TIME.mk - Црна Хроника http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Wed, 21 Feb 2018 15:12:04 +0000 600 62 годишен штипјанец, утринава е пронајден мртов во својот дом | 24 Вести http://time.mk/c/7880e80e7c/62-godisen-stipjanec-utrinava-e-pronajden-mrtov-vo-svojot-dom.html 62 годишен штипјанец, утринава е пронајден мртов во својот дом - 24 Вести - 14:41 21/02 Wed, 21 Feb 2018 13:41:39 +0000 24 Вести - 14:41 21/02
62 годишен штипјанец, утринава е пронајден мртов во својот дом на улицата Сутјеска. Телото го пронашол неговиот син, а случајот во полиција го пријавила сосетката. Според Гордана Панајотова, портпарол на СВР Штип, кај штипјанецот се констaтирани ...
Канал 77: Во куќа пронајден мртов штипјанец
Канал5: Штипјанец пронајден мртов со повреди на главата
Скопје24: ПОЛИЦИЈАТА НА НОЗЕ: Исчезна 14 годишно девојче, мртов маж со повреди на главата пронајден на улица
22 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Тетово: Кршеле шишиња и чаши во ресторан, па претепале татко и син | Press24 http://time.mk/c/2a4d3a8148/tetovo-krsele-sisinja-i-casi-vo-restoran-pa-pretepale-tatko-i-sin.html Тетово: Кршеле шишиња и чаши во ресторан, па претепале татко и син - Press24 - 13:55 21/02 Wed, 21 Feb 2018 12:55:55 +0000 Press24 - 13:55 21/02
Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против 26-годишниот С.С. и 30-годишниот С.Ѓ., двајцата од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.
Press24: Исчезнаа уште две малолетни девојки од Скопје
МКД: Тетовка трага по 14-годишната ќерка
Република: Тетово: Кршеле шишиња и чаши во ресторан, па претепале татко и син
12 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Деца цела година чекаат државен анестезиолог, родителите бараат чаре од Жан Митрев | +инфо http://time.mk/c/c2026fc574/deca-cela-godina-cekaat-drzaven-anesteziolog-roditelite-baraat-care-od-zan-mitrev.html Деца цела година чекаат државен анестезиолог, родителите бараат чаре од Жан Митрев - +инфо - 14:21 21/02 Wed, 21 Feb 2018 13:21:21 +0000 +инфо - 14:21 21/02
Родителите побарале од Филип Втори анестезиолог кој би дошол на интервенција во стоматолошка ординација во Штип, а за тоа сами ќе си платат. Деца со посебни потреби повеќе од половина година чекаат за поправка на заби на Клиниката за стоматологија ...
Вечер: Имаш проблем, немаш лекар... барај го Жан Митрев
Слободен Печат: Деца цела година чекаат државен анестезиолог, родителите бараат чаре од Жан Митрев
]]>
Црна Хроника
Дел од решенијата предложени во Нацрт-законот за јавни набавки отвораат повеќе дилеми за градежниците | Академик http://time.mk/c/39205e260e/del-od-resenijata-predlozeni-vo-nacrt-zakonot-za-javni-nabavki-otvoraat-poveke-dilemi-za-gradeznicite.html Дел од решенијата предложени во Нацрт-законот за јавни набавки отвораат повеќе дилеми за градежниците - Академик - 13:42 21/02 Wed, 21 Feb 2018 12:42:18 +0000 Академик - 13:42 21/02
Здружението на градежништвото, индустријата на градежни материјали и неметалите при Стопанската комора, во присуство на претставник на Бирото за јавни набавки, расправаше по текстот на Нацрт-законот за јавни набавки.
Фокус: Воведниот говор од СЈО за „Триста“: Поповски ги избирал поскапите понуди
Локално: Воведниот говор од СЈО за „Триста“: Поповски ги избирал поскапите понуди
]]>
Црна Хроника
Вработени во Министерството за надворешни работи се степале во канцеларија | Макфакс http://time.mk/c/58a452d564/vraboteni-vo-ministerstvoto-za-nadvoresni-raboti-se-stepale-vo-kancelarija.html Вработени во Министерството за надворешни работи се степале во канцеларија - Макфакс - 13:44 21/02 Wed, 21 Feb 2018 12:44:51 +0000 Макфакс - 13:44 21/02
Двајца вработени во Министерството за надворешни работи се степале во канцеларија. Од полицијата не откриваат детали за инцидентот и зошто дошло до тепачката. Според информациите на МВР, вчера во 16,40 часот, Т.Р.
