TIME.mk - Скопје http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Tue, 23 Jan 2018 18:06:12 +0000 600 Собрани над 4 000 потписи за стопирање на паркирањето по тротоари | Радио МОФ http://time.mk/c/1053e399ec/sobrani-nad-4-000-potpisi-za-stopiranje-na-parkiranjeto-po-trotoari.html Собрани над 4 000 потписи за стопирање на паркирањето по тротоари - Радио МОФ - 17:20 23/01 Tue, 23 Jan 2018 16:20:06 +0000 Радио МОФ - 17:20 23/01
Граѓанска иницијатива „Мегафон“ соошти дека на нивната онлајн петиција се собрани над 4,000 потписи од граѓани со кои бараат итно стопирање и санкционирање на паркирањето на возила на тротоари и целосно ослободување на тротоарите за пешаците.
Тера: Каква е сообраќајната култура?
Н.Македонија: Велосипедските патеки цел на несовесните шофери и на градежните зафати ...
А1 On: Седум сообраќајки во текот на вчерашниот ден
31 поврзани вести »
]]>
Скопје
Утре без струја дел од Ѓорче Петров | Макфакс http://time.mk/c/2b136e3102/utre-bez-struja-del-od-gjorce-petrov.html Утре без струја дел од Ѓорче Петров - Макфакс - 10:35 23/01 Tue, 23 Jan 2018 09:35:39 +0000 Макфакс - 10:35 23/01
Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре од 08:30 до 14:30 часот, без електрична енергија ќе останат корисниците од дел од ул. Арсениј Јовков, дел од ул. Сремски Фронт, дел од ул.
Вечер: Утре без струја дел од Ѓорче Петров
А1 On: Утре без струја дел од Ѓорче Петров
Република: Утре без струја дел од Ѓорче Петров
9 поврзани вести »
]]>
Скопје
Дигитални табли во ООУ „25 Мај“ во општина Гази Баба | Либертас http://time.mk/c/49c80b2c04/digitalni-tabli-vo-oou-25-maj-vo-opstina-gazi-baba.html Дигитални табли во ООУ „25 Мај“ во општина Гази Баба - Либертас - 18:17 22/01 Mon, 22 Jan 2018 17:17:21 +0000 Либертас - 18:17 22/01
Во ООУ „25 Мај“ во општина Гази Баба денеска беа промовирани смарт дигитални табли во рамки на проектот „Дигитално училиште – знаењето нема граници“. – Во 14 кабинети се инсталирани дигитални табли со кои им се олеснува работата на наставниците и ...
Скопје инфо: Промовирани дигитални табли во ООУ „25 Мај“ во Гази Баба
iPortal: Дигитални табли во ООУ „25 Мај“ од Гази Баба
]]>
Скопје
Поднесени три кривични пријави за бесправно градење во општина Центар | А1 On http://time.mk/c/ad3fd10edb/podneseni-tri-krivicni-prijavi-za-bespravno-gradenje-vo-opstina-centar.html Поднесени три кривични пријави за бесправно градење во општина Центар - А1 On - 13:07 22/01 Mon, 22 Jan 2018 12:07:18 +0000 А1 On - 13:07 22/01
Општина Центар, застапувана од градоначалникот Саша Богдановиќ, до Основното јавно обвинителство – Скопје поднесе кривична пријава за сторено кривично дело, бесправно градење. Една од програмските заложби на градоначалникот Саша Богдановиќ е и да не ...
Слободен Печат: Три кривични пријави за бесправно градење во Центар
МКД: Општина Центар поднесе кривични пријави против Буши, Азири и Асани за бесправно градење
+инфо: Општина Центар поднесе три кривични пријави за бесправно градење
18 поврзани вести »
]]>
Скопје
СВР Скопје поднесе кривична пријава против лице поради постоење основи на сомнение за „тешка кражба“ од „Македонски Железници“ | Бизнис Вести http://time.mk/c/2db39410db/svr-skopje-podnese-krivicna-prijava-protiv-lice-poradi-postoenje-osnovi-na-somnenie-za-teska-krazba-od-makedonski-zeleznici.html СВР Скопје поднесе кривична пријава против лице поради постоење основи на сомнение за „тешка кражба“ од „Македонски Железници“ - Бизнис Вести - 13:03 22/01 Mon, 22 Jan 2018 12:03:01 +0000 Бизнис Вести - 13:03 22/01
СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.С.(21) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ Пријавената на 24.06.2017 година околу 04,00 часот, со уште едно непознато лице, од објектот на Јавното ...
