TIME.mk - Магазин http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Tue, 16 Jan 2018 19:24:39 +0000 600 ВИДЕО: Кинески туристи се капат на -67 степени во Сибир | А1 On http://time.mk/c/2c69febf85/video-kineski-turisti-se-kapat-na-67-stepeni-vo-sibir.html ВИДЕО: Кинески туристи се капат на -67 степени во Сибир - А1 On - 18:29 16/01 Tue, 16 Jan 2018 17:29:37 +0000 А1 On - 18:29 16/01
Во селото Ојмјакон, кое што важи за едно од најладните населени места, деновиве беа измерени -67 степени Целзиусови . Школите се затворени, а службите за вонредни ситуации се подготвени за интервенции.
А1 On: Во Сибир измерени минус 67 степени
+инфо: Во Сибир измерени минус 67 степени
Канал5: Како се живее на минус 62 степени ? (ВИДЕО)
15 поврзани вести »
]]>
Магазин
Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренбериз“ | Канал5 http://time.mk/c/5999ccf592/pocina-dolores-o-riordan-pejackata-na-bendot-krenberiz.html Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренбериз“ - Канал5 - 16:53 16/01 Tue, 16 Jan 2018 15:53:22 +0000 Канал5 - 16:53 16/01
Пејачката на ирскиот бенд „Кренбериз“, Долорес О’Риордан почина на 46 години во Лондон, јави Би-Би-Си. О’Риордан беше на чело на бендот познат по хитовите „Linger” и „Zombi”. „Пејачката со бендот беше во Лондон на кратко снимање.
Стандард: Не е откриено ништо сомнително околу смртта на О’Риордан, тврдат од полицијата
Репортер: Продажбата на албумите на „Кренберис“ зголемена за 900.000 проценти
Сакам да кажам: Не знаев дека „Кренберис“ му посветиле песна на син ми, кажа Таткото на жртва на бомбашки напад
46 поврзани вести »
]]>
Магазин
ВИДЕО: Руски војник загревал ручек, па го запалил тенкот | А1 On http://time.mk/c/8888c84100/video-ruski-vojnik-zagreval-rucek-pa-go-zapalil-tenkot.html ВИДЕО: Руски војник загревал ручек, па го запалил тенкот - А1 On - 18:37 16/01 Tue, 16 Jan 2018 17:37:48 +0000 А1 On - 18:37 16/01
Еден руски војник додека го грееше својот ручек на терен во Крим, успеа да уништи оклопен транспортер БТР-82, чија вредност е околу 400 илјади евра. Војникот Семен Мережњаков ископал дупка покрај тенкот за во неа да запали оган и да го загрее својот ...
Канал5: Руски војник греел ручек, па запалил оклопен транспортер (видео)
Кајгана: Руски војник подгревал ручек и запалил воен тенк вреден 450.000 евра
Кумановски м.: Кога руски војник ќе огладне: Стоплувал ручек, па го запалил тенкот (видео)
9 поврзани вести »
]]>
Магазин
Најевтино ноќевање од 650 долари: Луксузниот арапски затвор повторно станува хотел | Таратур http://time.mk/c/6398b4c9ec/najevtino-nokevanje-od-650-dolari-luksuzniot-arapski-zatvor-povtorno-stanuva-hotel.html Најевтино ноќевање од 650 долари: Луксузниот арапски затвор повторно станува хотел - Таратур - 14:38 16/01 Tue, 16 Jan 2018 13:38:32 +0000 Таратур - 14:38 16/01
Луксузниот хотел во Ријад, кој служеше како затвор во владината анти-корупциска акција, повторно ќе биде отворен следниот месец, објавија од хотелот на својата официјална интернет страна. Тоа упатува дека властите се блиску до постигнување договор ...
Кајгана: Повторно се отвора луксузниот саудиски хотел-затвор во Ријад
Кумановски м.: Луксузен затвор во Саудиска Арабија станува хотел: Овде ноќевање чини 650 долари (фото+видео)
Репортер: Луксузен затвор во Саудиска Арабија повторно ќе стане хотел
6 поврзани вести »
]]>
Магазин
Што претставува за мажите романтика? | Пулс24 http://time.mk/c/ebbe9cc570/sto-pretstavuva-za-mazite-romantika.html Што претставува за мажите романтика? - Пулс24 - 19:02 16/01 Tue, 16 Jan 2018 18:02:40 +0000 Пулс24 - 19:02 16/01
Идејата за совршено поминато време во паркот, во главата на мажите се разликува во голема мера за разлика од кај жените. Иако жените често му се лутат на своите момчиња поради недостаток на внимание, ги забораваат важните датуми или никогаш не им ...
Кафе пауза: Со каков маж би требало да бидете според вашиот месец на раѓање?
