TIME.mk - Ракомет http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Sun, 21 Jan 2018 14:18:02 +0000 600 Тренерски ротации во нашата репрезентација | СуперСпорт http://time.mk/c/e07c9dedcd/trenerski-rotacii-vo-nasata-reprezentacija.html Тренерски ротации во нашата репрезентација - СуперСпорт - 13:31 21/01 Sun, 21 Jan 2018 12:31:20 +0000 СуперСпорт - 13:31 21/01
Веднаш по вечерашниот натпревар кој нашата репрезентација го игра со Шпанија ќе дојде до тренерска ротација во стручниот штаб на Раул Гонзалез. Таборот утре ќе го напушти Роберто Гарсија Парондо кој поради клупски обврски кон женскиот ракометен тим ...
МКД: Парондо заминува, Раул од утре ќе има нов помошник
+инфо: ЕП ракомет 2018: Раул ќе има нов асистент на местото на Парондо
Дерби: Рокада во стручниот штаб на македонската репрезентација: Парондо заминува, доаѓа нов Шпанец
51 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Патуваат 1800 километри со автобус за да ја бодрат Македонија во Вараждин (ФОТОГАЛЕРИЈА) | 24 Ракомет http://time.mk/c/1546c6a7e6/patuvaat-1800-kilometri-so-avtobus-za-da-ja-bodrat-makedonija-vo-varazdin-fotogalerija.html Патуваат 1800 километри со автобус за да ја бодрат Македонија во Вараждин (ФОТОГАЛЕРИЈА) - 24 Ракомет - 14:26 21/01 Sun, 21 Jan 2018 13:26:51 +0000 24 Ракомет - 14:26 21/01
Фановите од Македонија почнаа да пристигнуваат во Вараждин, но најголемиот дел од нив се дојдени само за натпреварот против Шпанија. Навивачите кои се организирани преку туристичките агенции ќе поминат 1800 километри во двата правци само за да им ...
Спортклуб: (ВИДЕО) Повторно во фокусот на ЕХФ: Македонскиот пат до победата!
Спортклуб: Јоноски: Ако можевме против Германија, можеме и против Шпанија
Спортклуб: РФМ до репрезентативците: Срце на терен – ЗА МАКЕДОНИЈА!
79 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Кире Лазаров за „АС“: Наш сон е да направиме нешто големо на ЕП | Спортклуб http://time.mk/c/ab12e16849/kire-lazarov-za-as-nas-son-e-da-napravime-nesto-golemo-na-ep.html Кире Лазаров за „АС“: Наш сон е да направиме нешто големо на ЕП - Спортклуб - 14:49 21/01 Sun, 21 Jan 2018 13:49:05 +0000 Спортклуб - 14:49 21/01
Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, во интервју за мадридски „АС“ зборуваше за натпреварот помеѓу Македонија и Шпанија. Овој натпревар е интересен за шпанската јавност поради тоа што ракометните патишта на овие две ...
SportMedia: Македонскиот ас за шпански „Ас“ - Лазаров: Сонуваме да ја победиме Шпанија, да направиме нешто големо на ЕП
Спортклуб: Миркуловски: Одиме чекор понатаму, играме за полуфинале!
SportMedia: Миркуловски: Имаме сили, ќе играме за тоа историско полуфинале
32 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Душебаев: Ги сакам Раул и Македонија, но вечерва немам избор освен да победам | Спортклуб http://time.mk/c/f15ac5990d/dusebaev-gi-sakam-raul-i-makedonija-no-vecerva-nemam-izbor-osven-da-pobedam.html Душебаев: Ги сакам Раул и Македонија, но вечерва немам избор освен да победам - Спортклуб - 15:09 21/01 Sun, 21 Jan 2018 14:09:03 +0000 Спортклуб - 15:09 21/01
Македонија вечерва ќе се соочи против Шпанија во првиот натпревар за нас од втората фаза на ЕП во Хрватска. На двете страни ќе има многу познати лица, а еден од нив ќе биде Алекс Душебаев.
Екипа: Гонзало: Предизвик ми е да му бранам на Кире Лазаров
Sport 1: Душебаев: Многу ја сакам Македонија, но немам друг избор освен да ја победам!
Gol.mk: Ривера нѐ „наполни“ со 11 гола во Мец, има ли Раул одговор за крилото на „фуријата“?
77 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Вујовиќ: Застанав на гол за да ја одбранам честа на „малите“ земји | Sport 1 http://time.mk/c/5207068eec/vujovik-zastanav-na-gol-za-da-ja-odbranam-cesta-na-malite-zemji.html Вујовиќ: Застанав на гол за да ја одбранам честа на „малите“ земји - Sport 1 - 15:08 21/01 Sun, 21 Jan 2018 14:08:57 +0000 Sport 1 - 15:08 21/01
Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ, не престанува да мисли на завршницата против Германија. Вујовиќ беше казнет бидејќи протестираше и го навредуваше водството на ЕХФ, но никако не може да се помири, како што вели, со кражбата против Германија.