Либертас: Кривична за 21-годишна девојка која со друго лице крадела од „Македонски Железници“- Инфраструктура
Вечер: Полицијата откри Бони и Клајд од Македонски Железници
]]>
Скопје
Дел од Аеродром утре без струја | Курир http://time.mk/c/bfc0a733dd/del-od-aerodrom-utre-bez-struja.html Дел од Аеродром утре без струја - Курир - 09:20 22/01 Mon, 22 Jan 2018 08:20:11 +0000 Курир - 09:20 22/01
Заради закажани технички зафати денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Аеродром. Како што соопшти РЦУК, во периодот од 11:00 до 11:30 часот корисниците од булеварот „Јане Сандански“ бр. 79А.
Либертас: Утре без струја делови од Аеродром
Скопје24: Дел од Аеродром утре без струја
Н.Македонија: Утре без струја делови од Аеродром...
4 поврзани вести »
]]>
Скопје
Средба меѓу директорот на Водовод и преставници на компанијата Water Energy | А1 On http://time.mk/c/b4d3f675eb/sredba-megju-direktorot-na-vodovod-i-prestavnici-na-kompanijata-water-energy.html Средба меѓу директорот на Водовод и преставници на компанијата Water Energy - А1 On - 16:27 23/01 Tue, 23 Jan 2018 15:27:38 +0000 А1 On - 16:27 23/01
Почитувани, денеска се одржа работна средба помеѓу Директорот на ЈП Водовод и канализација – Скопје г. Душко Весковски и претставници на компанијата Water Energy со седиште во Амстердам, Холандија, која има исто така свои преставништва и во ...
Н.Македонија: Скопски водовод ќе користи холандски искуства за заштита на водата...
]]>
Скопје
Градоначалниците на општина Кисела Вода и на општина Изгрев, Софија, разговараа за меѓусебна соработка | МКД http://time.mk/r/NONE/0f9f11e658/gradonacalnicite-na-opstina-kisela-voda-i-na-opstina-izgrev-sofija-razgovaraa-za-megjusebna-sorabotka.html Градоначалниците на општина Кисела Вода и на општина Изгрев, Софија, разговараа за меѓусебна соработка - МКД - 17:18 23/01 Tue, 23 Jan 2018 16:18:18 +0000 МКД - 17:18 23/01
Денеска во Софија Филип Темелковски, градончалникот на општина Кисела Вода имаше работна средба со Цветомир Жеков, градоначалник на општина Изгрев, на која присуствуваше и Марјан Ѓорчев, македонскиот амбасадор во Бугарија.
]]>
Скопје
Возачите на ЈСП се однесуваат како шерифи, а речникот им е полн со вулгарности и пцовки | Скопје инфо http://time.mk/r/NONE/bcd351c31c/vozacite-na-jsp-se-odnesuvaat-kako-serifi-a-recnikot-im-e-poln-so-vulgarnosti-i-pcovki.html Возачите на ЈСП се однесуваат како шерифи, а речникот им е полн со вулгарности и пцовки - Скопје инфо - 10:16 23/01 Tue, 23 Jan 2018 09:16:49 +0000 Скопје инфо - 10:16 23/01
Недолично однесување, ароганција, навредливи зборови, се само дел од описите со кои граѓаните ги раскажуваат непосредните средби кои ги имале со возачите на ЈСП, секако со чест на исклучоци.
]]>
Скопје
Се кастрат гранките на дрворедите во Чаир | Скопје инфо http://time.mk/c/9d99865ad2/se-kastrat-grankite-na-drvoredite-vo-cair.html Се кастрат гранките на дрворедите во Чаир - Скопје инфо - 14:52 22/01 Mon, 22 Jan 2018 13:52:32 +0000 Скопје инфо - 14:52 22/01
Во општина Чаир од вчера до среда се спроведува акција за кастрење на гранките на дрворедите. Акција се спроведува од крстосницата на улицата “Кемал Сејфула” до крајот на дрворедите на оваа улица и од крстосницата на улицата “Џон Кенеди” до ...
Н.Македонија: Кастрење на дрворедите во општината Чаир...
]]>
Скопје