Македонија http://time.mk/r/NONE/c58a1f3a92/droga-na-internet-dolgogodisen-problem-za-vlastite-vo-evropa.html Дрога на Интернет - долгогодишен проблем за властите во Европа... - Н.Македонија - 12:06 19/02 Mon, 19 Feb 2018 11:06:08 +0000 Н.Македонија - 12:06 19/02
Дрога на Интернет - долгогодишен проблем за властите во Европа Интернет веќе од одамна е неопходна алатка за нормално функционирање на секојдневното живеење на луѓето. Неоспорлив факт е дека Интернет се користи за сè: за работа, забава, информирање, ...
]]>
Црна Хроника