Спортклуб: Лино Червар: Не сум светец, но никогаш не сум бил навредуван како во последните неколку дена
24 Ракомет: Червар: Не сум светец!
МКД: По победата над Норвешка, Червар се пожали: Вака никогаш не сум бил навредуван во сопствената земја
85 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Македонски ракомет – патот до победата (видео) | Република http://time.mk/c/55b8448155/makedonski-rakomet-patot-do-pobedata-video.html Македонски ракомет – патот до победата (видео) - Република - 13:40 21/01 Sun, 21 Jan 2018 12:40:57 +0000 Република - 13:40 21/01
Најинтересните моменти од настапот на македонската машка ракометна репрезентација на ЕП 2018 во едно видео. Уживајте, бидете горди! Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright).
Република: Да бидеме дел од магијата! Да навиваме за Македонија! (видео)
Република: Како реагираат Македонците ако видат паричник на земја?! (видео)
Маркукуле: ЕВЕ КОЛКУ СЕ ЧЕСНИ: Како реагираат Македонците ако видат паричник на земја?
4 поврзани вести »
]]>
Ракомет
РФМ со импулс повеќе за ракометарите: Со сите сили, ладни глави и гордо во одбрана на националниот дрес! | Екипа http://time.mk/c/54d955804f/rfm-so-impuls-poveke-za-rakometarite-so-site-sili-ladni-glavi-i-gordo-vo-odbrana-na-nacionalniot-dres.html РФМ со импулс повеќе за ракометарите: Со сите сили, ладни глави и гордо во одбрана на националниот дрес! - Екипа - 15:00 21/01 Sun, 21 Jan 2018 14:00:55 +0000 Екипа - 15:00 21/01
Вообичаено како и пред секој досега натпревар на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија со мотив повеќе за македонските репрезентативци. Така е и сега пред големата пресметка со Шпанија во Вараждин.
SportMedia: Уште еднаш, со сите сили, ладни глави, спортски, фер, достоинствено и гордо ќе ги браниме боите на националниот дрес!
]]>
Ракомет
Блиц со Филип Талески: Ракометарите откриваат кој е спанко, кој лутко, а кој шмекер (ВИДЕО) | 24 Ракомет http://time.mk/r/NONE/dbb9988e16/blic-so-filip-taleski-rakometarite-otkrivaat-koj-e-spanko-koj-lutko-a-koj-smeker-video.html Блиц со Филип Талески: Ракометарите откриваат кој е спанко, кој лутко, а кој шмекер (ВИДЕО) - 24 Ракомет - 15:16 21/01 Sun, 21 Jan 2018 14:16:54 +0000 24 Ракомет - 15:16 21/01
Репрезентацијата на Македонија ужива во одличните моменти коишто предизвикаа бура од одушевување кај сите фанови. Одличните игри беа знак дека може да се очекува уште подобра игра во продолжение.
]]>
Ракомет
Стоилов со пикадо ги мести нишанските справи (Фото) | SportMedia http://time.mk/r/NONE/0c100459d1/stoilov-so-pikado-gi-mesti-nisanskite-spravi-foto.html Стоилов со пикадо ги мести нишанските справи (Фото) - SportMedia - 15:03 21/01 Sun, 21 Jan 2018 14:03:13 +0000 SportMedia - 15:03 21/01
Стојанче Стоилов ќе ни биде голем адут вечерва против Шпанија, а македонскиот пикер со помош на пикадо ги мести нишанските справи за Перез Де Варгас. Шпанскиот голман е одличен, но и Стојанче игра во одлична форма, па ќе биде интересен нивниот дуел, ...
]]>
Ракомет
Нов удар за гледачите: МТВ нема да ги пренесува ЗОИ во Пјонгчанг! | Sport 1 http://time.mk/c/8961c09d66/nov-udar-za-gledacite-mtv-nema-da-gi-prenesuva-zoi-vo-pjongcang.html Нов удар за гледачите: МТВ нема да ги пренесува ЗОИ во Пјонгчанг! - Sport 1 - 13:47 21/01 Sun, 21 Jan 2018 12:47:00 +0000 Sport 1 - 13:47 21/01
Македонската Телевизија нема да ги пренесува Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг од 9 до 25 февруари, оваа година. Јавниот Сервис не ги откупил телевизиските права за територијата на Македонија од Discovery Communications, компанијата којашто ги ...
Екипа: МТВ нема да ги пренесува ЗОИ во Пјонгчанг
]]>
Ракомет