TIME.mk - Кошарка http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Mon, 19 Feb 2018 03:57:23 +0000 600 Кошаркарски Куп: МЗТ Скопје со титула побара прошка од навивачите | Нова ТВ http://time.mk/c/dde94f4361/kosarkarski-kup-mzt-skopje-so-titula-pobara-proska-od-navivacite.html Кошаркарски Куп: МЗТ Скопје со титула побара прошка од навивачите - Нова ТВ - 01:19 19/02 Mon, 19 Feb 2018 00:19:24 +0000 Нова ТВ - 01:19 19/02
Кошаркарите на МЗТ Скопје, конечно, обезбедија причина за радост и задоволство. За себе, за управата, за навивачите. Аеродромци го совладаа Работнички со 76:67 (по четвртини: 17:14, 16:17, 21:17, 22:19) во финалето на Купот на Македонија за деветта ...
МКД: Докузовски: Ова беше празник за кошарката, ме радува што вечното дерби се враќа
Спортклуб: Докузовски: Кошаркарски празник, добро е што ни се враќа „Вечното дерби“
Нетпрес: МЗТ го освои националниот куп
44 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Трајковски: Со овој пехар бараме прошка од навивачите за лошите игри! | МКД http://time.mk/c/c4f5f252f0/trajkovski-so-ovoj-pehar-barame-proska-od-navivacite-za-losite-igri.html Трајковски: Со овој пехар бараме прошка од навивачите за лошите игри! - МКД - 22:29 18/02 Sun, 18 Feb 2018 21:29:17 +0000 МКД - 22:29 18/02
Најефикасниот кошаркар на МЗТ Скопје во финалето од Купот на Македонија, Бојан Трајковски побара прошка од навивачите за лошите игри оваа сезона. МЗТ Скопје го победи вечниот ривал Работнички во финалето од Купот на Македонија и по деветти пат го ...
Спортклуб: Трајковски во духот на празникот: Со трофејот во Купот бараме прошка од навивачите за лошите игри
Екипа: Трајковски: Пехарот е за прошка од навивачите за досегашните разочарувања
Sport 1: Трајковски: Со пехарот побаравме прошка од навивачите за лошите игри сезонава!
76 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Антиќ и Звезда паднаа во финалето, Партизан го освои Купот по цели шест години | Спортклуб http://time.mk/c/18417908c3/antik-i-zvezda-padnaa-vo-finaleto-partizan-go-osvoi-kupot-po-celi-sest-godini.html Антиќ и Звезда паднаа во финалето, Партизан го освои Купот по цели шест години - Спортклуб - 23:30 18/02 Sun, 18 Feb 2018 22:30:22 +0000 Спортклуб - 23:30 18/02
Покрај големото на македонската кошарка во куп-финалето во Кавадарци меѓу МЗТ и Работнички, исто така и во соседството се одигра „Вечното дерби“ помеѓу Партизан и Црвена Звезда во битка за трофејот тамошниот национален Куп, а победник е екипата на ...
Дерби: Антиќ и Звезда изненадени: Партизан го освои трофејот во Купот на Србија
Екипа: Изненадување: Партизан го зеде скалпот на Црвена звезда во Купот на Србија
Gol.mk: Партизан го освои Купот на Радивоје Кораќ, Антиќ и Ц. Звезда со празни раце
6 поврзани вести »
]]>
Кошарка
ЛУКАЈИЌ: Во овие три дена покажавме дека тимот подобро ’дише’... | SportMedia http://time.mk/c/53137db754/lukajik-vo-ovie-tri-dena-pokazavme-deka-timot-podobro-dise.html ЛУКАЈИЌ: Во овие три дена покажавме дека тимот подобро ’дише’... - SportMedia - 21:52 18/02 Sun, 18 Feb 2018 20:52:52 +0000 SportMedia - 21:52 18/02
Издржаа многу кошаркарите на МЗТ Скопје во оваа сезона. Серија на критики за оние слаби, очајни игри во АБА лигата, неколку порази и во домашниот шампионат. Но овие три меча и три победи во кавадаречки „Јасмин“, но и освоениот Куп на Македонија, по ...
Екипа: Лукајиќ: Докузовски добро се подготви, но ние заслужено славевме
Gol.mk: Лукајиќ: Ваквите дерби-пресметки раѓаат вистински херои!
Sport 1: Лукајиќ: Ваквите натпревари раѓаат херои!
7 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Барселона го шокираше Реал и го освои шпанскиот Куп | Локално http://time.mk/c/25654fa64c/barselona-go-sokirase-real-i-go-osvoi-spanskiot-kup.html Барселона го шокираше Реал и го освои шпанскиот Куп - Локално - 23:08 18/02 Sun, 18 Feb 2018 22:08:13 +0000 Локално - 23:08 18/02
Тимот на Барселона го освои Купот на Шпанија, откако во финалето на турнирот со совлада фаворитот и вечен ривал Реал Мадрид со 92:90 (15:21; 25:13; 27:18; 25 : 38). Најпрецизен кај победниците беа Пау Рибас и Анте Томиќ, кои забележаа соодветно 21 и ...
