TIME.mk - Живот / Уметност http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Mon, 22 Jan 2018 13:51:28 +0000 600 Девојче (9) секое утро го носи својот болен брат (12) на грб до училиште и му порачува – ЈА ЌЕ БИДАМ ТВОИТЕ НОЗЕ, БАТО! (Видео) | Сваштарник http://time.mk/c/3cadff4cfd/devojce-9-sekoe-utro-go-nosi-svojot-bolen-brat-12-na-grb-do-uciliste-i-mu-poracuva-ja-ke-bidam-tvoite-noze-bato-video.html Девојче (9) секое утро го носи својот болен брат (12) на грб до училиште и му порачува – ЈА ЌЕ БИДАМ ТВОИТЕ НОЗЕ, БАТО! (Видео) - Сваштарник - 12:12 22/01 Mon, 22 Jan 2018 11:12:55 +0000 Сваштарник - 12:12 22/01
Малата Жу покажува на дело што значи вистинска љубов помеѓу брат и сестра. Жу Дингшуанг, деветгодишно девојче од Гагнанан, град од југозападна Кина, животот веќе има смисла. Учи, ги слуша мама и тато и му помага на својот постар брат во се.
NetZabava: Девојче (9) секое утро до училиште го носи на грб своето болно братче (12) и порачува: Јас ќе бидат твоите нозе, бато!
Вечер: Девојче (9) секое утро го носи болниот брат (12) на грб до школо: Бато јас ќе бидам твои нозе !(Видео)
Репортер: Девојче секое утро го носи на грб својот неподвижен брат во школо
6 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Што ја предизвикува утринската главоболка и како да ја спречите? | Кафе пауза http://time.mk/c/33f65d078d/sto-ja-predizvikuva-utrinskata-glavobolka-i-kako-da-ja-sprecite.html Што ја предизвикува утринската главоболка и како да ја спречите? - Кафе пауза - 09:40 22/01 Mon, 22 Jan 2018 08:40:47 +0000 Кафе пауза - 09:40 22/01
Можеби најлошиот начин да се разбудите е со главоболка која потоа ќе трае цел ден. Ако ова ви се случува редовно, сигурно сте се запрашале која е причината за вашата главоболка која се појавува без разлика на тоа колку сте наспани или колку лекови ...
Мама365: Антибиотиците не се делотворни кога станува збор за настинка
Exclusive.mk: Кафе и лимон против главоболка, мачнина!
Пулс24: Овие две состојки ќе ви помогнат да се ослободите од мачнини и главоболка
4 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Запознаете го градот со над три билиони јуани! | Вечер http://time.mk/c/5351fd2d04/zapoznaete-go-gradot-so-nad-tri-bilioni-juani.html Запознаете го градот со над три билиони јуани! - Вечер - 19:43 21/01 Sun, 21 Jan 2018 18:43:55 +0000 Вечер - 19:43 21/01
Град со 3,02 билиони јуани или 469 милијарди долари На нив им припаѓа иднината. Шангај стана прв град во Кина, втор со најголема светска еконимија, чие БДП надмина три билиони јуани (469 милијарди долари).
Вечер: Американските медиуми шокирани: Кина има тактика да го дисциплинира Запад, без да каже збор!
Кајгана: Бизарен бизнис: За невеста во Кина се даваат и по 64.000 евра
Репортер: На Кина и фалат 60 милиони жени, за невеста се плаќа и до 64.000 евра
7 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Македонија не е исклучена од можноста за ширење на „Австралискиот грип“ | Сител http://time.mk/c/1963af9e6f/makedonija-ne-e-isklucena-od-moznosta-za-sirenje-na-avstraliskiot-grip.html Македонија не е исклучена од можноста за ширење на „Австралискиот грип“ - Сител - 16:25 21/01 Sun, 21 Jan 2018 15:25:27 +0000 Сител - 16:25 21/01
Опасност од ширење на таканаречениот “Aвстралиски грип” постои за цела Европа, а не е исклучена ниту Македонија, предупредуваат епидемиолозите. Засега земјава нема добиено официјално известување за овој поттип на грип од кој во Британија починаа ...
Press24: Нова епидемија на грип погоди 8,3 милиони луѓе
Сител: Нова епидемија на грип погоди 8,3 милиони луѓе
]]>
Живот / Уметност
Важни совети за парите кои треба да ги знаете до 30-тата година | Црнобело http://time.mk/c/bdbd8890e4/vazni-soveti-za-parite-koi-treba-da-gi-znaete-do-30-tata-godina.html Важни совети за парите кои треба да ги знаете до 30-тата година - Црнобело - 09:53 21/01 Sun, 21 Jan 2018 08:53:24 +0000 Црнобело - 09:53 21/01
Некои луѓе, до 30-тата година веќе успеваат толку многу да се осамостојат, што можат да си купат стан, или да започнат сами бизнис. Во секој случај, има и такви кои финансиски тонат и не можат никако да застанат на нозе.
