TIME.mk - Интима http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Tue, 16 Jan 2018 19:24:39 +0000 600 Жени заради ова најчесто НЕ доживувате оргазам! (Фото) | Exclusive.mk http://time.mk/c/4efaebdd44/zeni-zaradi-ova-najcesto-ne-dozivuvate-orgazam-foto.html Жени заради ова најчесто НЕ доживувате оргазам! (Фото) - Exclusive.mk - 09:33 16/01 Tue, 16 Jan 2018 08:33:38 +0000 Exclusive.mk - 09:33 16/01
Оргазмот како врвно доживување за време на сексуалниот чин кај жените често знае да изостане – а причините за тоа се неколку. Најчестата причина поради која жените не доживуваат оргазам е што не се ментално присутни за време на чинот, велат ...
Боза: Официјално потврдено: Сексот со емоции е вистинскиот!
Exclusive.mk: Еве од каде потекнува утринска ерекција кај мажите! (Фото)
]]>
Интима
Темната страна на љубовта: Кога двајца заљубени неможат да бидат заедно | Сваштарник http://time.mk/c/e911a2212e/temnata-strana-na-ljubovta-koga-dvajca-zaljubeni-nemozat-da-bidat-zaedno.html Темната страна на љубовта: Кога двајца заљубени неможат да бидат заедно - Сваштарник - 15:21 15/01 Mon, 15 Jan 2018 14:21:55 +0000 Сваштарник - 15:21 15/01
Љубовта е силно чувтсто. Таа може да ги оживее луѓето, но може и да ги уништи. Љубовта може да има различни бои кои сите не ги доживуваат истите емоции. За некои може да биде блажено чувство, а за некои незгодна работа во животот.
Среќа.mk: Дали знаеме што е среќа? Прекрасни мисли за среќата
Среќа.mk: Цитати посветени на среќата
]]>
Интима
Психолозите се сложуваат дека сексот е многу важен сегмент во секоја врска | Скопје24 http://time.mk/c/b9dc5018b2/psiholozite-se-slozuvaat-deka-seksot-e-mnogu-vazen-segment-vo-sekoja-vrska.html Психолозите се сложуваат дека сексот е многу важен сегмент во секоја врска - Скопје24 - 19:50 16/01 Tue, 16 Jan 2018 18:50:45 +0000 Скопје24 - 19:50 16/01
Доколку сакате вашата врска да биде успешна, треба да посветите внимание на ова. Најважно е да не бидете себични, тврдат наушниците од универзитетот Торонто. Кај луѓето кои биле подготвени секогаш да излезат во пресрет на својот партнер, било ...
Exclusive.mk: Психолозите се сложуваат дека сексот е многу важен сегмент во секоја врска. Ова се најважните нешта! (Фото)
]]>
Интима
Вајарско дело на природата: Емили Ратајковски како Венера од Ботичели | Таратур http://time.mk/c/e684e2eb1b/vajarsko-delo-na-prirodata-emili-ratajkovski-kako-venera-od-boticeli.html Вајарско дело на природата: Емили Ратајковски како Венера од Ботичели - Таратур - 17:39 16/01 Tue, 16 Jan 2018 16:39:59 +0000 Таратур - 17:39 16/01
Славниот ренесансен сликар Сандро Ботичели и современата сексапилна актерка и модел Емили Ратајковски, од прва, немаат ништо заедничко, ниту една допирна точка. Сè додека Емили не реши да позира во стилот на Венера од славното дело на Ботичели , ...
ЗаЗабава: Емили Ратајковски фотографирана како ремек делото „Раѓањето на Венера“
]]>
Интима
Светска премиера: Hyundai Veloster 2018 | Кајгана http://time.mk/c/210bcd95f6/svetska-premiera-hyundai-veloster-2018.html Светска премиера: Hyundai Veloster 2018 - Кајгана - 15:49 16/01 Tue, 16 Jan 2018 14:49:05 +0000 Кајгана - 15:49 16/01
Јужнокорејската компанија Hyundai на саемот за автомобили во Детроит ја претстави втората генерација на купето Veloster. Автомобилот му стана познат на светот во 2011 година, кога со својот невообичаен концепт претставуваше право освежување на ...