Република: Тепачка во МНР: Летале боксови меѓу вработени
Вечер: Вработени во Министерството за надворешни работи се степале во канцеларија
А1 On: Тепачка во Министерството за надворешни работи
16 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Украден сеф од црквата „Св. 15 Тивериополски маченици“ во Струмица | Канал5 http://time.mk/c/6ab6a06b8e/ukraden-sef-od-crkvata-sv-15-tiveriopolski-macenici-vo-strumica.html Украден сеф од црквата „Св. 15 Тивериополски маченици“ во Струмица - Канал5 - 13:11 21/02 Wed, 21 Feb 2018 12:11:09 +0000 Канал5 - 13:11 21/02
Двајца крадци, од кои едниот е познат на полицијата, а по другиот се трага, успеале од Параклисот на црквата „Свети 15 Тивериополски свештеномаченици“ во Струмица да украдат сеф во кој имало 6.300 денари, пари кои ги оставаат верниците.
+инфо: Украден сеф од црквата „Св. 15 Тивериополски маченици“ во Струмица
МКД: Украден сеф од црквата „Св. 15 Тивериополски маченици“ во Струмица
Либертас: Украден сеф од црквата „Св. 15 Тивериополски маченици“ во Струмица
9 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Разбојник нападнал жена во Штип - веднаш пренесена во болница | Press24 http://time.mk/r/NONE/0b8e206797/razbojnik-napadnal-zena-vo-stip-vednas-prenesena-vo-bolnica.html Разбојник нападнал жена во Штип - веднаш пренесена во болница - Press24 - 15:32 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:32:23 +0000 Press24 - 15:32 21/02
На 16.02.2018 година околу 11:45 часот, во влез од зграда на улица „Партизанска“ во Штип, непознато лице со употреба на физичка сила и ја одзел чантата на 78-годишната М.Д. од село Таринци, штипско во која имало околу 10.400 денари, паричник и лични ...
]]>
Црна Хроника
Тешка кражба во кругот на „Железара“ во Скопје | Press24 http://time.mk/r/NONE/e05f24d10c/teska-krazba-vo-krugot-na-zelezara-vo-skopje.html Тешка кражба во кругот на „Железара“ во Скопје - Press24 - 15:32 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:32:23 +0000 Press24 - 15:32 21/02
Вчера во 14 часот и 30 минути, 64- годишниот Д.Д од Скопје пријавил дека во периодот од 18 до 20.02.2018 година непознат сторител извршил тешка кражба во фирма во стечај во кругот на Железара во Скопје.
]]>
Црна Хроника
Косовски државјанин уапсен на граничниот премин „Свети Наум“ | Press24 http://time.mk/r/NONE/61893a9b3c/kosovski-drzavjanin-uapsen-na-granicniot-premin-sveti-naum.html Косовски државјанин уапсен на граничниот премин „Свети Наум“ - Press24 - 15:01 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:01:04 +0000 Press24 - 15:01 21/02
Регионалниот центар за Гранични работи Запад поднесе кривична пријава против 40-годишниот У.М. од Косово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.
]]>
Црна Хроника
Момче прободено со нож пред ноќен клуб во Прилеп | Press24 http://time.mk/r/NONE/ea50fd94fb/momce-probodeno-so-noz-pred-noken-klub-vo-prilep.html Момче прободено со нож пред ноќен клуб во Прилеп - Press24 - 14:39 21/02 Wed, 21 Feb 2018 13:39:23 +0000 Press24 - 14:39 21/02
Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против 27-годишниот Д.Т. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 10.02.2018 година во 3 часот по полноќ во Прилеп на булеварот „Гоце ...
]]>
Црна Хроника