TIME.mk - Сцена http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Fri, 19 Jan 2018 01:15:48 +0000 600 (ГАЛЕРИЈА) Загрижувачки вести за претстојното породување на Кејт Мидлтон | Локално http://time.mk/c/3cf59fcdfb/galerija-zagrizuvacki-vesti-za-pretstojnoto-poroduvanje-na-kejt-midlton.html (ГАЛЕРИЈА) Загрижувачки вести за претстојното породување на Кејт Мидлтон - Локално - 19:29 18/01 Thu, 18 Jan 2018 18:29:27 +0000 Локално - 19:29 18/01
Околу вестите за свадбата на принцот Хари ние заборавивме дека не чека и друг, не помалку важно и радосен настан. Третата бременост на нашата Кејт Мидлтон – новото дете ќе биде во семејството наскоро.
Екран: (ВИДЕО+ФОТО) Неодолив момент кога Кејт Мидлтон ја понел мајчинскиот инстинкт: Го прекршила протоколот да не ги разочара дечињата!
Фемина: Меган Маркл модерна во црно за време на посета на замок со принцот Хари
Женски магазин: (ФОТО) Како Меган Маркл стана успешен бизнис за луѓе, кои дури и не ја познаваат
19 поврзани вести »
]]>
Сцена
Фолк-пејачката со нов имиџ: Дали ви се допаѓа новата Рада? (ФОТО) | Убавина и Здравје http://time.mk/c/d96cb6e74f/folk-pejackata-so-nov-imidz-dali-vi-se-dopagja-novata-rada-foto.html Фолк-пејачката со нов имиџ: Дали ви се допаѓа новата Рада? (ФОТО) - Убавина и Здравје - 21:29 18/01 Thu, 18 Jan 2018 20:29:24 +0000 Убавина и Здравје - 21:29 18/01
Популарната фолкерка Рада Манојловиќ за потребите на промоцијата на новата песна „Живот на месецу“ ја смени бојата на косата и сега е „огнена заводница“. Нејзината темноруса коса сега има бакарна боја, а дали повеќе ви се допаѓа новата Рада, ...
Press24: Рада Манојловиќ со драстична промена: Се појави во емисија и не можеа да ја препознаат (фото)
Курир: Прв пат во кариерата направи драстична промена: Рада Манојловиќ нема да ја препознаете (ФОТО)
Exclusive.mk: Рада Манојловиќ е новата црвенокоса (Фото)
6 поврзани вести »
]]>
Сцена
Гавазова со нови с**си фотки: Мрежасти чорапи и шлиц од кои боли глава | NetZabava http://time.mk/c/85710866f1/gavazova-so-novi-s-si-fotki-mrezasti-corapi-i-slic-od-koi-boli-glava.html Гавазова со нови с**си фотки: Мрежасти чорапи и шлиц од кои боли глава - NetZabava - 19:50 18/01 Thu, 18 Jan 2018 18:50:42 +0000 NetZabava - 19:50 18/01
Гавазова е многу активна на социјалните мрежи, а нејзините фотографии постојано привлекуваат големо внимание. Во новото видео на нејзиниот профил на Инстаграм навистина изгледа прекрасно и провокативно. Сигурни сме дека ќе ви се допадне.
Скопје24: Згодна до болка: Гавазова со мрежасти чорапи и шлиц од кои боли глава (ВИДЕО)
Press24: Згодна до болка: Гавазова со мрежасти чорапи и деколте од кое боли глава (видео)
Репортер: Викторија Лоба како црна мачка
5 поврзани вести »
]]>
Сцена
Холивудскиот заводник откри: Која од двете актерки подобро се бакнува | Press24 http://time.mk/c/9cbb2f1629/holivudskiot-zavodnik-otkri-koja-od-dvete-akterki-podobro-se-baknuva.html Холивудскиот заводник откри: Која од двете актерки подобро се бакнува - Press24 - 20:55 18/01 Thu, 18 Jan 2018 19:55:55 +0000 Press24 - 20:55 18/01
Шкотскиот актер Џерард Батлер, кој соработувал и со Анџелина Џоли и со Џенифер Анинстон, при гостување во една емисија откри која од нив подобро се бакнува. Имено водителот Енди, го праша која од двете актерки подобро се бакнува а тој одговори: - ...
Exclusive.mk: Ново откритие во Холивуд: Анџелина или Џенифер? Која подобро се бакнува?
Exclusive.mk: Црни комбинации со кои Анџелина Џоли го воодушеви Холивуд
Црнобело: Џерард Батлер одбра: Кој се бакнува подобро - Анџелина Џоли или Џенифер Анистон?
9 поврзани вести »
]]>
Сцена
Каролина Гочева порача од Америка: „Чао“ (ФОТО) | Убавина и Здравје http://time.mk/c/cf06efd08d/karolina-goceva-poraca-od-amerika-cao-foto.html Каролина Гочева порача од Америка: „Чао“ (ФОТО) - Убавина и Здравје - 21:29 18/01 Thu, 18 Jan 2018 20:29:15 +0000 Убавина и Здравје - 21:29 18/01
Нашата поп-дива Каролина Гочева и избраникот на нејзиното срце, познатиот уметник Михаил Корубин , речиси еден месец патуваат низ Америка, уживајќи во магијата на одложениот меден месец. Од завеаната Канада, вљубените гулапчиња ги полнеа батериите ...
