TIME.mk - Музика http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Tue, 20 Feb 2018 03:23:58 +0000 600 Честитката на Дуа Липа за денот на независноста на Косово предизвика хаос на Инстаграм | Курир http://time.mk/c/f2968795ee/cestitkata-na-dua-lipa-za-denot-na-nezavisnosta-na-kosovo-predizvika-haos-na-instagram.html Честитката на Дуа Липа за денот на независноста на Косово предизвика хаос на Инстаграм - Курир - 20:57 19/02 Mon, 19 Feb 2018 19:57:40 +0000 Курир - 20:57 19/02
Една од најпопуларните поп-пејачки во светот, Дуа Липа, на Инстаграм го честиташе Денот на независноста на Косово. Британската поп-ѕвезда, сопственик на мега хитот „New rules”, која по потекло е од Приштина, во главниот град на Косово живеела до ...
Република: Честитката на Дуа Липа за Денот на независноста на Косово го вознемири Инстаграм
Репортер: Албанската пејача Липа ја честиташе 10-годишнината од самопрогласувањето на Косово
]]>
Музика
Легендарниот Stan Webb со својот бенд „Chicken Shack" конечно во Македонија! | Црнобело http://time.mk/c/d2b3e7fba5/legendarniot-stan-webb-so-svojot-bend-chicken-shack-konecno-vo-makedonija.html Легендарниот Stan Webb со својот бенд „Chicken Shack" конечно во Македонија! - Црнобело - 10:33 19/02 Mon, 19 Feb 2018 09:33:49 +0000 Црнобело - 10:33 19/02
Дел од историјата на британскиот блуз, гитаристот и вокалист Stan Webb доаѓа директно од Лондон во ноќниот клуб „Станица 26“ на 23 февруари. Овој ексклузивен концерт е во организација на концертната агенција и продукција “3Гонга“ и претставува ...
Сакам да кажам: Легендата на британскиот блуз Стен Веб на 23 февруари во Скопје
Макфакс: Легендарниот блуз-гитарист Стен Веб со настап во Скопје
Точка: Легендарниот Stan Webb со својот бенд "Chicken Shack" конечно во Македонија!
14 поврзани вести »
]]>
Музика
(ВИДЕО) Калиопи: „Уште колку генерации ќе ги пеат моите песни?“ | Екран http://time.mk/c/4220e41a26/video-kaliopi-uste-kolku-generacii-ke-gi-peat-moite-pesni.html (ВИДЕО) Калиопи: „Уште колку генерации ќе ги пеат моите песни?“ - Екран - 17:51 18/02 Sun, 18 Feb 2018 16:51:45 +0000 Екран - 17:51 18/02
На музичките натпреварувања во соседна Србија кандидатите, без оглед од која средина доаѓаат, често се претставуваат со песни од нашата Калиопи. Жирито е често „немилосрдно“ при оценувањето на кандидатите бидејќи „Калиопи е тешко да се испее..
Exclusive.mk: Калиопи: Уште колку генерации ќе ги пеат моите песни (Видео)
Репортер: Калиопи: Уште колку генерации ќе ги пеат моите песни
]]>
Музика
ВИДЕО: Сите настапи на Тоше на „Златна бубамара“ | Среќа.mk http://time.mk/c/d6cc63b3db/video-site-nastapi-na-tose-na-zlatna-bubamara.html ВИДЕО: Сите настапи на Тоше на „Златна бубамара“ - Среќа.mk - 18:05 19/02 Mon, 19 Feb 2018 17:05:35 +0000 Среќа.mk - 18:05 19/02
За неколку дена Макеоднија ќе ужива во „Златна бубамара 2018“, дотогаш да се потсетиме на сите настапи на Тоше на манифестацијата. Тоше Проески беше редовен гостин на музичката манифестација „Златна Бубамара“.