Exclusive.mk: МАЖИТЕ ОТКРИВААТ: Жените со своето однесување го уништуваат бракот! (Фото)
Press24: Мажите би дале се за жена од овиј хороскопски знак
5 поврзани вести »
]]>
Магазин
Легендарни цитати од Мартин Лутер Кинг | Среќа.mk http://time.mk/c/709da8f8d2/legendarni-citati-od-martin-luter-king.html Легендарни цитати од Мартин Лутер Кинг - Среќа.mk - 16:40 16/01 Tue, 16 Jan 2018 15:40:38 +0000 Среќа.mk - 16:40 16/01
Мартин Лутер Кинг (15. јануари 1929 – 4. април 1968) бил свештеник на американската баптистичка црква, активист, хуманитарец и лидер на движењето за граѓански права на афроамериканците. Најпознат е по неговата улога во здобивањето со граѓански права ...
Глас на Америка: Борбата за граѓанските права не е завршена
Глас на Америка: Американците го слават Денот на Мартин Лутер Кинг
]]>
Магазин
Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол | Бизнис Вести http://time.mk/c/b3e0c36661/izvlecen-dobitnikot-na-pazari-grebi-dobij-na-ramstor-mol.html Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол - Бизнис Вести - 14:59 16/01 Tue, 16 Jan 2018 13:59:41 +0000 Бизнис Вести - 14:59 16/01
Новогодишната наградна игра „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол и официјално заврши. Истата започна на 24-ти ноември и траеше до 15-ти јануари. 53 дена посетители на Рамстор мол ја имаа можноста да добијат некој од 110-те кујнски апарати и ...
Денар: Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол
еМагазин: (Фото) Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол
Нетпрес: Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол
7 поврзани вести »
]]>
Магазин
Снимена најголемата ајкула: Долга повеќе од 7 метри и стара околу 50 години | Sky http://time.mk/c/6179807ff4/snimena-najgolemata-ajkula-dolga-poveke-od-7-metri-i-stara-okolu-50-godini.html Снимена најголемата ајкула: Долга повеќе од 7 метри и стара околу 50 години - Sky - 20:19 16/01 Tue, 16 Jan 2018 19:19:20 +0000 Sky - 20:19 16/01
Островот Гваделуп е дом на многу големи бели морски ајкули, но судејќи по сè, ниту една не е голема како „Дип Блу“, како што ја нарекле нуркачите кои ја снимиле пред неколку години. Имено, оваа ајкула е долга повеќе од седум метри и по својата ...
Маркукуле: (ВИДЕО) ГО СОКРИ ПОД ПЕРКАТА: Кит спаси нуркач од огромна ајкула
]]>
Магазин
Најпосакувани и родени под среќна ѕвезда: Ова се најголемите убавици во хороскопот | Exclusive.mk http://time.mk/c/7b1a675b85/najposakuvani-i-rodeni-pod-srekna-zvezda-ova-se-najgolemite-ubavici-vo-horoskopot.html Најпосакувани и родени под среќна ѕвезда: Ова се најголемите убавици во хороскопот - Exclusive.mk - 16:01 16/01 Tue, 16 Jan 2018 15:01:31 +0000 Exclusive.mk - 16:01 16/01
Убавината не е лесно да се дефинира. Таа најчесто зависи од лични критериуми, а често нема никаква врска со физичкиот изглед, туку со внатрешното значење. Таа внатрешна убавина која се гледа однадвор е поради која некои хороскопски знаци со изглед ...
Локално: Ова се најлибералните хороскопски знаци
Кафе пауза: Љубов од која нема враќање назад: Нема да можете да го извадите од глава овој хороскопски знак!
Точка: Овие три хороскопски знаци ги засенуваат сите останати со својата убавина
7 поврзани вести »
]]>
Магазин
Како секој Хороскопски знак го плаши и го одалечува од себе оној “вистинскиот”! | Сваштарник http://time.mk/c/4b7d7600ac/kako-sekoj-horoskopski-znak-go-plasi-i-go-odalecuva-od-sebe-onoj-vistinskiot.html Како секој Хороскопски знак го плаши и го одалечува од себе оној “вистинскиот”! - Сваштарник - 14:02 16/01 Tue, 16 Jan 2018 13:02:22 +0000 Сваштарник - 14:02 16/01
Во врска со љубовта, ние никогаш не сме мудри и доволно внимателни, а со некои од нашите ставови, секој од нас е во состојба да го исплаши и да го одалечи вистинскиот човек со кого сака да биде. Еве како тоа го објаснува хороскопот.
Кафе пауза: 7 нешта што никогаш не се случуваат во среќните и успешните љубовни врски
Таратур: Седум вистини за неверството кои луѓето ги откриваат на потешкиот начин
Кафе пауза: Работи кои се менуваат во врската по неверство
7 поврзани вести »
]]>
Магазин