Пулс24: Каролина во љубовен занес со сопругот
Курир: Романтика како на филм: Каролина во љубовен занес со сопругот
]]>
Сцена
Пејачката Наташа Малинкова со топлес поддршка за Македонија (Фото) | SportMedia http://time.mk/c/267e7eb0f9/pejackata-natasa-malinkova-so-toples-poddrska-za-makedonija-foto.html Пејачката Наташа Малинкова со топлес поддршка за Македонија (Фото) - SportMedia - 19:26 18/01 Thu, 18 Jan 2018 18:26:53 +0000 SportMedia - 19:26 18/01
Инфартна беше завршницата на синоќешниот дуел меѓу Македонија и Германија, кој на крајот заврши нерешено (25:25). Многумина не ни можеа да го проследат последните, решавачките секунди на натпреварот во Загреб.
Точка: Македонската пејачка во жешко издание – Наташа Малинкова топлес ги бодреше македонските ракометари
Спортски: (ФОТО) Македонска пејачка навиваше за Македонија ТОПЛЕС
Sport 1: Македонската пејачка Наташа Малинкова навиваше - топлес! (ФОТО)
15 поврзани вести »
]]>
Сцена
ФОТО: Брнабиќ ја совладаа емоциите, клечеше над гробот на Ивановиќ | А1 On http://time.mk/c/6a3563cf32/foto-brnabik-ja-sovladaa-emociite-klecese-nad-grobot-na-ivanovik.html ФОТО: Брнабиќ ја совладаа емоциите, клечеше над гробот на Ивановиќ - А1 On - 21:04 18/01 Thu, 18 Jan 2018 20:04:46 +0000 А1 On - 21:04 18/01
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска присуствуваше на погребот на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ. Брнабиќ присуствуваше и на опелото и на погребот, а тоа беше еден од ретките моменти кога не можеше да ги контролира емоциите.
Репортер: Ана Брнабиќ јавно проговори за својата партнерка Милица
Република: Брнабиќ ја совладаа емоциите, клечеше над гробот на Ивановиќ (фото)
МКД: Брнабиќ: Доколку на Србија не ѝ биде дозволено да учествува во истрагата ќе отвори своја
4 поврзани вести »
]]>
Сцена
(ГАЛЕРИЈА) Листа која пука од еротичност: Најскапи модели на долна облека и костими на капење, кои објавуваат слики на Инстаграм | Локално http://time.mk/r/NONE/8097b69919/galerija-lista-koja-puka-od-eroticnost-najskapi-modeli-na-dolna-obleka-i-kostimi-na-kapenje-koi-objavuvaat-sliki-na-instagram.html (ГАЛЕРИЈА) Листа која пука од еротичност: Најскапи модели на долна облека и костими на капење, кои објавуваат слики на Инстаграм - Локално - 22:32 18/01 Thu, 18 Jan 2018 21:32:28 +0000 Локално - 22:32 18/01
Британскиот бренд за долна облека и костими за капење BlueBella состави листа на најдобро платени модели. Листата е предводена од ангелот на Victoria’s Secret Кендис Суанепул. Од компанијата соопштуваат дека еден нејзин пост на нејзиниот профил на ...
]]>
Сцена
Вдовицата на Хит Леџер повторно си најде љубов | Локално http://time.mk/r/NONE/f3ab3fa7f3/vdovicata-na-hit-ledzer-povtorno-si-najde-ljubov.html Вдовицата на Хит Леџер повторно си најде љубов - Локално - 22:32 18/01 Thu, 18 Jan 2018 21:32:28 +0000 Локално - 22:32 18/01
Актерката Мишел Вилијамс е во врска со финансискиот советник Ендру Џонс, вели ContactMusic. “Таа сака добар човек и стабилно семејство”, изјави нејзиниот пријател за ЈУ -ЕС-Викли. Мишел Вилијамс ја има 12-годишна ќерка Матилда од починатиот актер ...
]]>
Сцена
Фудбалер на Јунајтед си „фати“ агентка на КГБ од која ќе ве заболи глава (ФОТО) | Sport 1 http://time.mk/c/48d4131138/fudbaler-na-junajted-si-fati-agentka-na-kgb-od-koja-ke-ve-zaboli-glava-foto.html Фудбалер на Јунајтед си „фати“ агентка на КГБ од која ќе ве заболи глава (ФОТО) - Sport 1 - 17:12 18/01 Thu, 18 Jan 2018 16:12:22 +0000 Sport 1 - 17:12 18/01
Репрезентативецот на Белгија, Маруан Фелаини има големи проблеми за да влезе во добра форма во дресот на Манчестер Јунајтед, но очигледно надвор од терените има многу подобра форма откако „се фати“ со плејбој девојката Викторија Бони.
Спортски: Фото: Ѕвездата на Јунајтед во прегратките на секси Русинка
Таратур: Неодолива, секси и КГБ агент: Запознајте ја Викторија!
БркајРабота: Неодолива, секси и КГБ агент: Запознајте ја Викторија, новата девојка на Маруан Фелаини
4 поврзани вести »
]]>
Сцена