Сваштарник: Сите настапи на нашиот Ангел Тоше на “Златна бубамара” (Видео)
]]>
Музика
СМУМ смета дека комисијата за музичко-сценска дејност немала никакви критериуми | МКД http://time.mk/r/NONE/761921e7ac/smum-smeta-deka-komisijata-za-muzicko-scenska-dejnost-nemala-nikakvi-kriteriumi.html СМУМ смета дека комисијата за музичко-сценска дејност немала никакви критериуми - МКД - 11:07 19/02 Mon, 19 Feb 2018 10:07:26 +0000 МКД - 11:07 19/02
На секоја конференција со која се најавува фестивалот „Златна лира“ членовите на раководството на Сојузот на музичките уметници на Македонија (СМУМ) укажува дека средствата кои ги добиваат од Министерството за култура не се доволни за реализација на ...
]]>
Музика
Анета и „Молика“ лути оти не одат на Евровизија | Репортер http://time.mk/c/83105cce33/aneta-i-molika-luti-oti-ne-odat-na-evrovizija.html Анета и „Молика“ лути оти не одат на Евровизија - Репортер - 14:54 19/02 Mon, 19 Feb 2018 13:54:07 +0000 Репортер - 14:54 19/02
Пред неколку месеци во медиумите се појавија шпекулации дека групата „Молика“ и Анета Мицевска ќе бидат македонските претставници на „Евровизија“ во Лисабон. Пишувањата беа поттикнати од фејсбук-статусот на фановите на Анета кои сметаа дека таа ...
Екран: Еден бисерен македонски глас замина во неповрат?
]]>
Музика
Здравко Чолиќ објави видео запис за песната „Kuca Puna Naroda“ | Идивиди http://time.mk/r/NONE/fa609076c4/zdravko-colik-objavi-video-zapis-za-pesnata-kuca-puna-naroda.html Здравко Чолиќ објави видео запис за песната „Kuca Puna Naroda“ - Идивиди - 09:36 19/02 Mon, 19 Feb 2018 08:36:11 +0000 Идивиди - 09:36 19/02
Здравко Чолиќ ја израдува публиката со ново видео "Kuca Puna Naroda", кое e објавено на официјалниот YouTube канал на Чолиќ. Спотот кој е во едноставна, романтична форма, е снимен во Дубровник и замислен е како враќање на Здравко во градот на ...
]]>
Музика
Публиката реши: Влатко Стефановски со втор концерт на „Мајчин јазик“ | Екран http://time.mk/r/NONE/deb974891c/publikata-resi-vlatko-stefanovski-so-vtor-koncert-na-majcin-jazik.html Публиката реши: Влатко Стефановски со втор концерт на „Мајчин јазик“ - Екран - 13:14 19/02 Mon, 19 Feb 2018 12:14:19 +0000 Екран - 13:14 19/02
„По распродадениот прв концерт, најавуваме и ВТОР концерт на Влатко Стефановски на 18 март во Македонската филхармонија“, соопштија организаторите од „Баги комуникации“. Првиот закажан за 17.
]]>
Музика
(ВИДЕО+ФОТО) Мишо Ковач пееше пред скопјани,а се случи и една свршувачка! | Екран http://time.mk/r/NONE/79a9d22543/video-foto-miso-kovac-peese-pred-skopjani-a-se-sluci-i-edna-svrsuvacka.html (ВИДЕО+ФОТО) Мишо Ковач пееше пред скопјани,а се случи и една свршувачка! - Екран - 06:50 19/02 Mon, 19 Feb 2018 05:50:37 +0000 Екран - 06:50 19/02
Со еден од своите најголеми екс-ју хитови, испеан уште одамна на еден од “Сплитските фестивали”, песната попозната како “На твојој руци прстен” (инаку, во оригиналот е “Ќе проплаче зората”) Мишо Ковач со душа и срце лесно ја освои својата верна ...
]]>
Музика
Кристина Агилера си најде ново хоби! – Фотографирање гола! (Фото) | Сваштарник http://time.mk/r/NONE/8b128b25f1/kristina-agilera-si-najde-novo-hobi-fotografiranje-gola-foto.html Кристина Агилера си најде ново хоби! – Фотографирање гола! (Фото) - Сваштарник - 18:20 18/02 Sun, 18 Feb 2018 17:20:39 +0000 Сваштарник - 18:20 18/02
Се појави во 90-тите и нејзината популарност беше огромна, соработуваше со најголемите светски имиња во музиката, а се проба и како актерка, потег кој критичарите го дочекаа со воодушевување.
]]>
Музика