Фактор: Седум начини како да заштедите пари при пазарување
Вечер: Држи се до ова - и ќе имаш пари
Локално: Важни совети за парите кои треба да ги знаете до 30-тата година
4 поврзани вести »
]]>
Живот / Уметност
Колку часа сон му се потребни на секој хороскопски знак? | Црнобело http://time.mk/c/7971cd9018/kolku-casa-son-mu-se-potrebni-na-sekoj-horoskopski-znak.html Колку часа сон му се потребни на секој хороскопски знак? - Црнобело - 09:49 21/01 Sun, 21 Jan 2018 08:49:38 +0000 Црнобело - 09:49 21/01
Мноштво научни истражувања потврдуваат дека квалитетниот сон е клучен за човековото здравје. Но, што вели астрологијата на оваа тема? Кои важат за најголеми спанковци помеѓу дванаесетте претставници на Зодијакот? Кому, пак, спиењето му е еднакво на ...
Сител: Колку часа сон му се потребни на секој хороскопски знак?
Press24: Колку часа сон му се потребни на секој хороскопски знак?
]]>
Живот / Уметност
7 вистини за неверството кои луѓето ги откриваат на потешкиот начин | Кафе пауза http://time.mk/r/NONE/4a4908efe5/7-vistini-za-neverstvoto-koi-lugjeto-gi-otkrivaat-na-poteskiot-nacin.html 7 вистини за неверството кои луѓето ги откриваат на потешкиот начин - Кафе пауза - 14:46 22/01 Mon, 22 Jan 2018 13:46:26 +0000 Кафе пауза - 14:46 22/01
Кога луѓето не се задоволни во љубовната врска и чувствуваат емоционална празнина, често се препуштаат на „волшепствата“ на неверството со надеж дека ќе се чувствуваат подобро. Но, тоа е далеку од вистината и во неверството не постои ништо добро, ...
]]>
Живот / Уметност
Емотивно видео кое го освои интернетот: “Зошто го дадов мојот син на посвојување?” | Точка http://time.mk/c/9a0e616f2f/emotivno-video-koe-go-osvoi-internetot-zosto-go-dadov-mojot-sin-na-posvojuvanje.html Емотивно видео кое го освои интернетот: “Зошто го дадов мојот син на посвојување?” - Точка - 14:42 22/01 Mon, 22 Jan 2018 13:42:47 +0000 Точка - 14:42 22/01
Емотивното видео кое го објавила една мајка од Јута неодамна започна да се шири на социјалните мрежи. Имено, Хана Монги уште во 2016 година го објавила видеото кое го снимила за својот син, но откако видеото било споделено од страна на “Love What ...
Екран: (ФОТО) Не се откажувале: Славни парови на кои сурогат мајки  им родиле деца
]]>
Живот / Уметност
Никој не знаеше дека ова и е последна фотографија: Братот на телохранителот на Бред Пит и даде на ќеркичката (8) пица па ја искасапи! | Сител http://time.mk/r/NONE/0074642b24/nikoj-ne-znaese-deka-ova-i-e-posledna-fotografija-bratot-na-telohranitelot-na-bred-pit-i-dade-na-kerkickata-8-pica-pa-ja-iskasapi.html Никој не знаеше дека ова и е последна фотографија: Братот на телохранителот на Бред Пит и даде на ќеркичката (8) пица па ја искасапи! - Сител - 14:17 22/01 Mon, 22 Jan 2018 13:17:40 +0000 Сител - 14:17 22/01
Страшна семејна трагедија се случила во Западен Мидленс во Англија. Бил Билингам (54) ја избодел ќеркичката Мајли (8) до смрт, а потоа и самиот е префрлен во болница со убодна рана во стомакот.
]]>
Живот / Уметност
Живејте малку повеќе денес, малку посреќни од вчера | Скопје инфо http://time.mk/r/NONE/0677136aec/zivejte-malku-poveke-denes-malku-posrekni-od-vcera.html Живејте малку повеќе денес, малку посреќни од вчера - Скопје инфо - 14:36 22/01 Mon, 22 Jan 2018 13:36:24 +0000 Скопје инфо - 14:36 22/01
Не сакате да го поминете целиот живот гледајќи во телефоните или затворени дома, без енергија, размислувајќи за тоа како би можело да биде. Голем дел од луѓето кои ги знаеме, а често и самите остануваме дома, велиме дека немаме енергија за ништо и ...
]]>
Живот / Уметност