CARClub: ПРЕМИЕРА: Hyundai го претстави новиот Veloster – доаѓа и N-изведба со 275 коњски сили!
]]>
Интима
Што сакаат да видат мажите на жените за време на сексот? | Таратур http://time.mk/r/NONE/c4e7e749bc/sto-sakaat-da-vidat-mazite-na-zenite-za-vreme-na-seksot.html Што сакаат да видат мажите на жените за време на сексот? - Таратур - 14:38 16/01 Tue, 16 Jan 2018 13:38:05 +0000 Таратур - 14:38 16/01
Додека некои мажи сакаат потполно голи жени, другите ги напалува ако одредено парче гардероба оставила неговата партнерка на неа. Еве што мажите сакаат да видат на жените за време на сексот: Само гаќички Нема ништо пожешко од тоа кога партнерката на ...
]]>
Интима
Ако секогаш ја „крадете“ храната од чинијата на вашиот партнер, сигурно сте во среќна врска | Таратур http://time.mk/r/NONE/20343417a6/ako-sekogas-ja-kradete-hranata-od-cinijata-na-vasiot-partner-sigurno-ste-vo-srekna-vrska.html Ако секогаш ја „крадете“ храната од чинијата на вашиот партнер, сигурно сте во среќна врска - Таратур - 12:33 16/01 Tue, 16 Jan 2018 11:33:45 +0000 Таратур - 12:33 16/01
Некои луѓе мразат да ја делат својата храна, додека па други мора да пробаат се што е во туѓата чинија. Сите знаеме дека чинијата на нашиот партнер неретко изгледа многу подобро од нашата. Едноставно мораме да пробаме се што тој порачал.
]]>
Интима
Руска убавица, Дарија Клукина | Кајгана http://time.mk/r/NONE/9cb9f749f3/ruska-ubavica-darija-klukina.html Руска убавица, Дарија Клукина - Кајгана - 11:49 16/01 Tue, 16 Jan 2018 10:49:57 +0000 Кајгана - 11:49 16/01
Дарија Клукина е фотомодел, телевизиска водителка и ѕвезда на руска ријалити шоу програма. Шармантната 23-годишна Русинка е музички образувана, односно свири клавир. За да ја одржи својата вита фигура, голем дел од своето слободно време го поминува ...
]]>
Интима
За овие жени мажите велат дека се лоши во креветот | Среќа.mk http://time.mk/r/NONE/1ce42adea4/za-ovie-zeni-mazite-velat-deka-se-losi-vo-krevetot.html За овие жени мажите велат дека се лоши во креветот - Среќа.mk - 11:58 16/01 Tue, 16 Jan 2018 10:58:09 +0000 Среќа.mk - 11:58 16/01
Објаснувањето не е така едноставно како што можеби изгледа. Не се работи само за техниките, туку проблемите се многу подлабоки и се однесуваат на психата и карактерот. Колку е некој добар или лош во креветот – може да се расправа бесконечно, бидејќи ...
]]>
Интима
Џоли го замени Бред Пит со овој човек – Светот остана во шок (фото) | Турлитава http://time.mk/c/e8bd931152/dzoli-go-zameni-bred-pit-so-ovoj-covek-svetot-ostana-vo-sok-foto.html Џоли го замени Бред Пит со овој човек – Светот остана во шок (фото) - Турлитава - 10:03 16/01 Tue, 16 Jan 2018 09:03:09 +0000 Турлитава - 10:03 16/01
Анџелина Џоли и Бред Пит повеќе од година дена не се повеќе заедно. Тие ставија крај на 10 годишната врска. Но како што се шпекулира Анџелина веќе ја пронајде својата нова љубов. И Брет и Анџелија тргнаа секој по свој пат, а Џоли моментално ужива со ...
Екран: (ФОТО) Многу се променил: Еве како изгледа животот на Бред Пит после разводот од Ангелина Џоли
]]>
Интима