Gol.mk: Барса на Пешиќ го доби кошаркарското „Ел Класико“ и стигна до 24. трофеј во Купот на Кралот
Екипа: Пешиќ веднаш направи чудо – Барса во „Ел Класико“ до трофејот во Копа дел реј
Стандард: Барса го шокираше Реал и го освои Кралскиот Куп
5 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Детали за тепачката: Како „ЦПБ“ ги понижија „Лозари“ (ФОТО) | Sport 1 http://time.mk/c/e520637d1f/detali-za-tepackata-kako-cpb-gi-ponizija-lozari-foto.html Детали за тепачката: Како „ЦПБ“ ги понижија „Лозари“ (ФОТО) - Sport 1 - 22:19 18/02 Sun, 18 Feb 2018 21:19:08 +0000 Sport 1 - 22:19 18/02
Полека се откриваат детали од инцидентот што се случи на почетокот од мечот во кошаркарскиот Куп на Македонија, во кој МЗТ Скопје го совлада Работнички. Имено, на стартот од средбата по само неколку минути игра, кога во салата влегоа навивачите на ...
Gol.mk: „ЦПБ“ биле нападнати, тепачката на Куп-финалето е поради полициски пропуст!
Екипа: ФОТО: „Сити парк бојс“ со нова тепачка, прекин и на финалето
SportMedia: „Сити Парк Бојс“ предизвика прекин во Кавадарци
7 поврзани вести »
]]>
Кошарка
СТАМЕСКИ: Имавме проблеми со организацијата на играта, со реализацијата... не успеавме да се вратиме! | SportMedia http://time.mk/c/79d250721e/stameski-imavme-problemi-so-organizacijata-na-igrata-so-realizacijata-ne-uspeavme-da-se-vratime.html СТАМЕСКИ: Имавме проблеми со организацијата на играта, со реализацијата... не успеавме да се вратиме! - SportMedia - 19:03 18/02 Sun, 18 Feb 2018 18:03:09 +0000 SportMedia - 19:03 18/02
Тренер Бадел 1862, Перо Стамески мораше да и честита на подобрата екипа од неговата. Вардар убедливо го одбрани трофејто освоен лани на истото место. По втор пат „баделки“ се поразени во финалето на националниот Куп, и одново на истото место, во ...
Екипа: Едина Муса МВП: Пехарот го одбранивме тимски!
Екипа: ФОТОГАЛЕРИЈА: За „вардарки“ радост, за „баделки“ солзи
Gol.mk: Муса е МВП: Мотивирана сум до небо да освојам уште многу трофеи!
12 поврзани вести »
]]>
Кошарка
Петте најдобри потези на Ол-старот: Летечкиот Мичел го освои „Стејплс Центарот“ (Видео) | Дерби http://time.mk/c/b502d07bb4/pette-najdobri-potezi-na-ol-starot-leteckiot-micel-go-osvoi-stejpls-centarot-video.html Петте најдобри потези на Ол-старот: Летечкиот Мичел го освои „Стејплс Центарот“ (Видео) - Дерби - 20:06 18/02 Sun, 18 Feb 2018 19:06:08 +0000 Дерби - 20:06 18/02
Претходната ноќ се одржа вториот ден од Ол-стар викендот во Лос Анџелес на кој наградите во мечевите во вештини, шутирање тројки и забивање им припаднаа на Спенсер Динвиди од Бруклин Нетс, Девин Букер од Феникс Санс и Донован Мичел од Јута Џез.
Алсат-М: НБА Ол-Стар: Букер рекордер во тројки
МКД: Донован Мичел победник во натпреварот во забивање, но Картер си е Картер (ВИДЕО)
Дерби: Летечкиот дебитант на Јута го ископира Картер за победа во забивањата, Букер оствари историска серија на тројки (Видео)
19 поврзани вести »
]]>
Кошарка
НИШ ОБОЕН ВО ЦРНО –БЕЛО: Нема трофеј за Перо Антиќ | SportMedia http://time.mk/r/NONE/e5f87efec2/nis-oboen-vo-crno-belo-nema-trofej-za-pero-antik.html НИШ ОБОЕН ВО ЦРНО –БЕЛО: Нема трофеј за Перо Антиќ - SportMedia - 23:09 18/02 Sun, 18 Feb 2018 22:09:53 +0000 SportMedia - 23:09 18/02
Тоа е Купот, кошаркарски пред се. Не секогаш победуваат фаворитите, во овој случај Црвена Ѕвезда. Најдобриот клуб во Србија и на Јадранот во изминатите неколку сезони доживеа дебакл во финалето на Купот „Радивоје Кораќ''.
]]>
Кошарка
ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ МЕНУВА ФОРМАТОТ: НБА плеј-офот по системот 1-16, 2-15... | SportMedia http://time.mk/c/b6c0eb7ab8/dali-treba-da-se-menuva-formatot-nba-plej-ofot-po-sistemot-1-16-2-15.html ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ МЕНУВА ФОРМАТОТ: НБА плеј-офот по системот 1-16, 2-15... - SportMedia - 20:45 18/02 Sun, 18 Feb 2018 19:45:10 +0000 SportMedia - 20:45 18/02
Поради честата невоедначеност во квалитетот помеѓу конференциите, многумина се повикуваа(т) на тоа дека во догрувањето за титулата треба да се пласираат 16.најдобри тимови, независно од која конференција се.
Sport 1: Револуционерни промени во НБА - ќе се менува форматот на плејофот!
]]>
Кошарка